Skoči na vsebino
Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?
Napisano

74216cad85ba983f51ad44fd08157ad8.jpg

Tist, ko se bo za mano vozu, bo vedu, kako se pravilno postavit na AC. ;)

Upam, da nisi eden izmed tistih, ki s tako nalepko vozijo po sredini AC... :);)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?
Napisano

V glavnem gre za slab senzor svetlobe, moj vag (ja kurcajte me) nima problema s tem, vklaplja, vseeno sem jaz voznik in preverjam, in ?e je treba vklopim

 

 

V bistvu je tako, da senzorji niso vsemogocni... In ce je dovolj svetlo in je megla, senzor ne zazna pogojev za vklop luci... 

 

Bolj problem je pri tistih, ki sploh nimajo senzorja za luci (recimo Clio ima to za doplacilo... sele pri visjih paketih opreme je ze zraven) ... in ti tudi v tunelih vozijo samo z dnevnimi lucmi ...

 

Seveda pa mora voznik vedno tudi sam preveriti, ce so luci prizgane... Ampek enim se dobesedno jebe za vse okoli njih... in gledajo le na svojo rit ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mobilna telefonija
Napisano

pa jaz bom popizdil s temi telefoni....?la baterija....defakto na par mesecev staremu jabuku....pon, torek drain pred 16:00, v?eraj naredil system restore, zdaj vidim da je ?e crknil....fak off.

Imas 6s? Je ravno pred dnevom ali dvema izdan "vpoklic" zaradi baterije ;)

 

https://www.apple.com/si/support/iphone6s-unexpectedshutdown/

 

Za menjavo baterije so menda upravi?eni 6S telefoni, ki imajo na 4 in 5 mestu serijske ?tevilke: Q4 Q5 Q6 Q7 Q8 Q9 QC QD QF QG QH.

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Financiranje
Napisano

Aha. Ok. Glede na to da bi mi del izpla?al, bi tega financiranja bilo manj. Tudi mar?a bi bila potem ni?ja. Koliko pa tega zara?ujajo in komu? Meni najbr? ne.

Verjetno bo najbolje, ce na banki preveri, kaksni so pogoji za gotovinski kredit...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume za dober evro :)
Napisano

jaz sem na ta na?in dobil pred 10. leti (?e v tolarjih) kav? 20% ceneje, so pozabili v?teti DDV v ceno. So me klicali, opravi?evali so hoteli stornirati naro?ilo, a ker sem vztrajal (ni? gro?enj s kakimi tr?nimi in?pekcijami) so popustili in dobavili - Merkur Kranj, mislim pa da je prodajalec moral od pla?e dajat.......

 

P.S. NA temu kav?u sedimo in le?imo ?e danes, 10 let, kot nov - slovenska pokojna kvaliteta Tom.....

Samo mikrofibra je bila ?e zama??ena, tudi mala dva sta jo namo?ila pono? kdaj itd....sem rekel zgubiti nimam kaj, snel dal v stroj in glej si ga no ni? skr?ilo, vse ?lo ven....

 

 

Saj sem jaz tudi na tak nacin dobil hladilnik brez DDVja...Niso se niti trudili, da ne bi dobavili... Sem narocil preko spletne trgovine, cez par dni dobil mail, kdaj lahko pridem prevzet (sem imel osebni prevzem) ... prisel iskat... dobil racun in vse... Naslednji dan po narocilu je bila na spletu cena popravljena... 

 

Ampak v takem primeru, kjer je zelo jasno, da gre za pomoto, pa verjetno ne bi slo skozi ... Sem dal zgoraj link ... od lani... in takrat sem tudi jaz za foro narocil ta monitor za 6? ... Dovili smo samo cez cas opravicilo... in kao brezplacno postnino za vsa narocila v naslednjih treh mesecih ... :)

 

Tukaj smo imeli debato okoli tega >> http://tinyurl.com/zkxd5ob

 

Opravicilo pa je bilo tako:

 

2243651-image.jpg

 

 

P.S.: Sem premaknil v novo temo, da ne smetimo une o gumah :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano

Sem si vzel malo cajta... po ene pol urce na mrazu na balkonu... je nastalo tole :)

 

post-10-0-12773800-1479234671_thumb.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano

Res je, zdaj cakam da mi se Hyundai odpove poslusnost in grem ju3 na razgovor za novo sluzbo kar s sobnim beciklom! :D

 

A nimas "paraolimpijca"?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume za dober evro :)
Napisano

hitro naro?i, saj je obvezujo?e.....tudi ?e je napaka............

 

 

Ni obvezujoce... sploh pa se ne da dat kosarico :) ... Enkrat se spomnim zgodbe z enaa.com >> http://m.slovenskenovice.si/novice/bralci-porocajo/bi-imeli-monitor-za-6-evrov-niste-edini-bila-je-napaka-prodajalca 

 

Je pa zanimivo, ce izberes zgoraj drug "jezik" :) ... vidis za koliko razlicnih spletnih stacun je ista stran :) ..

 

skitched-20161115-132257.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Filmi
Napisano

Bourne je ena redkih quadrologij ki ne razocara

 

 

Menda jih je pet :) ... 

 

  • The Bourne Identity (2002)
  • The Bourne Supremacy (2004)
  • The Bourne Ultimatum (2007)
  • The Bourne Legacy (2012)
  • Jason Bourne (2016)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tole je pa kr smeh
Napisano

Aktualen vic te dni....

 

 

Gresta Trump in Hillary v pekarno. Takoj, ko vstopita, Hillary ukrade 3 roglji?ke in jih skrije v ?ep. In pravi Donaldu: "Si videl, kako sem prebrisana? Lastnik ni niti opazil, ?e lagati mi ni treba. Zagotovo bom zmagala na volitvah!"

 

Pa pravi Donald: "To je tipi?na neiskrenost, ki jo ka?e? ?e vse svoje ?ivljenje. Tvoja lukavost in prevare! Pokazal ti bom iskren na?in, da dose?e? isti rezultat."

 

Stopi Donald k lastniku: "?e mi daste en roglji?ek, vam poka?em magi?en trik." Lastnik je zainteresiran in mu res da roglji?ek. Donald ga takoj poje in vpra?a za ?e enega. Lastnik mu ga da in tudi tega takoj poje. Nato vpra?a za tretji roglji?ek, ki ga tudi takoj poje.

 

Lastnika bi zdaj rad vedel, kje je magi?en trik. "Kaj si naredil z roglji?ki?" ga vpra?a. Donald mu odvrne: "Poglejte v Hillaryjin ?ep!"

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vreme ...
Napisano

Ta zima je ratala ze spet fenomen za socialne medije :)

 

Se zmeraj bolj prebavljivo kot politika... razne volitve in podobno :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vreme ...
Napisano

Sneguje ... :)

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik
Napisano

Kamnik ima takega, pri Hofru oz Kulandiji in je zunanji pas le pogojno uporaben, pretocnost pa temu primerna. :(

 

Tisti pri Qlandii v Kamniku ne pase v to kategorijo, ker gre za "turbo krozisce" ... kjer pasova nista enakovredna... ampak se je potrebno ze pred kroziscem odlociti, kam bos sel ter temu utrezno razvrstiti na ustrezni pas ze ob vstopu v krozisce ...  Zunanji pas je ponavadi namenjen le tistim, ki krozisce zapuscajo na prvem izvozu ... 

 

Geopedia_-_interaktivni_spletni_atlas_in

 

In to krozisce prav gotovo ni taksno, da bi imelo premajhen premer ... :) ... Edino ce je se kaksno drugo tam, za katerega ne vem :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik
Napisano

A ti slikam enega?

 

Recimo tako, da avtobus pregazi pol plo?nika s sprednjim desnim kolesom zato, da z zadnjim levim blatnikom ne drsa po tistem teglcu na sredini...

 

Pa tako, da moram z BTjko, kadar imam prikolico zadaj, dobro poni?aniti, da zvozim skozi brez da bi jahal robnike.

 

Potem se pa najde kdo, ki se usaja zaradi neuporabe smernikov. Ja pa kaj, saj ga itak ne vidi, ker je avto pod prevelikim kotom in vidi levi bok tistega, ki vozi v kro?nem kri?i??u...

Ampak tako krozisce verjetno ni dvopasovno? Ker besedilo se nanasa na voznjo v vecpasovnem kroziscu...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik
Napisano

In se enkrat.... voznja po zunanjem pasu krozisca, pa magari 3 kroge skupaj, ni prepovedana in ni predvidene kazni (ce ob tem ne prevozi polne crte ali/in robnika), je "zgolj" odraz debilnosti in egoizma takega voznika . in ce bos ti takemu idiotu sekal pot, ko bos iz notranjega pasu zelel uporabiti izvoz in se bosta zaletela, bos ti kriv.

To je fajn vedet....

V bistvu res ni prepovedana voznja samo po zunanjem pasu v dvo ali vec pasovnih kroziscih... ni pa tudi dovoljena, razen v dolocenih primerih, ki so nasteti v 60. Clenu zakona o pravilih cestnega prometa >> https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/60-clen-voznja-na-kroznem-kriziscu

 

Prekrsek se sicer lahko kaznuje z globo 40?... vendar v praksi res ne poznam primera, da bi kdo za tak preksrek moral placati...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik
Napisano

Po desni se NE prehiteva, se pravi, da zunanji po?aka...notranji ima prednost, ko zavija na zunanji pas...

V tem primeru ne gre za za prehitevanje... sicer pa... Krozisca imajo svoja pravila... ker naceloma recimo v prometu velja desno pravilo... ampak ne v kroziscu... kjer ima prednost tisti, ki je ze v kroziscu ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik
Napisano

U ja kro?i??a.. Ta je dobra. Sem pri ?alskem poskusil ta pravilen pristop (kot ga jaz razumem) in zapeljal na notranji pas, ker nisem izstopal pri naslednjem izvozu. ?e pred mojim izvozom jaz ?migavc in na desni pas za ven jit in mi degen, ki dela cel krog po zunanjem trobi ko prtegnjen. Da bi en njega...

Saj nimas prednosti... res pa je, da tudi on ne bi smel okoli in okoli vozit po zunanjem...

jJaz se vecinoma peljem tako... da grem na notranji pas, ce ne grem prvi izvoz ven... pa mi nikoli nihce ne hupa... ;) eden redkih krozisc, kjer ob guzvi tega ne pocnem, je tisti na Bratislavski v Ljubljani pri Hotelu Plaza...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pomoč oko vozačke dozvole
Napisano

Ne znam kako se desilo ali sam prijavljen imenom i prezimenom ali poznatiji sam na forumu pod imenom Guslar

 

??????? ?? SM-J500H ?? ????? ????????

 

User  jovancvejic je kreiran 15 April 2016 - 21:59 ... a user guslar 15 April 2016 - 22:13 :) ... Vjerovatno je prvi kreiran preko FB a drugi sa upisivanjem podataka ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano

Tega dneva nisem najbols zastartal :P

 

 

Probaj se enkrat obrnit kljuc  :harhar:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.