Skoči na vsebino
Katero olje?
Napisano

Samo tole še napišem glede olja,0-20w olje bi uporabil samo v Skandinaviji, Aljaski in v večini Ruskih državah ker je najpomembneje,da pri nizki temperaturi.pride čimprej tja kot mora ,to pa lahko le redko olje in ko se ogreje se ne zažge takoj,ker je še vrdno dovolj hladno zunaj. Imate na netu razne teste olj in Mazdino olje je odlično,celo bolše kot Total kateri izdeluje olje za Mazdo !:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Katero olje?
Napisano (urejeno)
pred 11 minutami je MUFC napisal:

povedano po domače: če voziš do 2.000rpm, daj 0w-20, če gre v obrate, daj 5w-30

 

za razne dirke oz. track day-e, se velikokrat daje kakšna 5w-50 ali celo 10w-60 gradacija, zakaj, je bilo pa že goraj razloženo...

Joj,kako se pa to voziš do 2000 obratov? Poraba 5-6 pa kolona 5 kil...... Na vsakem servisu pod garancijo ti dajo 5-30w sem ravno vprašal kako olje naj kupim,ker ga bom s sabo prinesel,da bo ceneje in to je to, ne vem kaj bi komplicirali.....

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Katero olje?
Napisano
pred 3 urami je citam napisal:

Samo da preverim za vsak slučaj.

 

V Mazdo 3, letnik 2017, bencin, Skyactiv G120 gre noter Dexelia Supra 0W20?

Mazda original oil 5-30w prej Dexelia iste oznake !

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zvok izpod podvozja Mazda 3
Napisano
pred 1 uro je primorc85 napisal:

Pozdravljeni.

 

Cca 100 km nazaj se mi je med vožnjo čez kakšno luknjo, še posebej v ovinkih pojavljati nek klokotajoč zvok.

 

Zanima me, če je že imel kdo podobno težavo in kaj je bil problem.

 

Avto: Mazda 3, G120, letnik 2018.

 

Hvala za odgovor.

Ne me strašit......:whatever:  Ja imaš garancijo,pejd na servis in je.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tlak v gumah
Napisano
pred 1 uro je NevLado napisal:

Kaj pa ta sistem od Mazde, koliko 0,x bar zazna padca? 

Jaz imam še sistem preko senzorja ABS in me še ni nikoli opozoril,tako da ne vem točno. Verjetno piše kje v priročniku. 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tlak v gumah
Napisano

Če gledaš z vidika kako je pravilno je napisano na tablici, če pa gledaš kako komu paše je pa čisto druga stvar. Je pa vedno bolše imeti malo več kot malo manj od predpisanega. Vulkanizerji vsaj pri nas pumpajo  2.5 vsem znamkam vse štiri gume tako da..... ne bom komentiral kaj si mislim. :party0035: Pa vsaj na kak mesec dni ali pogosteje preveriš kako je stanje. Pri meni ponavadi po nekje 14 dneh pade pritisk ker se gume dobro uležejo in jih je potrebno malo dofilat potem imam pa mir do jeseni, ob kontroli! 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tlak v gumah
Napisano
Pred eno uro je Slash13 napisal:

Na koliko barov polnite oz priporočate za pnevmatike 225/45/19? M6 2016

Poglej nalepko pri voznikovih vratih in jih napolni kot piše. Vedno jih polnim tako in vedno jih vozim do konca in tudi vožnja je najbolj udobna. Piše pa vedno tudi v priročniku.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pred eno uro je zoro567 napisal:

Sva prišla na podobno idejo istočasno. Sem se s Pelkotom zmenil, da dvigne avto in še to pogleda, ker moram tako ali tako menjat olje v roku 500 km. Sporočim kaj ugotovi, če bo še kdo kdaj imel enak problem.

 

Hvala vsem za ideje.

Pelko je sigurno rešitev......

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Problemi s stranskimi ogledali
Napisano
pred 4 urami je zimurg napisal:

pelji na pooblaščeni servis. menjajo v garanciji. znana napaka. motorčke zalije voda in začnejo štekat. menjajo z novimi baje vodonepropustnimi motorčki.

Je to tudi pri trojkah,da vem kaj me čaka.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6 2.2 vzdrževanje
Napisano
pred 7 minutami je koroska18 napisal:

Ervin je uredu se da vse zment , tko da , cene so od 250+ .

No 250 evrićev sem dal JEST za atmosferca . Trajal je pa 4 ure . 👍 Priporoćam 👍:notworth:.

Kateri motor imaš in na koliko si jo mapiral pa kako si zadovoljen,če lahko poveš?:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NeXen
Napisano
pred 4 urami je Zhuk napisal:

Kratko vprasanje: kaj vzet?

 

 

NEXEN N Fera SU1  ali

NEXEN N Fera Sport

 

cena tu-tu, Sport za odtenek drazja, je pa novejsi model.

Kake osebne izkusnje?

 

dim  225 45 R18

 

lp

 

(ups....admin, lahko prestavis v ustrezno temo?)

Poglej kakšne teste ,za prve sem slišal same pohvale seveda za tak denar!😜

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6 2016 AWD čuden zvok od zadaj
Napisano
pred 1 uro je LukaL napisal:

Hja, po današnjem dvigovanju in spuščanju avta :/, sem ugotovil, da je po vsej verjetnosti fuč levi ležaj...ko sem kolo hitreje zavrtel je kar dobro "pel"...na desni strani se ni slišalo niti pol tega...poskusil sem tudi prijeti feder, im mogoče res na levem kolesu malenkost ruži...sicer nisem mehanik (sem strojnik), ampak recimo, da sem lociral napako. Ležaj sem že naročil, samo upam, da pridem do mehanika, da mi zadevo zamenja...;)

 

Hvala in lp

 

PS: če se bom lotil zadeve sam, poročam, kako je šlo

 

 

Sem ti rekel,da je levi ležaj,lahko pa da bo tudi desni kmalu fuč. Boš videl razliko ko boš menjal levega.:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Delovanje diezelskih motorjev
Napisano

Itak, ko je bolj mraz ti ne bo obratov nabijal. Meja je nekje okoli 10 stopinj.

Mislim,da pri bencinarju ni tako,povi?a obrate vedno ko je motor hladen neglede nato koliko je zunanja temperatura. Je pa res da to ni za dolgo,saj se odpelje? in potem te to ne moti ve?,ker tako ali tako doda? ve? plina kot ga na za?etku doda sam. Me pa spominja na nekdanj avt.zaug,ki je bil pri avth v 80tih letih!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Delovanje diezelskih motorjev
Napisano

Sem preveril pri mojem (bencinar) v startu obrati narastejo na 1500 za 15s potem padejo na 1000 in ko pride temp vode nad 50 so obrati 500-600.

Sem preveril pri mojem (bencinar) v startu obrati narastejo na 1500 za 15s potem padejo na 1000 in ko pride temp vode nad 50 so obrati 500-600.

Sem preveril pri mojem (bencinar) v startu obrati narastejo na 1500 za 15s potem padejo na 1000 in ko pride temp vode nad 50 so obrati 500-600.

Mimogrede pri vro?em motorju so obi?ajno 750-800,tudi pri mojem in verjetno tudi tvojem,nisi dobro pogledal,no pa saj ni pomembno,prvi del opisa pa popolnoma dr?i za bencinarje.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Katero olje?
Napisano

Vsako olje z pravimi specifikacijami je dobro in ne bo ma?ini ni?. Sej niso Mazdini motorji nek nasin izdelek, da potrebujejo to?no tako olje, kot oni predpi?ejo. Se pravi, ?e bi mazda priporo?ala toyo gume, bi bile samo te prave in nobene druge.Vedno,ko ti nekdo nekaj turi na silo, se jaz tega izogibam.Imam opravka z dobavitelji in vem, kako to poteka in kje je bit vsega skupaj.

Alex na nek na?in ima? prav,jaz samo pravim da olju ni? ne manjka,ker za ta denar ne dobi? bolj?ega olja in z garancijo ob kak?ni okvari na motorju,to mislim ko je ?e v garanciji. Druga?e pa ima? bolj?a olja ampak za dosti ve? denarja,tako pa? je,ve? denarja ve? muzike!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Katero olje?
Napisano

Mislim,da je Mazda original olje po specifiaciji vredu,?e zaradi garancije itd....Ne vem ?e je kako drugo olje toliko bolj?e,da bi eksperimentiral, jaz nebi!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.