Skoči na vsebino

AVP je najbolj idiotska agencija v Sloveniji, to je bil bivši sektor za vozila, ki je spadal h moji bivši službi, DRSI (včasih DRSC).

 

Že to, da cela Evropa odobrava E-tipski certifikat (vključno z Nemci), samo mi se še s TUVi ubadamo. Zakaj? Ker se stručkotom z AVPja ne da z nobeno novo stvarijo ubadat.

 

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prižgala se je lučka za motor?
Napisano
pred 3 urami je Scr3am napisal:

Najlazji ze. Ni pa poceni. Pri Bartogu je bila lambda cez 400€ za moj avto. Jest sem jo potem iz tujine (nemcija) nekje zbrskal za 180€.

 

Jzt cen sploh ne gledam več, sam še kartico šopnem pa zamižim 😀

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prižgala se je lučka za motor?
Napisano
pred 1 uro je Scr3am napisal:

Zakaj? Ponavadi ravno upaš da ni lambda 🤣. Jaz sem jo ravno pri 300k menjal. Sicer na 2.5 motorju druga generacija :)

 

 

A ni lambda najlažja stvar za zamenjat, ko se ti prižge lučka za motor? :)

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zavore tresejo
Napisano

Če si 100%, da niso gume, potem so zviti diski...lahko si pa v podobni situaciji kot jaz, k so se mi pakne na eni strani skupi stisnile in je med zaviranjem pri 150km/h treslo in zavijalo. Začasno smo to rešili, da smo čeljust razstavili in podmazali vodila.

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Katero olje?
Napisano
pred 2 urama je DeTu88 napisal:

V podjetju kamor delam imam možnost dobiti olje znamke Pakelo po ugodni ceni pa me zanima če je kdo že uporabil in probal to olje v dizelski Mazdi in kako se obnese in če je sploh primerno?

 

hvala za odgovor in lp

 

Mogoče sem edini, ampak sem prvič slišal za to olje. Sem šel pogooglat, piše, da že kar dolgo delajo olja in da je premium.

Ampak sam osebno ne bi šparal na olju, sem imel življensko šolo. Vzamem Mobil1 in sploh ne gledam cene, na vsakih 10k.

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Avtokozmetika, pranje avtomobila,…
Napisano (urejeno)
pred 14 minutami je Tilen5 napisal:

Na mimovrste kupujejo sam še butci,..dragi in nezanesljivi z dobavo,da nategovanje z akcijskimi cenami niti ne omenjamo.. jst že 3 leta pomoje nism pri njih nič nabavil. Berem na drugem forumu same graje, predvsem z dobavo artiklov kateri imajo na spetni strani opis "na zalogi, dobava takoj"... pol pa folk čaka dneve in dneve

 

Ja sam, če imajo nekaj kar drugje v SLO ni...recimo Mequiar za streho pucat :(

Pa ponavadi vzamem Turtle wax QD pri njih, ker je najceneje.

 

Pozdrav od butca 🤣

Popravljeno od g.Wankel

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Usnje
Napisano
pred 19 minutami je Scr3am napisal:

Sej veste, da to kar imate v avtu je vse drugo, kot pa usnje? To mazanje je samo za vas gust :). "Usnje", ce lahko temu tako recem nebo nic dlje zdrzalo. Bo pa lepse izgledalo in lastnik bo imel boljsi obcutek :). Aja jest uporabljam cleaner od geyon, conditioner pa od chemical guys leather conditioner.

 

Gyeon, da ne bo kdo kaj napačnega odkril 😀

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gretje kabine
Napisano

Treba je preveriti tudi temperaturo hladilne, če ne doseže delovne temperature potem je termostat ostal odprt.

Ni pa vedno termostat kriv. Na NBjki se mi je snela povezava med gumbom in loputo za topli zrak. Predvidevam pa da gre tu za novejši avto?

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

TUV certifikat
Napisano

Kako boš homologiral, če proizvajalec ne izda papirjev?

 

Sploh TUV, ki se ga Slovenija drži kot sveto pismo, ostali se pa smejijo češ "kaj je sploh to" 😀

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

TUV certifikat
Napisano
dne 16. 5. 2023 ob 17:42 je NevLado napisal:

Ja nevem zakaj, tako pač je. Vsako neoriginalno platišče naj bi homologiral po zakonu.

 

Naj bi, ampak redko kdo komplicira, ker se ve, da TUVov večina aftermarket proizvajalcev sploh ne dela.

 

Trust me, še nikoli nisem šel s homologiranimi feltnami čez tehničnega 😀

Na rumeni sem imel Momo Corse, na tej mam Rayse. Edino kar je vedno štimalo je dimenzija.

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mojster Pelko odgovarja in svetuje
Napisano
dne 15. 1. 2023 ob 18:58 je scania napisal:

Rada se pojavi povecana poraba olja, predvsem pri visjih km, ne pri vseh so pa malenkost bolj podvrzeni porabi olja, drugace brez tezav. 

 

Ta malenkost je bila pri meni 1l na 1000km tik pred generalko 😀

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Temperatura
Napisano
pred 42 minutami je abi1 napisal:

Na servisu brez pomisleka termostat baje pri 120 konjski to napaka🤔naročili drug teden javim stanje

 

 

 

Se mi je zdel, da bi znal bit termostat, samo cx-30 je dokaj nov avto, pa mi ni šlo skupaj.

Kaj pa Mazda čara s temi termostati, na NCjki je ista hiba. Samo hvala bogu raje ostane odprt (čeprov na dolgi rok tudi to ni ok).

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Težave z temparaturo motorja
Napisano

Tudi, ko spet priklopiš akumulator nekaj časa nihajo obrati, ker se ECU ''navaja''.

 

Drugače pa, če je to ista MZR 1.8 mašina kot na NCjki, moraš za lažji dostop do termostata odstraniti tudi throttle body, je možno da si to kaj zapacal pri odstranjevanju?

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.