Skoči na vsebino
»cukanje« Mazda Cx-5 2017
Napisano
pred 29 minutami je zeus1234 napisal:

Še enkrat najlepša hvala, zadeva je delovala in avto ne »cuka« več.😊

Torej je bila končna rešitev težave cukanja, učenje A menjalnika... 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zavore tresejo
Napisano

Ni druge na servisu uveljavi garancijo in bodo že uredili.... 😉

Pojdi na Interclass Lj., baje so tam odlični mehaniki.... :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zavore tresejo
Napisano
pred 1 uro je Damjan75 napisal:

lepo pozdravljeni .

Imam Mazdo CX 30 . Stara je 8 mesecev. Prevoženih ima 11.500 km. Zdaj so začele tresti zavore. Sem sumil gume, pa se je izkazalo, da so gume dobre. Je pa bil avto od 8 mesecev, kar imam avto, vse skupaj 2 meseca na servisu. Uradnem.  Menjava obloge sedeža, menjava desnega ogledala, menjava električne črpalke za vodo, menjava električne črpalke goriva, cel kup senzorjev, skratka, precej sitnosti in živcev, da smo uspeli avto kolikor toliko spraviti v red. 

sedaj pa je avto začel tresti pri zaviranju. Ima morda kdo idejo , kako pristopiti k zadevi ( ja , bom peljal avto na uradni servis in ponovno tam pustil precejšnjo mero živcev) da zadevo uredimo brez izdatne količine porabljenih živcev. Hvala za nasvete

Si prvi lastnik? Ogledalo je bilo menjano, zakaj? Je bil avto kaj butnjen ali kaj podobnega, ker pri 11kkm nebi smelo tresti zaradi oblog razen, če si jih pregrel in kalil v vodi ali vroče opral v AP.... :whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 58 minutami je Jaka32 napisal:

No, napravica je prišla. Hvala @NevLado.

In glej ga zlomka, eno leto staro olje v Mazdi je še vedno na 0% vode. Verjetno ker je posoda zaprta, oziroma cel sistem v avtu. Me res zanima kaj pravi @scania na to? Zakaj bi menjal olje na 1-2 leti, če je recimo še vedno 0% vode notri? Sicer ne vem kaj bo drugo leto z oljem, menjam na dve leti, pa vseeno... recimo da zdrži na 0%...

 

Isto olje, ki je do sedaj ležalo na polici v garaži, pa je doseglo vrednost 1%. Sklepam da zato, ker se je že odpirala kantica parkrat. Uglavnem, še vedno bo dobro za motor. 

Komot podaljšaj še za leto, dve... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Katero olje?
Napisano
pred 1 minuto je DeTu88 napisal:

Jaz to olje poznam iz racing programa. Za navadno uporabo ne ravno. Tako da nevem kako se bi obneslo v vsakodnevni uporabi. Ni to da bi sparal na olju, samo ce dobim kvalitetno olje za ugodno ceno zakaj bi placeval polno ceno v trgovini. 

Vse specifikacije primerjaj, da boš sigurn in če so ustrezne bo ok, tako kot je MOTUL, MOBIL itd... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Katero olje?
Napisano
pred 2 urama je Janez007 napisal:

Danes pomerim nivo olja na obeh bencinskih Mazdicah, ki imata prevoženih med 10-12.000 km od menjave olja in sta ga požrli mogoče 2 dcl. :)

 

A veš, da sem ravno zadnjič,ko sem menjal gume na hčerini 3ki pogledal olje in isto opazil, poraba ULTRA 5W30 je 0.0 ?zmeden? lani pa isti čas pri prejšnji stari embalaži olja 5W30 poraba dobra 0.5 l na 10kkm.... :hohoho: Očitno je to novo olne verjetno drugačno in boljše... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Baterija
Napisano
pred 3 urami je Janez007 napisal:

Po tem, ko i-stop v skoraj 6 let stari trojki (še prvi akumulator) že od lanskega poletja ni delal, je danes spet začel izklapljat motor. Kaj se je zgodilo, da se je spet po več mesecih zbudil, nimam pojma .... 

Dobro, da je tako a jeseni računaj na menjavo za novega.... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 2 urama je mika2023 napisal:

ugotovil sem, da je bil jermen menjan pri 120.000 km leta 2017.

Sedaj jih ima 180.000.

Ali je smisel menjat na 60.000 in 6 let?

na leto delam cca 10.000km. Mislil sem naslednje leto zamenjat.

 

Ali je ta mašina Mazdina? občutek imam da je Ford imel prste vmes.

Če misliš avto imet še nekaj let ga menjaj, ker je star 6 let, bolje sedaj kot pa mogoče imet probleme! Če ga boš pa kmalu prodal pa je bz... 😊😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 napaka i-stop
Napisano
pred 6 urami je NevLado napisal:

btw: 4-5 let je pričakovana doba za te aku-je

tako da vse ok in pričakovano :prstgor:

Na 3ki bo kmalu 6 let.... 👌😊😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tako je tudi pri bencinarjih, bodi brez skrbi glede tega. Poglej pa si "nujno" kako se vzdržuje ta D2.2 motor, da ne boš imel kasneje težave. Na tem forumu dosti piše o tem. 👍😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mojster Pelko odgovarja in svetuje
Napisano

Jaz ne vem za nobenga bi pa bilo dobro vedet za kakega "dobrega", ko ne bodo avti več v garanviji.... 👍Lahko, da je bila samo kaka kratka napaka in je lučko prižgalo, baje da po petih zagonih sama ugasne. Ne vem pa od katerega letnika naptej je to, poskusi nič ne stane.... 👍😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 2 urama je Janez007 napisal:

En čuden pojav. Naša Mazda 3 G120 letnik 2018 se je v času garancije servisirala na pooblaščenem servisu, notri naj bi dajali original Mazdino 5W-30 olje (Ultra brez oznake DPF, čeprav je bila na računu celo ta oznaka DPF...). Med zadnjimi nekaj servisi je motor žrl nekaj olja, cca. 1 liter na 15.000 km.

 

Zadnji servis je bil prvič narejen pri lokalnem mehaniku, ki sem mu prinesel 5l kantico Mazdinega olja Ultra 5W-30, kupljenega v https://olje-dg.si/trgovina/mazda-dexelia-ultra-5w-30/Od servisa je sedaj prevoženih 10.000 km, pa je praktično nivo še vedno blizu zgornje oznake. Sprašujem se, kaj se je zgodilo oziroma kaj se dogaja, ker bi pričakoval ravno obratno. Ali se je olju začel bolj izrazito primešavati bencin, kar pa dvomim, ker so vožnje skoraj izključno relacijske? Ali je bilo olje na Mazdinem servisu redkejše, oziroma je tole kupljeno gostejše? Bi lahko bilo kaj tretjega?

 

Sicer me ne moti, ni mi pa jasen vzrok. 🙂

 

 

image.png

Jaz sem imel za na servis  s sabo isto olje za menjavo in mi pije dobra pol litra na 15kkm

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 1 uro je mlinko1 napisal:

Evo v priponki posnetki zvoka ki so celotni brez montaže in zato se slišijo še dodatni efekti (zapiranje vrat, pripenjanje pasu in podobno).

 

Bolje se sliši na slušalkah.

Tole sigurno ni normalen zvok, kaj je razlog pa žal ne vem..... 🤔 Pri x186 je tudi pri - 10 vse skupaj tišje.... 😉 Poročaj kako boš uredil..... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 6 urami je Dani-El napisal:

 

Zdravo, jaz sem relativno nov voznik Mazde 6 CD150, letnik 2017 (kupil lani s 101.000 km prevoženih). Na prejšnjem servisu (115.000 km) mi je sprejemnik rekel, da bi pri 150.000 km bilo fajn preventivno menjati verigo. Sem malo čudno pogledal, a nisem komentiral.

Bil zadnjič na istem servisu (135.000 km) in povprašal, kaj pa kaj pri naslednjem servisu (bo okrog 155.000 km takrat). Je možak rekel, da je mali servis predviden. Hm, je bil prejšnji preveč prodajno orientiran? Naj povem, da ga vozim na pooblaščen Mazda servis.

 

Trenutno delam okrog 3.000 km mesečno, od tega večino po AC.

Če boš imel avto vsaj do 250kkm jo rajši menjaj in si brez skrbi, ker če ti jo utrže se boš jokal in sekiral.... 😔😩Ostale podrobnosti ti je pa že @Janez007napisal....👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.