Skoči na vsebino
pred 1 uro je mazdaman napisal:

Tako sem jaz izmeril
d1= 6,255
d= 7,24
D= 28,585

KWD-1= 0,93584
KWD-2= 3,9482
KMV= 0,8639

Ocena
1- (5-6)
2- (4-5)
3- (2-3)
4- 1

Mazda cx-5 Diesel 184KM, prevoženih 32229 km olje menjavo pred 17.500 km.e8616b826cbea6e52dcfd26f7cac1146.jpgea41f576a091fe9de240d03c4b96ca01.jpg97da1097fbcd9caa30367005d409c3b0.jpg

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk
 

Kaj sledi iz tega? Bi rekel,da je za menjavo,bolj ugibam?

Ko bo prilika bom tudi jaz raskiral eno kapljico olja!😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nadgradnja firmware-a na servisih
Napisano

To ne vem ampak vem,da so iz navadnih traktorjev na common rail sistem šli čisto zadnji in tudi potem imeli problem s šobami in obrabo določenih cilindrov! To je utrpela celotna vw skupina razen Škode,ker so zadnji šli na nov sistem in so težave s tem bile že odpravljene. 🥴Italijani so pa tako bili prvi s common rail sistemom !:jupiii:

 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nadgradnja firmware-a na servisih
Napisano
pred 29 minutami je gregc88 napisal:

hvala za dovolenje, lepe praznike in cepit se ne pozab spomlad... js grem zdej guglat kaj ima mazda v motorju poleg olja haha

Glej ,res grdo od tebe,sprašuješ in mi ti svetujemo pol se pa zajebavaš in norce delaš to je res podlo od enga,ki je gost tukaj. Drugače pa le poglej kaj je še poleg olja v Mazdi ,da boš videl kak se  odlični bencinar nardi,ker vw zna nardit sam traktorski motor pa še to so se nekaj časa od Italijanov učil.💩

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nadgradnja firmware-a na servisih
Napisano
Pred eno uro je gregc88 napisal:

bini nic ne bo z mazdo... cx3 je res majhen in samo napihnjen... bw  , cx 30 je pa nova 22K in ima mlincek 120 konjev ki ima lahko tezave...se še ne ve + da ne dobiš niti ogrevanih sedezev, ročna klima.. modra armatura fuj,... ugl,, ne se šalit, to ni vredno 15K ... bo kr še wc pr bajt brezskrbi....

Malo si pozabil na popust,ker dobiš za 22.5k že uno z več opreme in preverjenim 2.0 motorjem!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nadgradnja firmware-a na servisih
Napisano
pred 3 urami je Jest napisal:

Ce ti je Mazda3 premali avto, potem nikar ne glej CX-3, ker je se manjsi :) ... Narejena je na osnovi Mazde 2 ... Je pa res, da je visja od trojke ... Ce ze Mazda, potem CX-30 ali CX-5 ... 

Res je,ampak cx30 ni letnika 2017 !:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nadgradnja firmware-a na servisih
Napisano
pred 58 minutami je gregc88 napisal:

to da se popravi ni problem, sam ce je skoz nekaj pol te mine vse skup in je pošteno da veš pred nakupom kaj te caka.... smo si razlicni, mene zelo moti da bi mogu krnaprej neke vpkolice delat in ke vozit.. . nimam ne casa ne zivcev , sploh pa ce je zadeva nova in stane prek 24 jurjev... bi mogl bit vse ok... 

 

kaj pa cx3 2017... 120ks bencin... so te avti ok? al je tud skoz kj... glede na leta bi se ze kaj moralo pokazat

 

Pa ne,da se zanimaš za Mazdo? Jaz imam navadno M3 ne pa tisto visoko podhranjeno "avšo" :D

Meni služi vredu,imam pa samo 20k km in do sedaj nikoli nič 😃. Enga poznam,ki se mu lušči lak iz feltne,druga ok.:prstgor:

 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Bartol napisal:

Veriga je po pregledu g. Pelka popolnoma ok, pustili jo bomo pri miru. Kakšne so nasploh izkušnje z večjo kilometražo teh 'novejših' modelov, obstajajo znani problemi? Avta ne mislim menjati, zadnja Vectra mi je služila skoraj pol milijona km, preden je zgnila od zunaj.

Mogoče pa je verigo menjal že prejšnji lastnik ,če je možno bi ga vprašal ,da si bolj siguren.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

dne 11. 12. 2020 ob 11:42 je Aless napisal:

 

Nvm kaj imate spet proti dizlom??? V vsaki temi neko prepucavanje benc vs dizel🙄

Tisti ki nimajo dizlov itak največ vejo. Kao da vse crkne pri 50kkm, ja in pol pride Božiček z novo Mazdo bencinc🙄😁😁😁

 

Glede neuradnih mehanikov, pa je odvisno kok mu zaupaš menjavo verige. Če bo zajebal so posledice katastrofalne €€€, tko da jst bi raje dal 200€ več in imaš račun z garancijo na to delo, kot pa da daš enemu popoldancu k ti lahko zajebe mašino za tistih nekja € razlike. 

Saj dizli so ok,ampak pri 220k km ne vem kak bi bilo s prvo ketnico,ker sem slišal ,da jih tudi trže že pred 200k km. Mislil sem pa na mehanike kot je Pelko in še kdo,ki ve kaj dela!:prstgor:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 23 urami je Bartol napisal:

Kako izgleda preverjanje verige?

Imam M6 2013 s prevoženimi 220,000km in so mi na (uradnem) servisu priporočili preventivno menjavo verige, brez kontrole. Strošek okoli 800€. 

Če mislite imet avto še nekaj časa bi jaz osebno menjal. Bi pa mogoče vprašal še kam drugam za ceno! Kak mehanik,neuradni ki šravfa tudi Mazde bi bil verjetno kaj cenej,saj ga nimaš več v garanciji!:whatever:

Če bi imel pa dizla bi jo pa verjetno že vlekel za seboj :wacko:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Konstantno zvijanje diskov
Napisano
pred 31 minutami je Freak napisal:

Huh, to pa ne vem, kaj mi je dal takrat mehankar gor 🤔 Najboljš, da se enkrat do njega zapeljem, pa da vidim, kaj on poreče na to?  

Lahko,da jih ni dobro zmontiral,lahko jih zaviješ pri montaži.:wacko:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nadgradnja firmware-a na servisih
Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Pa še ena opcija nadgradnje baje da obstaja. Zapelješ z golfom  skozi servisno delavnico  in ven se pripelješ z najnovejšim passatom, verzija 2021 pro.... brez, da bi izstopil iz avta. 

Ja to pa res in potem se zbudiš in imaš roko v kahli,v kahli pa.......:wacko:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

SBS malfunction - Mazda 6 GJ
Napisano
pred 1 uro je Janez007 napisal:

Na armaturi se je prižgalo opozorilo "SBS malfunction" , Mazda 6 GJ CD175, ročni menjalnik. Kaj bi to bilo?

Kot je @Alexnapisal,očisti senzorje in bo ok. Tudi če je šipa pred senzorjem zamrznjena se pojavi to obvestilo,vsaj pri moji 3jki je tako,ampak po nekaj minutah ugasne.:prstgor:

 

 

 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kateri servis priporočate?
Napisano
pred 27 minutami je Freak napisal:

😲😲

 

Sem imel mazdo v BTC na servisu vsaj 3x in tudi enkrat mi niso oprali avta, kaj šele posesali :( Enkrat se spomnim, da je bla fora, k mi je g Majes še v salonu razlagal, da je avto poštiman, pa da so mi ga še oprali, ko pa prideva do parkirišča, pa isto umazan kot prej :) 

 

Zdej sem 2x naredil servis pri s.p.-jevcu , sicer me malce moti, ker mu je vsaka stvar odveč. Al pa bognedaj, da bi pri rednem servisu se še mal prehodil pod avtom, pa mal diske & ploščice pogledal in ostali potrošni material 🙄

 

Tako, da imam sedaj malce dilemo, avto bo imel 200 000km in bi bilo najbrž fajn, da se ga malce bolj pregleda, ne vem ali delajo kak test, kolk je pretegnjena veriga na motorju al kaj, pa itak imam še en vpoklic za poštimat (sovoznikov air bag). Tako, da bi ga mogu itak na pooblaščenca peljat. Sedaj samo ne vem, ali bi šel v BTC ali v interclass, da še njih probam :) 

Interclas probaj! 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kateri servis priporočate?
Napisano

Izgleda, da sem nekje v sredini med vama. Če se da imam vedno opran avto na roke, včasih pa, če ni vremena ga splahnem na fliperju-r.avtopralnica na wap, da je vsaj površinsko čist. Poliranje in voskanje skupaj pa na 2-3 leta oziroma po potrebi. Ko pir ostane na havbi in mu ne drsi je pravi čas za poliranje... 

Ps;pir gre med tem v hladilnik. :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kateri servis priporočate?
Napisano
Pred eno uro je Scr3am napisal:

Saj ti ga na vsakem servisu operejo. Ne rabi biti mazda servis :). Vsaj jaz imam take izkusnje.

Kupi Citroena in sanjaj pranje,plačaš pa skoraj kot za Mazdo redni servis!:vskalo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kateri servis priporočate?
Napisano
pred 30 minutami je mazdaman napisal:

Kje pa to piše? Pa ti pranje tudi zaračunajo?

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk
 

Ne vem če kje to piše,ampak meni ga že perejo brezplačno že nekaj let.:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kateri servis priporočate?
Napisano
pred 2 urama je adzam napisal:

Še jaz prispevam svojo izkušnjo. Vse pohvale servisu v BTC in g. Maješu. Nobenega nabijanja stroškov, ugodna cena, dodatni popust na starejši avto. Obračunali so 1.8 ure dela za redni servis na 150k, kar se mi zdi popolnoma ok. Avto so tudi oprali, pa niti omenili niso, kot da to itak spada zraven :)

Dokler bodo tako delali, se mi ne splača vozit drugam. Edino Mazdino olje bi lahko ravno danes kupil pol ceneje na Mimovrste, ker imajo ravno akcijo, ampak pač nisem vedel prej.

Dobrodošel med nas. Napiši malo kaj voziš in okvirno ceno servisa za tisto kar so ti naredili. Olje na Mimovrste je pa po 7€ že kar kake 2leti. Srečno :zoom-zoom:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nadgradnja firmware-a na servisih
Napisano
pred 2 urama je Bossek napisal:

Zanima me kaksne imate kaj izkusnje z nadranjami firmware-a pri avtu na uradnih servis.

 

So vam to naredili avtomatsko pri vsakem rednem servisu? Ste kdaj peljali namensko samo to naredit?

Ali sploh naredijo nadgradnjo ali se to bolj kot ne otepajo (ne pipaj dokler dela)?

 

Zanima me iz vidika da je CX30 (predvidevam da tudi 3) s Skyacitve X motorjem letos imela OGROMNO posodobitev in nekatere kar kriticne.

 

 

Ko sem jaz spraševal glede tega je bil odgovor bolj podoben, ne pipaj dokler dela. 😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.