Skoči na vsebino
Kava
Napisano (urejeno)

Prva danes, ampak zaslužena.... 😁

Pa vesel in norčav pust.... 🥯😋

Ps: eni so se že včeraj delali norce... :prstgor:

IMG_20210216_092833.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano
pred 5 urami je Boss napisal:

 

Sem kar veliko prebral o Švedskih ukrepih in večino stvari, kar je pri nas ukrep je pri njih priporočilo ali pa še to ne. Maske, zapiranje v občine, policijska ura, zaprte restavracije, neživilske trgovine niso nikoli uvedli. Imajo pa res nekaj ukrepov, ampak to so tako minornega proti našim. Recimo zbiranjem do 8 oseb, sedenje v manjših skupinah v restavracijah, potovanje izzven EU ali pa prihod iz ne EU držav. Pa še nekaj manjših omejitev niti približno ne takih kot imamo pri nas.

 

Tudi tebi predlagam, da malce pogledaš po uradnih straneh in si kaj prečitaš ter primerjaš z nami. Ker sem dobra dušca, mogoče tale linkec:

 

sverigesriksdag_riksdagshuset-rv-sommar_
WWW.KRISINFORMATION.SE

Here you will find a summary of the restrictions and prohibitions that have been imposed in Sweden due to the coronavirus.

 

Glej v drugi fazi pa tako - seveda so države, ki so uvedle drastične ukrepe, ker si jih lahko privoščijo. Recimo Norveška - nič hudega če malo zaprejo in ustavijo gospodarstvo, bodo pa na drugi strani malo pipce od nafte odprli in nadomestili manjko v proračunu. Tudi niso tranzitna država in imajo praktično le domače migracije. Se pravi nič katastrofalnega za njih če zaprejo za kak teden.

 

Pri nas pa ogromo omejitev in to v stilu pritiskov (kacinova izjava) zgolj na folk ne pa ukrepov za boj proti okužbam. Kaj sem s tem mislil sem že večkrat napisal tukaj gor. Samo nadomestilo plače povečat iz 80% na 100% bi preprečilo, da bi bolan folk bil prisiljen hoditi v službo in skrivat bolezen. Izdaja karantenskih odločb za celotne družine s katerimi bi lahko uveljavljali polno nadomestilo. S tem bi tudi omogočili pravilno beleženje dejanskih virov okužb in ne tako kot zdaj, da vsak reče, da se je v službi, ker edino tako lahko dobi polno nadomestilo.

 

Pol leta raznoraznih ukrepov pa noben ne naredi analize kaj dejansko pomaga in kaj je brez veze. S tem bi tudi razbremenili ljudi, da bi lahko manjše število pomembnih ukrepov tudi bolj upoštevali. Tako pa pri določenih vidijo le zajebavanje s strani oblasti in seveda pol pade celoten koncept ukrepov.

 

Ukrepi na zalogo in tisti, ki sploh nimajo zdravstvene podlage ampak samo oprtunistično politično so samo še pika na i. Ko ljudje vidijo, da se ukrepe uporablja le zato, da politika uvaja še več nadzora in da jo zanima vse drugo ter da je koronakriza samo paravan za vse vrste manipulacij, kraje, rušenja demokracije, norca delanja iz ustave je rezultat tak kot je.

 

Pa še vedno vse to ni razlog zakaj imamo takšno slabo epidemiološko sliko. Niti ena država na svetu nima takega grafa, ki je bil praktično več kot tri mesece bil enak teden tednu. Brez rasti, brez padanja, kot da se nič ne dogaja in je vse splanirano. Ko so odpustili več ljudi iz bolnišnice so jih naslednji dan cel kup hospitalizirali, da so držali številko med 1200 do 1300 in v intenzivni negi okoli 200 ljudi. Zraven pa so pricurljale informacije kolk bolnice "zaslužijo" s kovid bolniki in da so to najbolj donosni zdravstveni posegi, celo bolj od kompliciranih operacij. Bolnice, ki so imele težave z likvidnostjo so kar naenkrat v plusu in seveda se vse to splača in zakaj bi manjšal število hospitaliziranih. Še posebej, če večino kovid denarja pride iz EU.

 

Pa da ne boš spet rekel, da bluzim in nakladam - poglej tale graf. Tisti odskok navzgor je bil, ko so začeli zraven dodajati HAT teste, drugače pa kot žaga in šele zdaj, ko na celem svetu pada število okužb komaj še "vzdržujejo" višje številke "okuženih" in to na ta način, da zapovedujejo čedalje več obveznih testiranj za različne dejavnosti. Ljudje po več ur čakajo za testiranje zdravih ljudi z nenatančnimi testi, katere bodo zdaj morali  potrjevat s PCR. In vse to samo zaradi revolta javnosti, ki vse to dojema kot dodatno jebanje.

 

slika.png.a2265036ed9893a59555906a2e54ee9b.png

 

Še velik imam za povedat pa sem že tako predolg. Za konec samo vprašanje. Zakaj države z max ukrepi in tiste, ki so skoraj brez imajo podobne rezultate. Zakaj smo mi z bistveno hujšimi ukrepi 2x slabši od Švedske s skoraj nič ukrepi? To recimo sprašuje tudi Potrč.

 

 

 

Če mene sprašuješ sem ti že odgovoril v prejšnjem postu. Ti pa lahko meni odgovoriš prosim zakaj je bila lanska situacija ravno obratna v primerjavi z Švedi,če ni zaradi tistega kar sem napisal, le zakaj? :nevem:

Drugače pa se v večini strinjam s tabo,le preveč politično gledaš na epidemijo in nočeš videti stvari samo iz zdravstvenega vidika. Ko bo danes padla vlada bomo videli kakšni bodo novi ukrepi oziroma jih verjetno ne bo,a zame se ne bo spremenilo popolnoma nič.:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano (urejeno)
pred 22 minutami je FuManchu napisal:

Spet na kahla turške 😁 dobro jutro vsem.

16133771488959849553466887078.jpg

Ena kontra bi rekli pri nas......

Krasno sončno jutro na balkonu .......:bravo:

IMG_20210215_093316.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano
pred 41 minutami je Jest napisal:

Ampak razlika je, ce je nekaj tri dni zaprto.... kot pa da so trgovine zaprte tri mesece... in se to samo za nevadno rajo... za izbrance pa ne...

Lani so bili izolirani ne samo zapti in so rešili problem, mi pa bi pa nebi pa spet bi pa nam ne vem kaj ne paše in tisoč izgovorov itd, itd... Potem pa morajo bit še izjeme za nekatere kot si napisal in se vse po vrsti podre :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano

Po novem imajo tudi ukrepe ne samo priporočila,molo si prečitaj kako in kaj! Kot sem že mnogokrat povedal niso krivi ukrepi ampak ljudje,ukrepi ne širijo virusa,kaj ti ni jasno.

Mi je že tečno o tem pisat ampak bom še enkrat in zadnjič. Marca smo bili najuspešnejša država v EU in Balkanu,na Švedskem pa mrtvih ohoho,da ne govorimo o bogih Italjanih,Francozih in Špancih in zakaj je tako bilo z enakimi in še manjšimi ukrepi kot danes? Samo za to,ker se je večina bala pred neznanim virusom in bila doma ter firme delale 30% tno. Danes pa vsi delajo kot,da nič ni in predvsem mladi ne jebejo 5% ukrepe in se družijo na veliko,ker jim je vseeno za druge.

Potrč pa naj rajši pogleda čez mejo na Norveško,če si upa in bo vide kaj imajo pa tam. Še s špotom se ne smejo ukvarjati in so tudi vsa mednarodna tekmovanja odpovedali ,pa v N.zelandiji  3 dni vse zaprto in vsi doma,tudi trgovine so zaprte in to zaradi novega seva virusa! Kaj se je pa pri nas zgodilo ko je prisel na Brnik novi sev? Nič,samo dvomi in ugibanja o virusu brez kakih ukrepov.

Bom končal,ker nima smisla nadaljevat,naj kar uživa na Švedskem in se ima fino v upanju da živi svobodno......

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano

10%pa ima prav! Imam žlahto gor in pove da ni tako kot on napihuje to svobodo. Vsi se zelo pazijo in takšne modele kot je on postrani gledajo. S tem sem vse povedal....:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano

Nisem vedel kam pripet pa naj bo tule.

Po 4 urah lepega pohoda na svežem zraku paše en konjski steak,ki sem ga pravkar popekel. Malo odleži in akcija....:prstgor:

IMG_20210214_144513~2.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano
pred 4 urami je Z M A J napisal:

Nejc, vidiš tule sva si živa in maksimalna razlika (zato tudi navijava eden za rdeče, drugi za srebrne, ki so zadnje čase črni v F1), najbolj uživam v druženjih, pa da jih še sam organiziram (ko se drugi nihče ne zgane in čakajo name), razne žurke v moji rezidence, športne piknike, planinske pohode, kako nočno sankanje, ko osamljenim in nesamozavestnim frendom rihtam kakšne punce in sklepam kdo bi karakterno komu ustrezal. Enostavno takšen sem, pozitivc :)

Jaz sem pa nekje vmes med vama,aja pa za ono zadnje se prijavim,če ni prepozno....:jupiii:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

 

Tukaj gor nisem opazil nobeneg zagovornika necepljenja, upam, pa da lahko še vedno postavljamo vprašanja glede varnosti in zanesljivosti cepiv. Okoli cepiv je toliko neprepričljivih izjav tako s strani farmacevtskih firm kot s strani strokovnjakov. Nihče namreč ne ve niti tega koliko časa omogoča cepivo,da si relativno varen pred okužbo. Nihče ne ve ali bo potrebno jeseni ponavljat cepljenje, nihče ne ve kako pada procent zaščite. Po drugi strani pa je čedalje manj izjav v stilu, da je cepivo luč na koncu tunela" in da bo rešilo situacijo kot so to napovedovali še jeseni. Zakaj tako mencanje? A vedo nekaj, kar ni Ok in ne sme priti v javnost?

 

Seveda je kriva oblast za pomanjkanje cepiv - al bi ti zdaj rad s prstom kazal, ne ne vem koga, ki še ni bil obdolžen, recimo zdaj na cvetličarke in na tolmače za gluhe, al kaj? Ja seveda je oblast kriva (tako naša kot EU), ker upam, da veš, da cepiva ni v prosti prodaji. In politika je tudi kriva, da se recimo ne pogovarjajo z Rusi za njihovo cepivo Sputnik V in recimo cepivo od Johnson & Johnson. Za ruse vemo, da je zadaj zgolj politično preigravanje v stilu "Rusov pa ne".

 

Zato pa razlagam, da pri tem pomanjkanju je potrebno najprej cepit tiste zaradi katerih smo vsi v lockdownu. Se pravi tiste, ki bi lahko eventuelno pri okužbi pač lahko imeli zaplete in posledično smrt. Ker ravno zaradi teh zapiramo državo, uničujemo ljudi, gospodarstvo in celotne panoge. Prej, ko bomo razumeli ta dejstva prej bomo lahko tudi to pomanjkanje do neke meje tudi skompenzirali.

No potem pa skeptiki in nakladači pa negdo je omenil,da je dobro,da bodo najprej cepili starejše bo vsaj cepivo preizkušeno,potem se pa bo....🤔 

Spet  nisi prebral kar sem napisal,EU sem omenil itd, itd,itd...

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano

Super, debata se je razvila,zagoorniki necepljenja so postali zagovorniki samo zato,ker ni dovolj cepiv. Kriva je seveda oblast. Samo jaz mislim ,da spet EU kot lani pri zaščitni opremi! Vsak za svojo rit poskrbi,ko zagusti in seveda če ima DENAR ! Poglejte Izraelce,nobenega kričanja s pogodbami z farmacijo in imajo cepiva kot pri nas d...💩,šteje samo denar in nič druga. ZDA ravno tako,ko je novi predsednik izjavil,da bodo precepili ogromno milionov ljudi,so se takoj pojavili zastoji v tov.cepiv,kot izgovor za povečano destribucijo v ZDA! Se ve kdo je BOOS! 🥴

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano
pred 53 minutami je Boss napisal:

Klele na forumu jih je kar nekaj nad 85 let.😂

 

Sicer pa brez skrbi, s tem tempom dve leti in pol ne pridemo vsi na vrsto. Če pa bo treba ponavljat cepljenje pa velika večina Slovencev sploh ne bo imela šanse pridet na vrsto.

Je tako vseeno,saj pred dvema mesecema baje ni bilo nikakršnega zanimanja,zdaj ko ga pa ni dovolj bi se pa vsi cepili,sama zajebancija....😲

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano (urejeno)
pred 1 uro je Shrek napisal:

Vsi ukrepi so brez veze. Vse je na nas samih... 

Seveda, če si odgovoren, to pa pri nas še z ukrepi ne deluje.... :nevem:

Pred eno uro je gregc88 napisal:

takoj ko bo mogoce bojo nazaj zapiral... sm čakajo.... 

če kdo nuca čevle naj pohiti :D

Kaj boš s čevlji, če nikamor ne smeš? 😁 Še mal pa gostilne odprejo.... :jupiii:

V Avstriji pa kar dobro zapirajo! 🤔

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano (urejeno)
pred 27 minutami je Nejc1986 napisal:

Službena pred začetkom šihta in po 5ih kilometrih laufa. 

IMG_20210211_094345.jpg

Litijska cesta? :)

Ne,kaj imajo povsod tako razmetano na Petrolovih pumpah ?😁( Ce)

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano
pred 3 urami je Boss napisal:

Teb so ga verjetno že - pol rataš čisto krotek in poslušen.

Žal še ne,so pa to dobre odlike sploh pri otrocih,ki jih šolajo doma....😆

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano (urejeno)
pred 14 minutami je Nejc1986 napisal:

Ni ravno kava, ampak vseeno... A energy drinke pije kdo? 

 

 

Kaj pa slika? 

Jaz pa kar Mazda clasic. :bravo:

IMG_20210210_104732.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.