Skoči na vsebino
pred 3 urami je Janez007 napisal:

Da podrobneje pojasnim zmedenim. :)

 

Stikalo se rado z AUTO premakne v položaj OFF ob energičnem blendanju in morda ob nakazovanju smeri. To se e dogaalo na CX-3 in se dogaja na M3. 

 

Razmišljam, da bom položaj AUTO fiksiral z lepilnim trakom.

 

image.png

Kaj naj rečem.....🙈

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Težave z temparaturo motorja
Napisano
pred 5 urami je Klemen99 napisal:

To je mass airflow sensor? Tega se da tudi brezplačno sčistiti ne? Mogoče ima kdo kaj prakse z tem, lahko kaj več pove?

Če crkne crkne ni pomoči in se tudi nič ne čisti. Lahko pa, da ni to to ,da te slučajno ne zavede ta moj nasvet,samo omenil sem za lažje iskanje okvare....😉👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Težave z temparaturo motorja
Napisano
pred 8 minutami je Klemen99 napisal:

Evo, termostat zamenjan. Temparature kaže kot mora.👍 Sem pa zdaj odkril, da avto ko je topel, ko se ustavim pri kaksni rdeči luči npr. mi obrati v prostem teku padejo na 750 nekje, mogoče malo manj in kakšnih 4x avto zavribira rahlo, tako sinusno al kako naj opišem, kot da zavibrira za 1 sekundo, potem neha za 1 sekundo, potem spet zavibrira in to se zgodi kaksnih 4x nekje.. potem pa vse normalno. Prav tako v tistem ko zavibrira se luči malce zatemnijo. Vrjetno tudi obrati malce padejo v tistem ko zavibirira oz. je to razlog da zavibrira. Kaj bi lahko to bilo? Hvala vsem.

Takrat ko ti zavibrira ti te obrate 750 lovi in umirja. Ko je meni to začelo delat na alfi 156 je crknil "luft meser".....☹️ Mogoče je kaj drugega.....🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Težave z temparaturo motorja
Napisano
pred 2 urama je Janez007 napisal:

Tudi jaz to počnem, lažje, kot da bi bral navodila. 😃

 

Je pa tako, da do sedaj še nikoli ni nihče od prodajalcev priznal, da bi zadeva nagajala že pred predajo vozila. :) Enkrat je bil strošek uparjalnik klime pri VW Sharanu, danes bi to koštalo najmanj kakšnih 1.000 €. 😏

 

Pri Mazdi 6 sem zagledal utripajočo rdečo lučko, takoj ko sem jo odpeljal, vendar prodajalec pravi, da je on ni opazil. Tudi možno. 🙃 😃 Na srečo se je to zgodilo v BTC in me je Jure takoj potolažil in so rešili pod garancijo. 

Ni videl lučke :vskalo:,ti prodajalci se delajo večje budale kot so.....:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6 sprednja kamera
Napisano
pred 2 urama je asddas napisal:

Zanimivo, da je se je sedaj vlaga, ki je bila za lečo posušila in je na kameri spet zadovoljiva slika. Na sliki se vidi poševna črta zaradi razpoke na leči, drugače pa je ok. Kljub dežju v zadnjih dneh vlaga ni več prišla za lečo. Malo še počakam z menjavo, da vidim kaj se bo dogajalo.

Je pa res, da slika na teh kamerah ni pohvale vredna in bi ne bilo hudo tudi če je ne bi bilo.

 

Hvala za predlog, glede alternative mazda servisu. Bom povprašal ko se odločim za menjavo.

 

A nebi poskusil kamero prelepit s kakšno prozorno folijo čez,ko je ravno notri vse suho 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tesnilo glave motorja
Napisano
pred 8 urami je dvorjan napisal:

 

Ja, verjetno je to preznackan 1.5 PSA-jev dizel. Ne pa Fordov bencinar ...

Če je tako potem gre tudi do 4.0lit/100,če malo paziš....👍💪

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Avtokozmetika, pranje avtomobila,…
Napisano
pred 15 urami je skritikrt napisal:

Jaz pa lih kontra😉...sem prej skoz uporabljal ArmorAll Tire Shine gel,k ima zraven že gobico-aplikator...pa je drugače kar OK gel,sam k me je lih ta wet-look motil🙄

Sem že pisal o tem...kako sem prišel na avtokozmetiko od Nanolex-a,k so mi pri avtopralnici mojega zaupanja dali gor njihovo keramiko...in ko sem šel kombinirati vse potrebščine v zvezi z čistili,sem kar ostal pri tem proizvajalcu,ker sem prelen,da bi se ubadal z kompatibilnostmi med kozmetiko različnih proizvajalcev oz. znamk...

In sem tudi za gume posegel za Nanolex-om

AVTO-KOZMETIKA.SI

Globoko prodorne surovine v Nanolex Tire & Rubber Restorer nudijo obdelanim površinam dolgotrajen in originalen videz.

je malenkost bolj tekoč kot ArmorAll-ov izdeek,in tako omogoča tanjši nanos,in da zleze v vse pore...prvič uporabljen na pnevmatikah-glej sliko-lih to mi je všeč-kot "frišno iz trgovine",brez leska in brez sledi nanosov ipd....naj izgleda kot..."guma".

Seveda pa je možen tudi bolj "moker" izgled...pač samo bolj na debelo naneseš,in je...sam je v trgovini povedal,da je v osnovi narejen za nesvetleč-mat izgled,in da če izgleda mokro,da je preveč naneseno🧐

 

In seveda lih včeraj opral "makino"😋

IMG_20220812_133935.jpg

IMG_20221120_161432.jpg

Ravno prav odtenek imajo, da se ne svetijo bolj kot avto. Mene bolj zanima za kako dolgo je tole, koliko pranj, ker ene se po dveh puranjih ne svetijo več.... 🥴

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tesnilo glave motorja
Napisano

Mislim,da niso dizli ravno slabi ampak še vedno bolj pokvarljivi od bencincev in če res nimaš zares dobrega razloga za nakup ga ne kupiš......:nevem:

Psst, še en nasvet,vprašajte na servis katere motorje šravfajo najbolj pa boste slišal......:hohoho:

Kot je @Boss napisal,kupiš novega in potem sledijo pogosti ali kar polovični servisi pa menjava podložk pa čiščenje sita pa menjava ketne pa čiščenje dpf filtra pa menjava RGL ventila pa.....

Bolj ko se kilometri vrtijo večji so potem stroški z vzdrževanjem in v nekaj uživaških letih in kilometrih se potem vse spremeni v same težave in skrbi......🥴

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tesnilo glave motorja
Napisano

Tega bo vedno več,ker vsi,ki danes vozijo take dizel Mazde se bodo morale enkrat in nekam prodat....:nevem:

Vemo pa vsi tukaj da so med bolj rizičnimi motorji......☹️🥴

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tlak v gumah
Napisano
pred 7 minutami je dvorjan napisal:

Jaz sem na svojih celoletnih na trojki enostavno sprobal tlak. Ob nakupu so bile na 2,3 in so v mokrem solidno držale. Potem sem postopoma višal, na 2,5 bara in se je že poznalo. Sem dal za foro potem še 2,9 bar in se po prvi vožnji po mokrem premislil - ker je bil občutek ob zdrsu preprosto strašljiv, je še nos kar po svoje. Zdaj so nazaj na 2,5 bara in je to to. Vsaj zame ... Zimske bom pa dal gor čez dva tedna, pa poročam.

To je to... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tlak v gumah
Napisano
pred 1 uro je Alex napisal:

Na žalost niso vse gume vseh proizvajalcev enake. Ene imajo pri isti dimenziji bolj mehke boke, gume XL pa recimo bolj trde, runflat najbolj trde. Tako, da se moraš pač prilagoditi znamki gum. Je pa tudi res, da, se lahko v vseh treh primerih držiš tega, kar na vrata napiše proizvajalec avtomobila.

To je bolj osebna izbira. 

Tisto od tovarne je najboljši približek idealni, seveda pa potem prilagodiš tlak na vrsto gume. 

Tovarna naredi ogromno km in testov v vožnji, da potem predpišejo idealen tlak.... :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tlak v gumah
Napisano

Vsaka avtomobilska tovarna predpiše tlak v gumah zato,da se jih držimo in je najboljši kompromis med lego in udobnosti v vožnji👍 Če pa teh navodil ne upoštevamo je pa vsekakor bolje če so napumpane malo več kot pa manj od predpisanega in potrebno je tudi ta tlak redno nadzirati vaj enkrat mesečno:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Avtokozmetika, pranje avtomobila,…
Napisano
pred 18 minutami je TBA napisal:

js se vsake tolk časa odpravim v ročno pralnico. ene 3x na mesec. Če je po večini samo prah ruknem gor to peno počakam ene 2 min pa sprerem. če je pa veliko sranja (mušice, dreki, blato) pa prvo peno da malo zmegča vse skup, sprem, potem pa še enkrat pena al pa program za pranje (vroča voda in šampon) pa mal z rokavico rahlo brišem in nato sperem. 1x mesečno z svojim čistilom umijem felge. notranjost pa obrišem ko se nabere nekaj praha :) in posesam sploh če furam psa. Krtače v pralnicah pa ne uporablam ker sem vidu brihte k so kr drgnili po tleh🤬 ali pa kr na suho drgnili po avtu in felgah sam da bi mal bol spucali. Raj uporabim svojo ''ščetko'' za felge. 

Jaz ga pa perem večinoma kar doma z rokavico in šamponom,pozimi pa v ročni AP z vročo vodo in šamponom,da operem sol in pesek z avta in nato doma z gobo.😊 Včasih cca na 2 meseca pa uporabim vosek v ročni AP.....😊 Na 2-3 leta ga pa spoliram in to je to.....:bravo:

Upam,da zaradi tega nisem suženj svojega avtomobila,imam pač rad lep in čist avto....😉😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Avtokozmetika, pranje avtomobila,…
Napisano
pred 5 urami je skritikrt napisal:

Ja...sem se potrudil čim bolj obširno in temeljito opisati tematiko...pač če BINIja zanima😉

Je pa res,ta "zajčja luknja"...če se vržeš na to tematiko....je zeloooooo globoka🙄

 

Mah "napadli"...po eni strani je "moja stvar",kaj jaz delam...po drugi strani mi "dol visi"😆 (pa ne tega vzeti žaljivo)...po tretji strani pa ima vsak pravico imeti svoje mnenje...in ga tudi izraziti!

Konča se šele pri vsiljevanju mnenja oz. "prepovedovanju" (mah-saj veste t.i."cancel culture" in "woke" pametovanje)...

Jaz bi rekel "vsakemu svoje".....oz. "živi in pusti živeti".

 

Pa ne,da bi bil "počen" na lišpanje avta,al pa da bi mi zraven "prihajalo"😂🤣...sem pa "soliditetnostni fanatik"...oz. kar delam,hočem biti pri tem temeljit in kar se da perfekten....mogoče malce "japonski"🤔

Je res veliko cvenka...in časa (čeprav pri meni le cca. 1x/mesec)...a to je moja stvar,kam dam čas in denar...ga težko zaslužim,in nikogar ne briga,kam ga dam....spet drugi pa vsega znosijo v gostilno🤨...

Svaka ti čast, res si lepo napisal i se ti zahvaljujem za ves trud.👍👌

Jaz resno vprašam,potem pa sama natolcevanja od tistih ,ki pojma nimajo in nato hvala bogi en ali dva,ki vesta za kaj se sploh gre 👌Na koncu pa pride še do zajebancije od tistih pvih....🥴🥺

Mislim,da eni sploh ne vejo kaj je voda in goba in šibajo  samo v avto pralnico in se jim j..e za barvo-avto,po parih letih bi pa imeli ob prodaji najboljši,najlepši in najvrednejši avto na trgu..:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.