Skoči na vsebino
Cena servisa
Napisano

Mislim, da računajo kar po čez, ker za redni servis je določeno koliko je cena in če malo pohiti je slabo uro z vsem fertik. :) Saj poznate tisto foro o kvaliteti Mazdinih avtomobilov; odprejo havbo, obrišejo tisti prah na M znaku, zaprejo havbo in servis je gotov.... :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Cena servisa
Napisano

Meni so tudi čistega oprali,mogoče zato ker jim ga pustim tam od 8.00 do 14tih in imajo dosti časa. Medtem pa vedno vzamem testni avto,da sprobam kaj je novega in da počasi pripravim ženo na kaj novega in boljšega...😁😂

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Cena servisa
Napisano
pred 1 uro je scania napisal:

Jaz se bom tudi zgleda umaknil iz Maribora v Celje, ker se mi res zdijo da imajo pretirane cene. Mi je žal ker jih poznam in skoz vozim k njim še ko so bili dečki na Šerbineku, ampak 60€ razlike je pa že en rezervoar goriva, ajde 10-20€ razlike še rečem. Kako ste drugače zadovoljni v Celju? Po telefonu so bili zelo ustrežljivi, prvi vtis zelo pozitiven.

Z rednimi servisi sem zadovoljen drugih popravil pa nisem nikoli imel ne s prejšnjo 3ko ne s sedanjo tako,da druga ne vem. Ja so res prijazni in na nivoju pa na koncu te pa čaka opran in osušen avto. :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Menjava, stroski zavornih ploscic
Napisano
pred 2 urama je Mesko napisal:

Mi je danes na servisu reko, da mi bodo ploscice začele cvilit, ker ni gor teh srebrnih ploščic. Ma kdo kako izkušnjo? Po mojem mnenju ne bi smelo bit problemov, bi radi zgleda samo prodali nekaj... Ker je za te plehece spredaj in zadaj zracunal 90€ 😂

Super če je tako,moje so nove original in jih nimajo.🤔 Jih bo treba reklamirat,ker so še v garanciji😊😆😂

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Cena servisa
Napisano
pred 2 urama je Mesko napisal:

Mazda 3 letnik 2015, redni servis Selmar Celje. Menjan filter kabine, filter olja, čep in tesnilo olja, dezinfekcija klime in delo je prislo 160€ + 33€ lastno olje   pa oprali so ga še če kaj šteje :D

 

 

Isto kot pri meni lani!👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 33 minutami je Aless napisal:

@Binito olje garantirano več ne opravlja svoje funkcije. Verjetno je izčrpalo svoje zmožnosti že prej bi rekel da pri 10kkm.

Glede na to da se niti pod osvetlitvijo ne loči območij, je jasno da je olje polno nečistoč, vidi se tudi velika količina goriva v olju. Zgleda da tudi Citronke fajn zalivajo olje z nafto (drgač so Mazde bolj znane po tem🤪). 

Tako olje je treba čimprej menjat, drgače se začnejo tvoriti oljne osedline, tudi mazalne sposobnosti so na koncu... 

Bi rekel da je 20kkm interval na tem motorju utopija🥴

Sem enakega mnenja! Sedaj te dni se menja,ko je redni servis. Servisi so sedaj na 15k ne več na 20k km,ker je olje 0-30w po moje bi moralo biti največ na 10k !🤔

Bomo vidli kako dolgo bo šel tale motorček😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Katero olje?
Napisano
pred 9 minutami je sportman333 napisal:

točno tako, enako je z oljem za motor, ko so vsi vw in ostali vag fan-i navdušeni da imajo servisni interval na 30k km...pol pri 150k km pa generalka, itd......no je pa res, da pred tem na servisu za olje prišpara cca.50-80€ ker nima intervala preje.....:), jaz osebno ne razumem ljudi, ki vozijo avte za 30-40k € ali še več, potem pa "šparajo" na potrošnem materialu in ne delajo rednih servisov, vlivajo olje iz špara/hofra, itd....enostavno mi to ni jasno/logično, lahko pa da ne razumem 😄

......razumeš,razumeš brez skrbi..:zoom-zoom:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Katero olje?
Napisano
Pred eno uro je TiEn napisal:

Rešeno, Nemci bodo vrnili denar, ker niso sposobni artikla menjat..sem pa v 2 dneh dobil pravo olje od slovenskega dobavitelja po odlični ceni.

 

received_162593249204462.thumb.jpeg.60daf824c806784481221772c42c0f42.jpeg

Od katereg dobavitelja in po kaki ceni, aja odlični... 😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Menjava, stroski zavornih ploscic
Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Janez007 napisal:

A kdo ve, kaj piše na originalnih Mazda 6 zavornih ploščicah? Je znak Mazde?

 

Ni znaka Mazda ,vsaj pri 3ki je tako. 👍

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Lučka za nalet?
Napisano
pred 27 minutami je mazdaman napisal:

Ali pa direktno nizko Sonce na senzor

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk
 

Točno tako,tudi to...👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mojster Pelko odgovarja in svetuje
Napisano
pred 21 minutami je Alex napisal:

Kaj pa, če delaš recimo samo 20Kkm na leto? Ne boš čakal na 200Kkm,ker bo imel takrat jermen deset let. Kolikor je meni znano je priporočljivo menjati jermen na vsakih pet let ali pa 120Kkm,kar pride prej. Vsekakor pa ne odlaša z menjavo, ker jermen lahko preperi  in je rezultat enak kot pri strani letni. 🤔

Časovno je seveda omejen na 5 let. 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mojster Pelko odgovarja in svetuje
Napisano

To je to fantje,ne se igrat s ketnicami na dizlaših,da boste lahko prišli na srečanje 15.5.2021....:bravo:

Drugače pa se zobati jermeni menjajo na novih avtih pri cc180-200k km,odvisno od znamke. To je potem isto kot ketnca,žal pa ne moremo vplivati na to za kar se tovarna odloči......😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6 2.2 2014 avtomatik
Napisano
pred 9 minutami je Janez007 napisal:

Imam leto in pol M6 CD175 l. 2016 (model GJ 2015), karavan, trenutno 91.000 km. Zunanja in notranja oblika mi je zelo všeč 👍 10/10, občutek pri vožnji na avtocesti 🙂 8/10 (vlek+, stabilnost+, hrup-), občutek pri mestni vožnji 👎 6/10 (občutek pri menjavi prestav ... ročni menjalnik ... uglajenost sklopke in motorja -). V primerjavi s prejšnjo 12 let starejšo Hondo Accord diesel je M6 po uglajenosti vožnje 2 koraka nazaj, žal . Stroškov-zahtevnosti servisiranja raje ne primerjam, ker postanem slabe volje 😪

Prodaj in kupi Hondo.... 😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mojster Pelko odgovarja in svetuje
Napisano
pred 1 uro je Tine1966 napisal:

Pozdravljeni

 

Danes sem opravil servis moje MAZDA 6 CD 150 (178000km) pri avto Ferk v MB . 

Ker poznam mehanika sva se kar lep čas pogovarjala o mali ketni .
Predlagal mi je , naj jo čimprej zamenjam , ker imam prvo ketno iz leta 2015 in je nevarno da zruži .
Imeli so že 5 primerov , da je zružla ketna brez bilo kakšne prižgane lučke . Letniki pa 2015,2017,2018 .

Čakam na predračun komplet menjave in dela . Znanec mi je reko , da ga je prišlo vse skupaj malo manj od 1400 evrov . 
A je komu znana cena ?

 

lp Tine

Mi je na Selmarju isto povedal,menjat  ketno po 150k km na dizlih,ker prihaja pogosto do okvare ☹️. Jaz bi jo menjal ampak ne za to ceno...😬 Mislim,da je bilo nekje omenjeno 800€ 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.