Skoči na vsebino
Korona - Covid-19
Napisano
pred 3 minutami je Alex napisal:

Ampak, ali ni to skoraj nemogoče, da bi fasal obe naenkrat?Če recimo imaš navadno gripo si doma v postelji in ne hodiš okoli,tako,da se skoraj nimaš kje okužiti za kovid. Razen seveda, da ti kdo prinese to domov. 

Sicer pa smo imeli mi v firmi že vsa leta cepljenje za gripo zastonj. In v večini primerov sta se prijavila le dva. Vsako leto ista. 

Saj sem napisal,da je mala možnos ampak jaz vseeno imam stike z ljudmi in še zraven tega hodim kar dosti po bolnicah zaradi narave dela. Tako da ne bom brezveze raskiral saj me nič ne stane pa še doktrja mam doma.:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano

Jaz bom pa danes Kovidu dvignil stedinca in se prvič v življenju cepil proti gripi. Verjetno hočte slišat zakaj? To pa zato ker nočem dobiti obeh naenkrat,smrtnost 100%,verjetnost za kaj takega pa majhna,ampak Mazda forum mi je tako pri srcu,da sem se odločil za cepljenje in še nekaj let ostanem z vami,upam.

Ps;(za Gorenjce) cepljenje je BREZPLAČNO!:ouje:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano
pred 2 urama je gregc88 napisal:

mogoce zdej 2 dni... še prejsn tedn je en reku k je biu pozitivn da  je bil z nekom v stiku ... no  un je takoj dobil klic na mobi od dohtrja  kdaj more pridet..ze narocen ... ni nic izbiral...mogu je it....pa ni bil bolan nič...

zdej je pa prevec vsega in jim dol visi...si loh zlo bolan in cakas par dni na odvzem ja ...pa se ksn dan na rezultat....

No tole si malo zamešal,ko si bil v stiku z dokazano okuženim so te obvestili z NIJZ-a,da si v karanteni od zadnjega stika z njim 10dni. Če pa imaš simptome pa gteš na test. Sedaj pa tega ni več in greš v samo izolacijo.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano
Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

Meni se zdi tak sistem primeren za odgovorne ljudi, ki poznajo svoje telo in ne izigravajo sistema. 

 

Mene je dolga leta matrala astma. 1x na leto sem šel za 10-14 dni na bolniško. Prvi dan sem poklical zdravnika, sva preko telefona odprla bolniško in tretji dan sem se šel osebno pokazati in potem spet čez kaksen teden. Da bi šel že prvi dan osebno do njega... Niti nisem bil sposoben se varno pripeljati do tja, okužil bi še koga drugega (konec koncev že tako podhranjen zdravstveni kader), samo zato,da mi da napotke, ki mi jih lahko že po telefonu...

 

Kdor pa hoče izigravati sistem, ga bo pa tako ali drugače... Tako kot lahko sedaj odglumi slabo počutje po telefonu, lahko mirne duše zaigra slabo počutje tudi če se osebno zglasi v ZD... V slednjem primeru je zgolj še večja gneča tam. 

 

Sicer pa... Boli kot zdravih ljudi doma, se je treba bati bolnih na šihtu. 

 

Kar se pa tiče tega, da se ljudje potihnejo ko se slabo počutijo in be gredo na bolniško; raje ne bom komentiral. 

 

Nevem pa a je res tako,da lahko okužen s korono delaš , če nimaš stikov z ostalimi? A ni tako,da če si imel stik z okuženim in hkrati nimaš simptomov , te pač ne dajo na testiranje in lahko delas do pojava morebitnih znakov okužbe?

Iz prve roke,če si pozitiven si v bolniški in ne delaš. Če pa hočeš zastonj delat od doma pa lahko. To je pa ikoriščanje delavca,ker podjetje dobi vse povrnjeno od države,prav tako dobijo plačano odrejeno pozitiven.10dni od NIJZ . Sedaj pa je tako da,če si bil v stiku z okuženo osebo lahko koristiš bolniško brez zdravnika 3 dni in če dobiš simptome na test in potem je odvisno kaj pokaže. Lahko pa se izoliraš za nekaj dni,ali v službi ali na dopustu in če ne dobiš simptomov čez nekaj dni si vredu. Lako pa blefiraš da te boli grlo in greš na test. Ostalo pa tako veš,če si pozitiven.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano
pred 26 minutami je Alex napisal:

Kdaj prideš? Mi stari borci se znano pazit. 😉

Ne vem točno,naj bi bilo jutri če ne bo odpovedan pregled v Valdoltri,ker se nekaj zapleta,pokličem če pridem in gdaj.:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano
pred 4 minutami je mazdaman napisal:

A za tiste, ki so preboleli Covid-19 prepovedi tudi veljajo?

Nisem prebolel devetnajstke-službeno lahko grem. :jupiii:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano
pred 21 minutami je Nejc1986 napisal:

Aaa,tocno... Ok,to pa potem razumem. Sem pozabil,da so na obali še odprti, ker ne spada pokrajina med rdece.My bad.

 

Skratka; sprašujem se o smiselnosti prepovedi prehajanja med rdečimi pokrajinami. 

Jaz pa lahko grem dol na obalo a kaj ko ne vem gdo bi hotel z mano kaj popit ko imam CE tablico, mogoče @Alex :whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano
pred 37 minutami je Alex napisal:

Pri nas  na obali so kafiči in oštarije še vedno vsi odprti. 

Čeprav se prej zaprejo. 

A veš, prav lušte si mi naredo!:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano
pred 4 urami je gregc88 napisal:

pravkar zvedu da je se en sodelovc potrjen... bliz 50 let... pije doma pir kot ponavad in se reži...2 dni je smrku in mal bolela glava.... zdej pa juhuhu 14 dni... 

noro kam smo prsl.... še lani pa sem bil 2 dni doma res bolan... in me ze kliče šef prid ce lahko k se mudi... a si ze kej bols itd ... zdej pa glih kontra....   klele neki ni vredu ...obup , dobr da nimam otrok in kreditov, tole gre u kurac vse skp

Ja,mogoče gre res,se bomo lahko zahvalili,sa veste komu......:angry:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano
pred 4 minutami je gregc88 napisal:

še pol ure mate cajta da greste vn pred bajto scat al pa na cigaret...pol vs bojo ustrelil 🙃

Jaz kamot,mam privilegij,če drugače najebem vsaj sedaj nisem zaklenjen od 21 do 6ure....:harhar:Pa še tole jim upam pokazat saj ga ne bodo vidli 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano
pred 44 minutami je AmpeR napisal:

Sosed je na FB objavil, da je pozitiven... in ne ve, kje je staknil?!

Aja,zdaj bodo pa vsi kar naenkrat bolani ko bo pol.ura,sam da bojo imeli mir doma. Prej pa žurke na polno cele vikende.:vesel:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano
pred 51 minutami je gregc88 napisal:

kwa zdej poj? ksna je situacija? a loh porivam sosedo zuni na balkonu brez maske al ne? sprasujem za prjatla...

Lahko, balkon je del stanovanja, samo zaščito naj ima, da nebo potem kak koronček.... :rolleyes:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano
pred 23 minutami je Nejc1986 napisal:

Ampak kako je v naravi nakaterih, da ob vsakem novem ukrepu najprej pomislijo kako zaobiti pravila. 

 

Kako se izogniti nošnji mask, kako se izogniti policijski uri (najboljše da zdaj posvojimo pse in jih potem zavržemo-sprehajanje psov je namreč dovoljeno tudi po 21h),  zdaj bi kar na1x vsi hodili v fintese, vsi bi malo kofetkali ob morju...

 

Saj ne rečem, da je treba ploskati vsem ukrepom, ampak držati se pravil in sprejeti krivdo, če /ko namenoma krsis zakone in odloke (namesto se delati ubogega in kazati s prstom na druge) pa tudi nebi bilo napak.

 

Meni gre tudi v nos, da ne morem iti 1x na teden kolesariti na toplo obalo (kje bi bolj ogrožal zdravje sebe in okolice-v samoti v Istri ali v polni Ljubljani, niti ni pomembno; pravilo je pravilo), ni mi ok, da po 12ih urah šihta ne morem iti v miru za 1h laufat v gozd , ampak jebiga...

 

Če bi ljudje pol toliko energije vložili v iskanje rešitve problema in ne v to,kako boš frajer in obšel pravilo (in na koncu itak zajebal samega sebe).

 

Sem mislil,da je homo sapiens bolj prilagodljivo bitje, ampak je zgolj oportunisiticno.

Dobro da to zadnje velja za manjšino, ker drugače bi ga pa res na....li. Tisto prvo pa že vrabci čivkajo, samo eni slabo slišijo! Tudi jaz sem bolj kot ne oportunist ampak za pravico in ne kar tako, da bi bil in... :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano
pred 2 minutama je Alex napisal:

V čem je problem? A sem mogoče takrat skakal po Ljubljani po kafičih in imel piknike, kot pol Slovenije ta vikend na obali? #Šel sem direktno v trgovino, čakal zunaj, da sem šel sam noter, ko ni bilo noter nobenega in ko so končali, sem plačal in šel domov. To je odgovorno. 

To je bilo takrat vse po predpisih,isto kot tisti ki so šli na vikende s sprintanimi potrdili z uro obiska tam.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano
pred 3 urami je mazdaman napisal:

A avto lahko grem kupit v sosednjo statistično regijo? Kdo sploh lahko odgovori na tako vprašanje?

Vprašaj prodajalca on bo vedel ali se pa bo pozanomal. Spomladi je šlo,samo poslal ti je mail,da imaš avto pri njih in,da greš po njega in približna ura dviga.:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano
pred 3 urami je 50keda napisal:

@Bini daj deli ta doktorat, resnično si želim videti, končno neke realne napotke za tak primer. To je tisto kar pogrešam, pa ne pri naših,  ampak pri vseh. Vsi samo "ja se je treba izolirat oz. I-Z-L-O-Č-I-T". Zdej mi pa naj razloži nekdo, kako to stori 4 članska druživa v 2-3 sobnem stanovanju v bloku, hvala ;)

Jao,preveč pisanja bi bilo ampak največji delež pri vsemu je,da nosi ona masko če je preblizu mene,če je pa nima pa mora biti tiho. Midva sva se odločila za zadnje.Razkužilo pa v vsakem prostoru in ne ga šparat! Ni dotikanja obraza pod nobenim pogojem Ona pa vsako stvar ki jo skupj uporablata prijemlje zadnja,to je največkrat pri hrani in hranjenju s tem da je v kopalnici tudi to pomembno ker je veliko vlage in mali prostor. Tudi okno je bilo non stop malo odprto itd itd itd....... Tako ali tako ti pa njz pošle po netu vse kar je pomembno in se tega soidno držiš in si rešen. Z otroki bo pa malo težje šlo,odvisno koliko so stari.... Glede seksa je pa tako kot pri njeni nosečnosti samo da prva dva pravila izpustiš in se samo tretjega držiš 14 dni! Če ne veš slučajno za kaj se gre,me vprašaj.Veliko sreče če bo potrebno.:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano
Pred eno uro je Jest napisal:

Kopirano iz ene FB objave:

 

Razlika med Avstrijo in Slovenijo...
- Kancler Kurz v petek, 16.10.20 napove tiskovno konferenco glede novih COVID-19 ukrepov za ponedeljek, 19.10.20 ob 10:30.
- Danes ob 10:30 vlada in zadolženi ministri predstavijo situacijo ter ukrepe. 
- Ukrepi stopijo v veljavo v petek, 23.10.20 ob polnoči.

Pregled ukrepov:

 

 


Nobenega zapiranja, groženj, panike, le poziv k temu, da se držimo pravil, saj bo ob nadaljevanju trenda naraščanja okužb v decembru 6000 okužb dnevno - vsi pa vemo kaj to pomeni... da se ... pa sploh ni tako težko!

Sedaj je tako vseeno kaj pravijo ali grozijo itd,odvisno je le od mene če se bom okužil. Pred kratkim sem doktoriral iz virusa KOVID 19.ko je žena bila bolana jaz pa živel z njo in preprečil,da bi se okužil,vse imam v malem prstu in ko ti pride vse v navado sploh ni težko. Prej ko se boste temu prilagodili prej se ne boste več obremenjevali s temi ukrepi ki sledijo.:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Korona - Covid-19
Napisano
pred 1 uro je Jest napisal:


Saj se tebi tudi fučka, ko “lumpas” okoli... :zvizga::jezicek: Virus se požvižga na to, kar reče Janša... Tudi če si zaenkrat se v oranžni regiji, se lahko okužiš v sosednji vasi... Eno je zdrava kmečka pamet, eno je pa slepo uboganje, kar vlada zapove... 

Točno tako in tudi velikokrat že rečeno akaj ko eni tega ne slišijo... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.