Skoči na vsebino
Mazda 6 2.2 Diesel 150KM 2013
Napisano

Pozdravljeni, sem bil v kontaktu s Mazdo Slovenije, ?alost... niti tega mi niso mogli povedat serijske ?tevilke dela oljne ?rpalke in verige,s katero bi naj ta napaka bila odpravljena, oni tega podatka nimajo, da bi bili problemi s to verigo, ?e bi imeli, bi bila ta napaka odpravljena ?e v garancijskem roku z vpoklici... ko sem omenil, da to ne skrbi samo mene, ampak ?e koga drugega, ki ima ta letnik Mazde na tem forumu, je bilo vse skupaj ozna?eno za nekak?en forum s kvazi strokovnjaki itd... tako, da iz te strani nisem nikakr?nega konstruktivnega odgovora dobil... razen, da naj redno vzdr?ujem vozilo kot sem do sedaj in vpoklice, in tudi takrat ne morejo garantirati, da veriga ne bo po?ila... ?alost... tudi problem s odmi?nimi gredmi ne poznajo, ?eprav je tu na forumu, pripreta slika dokumenta za te vpoklice...

Res ?alostno, da tako vidijo svoje kupce vozil kot kvazi strokovnjake... ?eprav sem tukaj dobil ve? konstruktivnih informacij kot sem bilo kaj iz tega klica...

Jaz bi poklical kak Mazda servis in bi jih malo naokoli povpra?al kake so kaj te?ave s tem modelom in kaki vpoklici so kaj bili,oni vedo vse saj delajo na tem. Jaz bi poskusil na Selmarju,mam zaenkrat same fer izku?nje.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pokanje v armaturi mazda 3 G120
Napisano

Ko sem pri svojem avtu prej?nji vikend razdiral armaturo, da bi uti?al ?ri?ka, sem sicer ga, a kaj ko se je ?ez 3 pojavil nov na drugem mestu. Nikoli ve? se ne grem tega. Radio bolj naglas, kot pravi alex. :)

Trenutno nimam ?ri?ka ampak ?e bi ga imel bi dobro zaprl vrata in ?ipe pa postavil na sonce da pogine baraba....

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Krajši interval regeneracije
Napisano

No ko je pa nafta tak ?ista se pa na pumpi malo polij po hla?ah pa potem poslu?aj kaka bo reakcija ko pride? domov,potem pa to ponovi? z bencinom. Rezultate visokih in niskih tonov pa objavi namesto grafa regeneracije. Pa brez zamere ne more biti premog ?istej?i od kakr?nekoli drve.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 5 2015 Takumi
Napisano

Ne vem to?no na kako ob?utljivost imam nastavljeno.

Je pa ?udno, da ko zapeljem v kak ppodvoz se lu?i pri?gejo v hipu, medtem ko grem v tunel pa rabi par sekund.?udno...

Mogo?e res, ker so v?asih tuneli bolj osvetljeni!
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 5 2015 Takumi
Napisano

To ne vem, ?e je res. Pri moji prej?nji, kjer se ni dalo nastavljat te zakasnitve oz. ob?utljivosti senzorja so se v tunelu lu?i pri?gale prej kot vsem premium znamkam. Pri tej zadnji, je pa itak nastavljivo in trenutno imam nastavljeno na medium high, kar pomeni ,da mi recimo te dni zjutraj vse lu?i lepo gorijo.To glede prihranka mogo?e velja za navadne halogen ?arnice. Pri LED tehnologiji bi res lahko gorele tudi zadaj. Tako pa direktiva zahteva samo spredaj in gorijo seveda samo spredaj. ?eprav, bi lahko to softwersko ?isto lepo re?ili ob obisku servisa recimo. Samo volje ni :)

Kje pa to nastavi?,?e smem vpra?at. Ne vem ?e se pri moji trici tudi nastavlja. Sicer se mi pa hitro pri?gejo tako da nimam nekih problemov,samo zanima me.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 5 2015 Takumi
Napisano

Pa kak Citro?n tudi, druga?e pa so predvsem prednje lu?i namenjene pe?cem-otrokom ki ne zaznajo dovolj dobro oddaljenost vozila in ?e so lu?i pri?gane ga la?je vidi pa deluje tudi kot da je bli?je. Taka je bila razlaga ob uvedbi tega zakona. Kasneje so pa tudi uvedli, da zadaj niso obvezne, kot vidite pri nekaterih ampak to ne deluje kot je treba saj se nekateri vozijo po tunelih brez lu?i-zadnjih!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 5 2015 Takumi
Napisano

Pa smo tam...

?e ?e morajo bit, so zadnje tiste, ki morajo biti...

Ni res ,morajo biti samo prednje zadnje pa ob slabi vidljivosti takrat ti pri?ge tudi prednje kot v tunelu itd.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Ropot na podvozju
Napisano

Jaz sem se ropota zadaj kon?no re?il. Krivec je bil prednji desni amortizer, ki ga je dolo?en ?alabajzer prej?njemu lastniku vgradil rabljenega in to celo kraj?ega kot na levi strani.

Vsi majstri bi zadaj nekaj menjavali na pamet, tud vargalant je imel tako idejo z menjavo selenov, rok itd.

Zadevo mi je re?il Bu?an iz ?entvida pri Ljubljani. Zamenjal prednje amortizerje in na

redil optiko.

In zakaj je ropotalo zadaj?
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Cena servisa
Napisano

Cene so pa? take, kot so, ?al zelo podobne, kot pri premium znamkah. Ampak ?e gre pri avtu kaj narobe, ti po preteku garancije ob izpolnjenem predpogoju servisiranje na poobla??encu pripada kulanca, vsaj do nekje 100k ali celo 150k kilometrov oz. okvirno do starosti 5 let.

 

Da bi zaradi 100 EUR ve? stro?ka na leto (8 EUR na mesec) pri relativno novem avtu vrednem ca. 20k EUR ?paral v smislu, da bi ga vozil na xy servis, je meni nerazumljivo. Ampak seveda, vsakemu svoje.

Tudi jaz tako mislim.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Evo, kot obljubljeno sporo?am rezultate monta?e. Od tega da sem odklenil avto, odprl prtlja?nik, za?el delati in do tega da sem videl sliko zadnje kamere na ekranu avta je preteklo natanko 5 minut. Dodanih 5 sem potem porabil ?e za zapret vse skupaj nazaj. Res najenostavnej?i poseg ever :)

 

Vse dela kot mora.

Kako si kaj zadovoljen z avtom ?e ni skrivnost, ob?utki poraba itd. Lp
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

CX-5 tresenje zunanjih ogledal
Napisano

Trese mi ?ipice. Servisa ?e nisem kontaktiral. Se pa mi zdi nedopustno, da se pri katerikoli hitrosti tresejo ogledala. Meni se dogaja nekje nad 130 km/h. Takoj na prvem servisu bom zahteval, da mi zamenjajo obe ogledali.

 

Bom pri 130 pogleda ?e kaj trese,bom bolj pozoren. ?e jih bo grem takoj na servis! Lp
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Si sigurn da je nima?? Poglej ?i ti slu?ajno ne dela. Moj letnik jo ima. Lp
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Dilema glede homologacije...
Napisano

Aha, se mi je zdelo ja. No, bomo pa pa? to urejali naknadno :). ?eprav kot sem videl cene....bo ceneje zamenjat za 17 :)

Mogo?e jih lahko proda? komu ki ima M3 ker tam so homologirane,samo gume so verjetno neustrezne. Ima? kako slikco?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Cena servisa
Napisano

Ne, ni? se ne zgodi, razen izguba garancije, ?e jo avto ?e ima. Lu?ka za servis bo svetila, a se jo da ponastaviti.

Prav ima? samo garancija ti gre,lahko pove? kako se lu?ka vgasne da vem za naprej,ko nebo ve? v garanciji? Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.