Skoči na vsebino
Analiza olja z metodo kapljičnega vzorca
Napisano
pred 3 urami je scania napisal:

 

Me že skrbi, novi yaris ki ga čakamo ima predvideno olje 0w8 ja prav si prebral 0w8, motor je baje temu prilagojen ampak jaz že imam plan prvi servis na 2000km, drugi na 7500km tretji uradni na 15000km potem na 22500km, 30000km uradni in tako dalje. Olje nebo več v avtu kot 7500km. :)  Me že zanima vzorec :) :) @Bini hvala ti, @Aless zelo se priporočam za razlago vzorca od Binija jutri :D :D 

Presenečen boš,že zdaj vredi zgleda....👍😊

Je pa res,da ni 0w 8,ki bo res voda.....😆😂🤣

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Analiza olja z metodo kapljičnega vzorca
Napisano
pred 8 urami je scania napisal:

 

Daj probaj vzet, da vidimo če se kaj pozna servisi čez 10000km, mogoče kakšne usedline. 

Super, hvala :) 

Pred eno uro je vzeta kapljica in to olje je 'voda' .....😊😂🤣 

Jutri bodo slike in kot zgleda na prvi pogled bo ok,saj tudi mora biti po 3500km.....:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Analiza olja z metodo kapljičnega vzorca
Napisano
pred 4 urami je TiEn napisal:

Evo kapljice vzorec star cca 23ur

 

Servis je bil delan aprila narejenih 5000km (avto je stal zaradi menjave službe, tudi krajše fure). Takoj po servisu težave z dpf in regeneracije na 90km. Kolk v pi... je olje?

 

Olje Mobil ESP 1

 

165026694_20211121_1553272.thumb.jpg.048e04b90fd351ea5392b4887345e170.jpg

20211121_155042.thumb.jpg.b9c13ac88feb6a0306d696caf33b436d.jpg

Bi rekel,da je za dizla še zelo dobro.....👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Analiza olja z metodo kapljičnega vzorca
Napisano
pred 1 uro je TiEn napisal:

Evo danes vzel kaplijico. 5min sem počakal in prvo iz šipke dol, na oko zgleda kar bogo po vseh teh težavah z dpjem, kaj več bo povedal mojster ko jutri dam gor.

Eno slikam kar na mizi, eno pa s svetlobo zadaj ne?

Tako je. Eno na podlagi, drgo z lučjo v ozadju ali proti oknu,seveda podnevi.....😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 6 urami je Janez007 napisal:

Sem bi pred časom pri mehaniku, ki veliko šrafva tudi soforumašem, in so tudi ves čas vletavali razni preprodajalci s to in ono manjšo težavo, ki jih je v glavnem sproti reševal kar na dvorišču. Med tem sta avte v delavnici šravfala dva, po mojem začetnika, ki ju je mojster ves čas na daleč nekaj učil in opozarjal, da bi naredila čim manj škode. Počutil sem se kot zadnja rupa na sviralu, dokler si mojster le ni vzel časa zame. Vendar se je to zgodilo šele, ko je začel pisati račun. 

 

Pred dnevi sem se oglasil na uradnem servisu. Tam isto frka, ves čas, eni trije mehaniki, ene dva vajenca, in vsaj še enkrat toliko šefov, ki so dodatno delali gužvo. Nisem imel prav dobrega občutka, da je vse v dobrih rokah in pod kontrolo. 

 

Bil sem tudi sam dolgo nazaj kdaj pod kozolcem. Dopoldne je možakar delal na uradnem servisu, popoldne s sosedom v svoji garaži. Ne rečem, da ni znal. Vendar sta med delom tudi fino popivala in na koncu še bolj fino zaračunala. :cheers:

 

 

Saj ni res pa je......😊😆😂👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Katero olje?
Napisano
pred 8 urami je Janez007 napisal:

Ta teden sem nabavil 2 litra olja, za v prtljažnik obeh Mazd, če bi bilo potrebno slučajno kdaj dotočit. Za prvega (ULTRA) sem plačal pri Bartogu v trgovini 10,5 €, za drugega (SUPRA-X) v spletni trgovini Enaa 8,7€.

 

 

slika.thumb.png.31c2a07c33490676526a46e07e518af5.png

 

slika.thumb.png.e53196fea87037f75b4a38ae661e5362.png

👍Na mimovrste si kaj pogledal po čem je? Poleti je bil tam najugodneje,ni pa neke velike razlike pri dveh litrih.....😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 2 urama je Janez007 napisal:

Da ne bi mislil, tudi meni se je že kdaj zgodilo. In sem bil potem slabe volje, ker ni bilo praktično nič ugodneje, pa nobenega otipljivega jamstva.

 

 

Alex, kaj je kozolec očitno različno razumemo. 😉

"V nasprotju z mojstri izpod kozolca splošne servisne delavnice dajo garancijo na svoje delo in vgrajene nadomestne dele. Podobno, kot to stori pooblaščeni servis."

https://www.delo.si/magazin/avtomobilno/pod-kozolcem-je-najdrazje/#!

 

slika.png.22845c0c426481da761d9095750e91ad.png

Tole bi še jaz "šraufal"! :ouje:

pred 2 urama je kacnje napisal:

Dobil stroj nazaj.
Pod kozolcem - menjava podložk injektorjev, sito, veriga oljne črpalke in seveda olje in filter. Pravi, da je bilo pri eni podložki malo puščanja (--> gareža), da je odmična gred in ostalo v zelo dobrem stanju. 650 EUR. Ni se mi zdelo ravno poceni, ampak tisti, ki bo kupil mojo Mazdo, bo že vesel 🙂

Sem bil kar blizu,zakaj pa nisi obe verigi menjal?🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 49 minutami je kacnje napisal:

No, še enkrat povprašam - koliko so vam računali (pooblaščenec/pod_kozolcem) za menjavo podložk injektorjev, sita, verige oljne črpalke in pač olja in filtra?

Bi ti z veseljem pomagal pa žal ne vem, ker teh potreb-problemov nimam..... :nevem:

Jaz bi menjal obe verigi, ko je že enkrat vse odprto! 

Jaz bi ocenil, da CC 500-600€ bi lahko bilo..... 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Analiza olja z metodo kapljičnega vzorca
Napisano
pred 5 minutami je scania napisal:

Zgleda res tak 😁😁😁😁 bogi lastniki citroenov.

To bomo še videli,če so bogi...🤔

Zaenkrat do 165kkm menjana ketnca oljne črpalke in vsi redni servisi....

Tudi mene zamima kako dolgo bo to čudo šlo.....:whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Analiza olja z metodo kapljičnega vzorca
Napisano (urejeno)
pred 48 minutami je TiEn napisal:

A to sam s šipke dol kapnem na papir ? Drgač alex nevem če bom jaz dober pokazatelj glede na razmere.

Imaš navodila na prvih straneh te teme, da ne boš potem še enkrat to počel, če boš kaj narobe naredil... 😂

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Katero olje?
Napisano (urejeno)

Mogoče pa sploh ne pije olja.....

Kaj pa če so ti ga nalili samo 4litre....🤔si pogledal po servisu koliko ga je bilo na šipki po menjavi?🤔

 

 

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Naknadna vgradnja prednjih meglenk CX 5
Napisano
pred 9 minutami je Taja13 napisal:

Spredaj imam LED luči (niso adaptivne). Res, da se tudi v megli bolje obnesejo od halogenk, pa vseeno v gostejši naredijo zaveso.

 

Sem mislila, ker meglenke ponujajo v dražji opremi, da je nek učinek tudi v kombinaciji z led žarometi, predvsem glede pozicije in usmeritve svetlobe.

 

Sem pa zadnjič brala en članek, da tudi ostale dražje firme opuščajo prednje meglenke zaradi izboljšane tehnike žarometov.

 

Hvala vsem za odgovore.

 

lp

 

Tatjana

Točno tako kot pišeš,tudi v praksi se je izkazalo tako....😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Katero olje?
Napisano
pred 43 minutami je Janez007 napisal:

@Aless, danes sem pri menjavi koles opazil veliko rje na srednjem delu kolesa (malo manj sicer kot na spodnji simbolični sliki). Rjo sem s krpo očistil in površino na tanko namazal z navadno mastjo, ki sem jo imel pri roki in ki naj bi imela tudi protokorozijske učinke. Je to pametno ali še slabše, kot če bi pustil pri miru?

 

slika.png.a235145712267f28719abc92d6fb8bcb.png

 

slika.png.9d60029b3376f2d5d10c90fa9a2b621f.png

 

http://trgovina.evt.si/si/izdelek/393/mast-olma-lis-ep-2/

 

 

To pri vseh rosta in je normalno,lahko pa namastiš kot si ti a ne preveč,da ne boš poleti imel vse mastno naokoli.....👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.