Skoči na vsebino
Jamralnik v2
Napisano

Kače se večino umaknejo razen, če jo presenetiš, to je pa zelo zelo zelo redko..... 😉👍

Jaz jo že več kot 10 let videl nisem, tako da kar veselo v naravo :danzoman:😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
pred 45 minutami je Nejc1986 napisal:

Jp... Zato se jaz izogibam turističnih destinacij. Včeraj sem pa dal v Pontebbi (ki je skorajda prava turistična destinacija) za kavo in pol litra gazirane vode 2,3eur.... Pri nas je samo Radenska toliko.

Zato bodo pa čez par let v zah.Sloveniji jamrali,ko bodo turisti bežali drugam......🥴

Na Bledu lahko parkiraš že za 5€ za 1uro.....:vskalo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano

Ne bom "jamral", to bi moral prejšnji vikend, ko sem bil na Bledu in Bohinju in pil pivo na Voglu in Bledu po 4.5€. Je blo sicer lepo a skoraj po Ameriško drago.... 🥴

Danes pa pavi balzam,grem s kolesom (30km)v turističen Početrtek in.... ?zmeden? to je prava cena, pridite k nam...... :jupiii:

IMG_20220612_160927.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano
Pred eno uro je Shrek napisal:

Tu velikokrat avtobusna postojanka. Kava pred obiskom Koroške... Pa tud štrekna gre mim...

👍 Ja vem, sem jo prevozil 🚲

Bo pa kmalu do Velenja, juhu.... :jupiii:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pivo mi paše
Napisano
pred 4 urami je Boss napisal:

 

Bohinjsko jezero na peščeni sipinci pri izlivu Savice v jezero?

Jp, približno tu kot praviš.... 👍😉

@Alex tule je pa 10 manj... 🥶

Screenshot_20220608_144123_com.google.android.apps.maps~2.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano (urejeno)
pred 1 uro je Shrek napisal:

Vagon... 

Si na železniški postaji 😋

Seveda, saj ga vidiš..... 😊👍

@Shrek ti pa poznaš bifeje po Sloveniji...... 👌

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tole je pa kr smeh
Napisano (urejeno)
pred 11 urami je Slivka napisal:

Ena stara, ampak dobra:

 

 

Je kot ona fora pri Renoju z premzami.... 😄😂

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Marsovci - Darsovci
Napisano (urejeno)
pred 36 minutami je Boss napisal:

Mal obujanja teme pa čeprav niso glih darsovci so pa neke druge vrst umotvorci.

 

Nekdo se je v Lj na Cesti na Brdo odločil, da na obeh straneh pofarba del cestišča z oznakami za kolesarski pas. S tem so vizualno zožali cesto za cca 2m in zbrisali sredinsko razmejitveno črto. Do tukaj še nekako OK, ampak velik problem nastane, ker vozniki ne ločijo med kolesarskim pasom, ki je namenjen souporabi tako vseh motornih vozil kot tudi kolesarjev in mopedistov, ter med kolesarsko stezo, ki je rezervirana le za kolesarje.

 

Na cesti, kjer se v zadnjih 10 letih ne spomnim, da bi bila kakšna nesreča pa jo uporabljam vsaj 2x dnevno so se, v roku 14 dni po farbanju, zgodile tri prometne nesreče za katere vem. Vzrok je v tem, da vozniki ne vedo kako se vozit po teh cestah in da je pravilna uporaba tako kot je bilo prej in da z desnimi kolesi avta lepo voziš po tem pasu za kolesarje in ga zapustiš le takrat, ko prehitevaš kolesarja na tem pasu. Se pravi nič kaj drugače kot prej le bolj je označeno, pravijo da bolj varno za kolesarje, čeprav na tej cesti vsaj 10 let ni bilo nesreče niti se ne spomnim, da bi kdaj kdo zbil kolesarja.

 

Torej te tri nesrečeso se zgodile zato, ker nekdo, ki iz stranske ceste zavije zdaj ne to glavno in zagleda ta pas, enostavno misli, da je tista prekinjena črt, ki ga označuje, zdaj tudi rob ceste. Zato zavije na široko in s prednjim delom seka polovico vozišča na kateri se z druge strani pelje enak neizobražen idiot, ki se tišči sredine ceste, da ja ne bi povozil kolesarskega pasu in seveda prostora zmanjka. Pa je pok, pa drugi pa tretji pa bohvedi kolk se jih je zrukal v mesecu in pol, ko so upravljalci cest prišli na še bolj veleumno idejo.

 

Mislim, tukaj si zaslužijo pa res fanfare k svoji nadinteligentni inovativni rešitvi. Vzeli so v roke pravilnik o cestah in zakonodajo ter ugotovili, da zdaj ko so cesto vizualno (ne dejansko) zožali imajo možnost spreminjat hitrostne omejitve in so celotni cesti zmanjšali hitrost na 40km/h.

 

Se pravi po domače, na cesti, kjer se nikoli ni zgodilo nič kaj tragičnega, so naredili spremembo s katero so zmanjšali varnost in zdaj namesto, da bi spoznali napako so raje naredili novo spremembo, ki upajo da bo rešilo problem nepoznavanja pravil vožnje in neznanja CPP-ja.

 

 

Aja, da bo lažje razumljiovo o čem pišem je tukaj podoben primer iz Velenja :

WWW.VELENJCAN.SI

Na določenih cestah v Velenju (predvsem v conah 30) smo dobili novo ureditev, in sicer kolesarski pas na vozišču. Zaradi zmede pri voznikih...

 

Če pa še to znižanje hitrosti ne bo pomagalo potem pa ostane še edina rešitev "peš cona" 😁😉

Tudi v Trbovljah je tako in še marsikje, ne znajo se vozit!!! 🙃

Jaz osebno bi pustil sredinsko črto, tako bi bilo bolj logično in se 'verjetno' nihče nebi vozil po sredini ceste👍

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tole je pa kr smeh
Napisano
pred 28 minutami je Boss napisal:

 

Mal sarkazma ne škodi, sploh ko mi kakšen TikTok mladec/mladinka rojen/a v tem tisočletju razlaga kako hudo je bilo v tistih časih, katere sploh niti ne poznajo. Ko jim povem, da je bilo takrat veliko več optimizma, in volje do življenja ter nobenega strahu pred prihodnostjo me pa gledajo kot, da sem z lune padel. Pol pa pač delajo take in podobne meme, da zakrivajo trenutno nezadovoljstvo s tem, da se tolažijo, da je bilo včasih pa še mnogo huje pa ne glede a je to res ali ne.

 

 

Aja, se oproščam, tole je humor sekcija... zato nekaj veselih smajlijev 🤣😂😅😆😄

Je smešno in žalostno hkrati....:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano (urejeno)
pred 6 urami je Deeyan napisal:

 

Kak 4kolesnik al pa moped? 

.... . 😁

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kolesarjenje in tek
Napisano

Ta tura je fina,predvsem tisti del čez dolgi hrbet je zanimiv....👌

Zakaj boš pa hodil po skoraj isti turi ? Če še nisi bil na Grintovcu,pojdi nanj in še naprej na Jezersko Kočno👍 Je časovno nekaj podobnega kot tista tvoja tura pa še nekaj novega vidiš😉👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kolesarjenje in tek
Napisano
pred 2 urama je sportman333 napisal:

to je največji problem "profi" rekreativcev, ki po 40.ih zapadejo v krizo srednjih let in mislijo da so lahko svetovni/olimpijski prvaki, večina le-teh pa ne razume, da je njihov čas resnega treninga minil nekih 20-25.let nazaj :), imam kar veliko kolegov, ki so kar na enkrat postali super/duper triatlonci...., ko jim povem točno to kar sem napisal v prejšnjem stavku so vsi užaljeni :)

Ja tudi jaz poznam nekaj takih, enega celo ni več med nami.... 😪

Se je iz stranske ceste zaletel v avto, ki je pravilno pripeljal po prednostni, ker ga je zazadi hitrosti spregledal! Nalet je bil pa tako silovit da mu je počila aorta in je bil na licu mesta mrtev..... 😪😟

"Živi počasi in boš dolgo živel" 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kolesarjenje in tek
Napisano

Brez števca ja,tako je bilo pri meni 20-25 let nazaj,zdaj pa rad pogledam kot praviš sam,da vidim ali sem na varni strani in,da približno vem kje sem z kondicijo in celo zdravjem 😊

Se pa nikakor ne obremenjujem z rezultati....😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.