Skoči na vsebino
M6 2.2D - kje narediti "veliki" servis
Napisano
pred 2 urama je TomM6 napisal:

Hvala! Da, iskreno, njega tudi ne moreš zgrešiti med objavami, ampak sem bolj ciljal na neuradne mojstre. Se pa strinjam, da če že firma, bo najbolj ziher prav Pelko... 

Saj ni uradni serviser je pa takoj za njimi in baje ok.....🤗😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 42 minutami je amusic napisal:

No da še tukaj probam srečo, če je komu poznan zvok v videu. Posneto na avtocesti pri 10-20 km/h (guzva zaradi nesreče) pri počasni vožnji je zvok tak pri hitrejši tam nekje do 60 je slišen pa je  je podoben ampak bolj kot tisto ko nekaj ruži (podobno tistemu, cče so zavore pri koncu - ampak zavore niso, ker ko zaviram zvok izgine). Avto sta imela dva mehanika na dvigalu pregledala gume in podvozje ni bilo nič zaznati, tudi na kardanu ni videti masti...

gre pa za cx-5 AWD

IMG_5230.mov 23.03 MB · 2 prenosa

To je vožnja z vlakom... 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Dpf filter
Napisano
pred 6 urami je Alenh napisal:

150 000km sm ga preklopu na obd pa mi javi napako za maf in dpf

Mehanika obišči,bo ugotovil napako in si potem brez skrbi za naprej....👍

Osebno pa mislim,da bo kmalu čas za kakšno čiščenje dpf-a. Razen,če slučajno ni kak drug senzor v okvari.....:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 G120 2017 servis
Napisano
Pred eno uro je Janez007 napisal:

Moji M6 in M3, obe letnik 2018, obe bencinski motor 2.0, obe ročni menjalnik, obe malo čez 80.000 km. Do sedaj samo redni servisi (še zavorne ploščice so vse prve) in nekaj garancijskih manjših popravil in kakšen vpoklic.

Kak vpoklic,na kateri 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

CX30: Front radar malfunction
Napisano
Pred eno uro je Sonyfan napisal:

Tale napaka oz. oranžno opozorilo se je pojavilo pred tednom dni, in še kar vztraja. Gre za X180 GT Plus

Seveda tempomat ne deluje, sem mislil da bo čez kak dan izginilo, pa ni in žal je prvi izredni servis na vidiku.

In tu se pojavi še ena nadloga, ta teden sem v zvezi s tem, trikrat klical v Makomo Nm, vsakič je bilo rečeno da pokličejo nazaj iz servisa...Obup, ne bom jih več!

Je imel kdo podobne oz enake težave in kako se je izšlo?

Koliko časa velja sedaj uradna garancija na avto letnik 2020, tri ali šest lest?

Kateri servis predlagate, da bo tele čim prej urejeno. Ni problem, bom se zapeljal tudi v Mb, CE, Lj če bo treba...

 

5 let je garancija,če je bil kupljen pri nas v slo. Pokliči v Selmar Celje.....😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 pokanje pod kolesi
Napisano
pred 1 uro je Scr3am napisal:

Tudi kolesni ležaj poka. Sploh če na mestu sukaš volan levo desno. Če se boš pa samo na ravnost peljal pa lahko tudi tuli ja... Meni je sprednji ležaj iz nič začel pokati. Pred tem ni nič tulilo. Ko smo dali avto na dvigalko in ko sem z roko porukal kolo se je takoj videl in čutil velik luft. Zamenjal obadva z SKF in gas dalje.

Tako daleč še nisem bil nikoli,da bi mi pri vožnji naravnost tulil kaj šele pokal! Menjal sem jih,ko so se pri ovinkih oglasili,levem ali desnem.....:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 pokanje pod kolesi
Napisano
pred 1 uro je scania napisal:

Mogoce pa misli lezaj v salcki nad amortizerom.

Ja to bi lahko bilo, ker kolesni ležaj, če že poka je adijo pa pred tem moraš biti gluh, da ne veš, da je hin🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 pokanje pod kolesi
Napisano
pred 41 minutami je kukky napisal:

Zdravo, imam eno vprašanje.

Ker mi je pokalo pod sprednjimi kolesi mi je mehanik zamenjal "šipke", ker rekel da se je ena razletela in je menjal obe. Zanima me, če bi lahko bilo kaj druga glede na to da se po mnejavi "šipk" še vedno sliši pokanje oziroma ropotanje?

Gre se za Mazdo3 2017.

Hvala!

Če se dobro spomnem je bilo enkrat nekje omenjeno nekaj z amortizerji, spredaj pod motornim pokrovom, da jih je potrbno tam nekaj podmazat.... 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kazalec za gorivo
Napisano
pred 3 urami je NevLado napisal:

Še boljša je tista, ko se užge rezerva, piše 50 km remaining, grem tankat in gre v auto 42 litrov. Halo, 14 litrov je še fore? Potem naslednjič naredim isto relacijo, le da imam eno furo avtoceste več in s tem večjo povprečno porabo, zapiska 50 km, tankam, 48 litrov. Ja sej razumem da je to prilagajanje glede na povprečno porabo, ampak očitno sam odšteje od razlike. Mogoče bi lahko upoštevali še prevožene KM, sej izračun ni težek no. @Janez007 je imel kar precej teh testov z rezervo, ampak jaz iskreno si neupam do 0, ker ne vem a bo ostalo še 6 litrov not al bo šlo že na hlape.

Brez skrbi pejt do"0".....😉👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vpoklici
Napisano

Tole najbolj paše v to temo, kot je že @Alex napisal pod temo"Mazda CX-30"je vpoklic za nekatere(po VIN številki) "CX30 X186" motor. Preverili bodo morebitno puščanje tekočine pri kondenzatorju na hladilnem sistemu ter naredili programsko posodobitev na krmilnem sistemu!

V kolikor imate redni servis v doglednem času bodo to opravili takat, drugače pa vas obvestijo.... 😉

Preverjeno pri Mazda servisu! 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mojster Pelko odgovarja in svetuje
Napisano (urejeno)
pred 16 urami je Z M A J napisal:

Je že imel opravka z X motorjem in je rekel si ne obeta nikakršnih težav. :)

 

ima fajn stroja pred hišo; Audi coupe 90

IMG_20230525_151127.jpg

IMG_20230525_151010.jpg

IMG_20230525_150958.jpg

Najprej hvala za odgovor👍,zanima me pa kaj je bilo narobe z X motorjem...🤔 

Sem vesel, da je tako optimističen, ker v tem motorju je že pow dizla.... 😁😉

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mojster Pelko odgovarja in svetuje
Napisano
pred 54 minutami je Z M A J napisal:

Danes grem s Simonom na kafe in ga lahko kaj vprašam, če koga karkoli avtomobilskega zanima, kasneje pa lahko kaj preko e-pošte posredujem, ni problema. :)

Pozdravi ga in ga vprašaj, če je že popravljal-servisiral kakšen X motor od Mazde in če se bo sploh lotil teh motorjev.... 😉

Hvala👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.