Skoči na vsebino
pred 48 minutami je toto89 napisal:

Ne vem če to še spada v to temo, bo že Admin prestavil..

Tuning mi je delal znanec, za simbolično ceno, ki ne želi, da ga izdam.

Dela z Avstrijci, naložena mapa je ta:

https://allcartuning.com/en/car/Mazda-3-2013-2016-2-0-Skyactiv-G-120PS.html

Do 4000 rpm je mogoče minimalna razlika, potem se pa kar pozna, predvsem to, da ni treba prestavljat do 6500 rpm. Tudi na vključevanju na avtocesto gre bistveno bolje.

Tuning sem naredil jeseni 2018. Od takrat je poraba pri normalni vožni (skoraj vedno je kdo pred tabo, ki narekuje tempo po omejitvah ali pa še manj :) ) enaka. Sicer pa zelo odvisna od relacije in načina vožnje. 5,7 - 6,4 l, za celoten tank. Nad 7,1 l pa je še nisem spravil. Porabo računam sam, ker se mi zdi, da računalnik včasih pokaže malo manj, odvisno od relacij vožnje.

Skratka ni mi žal, da sem dal avto čipirat. Za vsakdanjo vožnjo je poraba enaka, ko pa se rabi več moči npr. pri prehitevanju pa jo dobiš :)

Super, tudi podatek porabe je ok, kako pa kaj vleče proti končni hitrosti, ker ima daljšo razmerje kot G165 in kolk gre, če si sprobal? 😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

dne 14. 11. 2020 ob 19:52 je toto89 napisal:

Razen občasnega zatikanja menjalnika je vse super (na na servisu še vedno trdijo, da je to normalno, čeprav se je tudi serviserju zataknil menjalnik na testni vožnji). V času garancije sem 3x izpostavil to občasno težavo, ampak tega niso jemali resno, zato me tam ne vidijo več odkar je potekla garancija.

Bomo sedaj poskusili z menjavo olja v menjalniku - Redline.

Moja Mazda je čipirana na 169HP, zato je malo bolj živahna :)

Sicer pa bo počasi treba nabavit večji avto, zato na moji "šparam s kilometri", ker bo še nekaj časa ostala doma.

 

Malo opiši razliko po mapiranju pa če se kaj pozna pri porabi z enako vožnjo. Kjee si mapiral in za koliko? 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 45 minutami je toto89 napisal:

Mene pa zanima, če so komu v sklopu servisa za Mazdo 3 G120 menjali vodno črpalko, jermen in napenjalec? In na koliko kilometrov? V prvem postu te teme piše, da je interval 100 000 - 120 000, navodila za uporabo pa nimajo tega podatka.

Na 119 000km so nam poleg rednega servisa menjali samo svečke (ki so očitno iz zlata) letos pa ne nameravam več peljat na uradni servis.

Koliko pa je stara tvoja 3ka?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Katero olje?
Napisano
Pred eno uro je dvorjan napisal:

Močno dvomim. Ker prav na račun "kvazi" 7-letne garancije, pogojene z rednimi servisi služijo na teh.

 

Po mojih izkušnjah imata najcenejše servise Citroen in Dacia ...

Za Citroen vem ,da je normalni letni servis okrog 170€ na dveh različnih servisih. Za Dacio ne vem. Sedem letna garancija je samo prednost ne slabost. Starejši avto kot je bolj se kvari. Dokupi dve ali tri leta garancije na tri leta tovarniške pa boš dal 400-500€ pa še na uradni servis boš moral kar prav tako stane. Saj če nočeš hoditi na servis pač ne hodiš in ni garancije,samo servis te v najboljšem primeru pride okrog 70€ tako da do 120€ ni dosti razlike. Jaz z Mazdo bom sigurno hodil 5 let in se ne bom tresel za tistih 100€ in še brez skrbi bom saj je še asistenca zraven če slučajno pride kaj vmes...... Ampak saj to že veste ,Mazda se ne kvari.:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Katero olje?
Napisano
pred 22 minutami je Alex napisal:

Ker... ko šraufajo chrysler si dajo drugega pajaca  gor ali kako? Pa vzamejo boljše orodje... 

Kia ima tako najcenejši letni redni servis 120€,če se motim me lahko popravite.(uradni servisi)

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Katero olje?
Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Jaz plačam stvar, ki je vredna in pošteno narejena. Tega občutka na uradnem servisu, vsaj v Kp nisem še dobil.Vedno imam občutek, da je edina stvar, ki jih zanima zaslužek. 

Kam pa ti voziš na servis,če ni skrivnost?:whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Katero olje?
Napisano (urejeno)
pred 6 urami je 50keda napisal:

Ja jst se popolnoma strinjam, ampak ja, tako ali tako sem dobil ugodnejšo ponudbo, tak da ni zdej kej razglabljat, dajo sami olje in je to to.

Ok,ampak ne verjamem,da so ti dali olje 11€ ceneje po litru. Drugače smo pa takšne debate že parkrat predelali in ugotovili,da ima vsak po svoje prav!

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Katero olje?
Napisano
pred 6 minutami je 50keda napisal:

Pa poglejmo drugače, recimo, da ti začne lezt gorivo in kako drugo sranje izpod ventilov v mašino, olje se kontaminira. V mašini nekaj crkne, na računu piše da je stranka prinesla olje, aha gremo delat analizo olja, olje je zanič (logično ker je notri šel razni drek), kdo je kriv? ja stranka, ker je prinesla svoje olje, olje je pa uničeno :D Ciao garancija :D

Upam,da ni tako,ker mmoj ser.je pa rekel,da ni noben problem z garancijo,ker je olje original in se olje ne gleda neglede na okvaro. Olje tako ne more biti problem,če je okvara bilo čega drugega.....

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Katero olje?
Napisano
pred 4 urami je Alex napisal:

To so meni isto rekli., dokler je bil avto v garanciji. In sem jim prinesel original Mazdino olje. Kaj pa v takem primeru? 

Ko imaš svoje in original Mazdino olje si brez skrbi,ker je po vsakem njihovem pregledu OK in garancija velja! Meni niso ničesar zaračunali tako ,da sem pač malo manj plačal servis. Moje olje 7€,njihovo 18€.Notri gre 4,2 litra in tu je razlika za 5 min časa v trgovini.:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Lupljenje alu platišč Mazda
Napisano
pred 43 minutami je Alex napisal:

Kako dosti? Na celi obali so štiri rdeče 6-ke karavanke in tri rdeče limuzini. In vsi se med seboj poznamo in si vedno blendamo. Je pa cel kup črnih in temno sivih. Največ je temno sivih. Kako je drugod ne vem. 

Tudi pri nas, največ je najlepših! :ouje:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Lupljenje alu platišč Mazda
Napisano
pred 5 urami je Alex napisal:

Ta barva pač najbolj pristojni vsem mazdam, ne le 6-ki.Postavi recimo na cesto  novo 3-ko. Vseh možnih barv, ki obstajajo pri Mazdi. In vprašaj naključne mimoidoče naj izberejo najljubšo oz najlepšo..Prepričan sem, da bo 78% ljudi izbralo red soul rdečo. 

Verjetno res,ampak koliko od teh bi jo pa v resnici imelo? Meni osebno je ta nova rdeča bolj všečna in če bi imel izbiro takrat za mojo trojko bi jo mogoče celo vvzel.Ampak prejšnja rdeča se mi zdi,da nekako na trojko ne paše.:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Lupljenje alu platišč Mazda
Napisano
pred 5 urami je Alex napisal:

Vsak ima svoje gušte. A veš, da niti dva človeka ne vidita enako barv(odtenek, celo barvo vidijo drugače). Tako, da je njemu pač ta barva cool. Drugače je verjetno ne bi izbral. 😊

Ja,morajo ti biti res zelo,zelo,zelo cool,da jih daš na "belo Alfo" Ostaja pa odprto vprašanje,kako se kaj ona počuti v tej obutvi?:whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 5 urami je Aless napisal:

@Bini nvm katere prodajalce misliš? Lokalni prodajalci rezervnih delov imajo enake znamke delov kot autodoc, s tem da so ponavadi dražji.

Za nekatere dele kljub 30%rabatu pri bartogu recimo je autodoc v večini primerov cenejši. 

Drugače če pa hočeš 100% preverjeno robo pa greš na Mazdo in kupiš originalne dele. 

Btw, glede znamke rezervnih delov pa jaz gledam ponavadi samo za oljnega da je bolj priznane znamke mahle(knecht) mann ali oem. Mahle in Knecht sta ista tovarna ponavadi vzamem kateri od teh dveh je cenejši. 

Jermene pa Gates ali Continental. 

Ostale filtre pa ni tako pomembno kake znamke je. 

No ravno to sem mislil s tem kar sem napisal,da vem kateri deli so vredu, ker ti ponudi malo morje artiklov. :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pred eno uro je scania napisal:

Tako je na Autodoc si vtipkaš svoj avtomobil in imaš vse po kategorijah, drugače je pa oznaka materiala enaka kot za mazdo 6 145KM in 165KM, 

 

Evo za mazdo 3 z bencinskim motorjem skyactive 120KM od letnika 2012 naprej

  • Oljni filter     MANN W6018, MAHLE OC1183
  • Zračni filter  MANN C27019, MAHLE LX4143
  • Filter kabine MANN FP24009 MAHLE LA1139
  • Napenjalec jermena FEBI 100094
  • Vodna črpalka AISIN WPZ-934R, OPTIMAL AQ-2472, SKF VKPA94651
  • Svečke NGK94124
  • Mikro jermen SKF VKMV6PK962, CONTINENTAL 6PK962
  • Jermen za vodno črpalko GATES 3PK798SF
  • Oljni filter in tesnilo avtomatski menjalnik: FEBI 107828

 

 

Hvala, za trud! Mislim pa, da ti prodajalci imajo različne dele, tako da je boljše, da imam preverjeno robo ki je 99% ziher. Hvala še enkrat. :bravo:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 17 urami je scania napisal:

Jaz lahko napišem za mazdo 6 letnik 2018 2,0 bencinar 165KM ker imam že izpisano za znamko materiala ki ga najpogosteje uporabljam.

 

Torej ti deli veljajo za bencinski motor skyactive od 2012 naprej 145KM,165KM in 192KM s tem da razlika je pri 192KM v mikro jermenu in jermenu za vodno črpalko.

  • Oljni filter     MANN W6018, MAHLE OC1183
  • Zračni filter  MANN C27019, MAHLE LX4143
  • Filter kabine MANN FP24009 MAHLE LA1139
  • Napenjalec jermena FEBI 100094
  • Vodna črpalka AISIN WPZ-934R, OPTIMAL AQ-2472, SKF VKPA94651
  • Svečke NGK94124
  • Mikro jermen (145KM in 165KM) SKF VKMV6PK962, CONTINENTAL 6PK962
  • Jermen za vodno črpalko (145KM in 165KM) GATES 3PK798SF
  • Mikro jermen (192KM) SKF VKMV6PK971, GATES 6PK970XS
  • Jermen za vodno črpalko (192KM) GATES 3PK817SF
  • Oljni filter in tesnilo avtomatski menjalnik: FEBI 107828

 

Zelo bi bil vesel, če bi še zajel 120 KM čeprav vem, da ga 6ke nimajo imamo ga pa lastniki M3 (13-18), zato bi velikim uporabnikom prišlo prav! Se zahvaljujem za tvoj dosedanji čas in zagnanost. :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 13 urami je scania napisal:

Za ročni menjalnik sem jaz da not redline 75w80 gl4 redline oznaka je mtl, rabis ga 1.7 litra cena je okoli 25€ na liter. Ampak se splača, razlika je se res občuti, lahko potrdi tudi Alex

Sem gledal malo po netu in Red line MT90 je z specifikacijo 75w 90gl4. MT80 nisem našel. V čem pa je razlika,a ni še boljše,če je 90?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 11 urami je scania napisal:

Osnova je aisinova to je res, nisem še pa nikoli menjal z aisinovim oljem. Če gledaš specifikacije aisin je njihovo olje še za toyote in nwm kaj še vse. Pri ravenol fz piše samo za mazdine fw6ael menjalnike skyactive.

Menjalnika fwd in awd sta enaka

Kakšno specifikacijo pa ima M.za ročne menjalnike in katero olje je ok,da vem ko prilezem do tja.....

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pred eno uro je scania napisal:

To sipko ko pogledaš nivo olja imas spredaj pod zračnim filtrom. Privijačeno je z vijakom, mislim da rabiš 10kljuc in to je to. Nivo olja gledaš v prostem teku in temperaturi olja 45 stopinj. 

Če kupiš tak avto pač dobro preveriš prej če je vse ok z menjalnikom in čimprej menjaš olje. Ne me narobe razumet nikogar ne silim v interval menjave, meni je vseeno če ne menjaš nikoli pač ne menjaš to je tvoja odločitev. Zdi se mi pa neumno da se kupi avto za 30000€+ pol pa se gleda kdaj se bo menjalo olje ker pač liter pride 25€ in vse skupaj nanese 200€ materiala, nobeno olje ni večno in life time, se obrabi zgubi svoje lastnosti in potem se začne obraba in takšni potem pridejo na servis da menjalnik cuka in nwm kaj vse ja valda te pa si ti delaj pomfri v isti fritezi 5let pa da te vidim kakšen boš. In nazadnje bo znamka avta kriva ker dela slabe menjalnike. ni res menjalnik je top samo tisti ki je lastnik je kriv, pol pa daj raje 3000€+ za obnovo kot pa 200€ za menjavo olja.  Še enkrat ne me narobe razumet, vaš avto vaša pravila, meni osebno je vseeno za vaš avto in vaše vzdrževanje, jaz menjam olje za sebe da jaz vem kakšna je situacija in se lahko v vsakem trenutku peljem na konec sveta (zdaj glih ne zaradi karantene :)  ) ker je avto v nuli in točno vem kdaj je bilo kaj menjano in kdaj bo naslednjič. 

Če ima kdo željo se lahko po karanteni zmenima, nabavi olje in filter pa menjama olje, zraven vse poslikama in objavima en DIY. Lahko tudi pri tistem doma če ima pogoje (kanal, dvigalo) in mu je lažje pa sem samo zraven in dela sam ni nobenga problema samo da je iz štajerske da se pač nerabim vozit na drugi konec Slovenije

Koliko pa stane olje redline za ročni m.in koliko ga potrbuješ,je še potreben kakšen filter ali kaj podobnega za M3 g120 sprašujem?:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mojster Pelko odgovarja in svetuje
Napisano
pred 22 minutami je scania napisal:

Spektr bencinarko 165 imam ja.

 

Nevlado saj to je to, ampak saj ves vcasih lahko s preventivo kaj hujsega preprecis.

 

Bini februarja bo stara 3leta zdaj pa imam 65000km tako da kaksno leto in pol.

Kakšno imaš porabo,če ni skrivnost?:whatever:

pred 9 minutami je Alex napisal:

Se pravi, kaj je dobro narediti preventivno na dizel motorjih in kdaj, pri približno koliko kilometrih? 

Sam imam trenutno prevoženih 51000 km. 

Bilo bi lepo, da imamo napisano po točkah, kaj je priporočljivo narediti in približno kdaj. 🤔

In to napisat v servisno knjigo !:o

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.