Skoči na vsebino
Mazda 3 zadnje luči
Napisano
Pred eno uro je Bakerman napisal:

Pozdravljeni,

 

imam težavo z nedelovanjem zadnjih luči (tail) oz. jih ne znam vklopiti :)

Oprema je Challenge, tako da na ročici ni pozicije "Auto". V nobenem izmed 2 položajev, poleg OFF, zadnje in pozicijske luči ne svetijo. Osvetlitev registrske tablice in osvetlitev instrumentov delujeta ok. Pravtako normalno delujejo vse zavorne luči ter zadnja meglenka.

Preveril in testno zamenjal sem varovalko, žarnici, vse je ok. 

Se je že kdo srečal s tovrstno težavo?

 

Hvala in lp

 

 

Pri meni je tako, da ko spelješ se prižgejo, če so luči prižgane. 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Multimedija
Napisano
pred 2 urama je Hixxy napisal:

Haha bom ugasnil radio da se bo slišalo avto :D

Boljše da ne, ker potem bojo pa črički svoje delo opravili pri prodaji... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mojster Pelko odgovarja in svetuje
Napisano
pred 33 minutami je NevLado napisal:

 

Ofak :o A so pozabili dihtungo od starega filtra pod novim filtrom olja in so dve naenkrat vodili v zarib? Ker te zgodbe sem že slišal... 

Kako si to mislil,razloži prosim.:whatever:.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mojster Pelko odgovarja in svetuje
Napisano
pred 2 urama je mihaing napisal:

Ja ko imaš enkrat avto tako razkopan se nikoli več ne otreseš tistega občutka " spet bo nekaj narobe"

 

Ampak hvala bogu je Simon na mestu z glavo in bo zrihtal vse mogoče kar je potrebno da bo avto kot iz škatlice (obnova turbine, kolektor, podvozje, menjalnik,...) zdaj bo verjetno edini primerek v slo pri teh kilometrih brez popolnoma ene same napake ali obrabljenega dela. Gume pa imam oba kompleta že nova ( madona kako draga dimenzija je tole na 19col)

 

Še poliranje mu privoscim ( ve kdo kje?) Pa gasa nabijati kilometre.

 

Pričakujem še, da se bo enkrat sesedel AWD pa nimam kaj. Danes ne kaže znakov težav ampak Pelko pravi naj se pripravim tudi na to, ker imajo konstrukcijke felerje na sestici in CX5.

 

Še malo pa bo Mazda v mojih očeh skret kot BMW če se bo tako nadaljevalo.

 

Nekje v ponedeljek upam, da ponovno se vsedem v tole moje bolano lepoto:

 

 

received_303097650775844.jpeg

received_298762274523143.jpeg

Avto izgleda pa super, moja želena barva poleg (rdeče). :)

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mojster Pelko odgovarja in svetuje
Napisano
pred 2 urama je mihaing napisal:

Pelko rihta mojo pridobitev. Možakar na mestu kot se spodobi v vseh rečeh.

 

Ko že človek misli, da je našel končno svoj voz kateri ustreza po vseh kategorijah in dolgih letih slabih izkušenj z drugimi znamkami, lepo mazda zariba...časi Yugov so nazaj

Prav zaribala ti je?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Menjava baterije v kljucu
Napisano
pred 22 minutami je 50keda napisal:

Ja morala bi zdržati dlje ja:
 

 

Je pa zanimivo, da vam večim zdele  crkujejo baterije. Tut js opažam, da auto lock bolj bogo dela zadnje čase. Če sm predaleč, ko zaprem vrate, ne zaklene več.

Zanimivo, da ne povečajo prostora oz.stanjšajo pokrovčka, ker je dovolj prostora in bi lahko šla notri original 2032 kar je bolj pogosta baterija. Ampak bi za Mazdo bilo dražje, 1€ X nevem koliko avtov, itd. 😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Menjava baterije v kljucu
Napisano
dne 11. 9. 2020 ob 17:06 je NevLado napisal:

 

A si dejansko naročil ohišje iz tega linka? Kako si potem prestavil ta mazda logo. A je tole aliexpress ohišje isto od Mitsubishija? Imaš morda kako sliko? Naročam ga že od februarja haha.

Evo pa sem menjal gumbno baterijo v ključu, enostavno kot pasulj-še 5 min.ni dela. Sem pa dal notri 2032 namesto 2025,gre notri malo na tesno ampak brez problema. Mogoče bo dlje zdržala? 

Še ena zanimivost, ko mi avto ni vžgal po pritisku na gumb sem ga približal gumbu in je vžgal brez pritiska na gumb za vžig, kar me je rahlo presenetilo! Zanimivo je tudi to, da lahko zaklepaš in odklepaš avto čeprav je bat.skoraj fuč, razen, če za vspostavitev z računalnikom porabi toliko več energije kar bi bilo tudi možno. 

IMG_20200924_160237.jpg

IMG_20200924_160317.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Menjava baterije v kljucu
Napisano (urejeno)

Ne morem verjet,žena hoče na teren in kaj se zgodi,avto ne vžge! Ga pogledam in vidim,da rdeča lučka za ključ sveti na števcu nakar približam ključ do gumba,pritisnem in vžge. Poskusim še dvakrat,trikrat v normalnem položaju (ključ v žepu) in vedno vžge tako,da se verjetno lahko pripravim na menjavo baterije.:o

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Opravljanje rji podobnih pik na beli barvi
Napisano
pred 54 minutami je Scr3am napisal:

Jest osebno nebi uporabljal glino za ta nanem. Glina zna za seboj pustiti praske. Jest osebno glino uporabljam samo pred poliranjem. Na vsakodnevni bazi bi raje uporabil iron x. Brez problema bo odstranil zracno rko. Sem tudi sam imel belo mazdo in ni noben bau bau. Je pa zelo lepa barva :)

Ja res je, je kot bel list papirja...... 😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zvok izpod podvozja Mazda 3
Napisano
pred 8 urami je primorc85 napisal:

Poskusim ob prvi priliki. Zvok po moje prihaja z zadnjega dela, saj ve je v prtljažniku nekaj prtljage, je zvok bolj izstopajoč. Za nosilce ne vem. Glede na pregled na servisu so amortizerji ok.

Pojdi na drug servis ali poskusi pri dr.Pelkotu,on je baje maček.Pred kratkim je negdo imel predlog,da se negdo pelje v prtljažniku in posluša kje točno je ta zvok!:whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

CX-5 inteligentni sustav kočenja
Napisano
pred 5 urami je Boss napisal:

Pospeševati? Saj sem bil na bremzi... glej kako pada hitrost na GPS-u. Par sekund je sicer v zaostanku. Ampak do tega avta je bilo še vedno nekje 6 metrov. Kamera precej zavaja. In ko je avtomatsko zavrlo je bila hitrost nižja kot 30km/h in zato je vse skupaj dejanko izpadlo kot da bi se šel brakecheck.

 

OK, BMW-jaš je sicer odregiral tako kot večina prepotentnežev, ampak ker ni glih pizdil sem bil prijazen do njega. Na kameri se sicer ni slišalo ampak njegov prvi stavek je bil "uff to je blo pa blizu..."Zato sem mu tudi začel razlagat kaj se je zgodilo, drugače sigurno ne bi.

 

Ampak če bi počilo... kaj pa potem. Res bi un odzadi prletu ampak, če bi pa gledali posnetke kamere pa bi lahko to spadalo tudi v rubriko nepotrebno naglo zaviranje. Kdo bi bil kriv? Po trenutni zakonodaji jaz, ker avtomobil pač ne pa čeprav je bremzal precej idiotsko in predvsem nepotrebno na polno, saj je bilo še ogromno prostora za počasi ustavit pri tej hitrosti. Tud približno ni bila kritična situacija, ki pa je res ratala potem, ko je avto takole zaviral.

Zakaj že :nevem:

Ti nikakor nisi kriv pri trčenju od zadaj, ker tudi nisi zaviral brez potrebe in namenoma! On bi moral dokazovati namerno tvoje bremzanje, drugače pa je to trčenje zaradi premajhne var.razdalje.:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

CX-5 inteligentni sustav kočenja
Napisano
pred 9 urami je Boss napisal:

 

Evo kako to izgleda v živo in kako nevarno je. Mazdi je vseeno, da sem počasi zmanjševal hitrost z zaviranjem in da je bilo do sprednjega avta še dovolj prostora. Odloči se, da to ni dovolj in zabremza na polno do zaustavitve brez opravičljivega vzroka, un z BMW-jem pa glih tolk da ni prletel zadaj vame.

 

Naj vas ne zavede hitrost, saj ima GPS na kameri nekje 2 sekundi zamika in tudi do križišča je omejitev 60km/h tako, da sem bil pod omejitvijo. V glavnem tole je precej čudno in precej preveč panično.

 

 

Pa tudi če bi za nalšč tako zabremzo nima kaj palamudit, kje je mel pa varnostno razdaljo?! Res je pravi model..... :vskalo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda servis
Napisano
pred 4 urami je Alex napisal:

Ali pa celo leto zimske zguljene gume gor. 

Te so za obalo ta prave, za oni drifting na krožnem... :vskalo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda servis
Napisano

Na servisu so verjetno drage, drugače pa je to drobiž. Jaz se vedno držim reka;kupi avto ki ga lahko vzdržujem! Kontra se zgodi ponavadi tistim ki kupijo starejše premium znamke in to na lizing pa še velik kasko in na koncu ni za vzdrževanje..... 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Katero olje?
Napisano
pred 2 urama je FuManchu napisal:

Jaz sem pa za foro v mazdo natočil Ravenol 5W 30. Pravijo da je kvalitetno olje. 

Poročaj o kaki spremembi od prej.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.