Skoči na vsebino
Zginja antifriz
Napisano
pred 23 minutami je SpEkTr napisal:

A ni bila to bolezen vag grupe?

Prvi facelifti so imeli baje te težave (nevem mogoče bo kak poznavalec mazd vec znau povedat)..že letnik 2016 konec leta so postimali to (tisti model k ima že prikazuje temperaturo..jst imam samo lucko ko se pregreje)..tako da sem glih za par mescu zamudu, ker moja je julij 2016. 

pred 24 minutami je Nejc1986 napisal:

Huh.... Jaz vem da bi ga odpeljal še za mnenje  k drugemu mehaniku (in mu ne povedal kaj mi je prvi mehanik povedal ). 

2.0tdi okoli 15let nazaj baje . Potem so menda uredili to

Nima smisla, ker je ze pri tretjem oz.drugem (pelko je bil sam preko telefona)

pred 24 minutami je dvorjan napisal:

A je avto servisiran na pooblaščenem servisu? Mogoče dobiš kulanco?

Zadnja dva servisa sta narjena privat nažalost

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zginja antifriz
Napisano
pred 34 minutami je Janez007 napisal:

Težko je slišat tako novico. 😟 Koliko pa okvirno stane popravilo?

Od 600-1000€, če se jo da pošvasat..nova glava pa mislm da okrog 3000€. Upam da se moti mehanik, ker je ni dal se dol ampak tesnilo je ok, hladilnik egr je ok, cevi so vse ok ostane sam se glava..in glede na to da je to bolezen teh modelou motorja (zvedel danes) je verjetno to to

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zginja antifriz
Napisano
dne 14. 3. 2022 ob 9:32 je Brane napisal:

Na koncu se bo ugotovilo da je puščalo na plastičnem razdelilniku cevi ki košta 70 eur kat. št.- SH0115290

Baje je pocla glava. Mislm da je to moja zadnja mazda, ker ni niti k od kvalitete vec. 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zginja antifriz
Napisano (urejeno)
pred 3 urami je g.Wankel napisal:

 

Kaj pa tesnila okrog termostata?

Preverjeno. Jutri bom mogoce vedel več. Danes sem ga peljau do mehanika in bomo vidli kaj bo

 

Poročam ko zvem :)

Popravljeno od mazda gh
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zginja antifriz
Napisano
pred 28 minutami je Alex napisal:

Pa kaki mehaniki so to? 🤔

Edn je pac tak,da je vse mozno preveril predno glavo da dol, drugi je biu pelko, k je reku da je glava (samo po telefonu,ker sem dalec), tretji k bo zdej pa sraufa vecinoma mazde tako da upam da bo ta resu problem :)

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zginja antifriz
Napisano
pred 38 minutami je Alex napisal:

 

Pelji avto h mehaniku, da ugotovi, kaj je narobe. Lahko je kaka malenkost. Brez veze, da pametujejmo tu gor. In potem naj mehanik reši težavo. 

Sej gre jutri spet..je biu ze dvakrat in ni ugotovu..sedaj gre k tretjemu:)

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zginja antifriz
Napisano
pred 49 minutami je Janez007 napisal:

To so te zgodbe, pri katerih grem sam kar v zamenjavo avta, ker je hitreje in morda tudi ceneje, sploh če všteješ svoj čas in živce. Je pa pri rabljenih velika verjetnost, da ga že kupiš s neko tako zoprno napako.😔

Znanec je pred kratkim prodal avto s ponavljajočo težavo na avtomatskem menjalniku, drugi s težavo na ABS enoti ...

Ce nebi kupil avta dobrega pol leta nazaj bi se odlocil za menjavo ampak tako pa ne..sploh ker je trenutno slab cas za nakup rabljenga vozila

pred 35 minutami je svadreb napisal:

Al pa pozabi na popravilo, redno kontroliraj nivo antifriza, dolivaj po potrebi... Lah se bo samo nekje zaštopalo. Pr men na Nissanu se je po ene 2 letih. In avto delal bp.

Ne zal se jst tega ne grem, ker to ni hec in se zena in otrok se vozita s tem avtom tako da ni sans da tako pustim :)

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zginja antifriz
Napisano
pred 1 uro je mazda gh napisal:

Ja ampak avto ne kadi in olje je cisto.

Tudi rumenkast pokrovcek ni.

Danes bom se to preveril in da vidmo kaj bo

Pa tudi mehurckov ne dela v posodi

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zginja antifriz
Napisano
pred 8 urami je Scr3am napisal:

Pa to sm reku.

Ja ampak avto ne kadi in olje je cisto.

Tudi rumenkast pokrovcek ni.

Pred eno uro je Slivka napisal:

Odvij čep na ekspanzijski posodi.

Vžgi motor in počakaj, da se segreje na delovno temperaturo.

Poglej v ekspanzijsko posodo - če se tam delajo mehurčki, potem je težava z glavo motorja ali tesnilom glave motorja. Če tam ni mehurčkov, potem išči dalje, ker je škoda snemat glavo motorja po nepotrebnem.

Če imaš garažo, snemi tisto plastiko spodaj pod motorjem in na tla garaže položi karton ali papir. Ko se vrneš s toplim motorjem, se bo mogoče na kartonu poznala kakšna kapljica, pa boš vsaj vedel, na kateri strani motorja iskat. Ker 1 liter na 2000 km... To je relativno majhen pretok za opazit. Pri meni bi to pomenilo okoli 1 liter na mesec, se pravi 0,3 decilitra na dan - to je približno ena čajna žlička na štiri ure (ne sprašuj, kako vem) - toliko antifriza se ti posuši, če pade na tla, da niti ne opaziš lužice... In tudi "radiator" v kabini preglej, ker toliko antifriza ti vpivna tapiserija in se potem posuši, da sploh ne opaziš, da je mokra.

Danes bom se to preveril in da vidmo kaj bo

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zginja antifriz
Napisano

Uglavnem drugo mnenje je blo od Pelkota..sicer samo prek telefona..da je tesnilo glave, od tretjega je mnenje da je mogoce samo ena skrita cevka al hladilnik intercolerja al pa pac tesnilo glave.

Tako da gre v ponedeljek avto spet do mehanika 😕

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zginja antifriz
Napisano

Pozdravljeni forumasi. Imam problem z mojo mazdo in antifrizom, ker cudezno zginja cca. 1l antifriza na 2000km.

Mazda je letnik 2016, 2.2 diesel 150. 

Uglavnem moj serviser, ki mu popounoma zaupam ze dolga leta ne najde problema..pregledal je vse, nalil neko barvo v antifriz, da bi vidu kje pusca, vodno pumpo pregledou,cevi,glavo...ma vse in nikjer ne pusca ampak antifriz gre. Pelje se normalno..nc ne cuka al pa karkol, segreje se normalno,olje je cisto hrez vode vmes..nevem.

Aja avto ima pa 150.000km.

 

Se kdo imel tak problem? Ali oa mogoče ve kaj bi blo? Jutri ga sicer oelje mehanik,k enmu znancu na uradni servis in ce oni ne vedo ootem pa res nevem vec kaj nardit.

 

LP

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Ropot na podvozju
Napisano

pozdravljeni.

 

na mazdi 6 letnik 2010,2.2 disel 129km imam problem z ropotom spredaj. zamenjani so bili amortizerji,obe komplet roke,stabilizatorji,diski in kon?niki ampak je se vedno ropot...manj?i ampak je. gledalo je ?e 5 mehanikov in ne najdejo lufta nikjer ve?. a je imel ?e kdo podoben problem? ker res nevem vec kaj zamenjat. ima pa 225000km

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.