Skoči na vsebino
DPF filter
Napisano (urejeno)

Hvala za nasvete/komentarje! 

 

Sem govoru z mehanikom, bo pregledal motor, turbino, injektorje, očistil in umeril, po potrebi menjal mešalni ventil in odstranil DPF, če je preveč zabasan. 

 

Zanima pa me, ali je to normalno, da se DPF zabasa ali je odvisno od motorja/vožnje ali česa drugega, če je posledica drugih motornih težav, ki povzročajo prekomerno polnjenje? Drugače povedano, skrbi me da bi se motor ponovno zabasal, kljub temu da bo DPF odstranjen - je skrb upravičena, če pravite da gre za posledico drugih motornih težav? 

 

Hvala!

Popravljeno od AlesM
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

DPF filter
Napisano

Pozdravljeni, 

zanima me če kdo ve kaj je funkcija DPF filtra? Na moji mazdi gori "DPF malfunction". Če prav razumem ta filter poskrbi za čistočo izpušnih plinov (iz priročnika: the diesel particulate filter collects and removes most of the particulate matter in the exhaust gas of a diesel engine) in nima veze z delovanjem motorja. Se da to izklopit in normalno vozit brez (ali to kakorkoli škodi motorju)? Oz. kolikšna je cena menjave?

 

Hvala!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.