Skoči na vsebino
Mazda cuka...
Napisano

Na?a Mazda3 1.6 dizel spet zeza ... Obup

Dela lepo.. recmo par dni .. pol pa se kr spomne in za?ne na mestu ?udno laufat,obrati nihajo oz. Padejo in ?e ne da? hitro mal gasa crkne...

Pol kdaj ko se lepo peles recmo 100, za?ne kr malo cukat kot bi dal in odvzel gas ...

Vse se dogaja naklju?no, najbolj sumim maf senzor...nov je bil dan noter pred pol leta saj je kadil in poraba je bila ogromna..., in do sedaj je bilo vse ok, zdej pa spet jebe... Je mo?no da je ?e spet zani??

Gledu sm da je cev zraka kr mastna,saj gre ena cev iz pokrova ventilov kjer sesa oljne hlape...zdej sm cev spucu in jo odstranu da ne bo vleklo to noter ker zihr ne deluje dobro na maf ?e je umazan... Nevem a naj kupim sprej za pucanje maf al ?koda gnara in zapeljem raj kr u grabn.... jajca

Tisto zadnje bo vredu in najbolj siguno.....
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Menjava ohi?ja klju?a - CX-3
Napisano

Pozdravljeni foruma?i,

 

zanima me, ali je kdo ?e menjal ohi?je klju?a pri CX-3, je kitajska varianta iz ali/ebay ok, je sploh kaj razlike v kvaliteti s originalom? Klju? deluje, ampak je plastika po?ena - torej rabim samo ohi?je. Nisem se ?e pozanimal na servisu, koliko sploh pride original. 

 

 

Also moja prva objava na tem forumu, od letos januarja ponosen lastnik Mazde CX-3.  :jupiii:

Dobrodo?el na Mazda forumu in sre?no vo?njo z mnogo u?itki zoom zoom.....
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

V na?em prometu ki je ve?inoma samo cincanje v prometu in cijazenje je vseeno po moje kaj imamo ker tudi bencinar malo pije, danes na primer vo?nja v koloni ki jo ne more? obiti imel porabo 5.0 kar je v primerjavi z dizlom zelo malo! In kaj bi bilo bolj?e pri dizlu v takih primerih ki so v 90% na?e vo?nje? Razen brnenja in tresenja od vibracij. Za tistih 10% se pa ne sekiram ko bi mi pomagala krivulja pri prehitevanju.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

dvorjan, tole je dobra novica  - ?e sem prav razumel ravno tako diesel in model 2015-2018.

 

Kako pa je s servisi - katere na obmo?ju Ljubljane najbolj priporo?ate? Morda kak?en neuradni cenej?i, ki obvlada Mazde?

 

lp Janez

Dr.Pelko je strup za Mazde,baje. Meni se ?e ni pokvarla,ker Mazda se ne kvari ampak se ji v?asih ne ljubi.....
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Cena servisa
Napisano

O teh rednih servisih smo ?e pisali nekajkrat,tako visoke ceno so in ne more? ni? ker ne raskira? prekinitev garancije pa ?e kaj. To je treba ra?unat ko kupi? avto. So pa cene podobne tudi za druge znamke,50 e gor ali dol. Sosed mehanik menja na starem avtu olje in vse filtre za 30e,a ?al je tako,da je ?e vse druga vkolkurirano v to ceno ne samo storitev....

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Cena servisa
Napisano

1. Servis za mazdo 3 pri kr?i?niku me je pri?el 190 eur z original oljem Mazda 0w20 supra skyactiv-G + menjava filtra olja.

Se vam zdi to drago?

Normalna cena za servis.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Regulacija LED lu?i?
Napisano

Sej vidi? na armaturni lu?ki, ki ti da na znanje, da kratke lu?i delujejo. In, ko se nenadoma zmra?i(mogo?e sne?i, je full obla?no) pri?ge? lu?i in to je to.Razmi?ljatije treba malo ve? s svojo glavo.

Mimogrede, lepa slika, lepa MAZDA....
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Regulacija LED lu?i?
Napisano

Ma ste zakompliciral. Ko se pelje? in ima? stikalo na Auto, gorijo dnevne spredaj. Ko se pri?gejo zasen?ene, se ti pri?ge lu?ka na armaturi. Kaj manjka?

Ni?, eni pa? ne vedo kaj je kaj.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Regulacija LED lu?i?
Napisano

Dajte nehat bluzit no. A niso ble nekaj ?asa nazaj tut ene scene ko je radar na avtu motil njihov radar? Epilog je bil?

Lahko pove? kak?en je bil,nisem spremljal teme?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Regulacija LED lu?i?
Napisano

Ali je kdo ze dozivel tako teoreticno situacijo, da bi mu kdo tezil zaradi tega? Sicer pa je avto homologiran, da tako deluje in tudi ce policist tezi, nima kaj ...

 

Lahko te ustavi in napi?e polo?nico,ti se pa prito?uj kakor ho?e?,me res zanima gdo bi se prito?il? Raje pla?a? polovi?ko pa je.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Regulacija LED lu?i?
Napisano

Pa ?e ena mo?nost je, da ti pred semaforjem ne gorijo lu?i na drugi strani pa na?i vrli policaji in seveda te ustavijo zaradi ugasnjenih lu?i.....razlagam,da ima to Mazda tako in noben drug avto in da tako pa? je blablabla....me res zanima kako bi se izteklo? In to raradi bedarije uga?anja lu?i pa ?etudi pod izrednjimi izpolnjenimi pogoji. Saj so led in naj gorijo dokler sem v avtu in udele?en v prometu! Tisto pri zaklepanju z daljincem,da ti svetijo ?e pol minute je pa lahko ?etudi gorijo ?e kratke zraven?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Regulacija LED lu?i?
Napisano

AHL so naaredili ravno zaradi problemov z LED kratkimi lu?mi ker vidi? do neke meje super naprej pa pa ni? in si slep! V primeru AHL pa vidi? lepo osvetljeno desno stran ceste pri sre?anju z drugim vozilom.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Regulacija LED lu?i?
Napisano

pri sebi sem sam nastavil desni ?aromet (sovoznikov), ker je svetil prenizko (imam led) recimo 2 min. dela, za levega je malo ve? dela, ker je te?je priti zraven do regulacije, verjetno je najla?je ?e se odstrani airbox

Ravno to sem danes naredil na desni na levi ne pride? zraven, va?no da vidim pe?ce. So pa to res mali popravki. So pa od vrha dve luknjice skozi katere na servisu nastavijo s posebnim klju?em. Zaenkrat sem s tem kar sem naredil zadovoljen. Pa ni? vas ne bo sekal v oke.!
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Regulacija LED lu?i?
Napisano

Bom pogledal ?e je tako kot pri obi?ajnem avtu z ro?no regulacijo, tam sem ?e to po?el. Druga?e pa so tako vredu nastavljeni samo jaz bi jih malenkost dvignil.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Regulacija LED lu?i?
Napisano

Mene moti, da je snop kratkih lu?i sicer zelo svetel, a za moj okus prekratko sveti pred avtom.

Vem, da se da to regulirat a ne vem to?no, kje se nahaja vijak za regulacijo. Naj bi bil plasti?en za klju? M8.

Tudi na spletu nisem zasledil ni? uporabnega glede tega.

Ali je ?e kdo to ?telal?

Glej to je zato ker prehitro vozi? in prehiteva? svetlobo,hahaha malo heca. To isto tudi mene moti,ker svetijo ledike zelo mo?no in ne vidi? ni? naprej od zgornje svetlobne ?rte! Tudi jaz na trojki bi jih malo dvignil pa ne vem kako. Imam tudi ful led z avtom,regulacijo snopa,gor-dol,niso pa adaptivni levo-desno. @ Scr3am ali lahko pripne? kako slikco ?e za M3 g120 2018,hvala.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.