Skoči na vsebino
Tlak v gumah
Napisano

:rolleyes: Gume so vse enake, ?e taprve (Michelin). Ni videt da bi bile kje bolj pobrane. Tudi kak?nih po?kodb ni bilo. Bom videl danes ?e bo se ?e kaj oglasil....druga?e bo treba servis klicat.

 

?e eno vpra?anje: mazda ima garancijo 3+2. avto je sedaj star 3 leta in 2 meseca. Ali gre ta senzor ?e pod garancijo oz. kakr?nokoli popravilo v zvezi s tem?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tlak v gumah
Napisano

Zdravo.

 

Bom kar tule vpra?al. V?eraj in danes se mi je pri?gal alarm za pritisk v pnevmatikah. Preverim danes in v?eraj, tlak normalen. Po resetiranju v?eraj se je danes spet oglasil alarm. Tlak spet enak v vseh gumah. Ima kdo kak?no idejo kaj bi to lahko bilo? Gre za mazdo 3,  2015, aktualen model.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

radio in toplota
Napisano

Kolikor jaz vem, je re?itev samo zamenjava. Na moji prej?nji, l.04, je stal okol 180? (nisem ve? ziher koliko je bilo to?no). :vskalo:

 

Sem spra?eval majstre pa so mi vsi enako rekli, da je o?vohnel laser in da je re?itev samo zamenjava. Na uradnem servisu so isto rekli da ne popravljajo in da samo zamenjajo. :angry2:

 

...ali pa re?itev ki jo je predlagal Danny: new xcar link. :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Osvetlitev na vratih
Napisano

Preverjeno danes....:( recesija jebat ga, 3 ledice na avto so stro?ek

 

Pa ?e ko ti avto pripeljejo pred salon in ko ga kon?no prevzame?, vidi? da je rezervni klju? ?ist navaden in ni kot glavni klju? na "pipec" sistem.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Osvetlitev na vratih
Napisano

Na prej?nji trojki so bili vsi gumbi osvetljeni na ?oferski strani za ostala stekla, zaklep ?ip,..na novi je osvetljen samo gumb za voznikovo ?ipo. Tudi na ostalih vratih niso gumbi osvetljeni.

 

Pa velik varnih km z novo ma?inco. B)

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Stro?ki vzdr?evanje glede na velikost
Napisano

Ja, v MB. Imel sem prej?njo generacijo dobre 5 let, ko sem jo prodal. Servii so se vedno gibali nekje cca 180- 200?. V tem ?asu sem naredil okol 67k km. Glede ostalega vzdr?evanja ti ne morem ve? kaj re?t, ker ga ni bilo, ker je avto ?el ko urca.

 

Je pa avto ostal na forumu in ga je kupil o?e od userja Andriy. Njega mal povpra?aj in lepo ga pozdravi v mojem imenu.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Stro?ki vzdr?evanje glede na velikost
Napisano

Imam mazdo 3 tx plus letnik 2010, benz 1.6, 4 vrata. V februarju sem naredil servis v MB in je stal 215?-to je drugi servis. Drugih posebnosti glede vzdr?evanja ni bilo, tudi pri prej?nji trojki ne. Gume so gor-letne 17/55/205. Pri tej dimenziji so ?e kar drage. Za zimo sem re?il, da sem dal gor 15/65/195-pa? ne zgleda tako fensi.

 

Bi te pa opozoril, da pri tej opremi rabi? tudi pri dodatnih plati??ih (npr za zimo) senzorje tlaka v gumah, ?e ne avto piska. Poraba pa je tam nekje cca 8l.

 

Ker je moja sedan oblike, je prtlja?nik 390l in se da v njega kr neki spravit, ?e pa gleda? mazdo 6 sport izvedbe, pa je prtlja?nik ogromen.

 

?e te ?e kaj zanima-vpra?aj.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

?kripanje stopalke sklopke
Napisano

Na fotrovi M6 (2004, benz, 2.0) je bil podoben problem. Ko si pritisnil na gas je pedalo delovalo malo trdo, potem pa naenkrat se sprostilo. Bilo je mal hecno peljat, ?e nisi bil navajen. Re?itev je bila ta, da sem namazal vse zglobe od pedala naprej, predvsem pa se je poznalo, ko sem namazal tam, kjer zajla pride do vzmeti in nekega kovinskega premi?nega polkroga po katerem je speljana zajla. Ko smo namazali, se to ni ve? pojavljalo.

 

Pa? probaj namazat vse kar vidi? da bi blo treba namazat. Fajn je ?e ti nekdo pritiska na gas, ko ma?e?, da vidi? vse dele ki se premikajo in jih nama?e?.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Bluetooth mazda 3
Napisano

Meni tudi ne. ?e gre? pogledat na mazdino stran (v navodilih od avta pi?e kako se stran imenuje), bo? videl kateri telefoni so kompatibilni in kaj dolo?eni modeli vse podpirajo z mazdo. Kolikor je meni znano zaenkrat to ?e ne gre pri mazdah. Ali pa?? :blush:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Bluetooth mazda 3
Napisano

MP3 lahko poslu?a? iz telefona oz. bilokatere BT naprave pri mazdi. To sem glih sprobal za star let, ker je en kolega prinesel novo musko na nokiji in smo jo kar preko mojega avta poslu?al...Preprostocse je pomikal med komadi. Zanimino ve bilo to, da ko je pri?el sms (za staro leto jih prileti velik), se je muska malo sti?ala za 2-3 sekunde in potem je igralo normalno naprej. Zanimivo je bilo videt, kot bi imel avto na daljinca, ker smo stali zunaj on pa je prestavljal komade preko telefona.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Bluetooth mazda 3
Napisano

Boss hvala za nasvet. :bravo:

 

Sem pravkar izbrisal vse telefone (z govornimi ukazi) in na novo uparil SE in deluje BP. Tudi v knjigi sem prebral, da se lahko uparjeni telefoni ?ez ?as izni?ijo zato lahko naprava ne deluje pravilno oz se prekine povezava z njimi.

 

Upam da bo ta nasvet lahko pri?el ?e komu prav...

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Bluetooth mazda 3
Napisano

Mal sem brskal po forumu in nisem nikjer zalsedil nobenega podobnega problema.

 

Danes semu gotovil, da se nobeden od telefonov no?e povezati z avtom (original BT in?talacija ki jo ima oprema TX Plus). Ko sem hotel z govornim ukazom spremeniti povezavo na drug telefon, mi je od za?etka, ko je "tetka" prebrala vse telefone in mi dala mo?nost izbire, najprej kr ven metalo in se je spet oglasil radio. Potem sem spet pritisnil tisti gumb za govor, se sploh ni odzivalo-kak?nih 2x-3x.

 

Ko sem ga kon?no spravil k sebi mi je spet ven metalo kr nekje na sredini oz. je za?el kr igrat radio...

 

Kon?no sem po ve?kratnih poskusih pri?el da sem lahko izbral drug telefon je bila potem ti?ina in na ekranu je pisalo "selecting phone"...

 

Odklopil sem tudi akumulator in dr?al zavoro, priklopil nazaj in ni blo kaj bolj?e.

 

Ko sem na telefonu preko BT na?el napravo "mazda" in pritisnil da se pove?eta, mi je telfon javil da je naprava vidna, vendar se ne more povezati z njo... Moja dva telefona sta se povezala brez problemov.

 

Koda za povezavo 0000-se je tu kaj spremenilo v avtu ali telefonu...

 

Ne najdem ve? ideje kaj storit :vskalo: . Sem jaz kaj zaj.... ali gre za kaj drugega. Telefona sta SE in LG-prej od za?etka delovala normalno.

 

Avto: M3, 2010, 1.6 TX Plus

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Evo vezje je izdelano in deluje iz prve. Razlika je o?itna predusem v mo?i basa.

Tiskano vezje je dovolj majhno, da sem ga ugradil v sam sub, tko da ni nobenih ?ic na zunanji strani ohi?ja.

Ko bo ?as nalepim ?e par slik.

Pa Alexa prosim za odgovor glede twiterjev (poglej objave za nazaj).

 

A men pa nebi enga zrihtal-pla?am vnaprej? Z monta?o seveda...

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.