Skoči na vsebino
PODIRANJE SEDEZEV TEZAVA!!!
Napisano
pred 2 urama je Hixxy napisal:

Avto je uvožen iz Italije in je sam 2 leti garancije neka taka fora pa še to gre pa pa ko avto uvoziš.

Mora biti tri,ampak ostalo se običajno ne dobi džabe kot pri nas in servisi morajo biti redni,če ne gre garancija u maloro.....:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vpoklici
Napisano
pred 32 minutami je Deeyan napisal:

evo sem že zmenjen glede tega jutri pri Selmarju. So rekl, da bojo softwaresko zrihtal, če se pojavi napaka bojo pa loputo menjal

Super,jaz sem z njimi zelo zadovoljen,poročaj ....👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 2 urama je Gregster napisal:

Je z original Mazdinim oljem kaj narobe?

Nič ni narobe,je med boljšimi olji po nekih testih na netu! Sploh za ta denar,ker eni so 100% dražji a niso toliko boljši. Jaz delam malo km zato mi je ok,če bi pa delal 20k na leto bi pa verjetno dal kaj boljšega ali pa bi delal menjavo z M.oljem na 10k.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Katero olje?
Napisano
pred 27 minutami je Hixxy napisal:

Ja ni lih najbolj poceni, 5L je bilo 80€ skupaj s poštnino.

 

Ampak sm reku da sprobam, samo najboljše za Mazdo

Ja to je to,nekje sem videl po 14€ za liter.👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Katero olje?
Napisano
Pred eno uro je Hixxy napisal:

Evo Ravenol vmp 5w30 naročeno.

 

Pa da vidimo to čudo :)

Baje odlično olje,servise boš lahko delal na 50k in 2 leti 😁

Zakaj pa nisi vzel Ravenol racing 5-30 ?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Problemi s stranskimi ogledali
Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Evo, po zadnjem pranju avta se je zadeva z levim ogledalom ponovila. Čeprav je bil motorček zamenjan v garanciji. Ni se odpiralo do konca. Našel sem tole in glej ga zlomka, res pomaga. Če bo komu pomagalo. 

 

@Alex to pomaga samo na rdečih....😂😂😂

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

CX-5 - Zadnje lampe - kondenzacija
Napisano
pred 5 urami je mazda_gg napisal:

 

 

U hrvaškom servisu veliju to je normalno, nič od garancije.  Kako je u Sloveniji?  Je to normalno? Ako nije, idem u Sloveniju reklamirat.

Kada sam preuzimao šesticu GG, na prozoru je bila naljepnica sa bar kodom i pisalo je Balkan. Odma mi je pal mrak na oči.

CX-5 su mi isporučili bez naljepnica, čist. I ako je netko utjerao vlagu u lampu, to su uradili u ovlaštenom servisu.

 

Mogao sam ja umjesto da ovdje pišem, prvo pisati u mazda hrvaška i pitati:  bute popravili ili da stavim na forum?  Ali nije moj način.

 

 

 

 

 

 

   20210128_121637.thumb.jpg.94432684399df1467f7f91909219a03a.jpg 

To ni normalno. Nekje pušča vlago in to bi morali urediti pod garancijo.

Druga možnost,da jo razbiješ in daš pod ' kasko' zavarovanje😁

Jaz osebno bi jo odprl in s fenom posušil,sedaj ko bo mrzlo in suh zrak. Potem pa vidiš,če bo ok,drugače obvezno pod garancijo ali pa inšpekcijo itd!:zoom-zoom:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

SBS malfunction - Mazda 6 GJ
Napisano
Pred eno uro je Hixxy napisal:

Meni pa kdaj za "rikverc" to napiše, no do sedaj 2x v 2 letih.

 

Pa zanima me, kdaj mi mrtvi kot ne deluje, mal sumim akumulator, ker če avto dolgo časa stoji potem ne dela. Po vožnji ali med njo če se ustavim in resetiram pa deluje.

 

Je še kdo kdaj doživel kaj podobnega?

Mogoče poskusi obrisat zadnje senzorje in kamero.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Akumulator - podaljšanje delovanja
Napisano
Pred eno uro je Hixxy napisal:

Pozdravljeni,

 

tudi sam imam namen naliti mal destilirane vode pa me zanima, kako veste koliko dopolnit?

 

Je to na oko, ko gre že mal čez, kako?

 

Pa prej odklopite akumulator ali kar live :)

 

Hvala za odgovore

Pomembno je,da so celice prelite cc 0.5 do 1 cm.👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Analiza olja z metodo kapljičnega vzorca
Napisano
pred 2 urama je Aless napisal:

Pa je ziher motor isti? Ima isto oznako? 

Je stari motor imel Dpf, scr? 

Je pa vseeno pohvale vredna kilometrina brez okvar. 👍

Btw: 5w40 olje  je verjetno bilo Acea C3 in ima več rezerve v kot 0w30, ta Total Ineo First 0w30 je Acea C1 in je bolj Eko naravnano olje, minimalno aditivov. Ekologija je terjala davek tudi pri zmogljivosti modernih olj. 

Heh, lepota je pri takih namenskih avtih na zadnjem mestu😁

Če ima isto oznako ne vem,ker se nisem zanimal za to,je pa bilo rečeno na servisu,da je enak z razliko,da ima sedanji rezervoar za Adblue tekočino,prejšnji pa neko vrečko z tekočino pri motorju,ki se je menjala na 150-200k km odvisno od režima vožnje. Imel pa je dpf filter. Če se ti ljubi lahko pogledaš oziroma kje na netu najdeš pa bomo vidli,me res zanima!:whatever:

C-Elisee 1.6 hdi 2015

C-Elisee 1.6 hdi 2020

Pri prvem so bili servisi na 20k km,na tem pa 15k. Še na prejšnjem C4 Picasso-ju 1.6 pa je bila menjava celo na 30k pa je šel brez problemov z motorjem 360k km! Imel pa je problem z menjalnikom,ki je bil robotoriziran ali kako se temu reče in je bil drek od dreka!💩

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Analiza olja z metodo kapljičnega vzorca
Napisano
pred 3 urami je Aless napisal:

@Binihehe, itak šef ima vedno prav.🙄

Saj avto bo zihr šel dokler boste avto imeli, službene ponavadi hitro menjujejo. 

So pa taki službeni avti ponavadi kljub rednim servisom, dokaj zmozgani in v tvojem primeru (na podlagi vzorca) bi si upal trditi da je sam motor ko gre od vas prekomerno obrabljen, pa to ne leti na tebe ali tvojo vožnjo, ampak na dejstvo da ta motor (pre)hitro uniči olje in pač olje ne zdrži predpisanega intervala. 

Kako dolgo pa imate ponavadi službene avte?

Se strinjam s tabo in tudi sam to vem.👍

Ponavadi jih imamo od 350k pa do 450k km.odvisno od tega kakšne okvare pričakujemo pri teh km. Nazadnje sem isti motor vozil do 430k km in je bil še ok,brez dimljenja s prvo sklopko in je bil še v dobrem stanju glede karoserije.👍.Bilo je pa skozi olje Total 5w 40. Delam pa cc 100k km na leto,nekje 70-80% AC. Mislim,da so ti Citroen motorčki super glede vzdržljivosti in nasploh ni nekih stroškov z tem avtom!(je pa grd)🥴 Bomo vidleli kako bo šel s tem 0w 30 oljem :whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Analiza olja z metodo kapljičnega vzorca
Napisano
pred 12 minutami je Aless napisal:

@Binivzorec zgleda katastrofalno za te kilometre🥴

Predvidevam da je v motorju polno usedlin, verjetno je olje že dosti prej zanič kot je interval. Zato olje več ne more v sebi držat nečistoč in se ustvarjajo usedline. 

Ko se natoči novo olje začne počasi čistit te usedline in zato je v tem primeru olje polno nečistoč že pri 2000km.

Če primerjaš ta tvoj vzorec z mojim iz prvega posta od moje M6 dizel, je razlika kpt dan in noč. 

Priporičam kak Engine Flush in skrajšat interval😉

Vem,ampak šef ima vedno prav....😁

Gremo dalje dokler bo šlo...🤔

Trenutno 107k km.

Hvala👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Analiza olja z metodo kapljičnega vzorca
Napisano
dne 15. 1. 2021 ob 9:43 je Bini napisal:

Bomo videli ob naslednji kontroli pri 12k km, če bo isti rezultat? Če bo isti pomeni, da olje ni bog ve kaj za ta avto, če bo pa slučajno boljši, v kar dvomim, pa sploh niso menjal olja na zadnjem servisu! To bo tako kmalu CC, mesec-dva. Hvala @Aless:prstgor:

Evo,prejšnji teden  pri 15k km naredili servis na Citruenčku 1.6 dizel,nalili olje Total 0w 30 in po 2k km  včeraj vzel kapljico olja in rezultat je na sliki.?zmeden?

Kaj misliš @Aless ?:whatever:

 

 

 

IMG_20210202_105131.jpg

IMG_20210202_105000.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Servis mazde 3 g100
Napisano

Verjamem ja,ampak jaz jo ne bom imel toliko časa,če pa slučajno (nikoli ne reci nikoli!) pa sigurno na 150-180k km,da je mir do 350k km,ko jo bo hudič vzel...:hudicek: in rja seveda 😁😁😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Servis mazde 3 g100
Napisano
pred 29 minutami je NevLado napisal:

Kolikor vem imajo ti motorji nek senzor, ki ti pove, koliko je veriga raztegnjena? @scania prosim za pomoč

 

Jaz ne bi menjaval na blef, ampak pred 200 tisoč ziher ne, če ni potrebe.

Na 150k se menja jermene, potem je džabe da imamo ketne. :D 

Kako dolgo boš imel avto?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Servis mazde 3 g100
Napisano
pred 10 minutami je Ales94 napisal:

Pozdravljeni, 

 

Zanima po kolikšnem času je priporočljivo naredit veliki servis za mojo 3ko l. 2015 g100? Če se ne motim ima ta avto verigo in ne jermena in če naredim nekje 10 tisoč km na leto, verjetno ni za čakat 20 let za prvo menjavo da bo imel 200 tisoč tako kot piše na enem forumu na tej strani 😁 v priloženih navodilih nisem našel tega podatka. 

Jaz bi jo menjal pri 150k ne glede na leta. 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.