Skoči na vsebino
Smola na avtu
Napisano
pred 25 minutami je MazdaBoy napisal:

Na avtu imam nekaj smole. Kako ste ostali to rešili, se je znebili? Kake so vaše izkušnje? A drži, da pomaga jedilno olje oz. kako je pa z acetonom, WD-40....? Nekje tko prebereš, spet drugje ti tko svetujejo.....Hvala.

Sončnično olje deluje, samo namaži in počakaj, da se stopi in ponovi, če je na debelo. Eno leto staro pa ne stopi! Čimprej v akcijo..... :danzoman:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zginja antifriz
Napisano
Pred eno uro je Slivka napisal:

Modeli, jaz imam vedno lopato v avtu. Da jo ne bo kdo pobližje spoznal...

Eto zato se nisem najavil,ko sem šel mimo tebe na Lokve.....😊😆😂

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 1 uro je TiEn napisal:

167k km, nevem če je bil menjan takrat tudi senzor bi moral vpršati mehanika, ampak ja nekaj ne štima in je povezano s samo regeneracijom ker ko je ni avto piči prav lepo

Ketno menjaj,da nebo še pogreb prej preden boš našo napako....😉 Saj veš,dizel pa to......

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zginja antifriz
Napisano
pred 45 minutami je FuManchu napisal:

Ravno danes sem se menil z sodelavcom, ki ima mazdo 6 2,2 dizel. Nobenih problemov sploh. 

Res pa da dela ogromno relacij po AC.

 

Tale podatek je pa pravi obliž na rane Mazdinega 2.2 disel motorja... 🤗👌

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zavorni diski in ploščice
Napisano
pred 7 minutami je NevLado napisal:

Meni je Majes enkrat povedal, da so TRW super ploščice.

Možno, da res ampak potem so krivi diski za problem tresenja.... 🤔

Tako se je pač pisalo tukaj, da jih na uradnem niso znali porihtati..... 😟

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zavorni diski in ploščice
Napisano
Pred eno uro je Janez007 napisal:

Še to, z Brembo ploščicami so se mi na šestki pred leti zvili prvi diski. Samo s previdnosti jih nisem vzel - čisto možno, da ploščice sploh niso bile krive. So pa odlično prijele in morda tudi zato pregrele diske. Morda je bila kriva samo montaža (pooblaščeni servis). 😉 Morda samo splet okoliščin.

 

Pred naročilom sam še nisem vedel, da so gor TRW - sem se preveč zanesel na pretekle objave tega foruma. 😄

 

Če bi vedel, bi vzel TRW, spet s previdnosti ... "ne diraj dok radi"

Kakšna je pa razlika v ceni 🤔

TRW Vs ATE

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zavorni diski in ploščice
Napisano
Pred eno uro je Gregster napisal:

Hvala. Mam isto. Bom kr vse 4 ATE nabavil.

Mam pa 67.kkm. prevoženih pa na cajte grozno grdo škriplje. Je že opozorilni pleh začel drgnit.

Pri meni je tudi tako👍 Pravilno,da si se za ATE odločil....😉👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Turbina info?
Napisano
pred 42 minutami je DM99 napisal:

Hvala, sem nasel plaketo, a se zelo slabo vidi. 

Nekako sem razločil slednje:

 

SH01-13700

LP 810357-0002

QG2_04821_K

Je pa od Honeywell 

Bom probal s temi številkami kaj najti. 

Vprašaj na uradni servis👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zavorni diski in ploščice
Napisano
pred 29 minutami je Janez007 napisal:

Hvala @Aless, torej naslednji servis, ne še takoj. :)

 

Tole sem že naročil, verjetno bo OK? Bile so celo 30% dražje od Brembo ali TRW (TRW so original na zadnjih diskih šestke, spredaj pa nisem mogel ugotoviti)...

 

image.png

https://www.autodoc.si/ate/15801911

 

https://www.autodoc.si/ate/8938909

 

Dobro robo si nabavil a mislim, da so stare še za 20-30 pri enaki uporabi kot sedaj. 👍Edino pri 6tki bi jih mogoče prej, da nebi prišlo do kakega zavijanja diskov.... :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Spray za čiščenje DPF filtra RETECH
Napisano
pred 7 urami je double_r napisal:

Živjo,

 

Ali je že kdo poskusil s tem čistit DPF filter na SKYACTIVE D, 150KM, letnik 2013

WWW.RETECH.COM

vysoce účinný čistič filtru pevných částic dieselových motorů

Vbrizgalo naj bi se direktno na DPF filter skozi odprtino za senzor temperature ali tlaka. 

Podobno zadevo imajo tudi drugi...  ( WURTH

WWW.KRUNO.SI

Vsi rezervni avtodeli online na enem mestu. Hitra dostava originalnih in kvalitetnih namdomestnih avtodelov.
WWW.KUPIBARVE.SI

Čistilo za dpf filter sprej DPF CLEANER 90515 je namenjeno za odstranjevanje pepelnih ostankov v dizelskih filtrirnih sistemih brez razstavljanja....

 

Gre bolj za preventivo oz, glede na to kako avto poznam sem opazil, da se je interval regeneracije fitra skrajšal iz 180 - 200km na 80-120km.

Predvidevam, da se je filter tako zamašil, da ga regeneracija ne očisti dovolj.  Avto ima 290.000km, in do sedaj filtra še nihče očistil. So bili pa na 180.000 km menjani vsi injektorji in možno, da je bil takrat tudi DPF filter očiščen. 

Trenutno še nobena lučka na armaturki ne sveti, pa tudi računalnik ne javlja nobene napake. 

 

Kaj predlagate, je za poskusit ali ne?  Bojim se, da bom naredil več škode kot koristi. Na traktor dizlih (VAG grupa) se zadeva obnese.  

 

LP Rok

 

 

Jaz bi ti svetoval prodajo, ker ima že kar dosti km in težave se bodo počasi stopnjevale, pa tudi letnik je tak, da zdaj še kar nekaj dobiš in ne ostaneš zadnji lastnik👍 In tudi cene trenutno kar visoko kotirajo.... :whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

dne 5. 8. 2022 ob 12:42 je Bini napisal:

@Aless bom pogledal za papir in še enkrat vzel olje.

Olje je 0W-20 original za X motor. 

Hja, kilometri so pa zelo različni, nekaj krajevnih tur 4-6km,nekaj 15-20km, ostalo pa dolge po AC in magistralkah po 150-200km in tudi več. V skupnem seštevku bi to predstavljalo kot je zgoraj napisano v razmerju; 30/30/30%.

Sem pa še nekaj razmišljal, kaj če je to olje tako redko da se lažje razleze gorivo do roba kroga in je mogoče zato bolj vidno pri gostejšem pa ne... 🤔 Bomo vidli kaka bo lab.analiza pa bomo potem naprej debatirali... 👍

Kot sem obljubil sem tudi jaz vzel nov in bolj fini papir iz pisarne kot vedno, prejšnjega sem vzel kar z mize od vnukinje, ki je risala po njemu in je očitno neke X kvalitete🥴😂

Tole je res bolj fini papir in nova kapljica po dodatnih 100km.

Malo je bolje a še vedno nekaj bencina na robu, če je to to, bomo videli 🤔👍

IMG_20220806_100309.jpg

IMG_20220807_101200.jpg

IMG_20220807_101214.jpg

IMG_20220807_101309.jpg

IMG_20220807_101325.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 2 urama je Aless napisal:

@Biniglede nečistoč je bp, niti ni drugega za pričakovat glede na nov avto z malo prevoženimi.

Glede goriva pa je slabo, in ga zgleda kar precej. 

Zdaj če si uporabil ok papir (navadni 80g papir za tiskalnike), pol se je nabralo kar nekaj goriva v olju. 

Kakšne vožnje si imel?? Kratke razdalje z hladnim motorjem??? 

Olje je Mazda 0w20?? 

No glede na to da imaš zdaj servis, ni panike. 

 

@scaniatale vzorec od Mazde je zdaj čist drugo, nečistoč se vidi da se je že nekaj nabralo,  ampak je ok.

Glede goriva pa jaz po sliki ne vidim skoraj nič goriva. 👍

 

Glede vzorčenja pri tej kapljični analizi, se je fajn držat navodil na prvi strani, ker je pač to bolj groba vizuelna ocena stanja olja in lahko hitro pride do popačenja rezultatov. 

 

Glede stanja olja iz Toyote, pa nas je več takih ki nas zelo zanima v kakem stanju je, mene še posebej ker je 0w8 olje in me res zanima kako deluje  hybridu.

Moramo pa počakat do 20.avgusta ima laboratorij dopust. Je pa @scaniaže pripravil olje za pošiljanje. 👍

@Aless bom pogledal za papir in še enkrat vzel olje.

Olje je 0W-20 original za X motor. 

Hja, kilometri so pa zelo različni, nekaj krajevnih tur 4-6km,nekaj 15-20km, ostalo pa dolge po AC in magistralkah po 150-200km in tudi več. V skupnem seštevku bi to predstavljalo kot je zgoraj napisano v razmerju; 30/30/30%.

Sem pa še nekaj razmišljal, kaj če je to olje tako redko da se lažje razleze gorivo do roba kroga in je mogoče zato bolj vidno pri gostejšem pa ne... 🤔 Bomo vidli kaka bo lab.analiza pa bomo potem naprej debatirali... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Evo po 24 urah tudi moja kapljica olja na papirju. 

Prevoženo cca 8kkm in skoraj eno leto staro olje. Glede na izgled bi ocenil, da je ravno pravšnje za na servis, ki ga imam te dni in to samo zaradi tega goriva (če je to sploh gorivo) ki redči olje ! Komaj čakam rezultat lab.testa od @scania🤔Drugače mislim, da bi bil še ok glede nečistoč tja do 15kkm👍

@Aless prosim še za tvoje mnenje... :zoom-zoom:

IMG_20220805_074222.jpg

IMG_20220805_074409.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Boss napisal:

Res, da me je kar nekaj skupaj, ampak vseeno nisem prepričan, da bi se sploh upal jo prepričvat.

 

Drugač pa ja, sam jih delam 16.000-17.000 pa se mi to zdi tako malo, da je na robu tega a sem naredil prav, da sem kupil nov avto. Ok razumem ljudi, kot je recimo moj fotr, ki ma avto že 17 let in 120.000km, da je računica, težko pa razumem tiste, ki delajo tako malo km in potem take skoraj nerabljene avte po nekaj letih prodajajo s samo 20kkm al pa 30kkm.

Ja, za dizla res premalo km delaš....😋

Tole je kao neka provokacija,ki leti direkt na mene in bom vsevedu @Boss-u odgovoril!

Očitno nisi vsega prebral o moji motorizaciji do sedaj! Moja 3ka se je prodala 3 leta stara za 16k € in sem izgubil 3.500€ za novo cx30 pa sem dal z vsemi popusti 26k€,danes po enem letu pa pride po trenutni ceni 32k€😊 Misli,da je prava računica😉

Drugače pa sem avte prodal po 5tih do 9tih letih s kar dosti kilometri. Trenutno  pa delam tako malo km,ker hodi žena že kakih 5 let z vlakom v službo,(2min do vlaka,2min do službe) časovno cenovno in ekološko rentabilno.....😊 Kaj pa tisti,ki imajo dva avta pri hiši? Verjetno jih potrebujejo👍

Brez avta pa v teh časih ne moreš živet,če razumeš ali pa ne....😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pred eno uro je Aless napisal:

@scaniače hočeš bit 100% kolk je bencina in v kakem stanju je olje, pošlji 100ml olja na analizo v laboratorij.

Aja, pa ne delam nobene reklame, da ne bo spet kako drkanje🤪😉

To je res najboljše,laboratorij in si 100% ziher👍

Pomislil sem na to ,če bi bilo v olju ko je tako redko kaj takega,da pokaže na papirju kot bencin🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.