Skoči na vsebino
Pohvalite se,...
Napisano
pred 2 urama je Janez007 napisal:

Sama prostornina prtljažnika ne pomeni veliko, sploh če je velika na račun potniškega prostora. Corolla je zame še vedno rang Mazde 3, ki pa nima karavana in je zato težko primerljiva s Corollo karavanom.

 

Podobno je pri Škodi Octavii, ki jo pogosto napačno (namerno zaradi komercialjih namenov) primerjajo z VW Passatom. Octavia pa je v resnici velikostni razred Golfa (karavana).

 

Mazdo 6 je zato potrebno primerjati s Toyoto Avensisom.

 

image.png.aa99aaafa49d33dc8c7d96d10ad9b2d6.png

 

 

image.png.6cc7c72d9b6e2426490dec388eb2c572.png

image.png.54ee8bb8baa01d97b3cfb77a7b0a98af.png

Tako je.... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano
pred 4 urami je Alex napisal:

Torej, imel sem karavana, Toyota corolla TS 2.0 HSD e-CVT executive. Cena 32.300 EUR.

Prva misel ob omembi tega CVT menjalnika pri meni  je : WTF, ali mi sklopka drsi čel čas? :aaaaa:

Najprej sam položaj za volanom. Za mojih 184 cm nisem našel idealnega položaja; na najnižji nastavitvi je bil sedež še vedno previsoko nastavljen, volan pa na najvišji nastavitvi- prenizek. Tako, da nisem užival med vožnjo glede tega. 

Najprej močna graja glede zadnje kamere. Je proti Mazdini precej slabše resolucije in kar me je najbolj zmotilo, padal je namreč cel čas dež , da jo je voda zalivala in je bila neuporabna. Pri Mazdi je to veliko bolje rešeno. Sedeži so kar kvalitetni, dokaj školjkasti z dobrim bočnim oprijemom. A kaj, ko je sesalni del prekratek za mojo dolžino nog. 😬 Nad tem naj bi se pritoževali že drugi višje rastoči potencialni kupci. 

Notranjost me ni prepričala saj ne sledi dokaj zanimivi zunaj obiki  avta. Vse mi je delovalo preveč "plastično" in ceneno. Ko spelješ, spelješ zgolj na elektriko. Zanimivo. Ima precej trenutnega navora tako, da se kolesa dokaj hitro zavrtijo v prazno. Vse lepo in prav. Nato neopazno prevzame delo 2.0 benzinski motor. Lepo. Dokler se nisem priključil na hitro cesto proti Kp. WTF? Motor je šel v obrate, avto pa vsaj po občutku nikamor. Hitro sem "avtomatski CVT" menjalnik  preklopil v "sport" a zgodilo se je zgolj to, da je motor zatulil še bolj na 4500 obratih, učinek pa še manjši kot prej. 🤔Takoj sem prestavil nazaj v - normal.

Pri hitrosti 100 / uro nekako v redu "jadraš", le ko hočeš koga na hitro prehiteti, ti neprijetno navije obrate in postane zelo hrupno in neprijetno. 

Na, avtocesti, pri normalnih 130/ uro je precej hrupa izpod kolotekov ( precej glasneje kot pri moji mazdi) pa, tudi vse skupaj je dokaj glasno. 

Ko so se prižgale v mraku led luči sem takoj opazil, da niso tako ostre kot pri Mazdi, zgornji rob svetlobe je bolj razpršen, svetijo tudi manj in z ne tako belo svetlobo.Tudi avtomatski preklop med dolgini/ kratkimi poteka prepočasi, tako, da so mi kar nekajkrat po le dali nasproti vozeči vozniki. 

Zmotila me je tudi "popolna digitalizacija" vsega, razen gumba za glasnost radija. 

Med samo vožnjo nisem nikakor mogel nastaviti višje temperature. 🙄

Po vrnitvi sem se odločil, da preverim porabo samo v mestu. Ta je bila res ugodna z 4,9 l/ 100.Tukaj se ta hibrid res izkaže z nizko porabo. 

Drugače je pa bilo, ko sem malo obiskal okoliške hribe in je poraba narasla na 7,5 litra.

Končna povprečna poraba, se je ustavila pri 6,1 l/100.Nič kaj izrednega glede na, to, da avta nisem zaradi dežja nič kaj preveč priganjal. Ravno nasprotno. Vozil sem po omejitvah in dokaj počasi. 

Zajuček. Tako porabo bi po moje s podobno vožnjo z lahkoto dosegli tudi mi z mazda dizli in pa tudi vi z benzinskimi mazdami. 😊

Razočaral me je tudi ta karavanski  prtljažnik, ki je ozek in precej plitek, čeprav ima deklariranih kar nekaj litrov. Ima sicer več nivojev za nastavitev višine dna, a tudi na najnižjem me ni prepričal s prostornostjo.

Grajam tudi občutek na volanu, ki je "plastičen", brez najmanjše povratne informacije s ceste. Tudi kvaliteta "usnja" na volanu ni nekaj izrednega. V homologaciji so za to opremo dovoljene le 18" feltne. Tudi zimske, kar ni najbolj ugodno za denarnico. 😬

Čeprav naj bi ta avto nagovarjal (po prepričevanju prodajalca) bolj športno naravnane voznike, vseeno ima kombinacija benzin/elektrika skoraj 190 konjiček, mene ni prepričal. Vsaj ta kombinacija motorizacije ne. Je pa to avto, po moje za bolj umirjeno vožnjo in umirjene voznike. Takrat verjamem, da pride do izraza ta kombinacija. 

Zmotila me je predvsem  previsoka poraba na avtocesti. Pri 130/ uro 6,7 in pri 140 celo 7,1.Veliko preveč za hibrida. Pri mestni vožnji pa preseneti z nizkimi 4,9 litri/100.

Na koncu, po prevoženih 350 me ni prepričala. Ko sem se v sedel nazaj v mojo "dizel raketo" mi je ob vključevanju na hitro cesto zaigral nasmešek na obrazu. 🤗

IMG_20211125_155824.thumb.jpg.fdba0534490e00c5cd37f018c425f241.jpg

👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano
pred 48 minutami je Alex napisal:

A boš šel izprobati avto v sneg? 🤗

Na cesti ga še ni... 🙃

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano
pred 2 urama je FuManchu napisal:

Jutro. Ni še zame. Še jutri delam.

Tudi jaz, ampak na splošno mislim 😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano
Pred eno uro je NevLado napisal:

Doma koljete? Eni izmed redkih še!

Ne,samo slanino sem kupil in naredil ocvirke.👍

pred 34 minutami je FuManchu napisal:

V naših koncih imajo vsi koline doma. Je kar tradicija to.

Včasih smo pri nas tudi, zdaj pa ne več,ker se je družina zmanjšala in je potem preveč mesa.....

Drugače pa imamo pri nas "fureš" kar je isto kot koline 😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Cepljenje - Korona in vse ostalo.
Napisano
pred 33 minutami je Bossek napisal:

 

Mislem ... to je tvoj pogled na to (ker si tudi sam proti temu). Jih pa nekaj poznam (pri nas in v tujini), ki z otroki nikamor ne grejo zato ker se niso cepljeni. In sedaj, ko lahko cepijo nad 5 let so jih takoj cepili.

 

Za njih si ti tisti, ki si neodgovoren do svojih otrok in jih noces zascitit. 

 

Hocem samo rect, da so precej razlicni pogledi na vse to.

:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
pred 1 uro je AmpeR napisal:

Ja prav tapravi Auuuu☹😣. Totalka prav brezvezna. Matr jezen😤. No vseeno odlično kot, da bi naredil kako neumno totalko na cesti...

 

18 let lepih dogodivščin... 

Čeprav tudi motor mi je nakaj časa ga sral. Olje mi je naraščalo, se pravi, da se je mešala nafta v olju. Če sem na mestu pr minut stal in ko sem štartal se je zadi kar nekaj časa ful belo kadilo... No zdaj je okvara rešena. 

Adijo moj berlingič.

 

20211124_204023.jpg

😭

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
pred 59 minutami je AmpeR napisal:

Berlingo, ma je že bil polnoletni... toda še vedno dober. 

Noče crknit citronček kar tako.....😆😂🤣

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano
pred 6 minutami je Alex napisal:

Pred dnevi sem odgovarjal na neko anketo. In danes so mi sporočili, da sem zadel eno izmed nagrad in sicer, da lahko dobim za en dan na uporabo hibridno 184 konjsko Toyoto corollo. Seveda sem ponujeno sprejel in v četrtek sem zmenjen pri Jerebu v izoli, da avto prevzamem. Zna bit zanimivo, ker nisem še vozil takšne Toyote. 😊

Me je strah,da ti bo všeč in bomo zgubli enga Mazdaša....😁😁😁

Pa,da ni slučajno tisti Jereb v Izoli ta isti naš " jereb".......:blink:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano
pred 2 urama je Nejc1986 napisal:

Ko sodelavki skuhaš kavo za začetek nocne in ji rečeš da sem jaz račka, ona pa krava... In je nos do tal 😂

IMG20211123182021_00.jpg

:jupiii:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.