Skoči na vsebino
Mazda cx90, 2023
Napisano (urejeno)
pred 59 minutami je Boss napisal:

Ja, Mazda 3 z enakim motorjem bi pa pila še nekoliko manj.

Mislim, da je na *poraba srečanju @FrX186 pila tanova bela 3ka X186, če se prav spomnem 5.8......👍

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda cx90, 2023
Napisano
pred 8 urami je Boss napisal:

 

A res, a Bini je imel Mazdo 3 z skyactiv-x motorjem? Primerjaj enak motor v drugačni karoseriji, ker se pogovarjamo več ali manj o tem, da je SUV oblike pač manj aerodinamična kot limuzinska ali HB. Pa to se vidi s prostim očesom in ne rabiš znanstvene raziskave.

 

Kot točka dve je pa štirikolesni pogon napram navadnemu. 95% uporabnikov, ki si ga omisli, ga ne rabi. Avtomatski klasičen torque converter menjalnik je tudi slabši glede porabe od ročnega ali DSG menjalnika in sanke na strehi pa še kaj samo povečujejo porabo. In deci ali dva, tam, pol litra nekje drugje, pa še kakšnih par deci pa je razlika 1 liter na 100km za faking nič. Pri avtu, ki naredi 200.000km je to 3.000€ več stroška brez potrebe.

 

 

Res sem imel drug motor na M3 g 120 a sedaj imam 56 konjev več in kljub večjemu uporu 0.26/ 0.33 mi manj pije za cca 0.2 litra/100 kar mi je ok.... 🤗👍

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda ceniki, najdi cenik
Napisano (urejeno)

Po mojem okusu mi je x ceed drugi izbor za cx30 😊 To kar sem jaz izbral in kupil lani je kia lahko samo sanjala za 26k€...😉

Kar se tiče porabe jo imam jaz 6.1 pri 600km,grem danes ali jutri tankat. Hči pa na x ceed od 6.5 relacijsko regionalne, mestna na par kilometrov 8.0,pravtako AC nad 120km/h.... 🥴Povprečje ima okoli 7.3 🤔Je pa res, da ima 1.0 t.mlinček,ki ne gre nikamor, če je ne po hodiš ....:nevem:

Pred eno uro je kupid napisal:

Aja še tole,potem pa konec reklame za Kijo😁. Tudi pri Kiji so začeli vračati are za avte,ker imajo težave z deli-do konec leta ni več dobavljiv Xceed z avtomatskim menjalnikom.Potem pa pride ven facelift in občutno višje cene,ki bodo primerljive z Mazdo.

Ko je x ceed prišla na trg je res bila za pogledat a predraga, žal... 🥴

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda ceniki, najdi cenik
Napisano
pred 16 minutami je kupid napisal:

Žal ne drži-prvo si poglej mere avtomobilov,ki so identične, kot drugo pa zavij v salon in se vsedi v avto. Mazda cx3 je dvignjena Mazda2 in je dosti manjša in manj prostorna. Xceed je dvignjen Ceed,tako kot je CX30 dvignjena Mazda3.

Če smo ravno pri ceni-oktobra 2018 sem za svojo Mazdo3 G165,(skoraj vsa oprema-razen usnja in radar tempomata)plačal manj kot 22.000€. Kje so ti časi🤔

Ja res je x ceed enaka po velikosti kot CX30 👍 Jo ima hči in ko se vsede v CX30 se kar stopi in vzdihne kakšna je pa to razlika.....😊😂👌

Res pa je da s je Mazda podražila Kia pa ne....☹️

Ps;še vesel bodi,pri nas so jajca domača po 2€ 10kom.....😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda ceniki, najdi cenik
Napisano

Glejte,moja cx30 ima v opremi zelo veliko in pride kot je natisnjeno 👍

Pred pol !eta je bila pa brez popusta; 28.290 👌

Sedaj baje tudi pop. ni več.....🥴

Sem zelo vesel,da sem z lanskim nakupom naredil top potezo.....:ouje:

Screenshot_20220512-122541.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX 50
Napisano (urejeno)
pred 34 minutami je Alex napisal:

Sploh ne izgleda tako slabo. Še posebej v tej barvi izgleda  kar agresiven sprednji del. 😊

Screenshot_20220113-082915__01__01-01.thumb.jpeg.787bcef64dff9edd39641b92eafdbe62.jpeg

Meni je pa tale lepša, nima tako grdih oglatih blatnikov na Toyoto pa SANK na strehi nima.... ?zmeden? :bravo:

Screenshot_20220113_091700_com.android.chrome~2.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX 50
Napisano
pred 15 minutami je scania napisal:

kaj se meni zdi ali so luči BMW hmmmmmm

Ja res je to smo nekaj časa nazaj že ugotavljali...😃

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX 50
Napisano
pred 37 minutami je Alex napisal:

Kaj šele tej kvadratni plastični blatniki. 🤪

Ovalni so malo, malo lepši..... 🙈

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.