Skoči na vsebino
Pohvalite se,...
Napisano

Srbski jezik je tam gor res velik hit, ampak ker mi dobro tece, imam bistveno vec interesa za NEM :)

 

 

Drugic ko bos tam, gres lahko na pristne cevape k Valterju >> http://www.tripadvisor.at/Restaurant_Review-g190437-d7843241-Reviews-Das_Ist_Walter-Villach_Carinthia_Austrian_Alps.html

 

Das ist Valter

 

https://www.facebook.com/dasistwaltervillach2/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano

Nacrtno gre trend v bencin, ker je 'cistejsi' tudi cene goriv bodo zaceli tako oblikovati

 

 

Koliko je "cistejsi" je pomoje odvisno od tega, kdo je tisti, ki dela primerjavo :) ... 

 

Tale link glede "cistosti" novih downsize-anih bencinskih motorjev sem pomoje ze enkrat nekje nalepil  :) >> http://www.motorevija.si/si/356/2482/Tezave_z_izpustom_trdnih_delcev_najsodobnejsih_bencinskih_motorjev.aspx

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano

Pa je spet treba list na koledarju obrnit ... :)

 

skitched-20151101-101116.jpg

 

 

Pa za dobro jutro nas je se malo streslo :) 

 

 

skitched-20151101-101228.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano

@Slivka, naj le to navdu?enje in ne mine niti takrat, ko bo? imel kak?en "tapravi dizelski" servis oz. kot Pelko re?e; "?e Mazda ne bi imela dizlov, bi lahko ?e zdavnaj zaprl delavnico, ker na bencincih nimam kaj menjati, razen olja, filtrov in sve?k"  :cheers:

 

 

Vsi avto potrebujejo vzdrzevanje... pa ni vazno ali jih poganja bencin, dizel, plin, elektrika... in starejsi, kot je avto, vec dela imajo serviserji... sploh ce so lastniki bolj take sorte, da pridejo na servis sele takrat ko avto ne vzge vec ali ko se noce vec nikamor premaknit... :P

 

Jaz osebno se tudi raje vozim z dizlom... pa v zadnjem casu ne delam vec tako veliko kilometrov, kot sem jih vcasih... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano

Danes ob 10:00 se menda odpira Spar v Medvodah. Pri?akujte gne?o, ?e posebej pri ?elezni?ki postaji

 

 

Ni bilo neke hude gnece ... em se peljal mimo okoli pol stirih popoldan... in pred 15 minutami ... Bilo je sicer kar dosti polno parkirisce... ampak to verjetno tudi zaradi tega, ker so pred vhodom neki sotori in oder ... otroski in glasbeni program ob otvoritvi ... 

 

thumb_IMG_7200_1024-20151029-183009.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano

Ah Thomas zdaj pa vseeno pretirava? - vsaka taka pot ni zastonj sploh, ?e bodo se poslu?evali ilegalnih kanalov. A res misli?, da bodo tro?ili denar in posku?ali ve?krat z vednostjo, da jih bodo vrnili. ?e imajo res toliko denarja, da to lahko non-stop posku?ajo potem verjetno nimajo ekonomskih vzrokov za selitev v Nem?ijo razen, ?e so taki lenuhi, da jih zanima samo socialna pomo?.

 

Kaj pa ?e res niso ekonomski migranti ali begunci? Ampak je kaj resnice na tem, kar eni trobijo, da gre za islamizacijo Evrope?  :notworth: Sicer kaj je res in kaj ni, bo pokazal ?as ... Jaz mislim, da je resnica nekje vmes... in ?e bi ?lo res le za begunce, bi se ti ustavili veliko prej... kjer ni vojne... ne pa da vsi rinejo "to ?ermani"  :mi pijemoo:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano

pomoje pa ne, ker sem nekje bral da jih bodo s ?arterskimi leti vra?al.

 

Saj to nima veze, kako naj bi jih vra?ali... isti ljudje bodo verjetno posku?ali priti v Evropo ?e enkrat ... in ?e enkrat... in ?e enkrat...  :P  :jezicek:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano

@Boss

Tole se lepo bere... in velja, dokler gre za "normalno" kolicino ljudi naenkrat... Ko pa se jih na meji naenkrat pojavi nekaj tisoc, pa vse to pogrne... Ker enostavno ni dovolj ljudi, da bi vse te birokratske zadeve resevali v doglednem casu... In bolj kot meckajo, vecja je masa...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano

Danes (oz. v?eraj) sem uspe?no "razdevi?il" predor proti Poljanski dolini - v obeh smereh.

 

Jaz tudi danes ... :zvizga:  in to na ?trom  :vesel:

 

skitched-20151025-193747.jpg

 

skitched-20151025-193915.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano

Sem za cez vikend posvojil enega "begunca"... ;) ... Noja... ni ravno begunec...

 

 

 

 

 

... da malo probam tudi zame novo podrocje... strom pod havbo ;)

 

post-10-0-94027900-1445628725_thumb.jpeg

 

post-10-0-04701500-1445628837_thumb.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano

No... pa se je zgodilo... kar naenkrat sem se precej postaral... vsaj pogovorno  :P  sramezljiv  ... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... od nekje 11 ure in nekaj minut dalje sem menda dedek   :notworth:   :mi pijemoo:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Povabilo za OnePlus 2
Napisano

Thomas a ve? kdaj prihaja Nexus 5X v Telekomove prodajalne?

 

Zal ne... Ponavadi te zadeve operaterji kar nocejo kaj dosti vnaprej napovedovati... Sedaj ko je proizvajalec LG (ali Huawei za model Nexux 6P) je vec sans, da pride tudi k nam... Prej pri Nexus 6, kjer je proizvajalec Motorola je bil problem, ker v SLO ni uvoznika za Motorolo ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano

ja, ?ez kakih 12 ur :D

 

Zdaj je verjetno ?e kon?al z no?no :D 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano

Za?tihal v kri?u. Le?im k hlod, v poziciji, k me vsaj ne boli tok. Zdaj vsaj malo bolj zadovoljen da imam tablico.. :) Ampak bo treba pomoje k dohtarju in na bolni?ko. Problem edino, ker 10 let nisem bil pri dohtarju in sploh ne vem, kdo je moj zdravnik...

 

Na https://moj.zzzs.si lahko pogledas, ce imas vpisanega izbranega zdravnika :) ... 

 

ZZZS_-_Izbrani_osebni_zdravniki-20151018

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano

cca 100 metrov sem se peljal z kanto ki ima oznako GTS - pa ni opelica.

 

Gorenski Tisk Storitve?

 

 

A pol je pa ta kanta crknila?  :harhar:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Section control Trojane
Napisano

@boss- prav si razumel, ve? kot se vozi? po cesti, bolj jo izrabi?. Ok., kamioni jo ve? ampak tudi avti jo uni?ujejo.

In zdej, kdo jo bolj uni?i, eden ki se vozi z tono in pol te?kim avtom dvakrat na dan po isti poti ali nekdo, ki gre po njej enkrat na leto?

-Res je, da jo je treba zgraditi ampak, ali ne pla?amo cestnine ob registraciji avta? Kam gre tisti denar je druga stvar in smo sami krivi, ?e smo ovce in vsak d**k pojemo, ki nam ga servirajo.

In ja, tukaj pri vinjetah je en  ?isto navaden sistem solidarnosti in ?e najdra?ji je za povrh v Evropi, (ker baje imamo mi najvi?ji standard od vseh, v ?vici, ki so kao morti di fame, pa je 40 frankov).

-Tudi potem, ko bo elektronsko cestninjenje, bo ?el denar za obnovo cest in za pla?evanje kreditev. Pa? uni, ki se sedaj ne vozijo po avtocestah , ker jim je brezveze za parkrat se peljat kupit vinjeto se bodo potem po avtocestah ve? vozili. Eni, ki se pa sedaj vozijo se pa? potem ne bodo. Se?tevek zbranega denarja  bo pa na koncu isti, samo bolj pravi?no porazdeljen.

Pri zadnjem stavku "o porabi " me nisi prav razumel; ?tos je v tem, da sem hotel povedati, da bi "?parov?ek" z 5litri/100 in super?portnik z 20 litri/100  po tem sistemu vinjet pla?ali za gorivo enako, ker bi pa? "mojstri"  dolo?ili, da je za 100 km treba pla?ati 20 litrov goriva.Pa tudi, ?e ga porabi? samo 5l/100.

 

 

Kot ze receno... Obraba med voznjo osebnega avtobila je tako zanemarljiva, da prakticno lahko recemo, da se v enem letu ne obrabi skoraj nic vec, ce se peljes po njej enkrat letno ali pa enkrat dnevno ...  :ph34r:

 

Cestnina, ki jo placujemo ob registracija naj bi bila namenjena vzdrzevanju vseh ostalih cest... V bistvu je to cestna taksa (Letna dajatev za uporabo vozila v cestnem prometu)... 

 

In kot tudi ze napisano... Ce se hoces ti peljat enkrat letno... mora nekdo cesto zgraditi in tudi vzdrzevati... Podobno je tudi cena mesecne vozovnice za mestni promet (LPP), ki stane za odraslega 37? (za eno obmocje)... posamezna voznja pa stane 1,20? ... Tisti, ki ima mesecno vozovnico, se lahko vsak dan vozi sem in tja in teoreticno lahko v manj kot dveh dneh "pokuri" vrednost mesecne vozovnice, ce jo primerjamo z posamezno voznovnico (ki velja 90 minut)... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano

Gledam malo zadnji model Mazde 6, rabljene, pa niti ena ni pod 20 tiso? evrov, ?etudi je l.2013 !?.

Zdej ne vem, ali je tako malo prodanih, ker so cene za nove previsoke ali te ta nove bolj dr?ijo ceno? :whatever:

 

Ena je  :jezicek:  :harhar:  >> http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10153546&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%20Wagon%202.2%20D%20Avt.%20SKYACTIV-D...

 

Mazda_Mazda6_Wagon_2.2_D_Avt._SKYACTIV-D

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Section control Trojane
Napisano

Ko ?e nekdo omenja pobiranje kazni od tujcev, sli?al sem, da je to samo v primeru da ga zakasirajo preden se odpelje iz na?e dr?ave. ?e mu pride ra?un domov naknadno po po?ti, naj bi ?el denar v prora?un njihove dr?ave. A kdo ve a je to res?

Menda je res tako.. ampak samo, ce je kazen visja od 70?... In velja samo znotraj EU... Seveda velja tudi obratno... Torej, ce tebe dobijo recimo na radar v Avstriji... gre izterjana kazen v SLO proracun...

 

http://www.zurnal24.si/kazen-tujina-prometni-prekrsek-hitrost-parkiranje-sodice-postopek-izvrsba-direktiva-cezmejno-kaznovanje-zakon-clanek-255089

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.