Skoči na vsebino
Problemi s stranskimi ogledali
Napisano
pred 29 minutami je Volume napisal:

Mojo CX 30 sem kupil avg 2021 in  imam v nastavitvah, mislim da pri vehicle settings ali kako že, da lahko izklopim avtomatsko zapiranje ogledal....

Imam pa gt plus sound paket.

Točno tako....👍

Na vratih se pa ne da......:nevem:

IMG_20230126_171158.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Problemi s stranskimi ogledali
Napisano

Jaz imam vedno vklopljeno zlaganje in mi dela bp na 30tki in pri hčeri na 3ki že 4to leto dela bp.... 👍

Je pa res, da sem starosti cca 2 let odstranil pokrov iz ogledal in našprical preventivno s silikonskim sprejem, mogoče pomaga.... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

klimatska naprava
Napisano
pred 2 urama je Boss napisal:

Od kar ni Webasta notri tole vse skup deluje za en kurc. Čist premal suši in se šipe fejst rosijo. 😒

Če nebo pomagalo kar so ti svetovali zamenjaj kabinski filter, mogoče je moker..... 😉👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Problemi s stranskimi ogledali
Napisano
Pravkar je bajsi6 napisal:

CX5, letnik 2016, iste težave, pošprical pred dvema letoma z WD40 in preklop ogledal še vedno dela brez problema. Verjetno pa obstaja kaka boljša silikonska zadeva.

TURBO WD40.....😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Temperatura
Napisano
pred 32 minutami je Boss napisal:

Resno, a to je zdej pri premijcih navada, da je treba pol avta razstavt, da tole zamenjaš?

 

Se pravi, če to narediš izzven garancije ni 5-10minut dela ampak 2 uri pa 150€ samo delo.

Ne se tako sekirat namesto nas lastnikov 30tk.....😊😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 5 urami je Alex napisal:

Se pravi, prevoženih 12570 km, olje Supra x O-20. Temnih lis, ki so v krogu ne upoštevati, to so črte, ki so nastale ob tem, ko je sodelavka

papir zmečkala in ga vrgla v koš, ker ni vedela, kaj je to. Upam, da se vidi ostalo. 😊

IMG_20230106_081316.jpg

 

Skoraj nič se ne vidi razen min. goriva na robu,moje mnenje....😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Janez007 napisal:

 

Jaz bi pa rekel, ker je evropejec len in komot (se mu ne da 2x leto na servis) in bogat (si lahko po 10-ih letih kupi nov avto).

 

Bil je trend pred 20-timi leti, da se je interval podaljševal. Trgovci so tako privabljali nove kupce. Opel je šel celo na 50.000 km, kar se je za motorje izkazalo uničevalno.

Tisto prvo o lenobi nebi rekel, amerikanci in australci so bolj kamot in leni kot mi.....😊😂

Tisto o privabljanju kupcev je bilo pa še poleg tega,da se je takrat zaostrila eko direktiva v EU ( višji davek) a so kmalu ugotovili da se ne splača ,ker je preveč reklamacij in s tem tudi stroškov.☹️in so naredili kompromis 20kkm.....:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Analiza olja z metodo kapljičnega vzorca
Napisano (urejeno)
pred 1 uro je Janez007 napisal:

Pa to smo že tolkrat predelal. :) Sedaj je problem za največjega zagovornika pogoste menjave olja 100€ za "predčasni" servis, ki za druge konce sveta za isti motor ni predčasni, ampak običajni. :)

 

image.png

 

https://www.juliojonesmazda.com/service/mazda-cx-30-maintenance-schedule/?__cf_chl_f_tk=X_YtddZxCikFzQB1ZFXiXFP_6CnsTTSl8FUnhhH4I50-1672925905-0-gaNycGzNCFE

 

 

image.png

 

Mazda Skyactiv-X service costs and intervals to match current engines - Car News | CarsGuide

 

Še vedno mi pa ni jasno zakaj je povsod drugje prej razen v Evropi je menjava na 20kkm ali 1leto 🤔

Bi rekel,da zaradi eko standardov EU.☹️ 

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pred eno uro je scania napisal:

Moje vtekanje je zgledalo. Na prvih 2000km prva menjava olja, potem naslednja po 8000km torej ko je imel avto 10000km od takrat naprej pa vsakih 10000km.

Kje si pa menjal olje, na uradnem s.ali kar tako.... 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 11 urami je Alex napisal:

Na koliko prevoženoh kilometrov bi priporočal menjavo te župce 0-20? 

Ker jaz imam narejenih že 12000 km od julija. 🤔

Uf, dobro jo pičiš, se vidi, da je stara rdečka bolj kot ne na dopustu.... 😉👍

Do 15kkm bi moralo zadržat, ali pa ga menjaš, ker boš po datumu do prvega servisa ravnokar na pol... 🤔

Jaz bi ga, ker do prvega rednega s. bi imel 24kkm ali še več, kar je pa preveč.... :nevem:

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Če piše "DEXELIA", zakaj ne bi še "DPF" ali karkoli drugega, kar ne obstaja oziroma naj ne bi bilo možno? Mislim na to, da papir prenese vse in da tudi Mazdini servisi niso izjema.  😉 😀 V praksi pa naj bi bilo tako, vsaj tako sem slišal, da imajo 2 soda, na enem piše "bencinar" na drugem "dizel". 

Ni povsod tako.....😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pred eno uro je Slivka napisal:

 

Ne, te mašine za dnar delat ne posojam. Jo pa šenkam, ko jo do konca odrabim. Mislim pa, da si dovolj dedca, da si jo sam uštimaš.

 

Namig: veš, kolikšni so otroški dodatki za šest otrok?

 

 

 

 

 

Ne, toliko natančno se pa nisem spuščal. Bom videl, ko bom imel kaj časa, bom pa še to. Saj plačilne liste imam spravljene.

 

Nekje.

 

Najbrž...

Vem kašni so otroški,manjši kot stroški....😁 :nevem:

pred 33 minutami je Alex napisal:

Pol bajte? 🙄Pri nas na obali je to glih dovolj za garažo. 

No to je povprečje za pol bajte,pri nas dobiš celo.....😊😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Slivka napisal:

Prej se nisem oglašal, ker sem čakal Novo leto. Zakaj? Ker pri nas kar natančno vodimo stroške, ki jih imamo. In za novo leto naredimo malo statistike. In zdaj imam za zadnjih petnajst let vso statistiko pred seboj. 

 

Preden nadaljujem, vam predlagam, da se dobro usedete. Zakaj? Ko boste videli cifre, boste že vedeli, zakaj...

 

Torej, v petnajstih letih smo najprej zamenjali star avto z novo Hondo Jazz.

Nekaj let pozneje je odpovedalo tudi terensko vozilo, zato smo ga zamenjali z Mazdo BT-50.

Kmalu nato je naša stara počitniška prikolica postala premajhna, zato smo jo menjali za večjo (zelo staro za staro).

Po nekaj letih je Honda postala za en sedež premajhna, zato smo jo zamenjali za Mazdo 5.

In ker je počitniška prikolica spet postala premajhna, smo jo zamenjali za večjo (staro za skoraj novo).

Ker pa so v tem času otroci zrasli, smo dokupili enega zelo starega Tomosovega Avtomatika.

In ker so otroci še bolj zrasli, smo kupili še skoraj novega Microcarja.

Torej imamo zdaj doma Mazdo BT-50, Mazdo 5, kamp prikolico, Microcarja, Tomosa Avtomatika, še od prej pa sta pri hiši tudi Tomos ATX in lahka prikolica (do 750 kg največje dovoljene skupne teže).

 

V tem času, se pravi v petnajstih letih, smo z vsem skupaj prevozili 463.579 km (prikolice tu ne štejejo, ker nimajo svojega števca za prevožene kilometre). Vsi stroški, ki so povezani z avtoparkom, pa so znašali 159.883,50€. V te stroške je zajeto vse: nakup vozil, zavarovanje, registracija, cestna taksa, servisi, pnevmatike (letne, zimske, pa tudi na prikolicah jih je potrebno vsakih šest let menjat, da ne počijo, ker preperijo), vinjete, pranje v avtopralnici, popravila, verige za sneg, vitrex, žarnice, nafta, bencin, tudi olje za dvotaktne motorje, tudi tehnični za lahki priklopnik, ki ga je treba opraviti na vsaka štiri leta,... V glavnem VSE, kar je povezano z avtoparkom.

 

In zakaj sem prej rekel, da se dobro usedite? 159883,50 evra v petnajstih letih pomeni 10.658,90€ na leto oziroma 888,24€ na mesec.

 

Za nakupe vozil je šlo okoli 55.000€. Torej je bilo stroškov obratovanja za okoli 105.000€ v petnajstih letih oziroma okoli 580€ na mesec.

 

In potem me prepričujejo, da otroci koštajo in da so otroci velik strošek...

Samo nekaj me zanima pri vsem tem; a to mašino za dnar delat lahko za par dni posodiš kolegom Mazdašem :whatever: :rispekt:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.