Skoči na vsebino
Mazda 6 puščanje hladilne tekočine
Napisano
pred 2 urama je scania napisal:

To sem na brzino nasel en link je pa tega kar nekaj: (v opisu je tudi mazda 6)

CAR-RECALLS.CO.UK

MAZDA CX-5 (26/01/2012 - 21/01/2016) RECALL: The vacuum pump may wear prematurely...

 

Drugace pa se da vpoklice tudi tukaj preverit:

https://www.mazda.si/lastniki/vpoklici/

Najbolje poklicat na servis pa malo vprasa

Vpoklici tukaj niso zanesljivi,ker jih večkrat sploh ni pa bi morali biti kot naprimer moj na cx30...🥴

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

i-stop sistem
Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Meni je pa ravno danes zjutraj javil, da so gume napumpane spredaj 2,2,zadaj pa samo 2,1. Zanimivo, še v"eraj ni bilo alarma. Mogoče je pa krivo to, da je bilo zjutraj samo 7°C? Kakorkoli, meni je stvar všeč. 

Sigurno je kriva razlika v temperaturi... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6 GH menjava verige?
Napisano
pred 11 urami je Freak napisal:

Pozdravljeni,

danes me je sodelavec napsihiral okrog menjave verige v motorju. Imam mazdo 2.0 bencinarja, letnik 2009 in trenutno imam okrog 270 000km. Ali bi bilo res potrebno (preventivno) menjati verigo, preden bo prepozno?

P.s. sodelavec ne vozi mazde :)

Ni za skrbet, če jo ne slišiš. 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

M6 2.2D - kje narediti "veliki" servis
Napisano
pred 7 urami je Janez007 napisal:

 

Ne vem, jaz bi Pelkotu ali pooblaščenemu servisu, kar se tega vprašanja tiče, kar zaupal. Je pa res, da je recimo pri dizlih Mazdin interval menjave olja 20.000 km, menda predolg in ga je priporočljivo menjati na 10-15.000 km, kot to predpisuje Mazda za nekatere druge trge.

Par let nazaj mi je pri Selmarju pokazal mehanik dve dizlarke cx5 in M6 z uničenim motorjem zaradi verižic pri 170 in 190kkm....:nevem:.

Jaz bi jo pred temi km menjal ali pa delal velik servis in jo vozim brez skrbi... 😊

 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

M6 2.2D - kje narediti "veliki" servis
Napisano
pred 2 urama je Janez007 napisal:

Ja, če si @scania. 😃 Večinoma pa tudi po mojem ni potrebe in je metanje denarja stran.

 

Ja, kupiš avto za naslednjih 150.000 km, pa bo res tako? Tudi sam sem pred leti kupil Mazdo CD175 za naslednjih 150.000 km. Pa sem jo po prevoženih 30.000 km prodal - mi ni sedla. Lahko bi mi sedla, pa bi jo recimo razbil.  A ni škoda nekaj menjati na rezervo, sploh pa, ker vsako šraufanje tudi krajša življenjsko dobo (lahko se zgodijo tudi napake). 

Kar je treba je treba, jaz nikoli ne čakam do konca in zato mirneje spim... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

M6 2.2D - kje narediti "veliki" servis
Napisano
pred 18 minutami je TomM6 napisal:

 

Hvala za vse nasvete! Sem govoril z mojstrom Pelkom in mi je pojasnil, da ni tako hudo kot so mi nekateri govorili. Na veliki servis bi se naj šlo šele, ko se prižge lučka DPF in utripa. Je rekel, da pred 250k načeloma verige ne menjajo, tako da sva se zmenila, da mu pripeljem avto na naslednji redni servis, pa bova potem dorekla kako naprej! Hvala vsem in veliko varnih kilometrov želim! 

Jaz bi na tvojem mestu menjal verigo oziroma delal velik servis, če boš imel avto še 100-150kkm,saj je brezveze sedaj vlečt do 250 in se trest potem pa čez 100kkm prodat! Menjat jo boš tako moral.... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba olja mazda 2, skyactive 1,5
Napisano
pred 13 minutami je Janez007 napisal:

Nam povprečnim dedcem se bi to težko zgodilo, da bi nalili preveč olja. Tudi inženirji, sem 99%, so na to pomislili (da je neka varnostna rezerva), čeprav za Mazdine več nisem 100% prepričan. 😃

 

Sem pa na črpalki lansko leto videl žensko, ki je dotočila olje, potem pa ni več vedela, kam se vtakne šibka ... v paniki jo je vtikala v odprtino za nalivanje olja, ko sem jo še pravi čas ogovoril in preprečil nepotrebne stroške ...

Blond.....🤔🤭😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba olja mazda 2, skyactive 1,5
Napisano
pred 16 minutami je Juremb napisal:

Hvala za odgovor. Res je, da nisem bil pozoren, koliko olja so dolili na servisu. Me je pa res presenetilo, da se je po eni vožnji na morje (700 km) nivo znižal s polovice na skoraj minimum. Morda veste, koliko bi to bilo v dcl? 

Med min in max je cca 1lit., kamot zlij not 1/2lit.in preveri. 👍

Po potrebi dolij. 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 5 zamenjava motorja
Napisano
pred 8 minutami je Alex napisal:

Prideta na kratko mimo tudi Gelipter in njegova lepša polovica. Se že veselim žura. Da kako rečemo v živo o naših problematičnih benzinarjih.😊

To bo jagodni izbor "benz  X 186 motorjev" .... :vesel:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 5 zamenjava motorja
Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Mogoče bi bilo dobro, da prideš s CX30, ker je benzinar, samo do Postojne, pa vaju  poberem jaz tam z dizlom in vaju peljem na žur plac.😄😄

Sigurno je sigurno. 😊

Nič skrbet prideva z druge strani neba, ker bo bojde lepo vreme☀️ in bova izkoristila za obisk kake znamenitosti,🏰🏫 mogoče tudi kopanje...🌊 🏖️🍹🍻

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 5 zamenjava motorja
Napisano
pred 3 urami je Alex napisal:

Vem, vem. Samo je to dokaz, da  tudi tej "vsemogočni", tako zelo opevani benzinarji včasih zaribajo. 

Upam, da se danes teden prevlečem do dol.... 😁😊😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 5 zamenjava motorja
Napisano
pred 1 uro je Alex napisal:

Fak... Ko sem že mislil, da so Mazdini benzinarji večno mladi in neuničljivi, pa takole. Kar eden za drugim kaput. V bistvu so "premagali" nezanesljive mazdine dizle. 🤔 Sedaj se malo bojim, da nismo varni niti lastniki x motorjev na cx30. 

Ni strahu, to so PREMIUM motorji... 🤌👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.