Skoči na vsebino
pred 4 urami je scania napisal:

Na naših mazdah je pokrovček na katerem piše DOT3 vsebujejo pa DOT4 saj je DOT4 minimalni standard za pravilno delovanje asistenčnega sistema zavoranja. Je bila pa razlaga s strani Avstrijcev da so posodice s starih serij vozil. Vsaj zbrusli bi lahko to norijo DOT3 napis. Ko tako počasi odkrivaš avto vidiš da so kar na nekaj poročjih malomarni, izolacija, rja, zavore, napisi DOT3...

😩🙈

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 9 urami je Peter22 napisal:

Pozdravljeni,

 

 vsi na forumu,lepo je videti ,da imamo forum, kjer si lahko izmenjujemo mnenja ter pomagamo med sabo.

 

Ravno se kupil Mazdo 6 2016 2,2 Skyactive.Prevozenih ima dobrih 120.000 , zanima me ,kje v okolici Lj je kaksen dober ,ugoden,neuradni servis?

 

Zanima me tudi kaj vse priporočate menjati oz.pregledati pri teh km.

Avto je prisel iz Italije in kaj se je delalo prej na njem nevem.

 

Hvala za odgovore.

 

 

Dobrodošel med nami Mazdaši...😉 Sem prečital vse nasvete-priporočila in pripomnil bi,da se jih držiš,ker to so stari mački-Mazdaši,da jim ni para....👌 Z vsakim nadaljnim obiskom Mazda foruma boš spoznal še več članov ,ki ti bodo vedno svetovali le najboljše....😉 :zoom-zoom:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 1 uro je Sirius napisal:

Odvisno zakaj ščije. Če ščije zaradi obrabljenosti, potem mu nobena "maža" ne pomaga.  Če pa to dela zaradi tega, ker ga ovirajo usedline, se pa daj kaj narediti ceneje kot pa z generalno injektorjev. Bilo je kar nekaj izkušenj tudi na tem forumu na to temo. je pa stvar podobna kot s corono, nekdo verjame, nekdo pa ne verjame niti tistim, ki imajo s tem pozitivne izkušnje.

Mogoče pa ni več časa za prerekanje in prepričevanje.

Za bencinarje pa ni nič 🤔?

😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Problemi s stranskimi ogledali
Napisano
pred 22 minutami je scania napisal:

Tudi na moji mazdi so se danes začele težave z ogledalom na voznikovi strani. Sedaj bo na voznikovi strani menjano drugič. Bolano se mi zdi da mazda to ne reši. Kaj jo bo pa konec garancije pa na svoje stroške al kako?

To je pa res za zjokat, da ne morejo nekaj naredit glede teh špeglow 😟

To je že tako rekoč serijska napaka za vpoklic tudi po garanciji... 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Problemi s stranskimi ogledali
Napisano
pred 47 minutami je bajsi6 napisal:

Jaz nisem razdiral ogledala. Cevka iz spreja v režo pri steklu (ogledalu), pošprical, nekaj odpiranj in zapiranj, še enkart pošprical in to je to. Dobro leto in pol od tega in še ni težav.

Jaz sem enako naredil s silikonskim sprejem na 3jki s tem,da sem steklo na ogledalu pomaknil skrajno levo in dol,spostil šipo na vratih dol in našprical. Enako naredil še potem na desnih vratih.😊 Škodit ne more ampak sem to varianto zasledil nekje na netu...😊

Osebno mislim,da za dolgo to ni,ker slej ko prej spere voda vse skupaj.....☹️

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Janez007 napisal:

Ja, še dobro da ne poznaš kakšnega takega s tega foruma. 😏

 

A ja?

 

image.png.93f3719358914fca6c260c28a73cb11f.png

Ta števec nekaj narobe kaže,da sem šele na 3 mestu.....😜 😃😂🤣

Joj kak mir je ko ni nobenih objav v 'kovid-cepilni temi,se vidi,da so eni na dopustih in uživajo v bivši Jugi....👌

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Ugašanje žarometa
Napisano
pred 1 uro je Janez007 napisal:

Tole piše v Wikipediji: Napetosti nad 50 V na suho človeško kožo lahko povzroči fibrilacijo srca, če skozi njega teče električni tok. Nevarnost električnega toka je večinoma določena z nizko električno prevodnostjo suhe kože. Če je koža mokra, ranjena in ali če napetost elektrod prodre v kožo potem so lahko tudi napetosti pod 40 V smrtno nevarne, če pride do stika.

 

In kolikor vem, te žarnice delujejo pri višjih napetostih od 50V. Čeprav je avto ugasnjen, stikalo za luč izklopljeno, se je treba izogniti najmanši možnosti, da bi bila na kontaktih ležišča žarnice napetost. Ne poznam v podrobnosti, ampak vsi elektronski pretvorniki imajo praviloma vgrajen tudi kakšen kondenzator, ki lahko ostane nabit z elektriko še kar nekaj časa, dokler se počasi ne izprazni. V starih časih so ugasnjeni in iz vtičnice oizklopljeni televizorji tako ubili kar nekaj radovednežev, ki so s prsti stikali po notranji elektroniki.

 

12V enosmerna napetost akumulatorja za človeka ni nevarna, je pa ob kratkem stiku zelo nevarna za nastanek požara, veliko bolj kot izmenična napetost 230V.

 

To je pa dobro vedeti...👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 11 minutami je binel napisal:

Ja sem na precepu al se sekirat za teh nekaj vec evrov na leto, ampak mislim da bom dal avto pokazat mehanikom ki so strokovnjaki da podajo mnenje.

Sem pa definitvno mnenja da dober avto vzges, ga vozis normalno ga paziš in na 15k km nardis servis in mora delat, vse ostale sikirancije glede avta ali bo delal ali ne so mi malo mimo. Vseeno sem uzel mazdo ki veljajo za dobre avte, nisem vzel nekih jajc(upam), kilometri pa do 300k nebi smel biti problem za avto tega ranga?!

Samo gas, peri deri!!!🤣🤣👌

Sekirat se na zalogo pa res ne gre.😊 Še nekaj takih dobrovoljnežev pa bo dosti lepše vzdušje na Mazda forumu.....:bravo:

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 10 urami je binel napisal:

👌

Z avtom zgleda vse v redu, itak je raketa, z voznjo in obcutkom na cesti se z lahkoto primerja z avti visjega cenovnega razreda..😁 ja kar se tice zimskih, sem ze bil na tem da bi uzel gume za 19", ma sem zadnji moment dobil odlicno ponudbo platisca+gume, zato sem vzel to, avto pa izgleda ku na berglah🤣

🙈👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prav zanimivo branje in sem prav vesel in zadovoljen,da je s to 6tko vse vredu in da je 

@binel navdušen nad avtom :bravo:

Naslednjo sezono pa na zimske 19" 😊

pred 3 urami je Nejc1986 napisal:

Pa pravijo da je na forumu sama kregancija . Pohvalno za Alexa,da je pomagal in me veseli ,da je s porabo Mazde vse ok.

:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Alex napisal:

Evo, sem se srečal z binelom. 😊

Res mi je bilo v veselje pokramljati s tabo o mazdi in prejšnji hondi 👍 Še enkrat hvala za pivičke(Češke). 

Priklopila sva avto na moj obd, (ja, Janez, Priklopila sva ga in tudi razbrala podatke iz njega:jezicek:) in ugotovila, da dela regeneracije na povprečno 136 km. Avto pa ima 200Kkm+. Ja, Janez, avto ima preko 200Kkm in mašina dela v nulo.👍

Naredila sva testni krog, še prej resetirala porabo in ugotovila sva, da pri 130 km/ uro pije 6,5 l/ 100,kar je kar normalna poraba. Pri 120 je bila poraba 5,4/100. Končna poraba divjega kroga, se je zaustavila na 8,1l/100 kar je super podatek glede na odpelhabo. Je pa drug problem tukaj. 😊 Binel ima namreč "težko nogo" in rad vozi dinamično, tako kot jaz. Pravi, da ni kupil takega avta za se cijaziti po cesti. 😊

Mislim, da je z avtom vse v najlepšem redu.🤗

Sicer pa je avto super ohranjen, tudi usnjeni sedeži. 

Edino barva bi rabila "ustrezen tretma". Tudi to sva se dogovorila, da ga "spedenamo" v nulo. Če je že najlepše barve naj tako tudi zasije. 😊 Avto je tudi na športnem znižanjem podvozju. Sicer pa bo kaj več povedal o njem  Binel. 😊

 

 

:rispekt: sedaj pa samo :cheers: in:zoom-zoom:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Analiza olja z metodo kapljičnega vzorca
Napisano
pred 4 urami je NevLado napisal:

Spet bom tečen :D Odvisno od režima vožnje, @Janez007 kokrat si bil v fasungi z M3?

 

Bom jaz prilimal pri meni stanje ko pride do servisa ker naredim res ogromno relacij in me fibec matra do koliko bom prišel. Po 3500km prevoženih imam po računalniku 80%.

:prstgor:

pred 4 urami je Janez007 napisal:

Na fasungi, ja ... kar velikokrat, čeprav je M6 veliko bolj pripravna zaradi velikega prtljažnika. 🙂 

 

Pri moji M3 so ti procenti zelo hitro padali lansko zimo, ko se je avto zaradi zaprtosti države peljal le nekajkrat na teden hladen kakšna 2 km v eno smer in nazaj. Od spomladi do sedaj, pa so bile večinoma relacije 30 km v eno smer in pred servisom je bilo stanje olja še na 10%.

 

Kolikor vem, se pri Mazdah bencinarjih ni kaj obremenjevati z oljem, tudi če ga menjaš šele na 20.000 km, razen ko ga malo več žre in ga je treba dotakati... 🙂

:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Analiza olja z metodo kapljičnega vzorca
Napisano
Pred eno uro je Janez007 napisal:

Primerjava olja pred in po servisu. 🙂

 

slika.thumb.png.84882c682a79746cf4daa4bc90c6932d.png

 

slika.thumb.png.4da307d3e1c1ae0095fa1fceb8da1d58.png

 

slika.thumb.png.e4698e040c728339fc6a6665dcf432f1.png

 

 

Dobra primerjava.👍 Se pa vidi da je 15kkm pravi čas oziroma zadnji čas za menjavo pri bencinarjih,če želiš najboljše svojemu motorčku.....:bravo: 

PS; pri dizlih pa 10kkm.....:aaaaa: :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Analiza olja z metodo kapljičnega vzorca
Napisano
pred 1 uro je Alex napisal:

Tudi jaz sem se na koncu odločil za tega in ne Mobil. Veliko zaslug za to ima Aless. 

Tudi moj mehanik prisega na Motul in ga skoraj izključno uporablja. Pa tudi sam sem bil nekako bolj zadovoljen z Motul kot sedaj z Ravenolom. Tudi rezultati packe na papirju so bili boljši pri enakih kilometrih. 

Dobra odločitev kot vedno....:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Analiza olja z metodo kapljičnega vzorca
Napisano
pred 43 minutami je NevLado napisal:

Fantje pozabljate to, kar sem povedal že večkrat. 10 tisoč prevoženih po mestu ali relaciji je ogromna ogromna razlika. Nekdo lahko dela 3km na dan pa ugasne avto 10krat, jaz pa v šusu naredim 30km. Katero olje bo manj vničeno?

 

Po 3 tisoč prevoženih je pri meni še kar na 90% glede na računalnik.

 

EDIT: pozabil sem bistvo povedat :D torej tistemu, ki mu je mar do avta, bo olje menjaval prej glede na svoj stil vožnje. To je kot da bi tovornjakarju rekel, naj menja na 10kkm, ker je takrat olje že znucano.

👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Analiza olja z metodo kapljičnega vzorca
Napisano
pred 1 uro je scania napisal:

Tudi toyota je imela v Usa in Avstraliji servisne intervale na 7500km torej na pol kar je v Eu 15000km. Kolega je vodja servisa v usa in baje se ze pojavljajo napake pri strankah ki upostevajo interval 15000km zato strankam ze predlagajo intervale na 7500km (samo olje in filter)

Seveda mora biti tako,saj vidimo po kapljicah-packah,da je olje čez 10kkm že kar načeto in za zamenjat....:hohoho:Pri benz pa na 15kkm......:jupiii:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.