Skoči na vsebino
Korona - Covid-19
Napisano
pred 11 urami je Boss napisal:

Se pravi, da moramo zamižat in nič komentirat pa naj kradejo še naprej? Nisem vedel, da je morala družbe padla že tako nizko, da je to splošno sprejemljivo dejstvo, da politiki kradejo oziroma je to ratala vrlina tipa "dobr se je znajdu".

 

Jaz sem še iz tistih časov, ko sta bili laž in kraja sramotni dejanji in obsojanja vredni. Zdaj je pa to očitno dosežek. :nevem:

Saj bodo kmalu volitve pa se izkažimo in volimo taprave-boljše,če so kje?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano
pred 1 uro je Bini napisal:

Prav tako dobra in kurckej turški podobna. :)

IMG_20210126_073250.jpg

Evo, sedaj pa ena dobra Barcaffe turška doma v miru. 🌝

IMG_20210126_091719.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano (urejeno)

Prav tako dobra in kurckej turški podobna. :)

IMG_20210126_073250.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano
pred 14 minutami je Alex napisal:

V bistvu bi navadni akumulatorji zdržali v avtu z start-stop funkcijo  in z rekuperacijo energije, le 40% napram agm in 60% napram efb. 

Ne rabi biti. Original je v Mazdi  yuasa efb. 

Ok,pri eni znamki aku.sem zasledil,da priporočajo AGM za i-ELOOP sisteme,pa sem mislil,da je potem obvezen AGM.🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano (urejeno)
pred 1 uro je Scr3am napisal:

To je zaradi start-stop sistema. Lahko bi dal tudi AGM recimo :)

Točno tako,če ima še i-eloop mora biti pa AGM akomulator.:prstgor:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano
pred 6 urami je Boss napisal:

čak mal @Bini, še nekaj ur nazaj si trdil, kako vse deluje, okužbe se zmanjšujejo, cepivo deluje ... zdaj si pa obrnil ploščo in gremo spet jovo na novo levite napenjat, kako je grozen nov virus (verjetno bo povzročil bolezen kovid 20 al pa celo kovid 21) in kako ste vsi neodgovorni, če temu ne verjamete, da je ta še vsaj 40% bolj grozen ... do naslednjega, ki bo še mnogo bolj grozen - recimo Slovenski sev (ta je baje še posebi zajeban da popizdiš, ne sam da ne vohaš, še IQ ti pade za 20 točk).

 

Ja je res res žalostno, da nekateri skoraj po letu niste spoznal, da se pandemijo zgolj izkorišča za politične namene, vzpostavljanja totalitarnih sistemov z uničevanjem državnih ustanov in organov, rušenja demokracije, ustave, človekovih pravic...  da se poskuša skregati ljudi med sabo s stalnimi delitvami, kazanjem s prstom najprej na enega pol na drugega. Vse zato, da se utrjuje oblast, zmanjšuje moč ljudstva, ravba proračun in krade na veliko. Tega še skrivajo ne več, ker vedo, da dokler je stanje takšno jim nihče nič ne more.

 

Še najbolj žalostno je pa to, da se po vaših hrbtih udriha z bičem in se vas zasmehuje in ošteva na vsakem koraku pa nekateri še kr kimate in verjamete v to, da bo vse dobro, če boste ponižni in pohlevni ter verjeli v neizmerno modrost in dobrosrčnost oblastnikov... ja že more biti vse res, saj so po TV-ju povedal. Pretiravam? Hmm, če bi bilo vse tako grozno in alarmantno, noben od politikov in drugih vipovcev ne bi okrog skakal in sigurno bi se ravno taki priviligiranci najprej zagrebli za cepiva in se cepili po načelu "ko jebe starčke, oni so svoje opravili mi mamo pa denar".

Nobene plošče ne obračam, samo ukrepe upoštevam in če bi jih vsi, res vsi bi iz dreka že bili.... Pa res ne delam in mislim kot desnica ali levica ampak delam kot je prav. Politika me najmanj zanima v življenju, zato mi je pa lažje neobremenjeno živet in nepristransko kaj dobrega naredit za državo ne glede na to kdo jo vodi! :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano

Ja ,stvar je resna. Ampak žalostno je to,da so nekateri šele po skoraj letu dni to spoznali! Žal je tudi proti temu sevu edina rešitev preventiva ne pa razna nakladanja in vsi možni izgovori na neke zakone in luknje v njih pa jamranje itd.:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano

Saj bo vsega kmalu konec,se že zmanjšuje število hospitaliziranih bolnikov v bolnicah,ker zmanjkuje namerno okuženih pa še cepivo je začelo delovati! Sedaj bodo pa ukrepi začeli delovati,samo učiteljski kader morajo še prepričat,da jim vzamejo brise. Za smučarijo bi jih,za šolanje pa ne🙃

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kolesarjenje in tek
Napisano
pred 26 minutami je Nejc1986 napisal:

Ja, ampak tu je redno vzdrževanje drago napram nabavni ceni. Kar je po svoje logično , saj cena sevisne ure na kolesarskem servisu ne more biti kaj dosti nižja od tiste na avto servisu za kakšna preprosta dela na avtu.

 

Ok, večina kolesarjev potem sama šraufa doma, ampak jaz nimam niti orodja (ki tudi ni poceni), časa , niti živcev za to, znanja...

 

Ok, saj če narediš 4000-6000km na sezono (kar ubistvu sploh ni malo-jaz vedno pravim da nad 6000km je potrebno že kar konkretno prilagajati kaj v življenju za šport), potem daš tistih 100-150eur na leto in je to to.  Ampak če pa delaš 10000km+ / leto, potem pa raje ne računam več... Jaz se tolažim s tem,da je vsak konjiček drag in da še zmeraj pustim manj denarja za sport , kot marsikdo drug za čike, alko ali pa konec koncev vsaka tri leta za nov avto.

 

Stvar prioritet; jaz se raje z 12let starim citroenom (ali pa nekega lepega dne z novo Dacio za 10jurjev) peljem na izlete in ne gledam ali pride nočitev v Dolomitih  40eur ali 60eur ter imam v kuferanu bajk ki presega vrednost avta in ce sem ob tem oblečen v kavbojke za 30eur mi je čisto vseeno. Mislim, da mi je to bolj pisano na kožo, kot da bi se z zglancanim avtom , za katerega bi dal (oziroma bi mi banka posodila) 2letni zaslužek pripeljal pred poln kafič in bil sam sebi največji car :)

Super si napisal,prvi del drži v popolnosti z zadnjim je pa možnih več kombinacij;sto ljudi sto čudi! :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano
pred 1 uro je Alex napisal:

Danes bom skuhal kavo, ki sem jo dobil od svaka, ki jo je prinesel iz Vietnama. Zelo lepo diši. Upam, da je tudi dobra. 😊

Tudi jaz grem potem v moj "laboratorij" izdelati par magnetov za kitaro. 

Kaj ni bila za na sliko?😂

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano
pred 1 uro je Jest napisal:

Pejmo nazaj na kavo... Zdajle imam drugo šal’co ;)

 

C034B964-CA32-449E-A53B-531E43064F10.jpeg.a9f80cb4257cb79be4e22c0cf7b3db42.jpeg

Ja @Jest mi smo kot kafetarice,ki se zmenijo vse živo,samo to ne kakšna je kava.:)

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kolesarjenje in tek
Napisano
pred 7 urami je Boss napisal:

Pol pa pravijo da je servis za avte drag. Desetino cene celega bicikla, če bi bil avto bi torej dal 3000 EUR za servis. ufff

Če bi na avtu menjal glavne sestavne dele kot je motor itd. bi dal še več.😉

Ja,piciklizem je draga stvar,če ga voziš.....👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano
pred 1 uro je Janez007 napisal:

Drugi jutranji Barcaffe ob prebiranju januarske revije Auto Bild.:lol:

 

slika.thumb.png.35326bf0d2d0106cad7a43b977f9fce5.png

In kaj je narobe s 3ko,da je na 4 mestu za Korejcem?😲

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano
pred 45 minutami je Nejc1986 napisal:

IMG_20210122_083954.jpg

Si rekel,še ena z druge strani,ha ha ha.😂.Jaz sem pa že doma....😛

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano
pred 29 minutami je Jest napisal:

A gremo nazaj na kavo?

 

8E6D3217-779B-4E99-8A33-6196F115EC22.jpeg.40c35cf3a8fb4a6cf280c7285802fb64.jpeg

Seveda, se je že skuhala in se ravno pije.... :prstgor:

IMG_20210122_070718.jpg

IMG_20210122_070927.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano
pred 49 minutami je Nejc1986 napisal:

In začeli smo s fotko kave 😂

In to moje kave! Včeraj smo iz moje kave prešli na nevarnost v prometu 😁danes pa na elektriko za kuhanje kave! 😛

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano
pred 5 minutami je Janez007 napisal:

 

Če vštekaš kuhalnik v električno vtičnico, priključeno na naše elektrodistribucijsko omrežje ko ni sonca, boš dobil cca. 1/3 iz jedrske, 1/3 iz premogovne Šoštanj in 1/3 iz hidroelektrarn. Če vštekaš, ko je sonce, bo notri cca. 2% tudi iz sončnih elektrarn.

 

Iz našega žepa bo šlo za obstoječe sončne elektrarne toliko subvencij, kot za jedrsko elektrarno, ki letno proizvede 10 x več energije in to dela 60 let, sončne pa recimo da delajo 30 let. Takole čez palec.

 

slika.png.46c98cad1af0f1bd44863cadd585c13a.png

 

Če sem pravilno razbral je realna možnost še ena 2x večja jederska,sploh ,če bodo v prihodnosti v večini el.avtomobili.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano
pred 6 minutami je Alex napisal:

Sončna?... če je sonce pri vas. Pri nas je oblačno. Kava odpade. 😕

Ni sonca,bom vetrnico postavil,ker ful piha.😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano

In katera el.energija bi bila za nas najprimernejša-realno,da si z njo zdajle skuham kofe?:whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano
pred 2 urama je Nejc1986 napisal:

Tole je pa osvetljava pri cukrarni, če se ne motim.

Svetijo Rogovcem ,pa pri podiranju jim prav pride,da dobro vidijo.😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.