Skoči na vsebino
Jamralnik v2
Napisano

Hmmm... Izdano oranzno opozorilo za toco.. Ljubljana in okolica ter gorenjska... Zunaj pa lepo soncno vreme...

 

post-10-0-87653600-1462542856.jpeg

 

post-10-0-16111400-1462542866_thumb.jpeg

 

post-10-0-05298200-1462542885_thumb.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

tethering je stvar telefona, ?e nisem do?ivel da bi SIM to blokiral....(razen ?e je hotel na drugo omre?je)

 

 

Ne blokira SIM... ampak operater... In NI samo stvar telefona ... 

 

Za tale Salt pise, da naj ne bi blokirali >> http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Switzerland

 

http://www.dschungelkompass.ch/tarife/prepaid_tarife.xhtml

 

Recimo menda Lycamobile aktivno blokira uproabo mobilnega hotspota (tethering) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tole je pa kr smeh
Napisano

 

Jaz sem premaknil nekaj sporocil v novo temo... pa se potem izgleda malo izgubijo te informacije, koliko je odgovorov in ogledov :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

BG kot Beograd ali Bolgarija?

 

 

Verjetno Beograd... Ker Bolgarija ima EU tarifo, ki je sicer se vedno dokaj draga pri prenosu podatkov... je pa veliko ceneje kot izven EU   :) ...  

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Svica pa avstrija sta bolj pobratene....

 

Jest mislim da je tudi pri tebi 8,9? na MB.....

 

Zadnjic sem v BG vklopil roaming in po 3h minutah dobil opozorilo da sem prekoracil limit roaminga v tujini....60?...

 

 

Ja... seveda... cena je za prenesen 1 MB ... Prenos podatkov je oderuski in bo treba poiskati kaksno lokalno varianto, ce bos hotel uporabljati :) tako kot smo vcasih iskali za Hrvasko in se prej pred EU tarifo tudi za Nemcijo, Avstrijo ... 

 

Racimo kaj takega >> prepaid 1GB za 36?  >> http://www.beachsim.com/produkt/schweiz-prepaid-daten-sim-karte/ ... Se pa verjetno najde tudi se kaj cenejsega ... 

http://www.prepaid-global.de/schweiz.html

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Odhodni klic v Slovenijo 3,7600 ?/minuto1

Odhodni klic v EU 3,7600 ?/minuto1

Odhodni klic v ostale dr?ave 3,7600 ?/minuto1

Dohodni klic 2,0300 ?/minuto2

Paketni prenos podatkov 1,2000 ?/100 kB3

Poslano sporo?ilo SMS

 

?vica 1MB = 12?

 

 

Sem kar nekaj casa rabil, da sem pogruntal, kaj si zelel s tem napisanim povedati :) ... 

 

Cene gostovanja v ?vici, ?e si pri Telekomu  :vesel:

 

skitched-20160505-120419.jpg

 

Kot kaze nisi pri pravem operaterju :) 

 

 

 

 

Takole meni pokaze za moj paket (Gigant) pri Si.mobilu:

 

IMG_9863-20160505-120537.jpg IMG_9860-20160505-120657.jpg IMG_9861-20160505-120720.jpg IMG_9862-20160505-120733.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano

?e mogo?e.

 

Zdaj pa poi??i te koordinate:

 

35?23'39.8"N 138?43'59.3"E

 

Sem prepri?an, da na elektriko pa bolj malokrat pridejo tja, pa ?eprav je samo 130 km od Tokya... :hudicek:

 

 

Najblizja javna polnilna postaja, ki jo najde Google, je 33 km stran :)  :harhar:  :jezicek:  ...  >> http://openchargemap.org/app/?view=locationdetails-page

 

Map-20160504-114418.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano

Probaj na obvoznici iti 120 pa potem oceni range .....

Saj jaz sem toliko vozil... Zato pa je bil range tako majhen... Ce bi vozil po obvoznici 80 km/h, bi dobil mogoce za 20, 30 km vec...

Hmm, ampak 140km je v mojem (in tvojem?) primeru ?e do Ljubljane (kaj vem, BTC, slu?ba kje v centru, Rudnik...) in nazaj? 

Ja, da la?ejo z dometom pa verjamem. Saj pri bencinarjih/dizlih tudi. Sme?no, ?e za?eli niso resno prodajati elektri?ne avte, pa ?e nakladajo. ?eprav o tem smo ?e debatirali, normni krog za testiranje porabe je itak ?isto nerealen.  :vskalo:

Jaz ce grem v Ljubljano in nazaj je pol baterije prazne... In tako je treba stalno i eti v glavi, da ga bos priklopil... Ni tako kot pri "navadnih" avtih ko gres tankat enkrat ne teden ali enkrat na 14 dni ;) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano

No glede na to, da ?e tako potro?en elektri?ni avto zdr?i 100km, mislim, da bi zadostoval za ve?ino ljudi, za do slu?be. Konkretno, vsi v okolici ve?jih mest bi lahko imeli pri hi?i en avto na ?trom. Govorimo za dru?ine, ko nekdo hodi z elektri?nim v slu?bo, drug avto pa je klasi?en bencinar/dizel karavan, za tiste enkrat na leto na morje, oziroma pa? dalj?e poti. Samo cene jim morajo ?e malo zni?ati. Je pa res, da vpra?anje kako bo potem s ceno elektrike, mogo?e nam bojo namontirali poseben ?tevec za filanje avta (ne bi me presenetilo pa?).

Vsaj TE? bi mogo?e po?asi delal s plusom.  :vskalo:

 

 

Zoe ima deklariranih preko 200 km z enim polnjenjem. Pri meni cez vikend ni nikoli kazal vec kot 140 km dosega... tudi ko je bil cisto poln ... Pa kamorkoli gres da je vec kot 30 km v eno smer... ze isces, kje se bos lahko prikljucil :) ... 

 

Ce bi tile malcki bili s takimi baterijami, da ima vsaj ene 300 km realnega dosega, da ni potrebno ravno stalno iskati vticnice, bi bilo ze za razmislit ... Poleg tega stane najem baterije recimo pri Zoe okoli 70? mesecno ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano

... nenazadnje je treba tudi elektro industrijo vzbuditi....

 

 

Dokler bo pri elektro vozilih treba stalno misliti, kje je kaksna prosta, delujoca vticnica in da bo treba za pot daljso od cca. 100km planirati vmesne postanke za polnjenje... bo tako kot je ... torej elektricna vozila le za tiste najbolj zavedne "eko" ljudi, ki so pripravljeni to vzeti v zakup... pa seveda dokaj visoko nabavno ceno za taksna vozila ... :) ...

 

Zaenkrat je edino Tesla tako dalec, da je doseg z enim polnjenjem se nekako sprejemljiv... Sicer je voznja fajn... Sem sicer zaenkrat probal le Renault Zoe za en vikend... in bi bil pripravljen probati tudi se kaj drugega... Za Teslo pa sem zal malo "prekratek" :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kar mi je bilo pa zanimivo v je pa bilo to, da so postavljeni stacionarni radarji skoraj na vsakem koraku in prav toliko je tudi policijskih kontrol. Toliko policajev kot sem jih v enem tednu videl v Italiji, jih nisem pri nas v enem letu, pa prav ni? ne pretiravam.

 

Lp

 

 

Saj zato pa je voznja toliko bolj disciplinirana ... Pri nas so kazni zelo visoke... a kaj to koristi, ce pa je moznost, da dobis kazen razmeroma majhna ... Sicer nevem kako visoke so kazni v Italiji... vem pa, da v Avstriji ali Nemciji niso pretirano visoke... je pa velika verjetnost, da te ob morebitnem preskrku tudi dobijo :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nesre?a na dolenjski avtocesti: vozniki v koloni obra?ajo, nekateri celo zapu??ajo svoja vozila

 

 

Zaradi prometne nesre?e tovornega vozila je zaprta polovica dolenjske avtoceste med priklju?koma Bre?ice in Drnovo proti Ljubljani. Iz posnetkov prometnoinformacijskega centra se vidi, da ?tevilni vozniki v koloni obra?ajo, nekateri pa so celo zapustili svoja vozila in stojijo na cesti, kar je izjemno nevarno.

 

 

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/zaradi-nesrece-tovornega-vozila-zaprta-polovica-dolenjske-avtoceste-med-prikljuckoma-brezice-in-drnovo.html

 

IMG_9798-20160429-132724.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano

Dobr bo vsaj do konca pol zrihtan, ta mesec pa ?e mal potrpet

 

 

Do konca se ne bo zrihtan pomoje ... Gre le za projekt, ki se placuje iz proracuna... In to ponavadi kar traja in traja ... Ce bi slo za projekt placan z zasebnim kapitalom, bi bilo vse skupaj verjetno ze gotovo :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano

Ni dolgo trajalo ... :( .... Cesta iz Medvod proti Ljubljani bo spet prevozna samo izmenicno-enosmerno s semaforjem ... Menda do 10. junija ... ko naj bi promet spet stekel dvosmerno po spremenjeni trasi 

 

https://www.sta.si/2257641/v-mednem-zacasno-spet-izmenicno-enosmerni-promet

 

skitched-20160429-121412.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Računalništvo
Napisano

Ma kdo slu?ajno ?im hitreje CISCO ANY CONNECT klienta pri roki (na disku ;) )

 

ker stari VPN klient 5.x ne dela na WIN 10 ...

 

Sem sprobal ?e vse mo?ne tutoriale, pa ne gre spravit da se pove?e...

 

Na Partisu je nekaj >> Cisco AnyConnect Secure Mobility Client v3 1 02040-CRD >> http://www.partis.si/torrent/podrobno/270853

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano

Jutro :)

Dobro jutro tudi tebi ... :)

 

IMG_9764-20160428-084954.jpg IMG_9765-20160428-085010.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano

Tudi banke tega nocjo zato so storitve na okencu drazje kot elektronsko

Ocitno pa to hocejo trgovci, pa crpalke, trafike in podobna prodajna mesta... ker prav "buzerirajo" s tem placevanjem poloznic pri njih ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.