Skoči na vsebino
Kupiti pametno ali neumno uro?
Napisano
pred 3 urami je TiEn napisal:

Merjenje srčnega utripa na uri prek zapestja ni natačno in še dolgo časa ne bo... bolj natančne so meritve prek pasa pa še tam so odstopanja,.. pa mislim, da športna ura ni narejena, da si bomo pri zdravniku v idealih pogojih merili srčni utrip, ampak pri športnih aktivnostih, kjer pa vemo da zaradih takih in drugačni pogojev ne more biti meritev 100% natančna.  :) 

Škoda,da si tako skeptičen do teh meritev,ker so zelo vredu,100%natančnost pa ne potrebuješ za tisto kar jo rekreativci uporabljamo.:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kupiti pametno ali neumno uro?
Napisano
pred 49 minutami je NevLado napisal:

Že že, ampak govorim ti, da je izmed mnogo produktov imela najboljša ura natančnost 35%. Pa so bili tudi garmini v raziskavi :D 

 

Iščem in žal nikakor (še!) ne najdem. Sem pa našel recimo tole:

 

 

fitbit-college-tracking-wellness.jpg?qua
TIME.COM

Are Fitbit devices inaccurate?

 

heartrate-tests-4414.jpg
WWW.CNET.COM

More wrist-based heart rate monitors are hitting the market, letting you gauge your fitness with a quick read of your pulse. But as Sharon Profis...

 

Glej, ne bom pameten ampak moja je zelo točna in previrjena na podoben vsporedni način preko obremenitvenega testa pri zdravniku, rezultati pa identični z rahlim zamikom. Ura meri kot EKG natančno le da na koncu piše v navodilih, da ni medicinski pripomoček. Verjetnost netočnosti je vedno, zato se je Amerikance zavaroval! :bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kupiti pametno ali neumno uro?
Napisano
pred 1 uro je Alex napisal:

Sej je mega ura.. Meni zaenkrat dela vrhunsko in upam, da bo tudi v bodoče tako. Ti pa zmeri tudi stvari, za katere niti vedel nisi, da obstajajo.Ima toliko funkcij, da verjetno večina nikoli ne bo pogruntala vseh možnosti. 😛

Točno tako.Ura dela kot mora in za kar je namenjena. Za točne izmere je zadolžen laserski merilnik. 

Ja res ima sve i svašta,če bi hoteli napisati v navodila vse kar ima bi bila knjižica 5x bodlj debela-obsežna kot priročnik od Mazde,he he he....:jupiii:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kupiti pametno ali neumno uro?
Napisano
pred 4 urami je Alex napisal:

Meni zaenkrat meri višino kar v redu. To vidim takrat, ko grem na bonifiko tečt in ura pokaže - 2m. In kar je smešno, tam je res nižje kot gladina morja. Sem jo pa na začetku  moral umiriti in je to pri nas kar enostavno, ker živim ob morju in štartam od te točke. 😁

So pa bolj točne kot suunto. Vsaj moja je. To sva testirana z ženo, ki ima suunto in sva oba preplaval dolžino 50m bazena.Garmin je okazal točno  50 m suunto pa 47m. Na večjh razdaljah  je razlika še bolj opazna. 

Če dela, dela vredu, vsaj pri moji je tako. Meter, dva, gor ali dol nima veze. To ni merilec dolžine (meter) zato ne kompliciram in sem zadovoljen. :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kupiti pametno ali neumno uro?
Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Ej, super se obnese. Do sedaj sem jo samo na začetku napolnil full in danes pravi, da je ostalo še šest dni baterije. Pa jo uporabljam skoraj vsak dan za plavanje. 

Res dober nakup. 👍

Garmin je Garmin,to je to.:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

A nevihta bo?... pri nas je vroče in sončno. Morje skoraj 27°C...glih prava temperatura. 😁

Hehehe pri nas pa zrak 32 😝

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano
pred 10 minutami je Z M A J napisal:

Sel po sluzbi kolesarit in zakljucil tik pred hudo nevihto. Zmagovit obcutek!

Srečko, pri nas bo pa vsak čas pričelo..... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kupiti pametno ali neumno uro?
Napisano
dne 25. 6. 2020 ob 16:27 je Alex napisal:

Če bi jo imel par dni, bi videl, da se izplača, kaj vse ti nudi. Mojo sem dobil v torek pa ni bila napolnjena do konca in jo stalno uporabljam pa piše gor na njej, da je baterija  še za 15 dni.👍😁 Če bi telefonska baterija vsaj približno toliko trajala... 

Kako pa kaj ura? 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano
pred 4 urami je Boss napisal:

Kuha kuha... da pa notranji minister odstopi, ker policija opravlja svoje delo. Ja to pa je unikum... verjetno še nikoli videno.

Ja to pa res,ni da ni.....:vskalo:..Res neverjetno!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano
pred 52 minutami je Slivka napisal:

Aha, ja, seveda. In zato, ker sem fraj, ne morem priti v dolino na Mazdin piknik, ki je koj po bregu dol - vsega skupaj mogoče 40 km v eno smer...

Res škoda,bi res rad spoznal tako faco in vicmaherja,celo dopust sem si vzel za ta picnic!:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano
pred 48 minutami je Shrek napisal:

En dan dva dni, en dan pa tri dni... 

.....en dan štiri dni, en dan pet dni, en dan dopust pa še kak dan in penzjon.... :bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano
pred 1 uro je Slivka napisal:

Kmalu bom končal izmeno, ki sem jo začel včeraj ob 6:15. Najprej izmena, pa dežurstvo, pa spet izmena. Javni sektor pa to...

Kaj pa sedaj? Tri dni fraj..... :ouje:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
pred 16 minutami je Boss napisal:

A je že kdo doživel, da je za trenutek pomislil, da igra v kakšnem filmu/komediji?

 

Men se je včeraj dogajalo tako burleskno, da bi v primerjavi film "Home alone" izgledal bolj kot tragedija.

 

V glavnem greva včeraj s tamalo na pozno popoldanski sprehod in ker kot pravijo, ima v Bohinju dež mlade se je usulo kot iz kabla. Seveda brez marel, premočena skos in skos prideva nazaj. Dobesedno kot bi plavala v jezeru je teklo z naju. Da ne bi zmočila celo bajto cote dol na hodniku.

 

grem v kopalnico in mokre bose noge ter drseče ploščice izpred 50 let niso najboljša kombinacija .

- seveda mi zdrsne in z zadnjimi močmi se ujamem za umivalnik.

- ujel sem se tako močno, da sem skoraj umivalnik izruval s stene. Sicer je ostal nekako na nosilcu je pa potegnilo tiste trde kovinske cevi od pipe dobesedno ven iz ventila, da je voda pod pritiskom začela špricat naokoli. Po stropu, steni, skos vrata na hodnik. Seveda tudi v stensko luč, ki je samo odpizdila varovalko. 

- ostanem v temi in iščem kako bi zaprl ventil pod umivalnikom, voda me pa zaliva kot v kakšnem aquaparku, ko se spustiš po toboganu.

- ko sem videl, da ne bo šlo je bila rešitev glavni ventil, ki pa je seveda v kleti, dostop je pa samo od zunaj.

- pridem na hodnik, komaj za las stopim, čez tamalo, ki je prišla pogledat kaj se dogaja in seveda ravno tako bosa odletela po poplavljenem hodniku. Ok otrok ne joka -  v redu bo.

- prletim samo v gatah skozi vhodna vrata ven in točno tam z marelo stoji soseda/terciarka, zraven pa še verna za popizdit. Videl sem samo tisti pogled izbuljenih oči ?zmeden?. In seveda mi izleti še najbolj neprimerna kletvica "jebemti boga".

- Ok letim dol, seveda pri tem butnem v strop kleti, ki je bila delana za ljudi manjše od 170cm. Ampak mi je že tako vseeno , da bolečine sploh ne čutim več. 

- Zaprem glavni ventil in pridem nazaj v poplavljen hodnik in kopalnico. 

- Tamala pravi, da je vmes še 1x padla in da jo zdaj boli glava - ja čuden res.

- Potem sem skoraj brez orodja - imel sem le ene k**** kitajske papagajke - nekako uspel popraviti umivalnik, in vodo ter vsaj približno posušiti hodnik. 2 uri jebe.

 

Sem pa potem, kljub temu, da mi je bilo strašno neprijetno, poiskat sosedo in ji razložit situacijo. Res ne bi rad, da bi se naokoli govorilo, kakšen neuravnovešenec sem. Bom pač še leta hodil v Bohinj pa ne bi rad bil deležen nekih čudnih pogledov. 

 

 

To je pa res jeba ....:ouje:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano
pred 18 minutami je mazdaman napisal:

Daj še kako sliko naredi.
Kako velik fi pove sedaj dobiš?
Jo iz zgornje strani tudi zapeče?

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk
 

Slike so tu, seveda jo iz zgornje strani zapeče celo bolj kot iz spodnje. Dodatno bom še naredil luknje v alu pleh, da bo vročina lažje prišla do kamna,ampak vseeno je vredu. Ne vem kak fi misliš? Fi webra je 47cm in tudi nastavka, lukna v na stavku je 40cm,višina nastavka je18cm, kamen je 38cm,da lahko prehaja vročina mimo in peče od zgoraj navzdol. Moraš pa dobro razžareti oglje-brikete na 300 stopinj in pica je pečena 5-6 minut, odvisno od temperature. Jaz sem jih spekel 10 kom in porabil 3kg oglja Weber. :prstgor:

IMG_20200624_200910.jpg

IMG_20200624_200954.jpg

IMG_20200624_200812.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kupiti pametno ali neumno uro?
Napisano
pred 4 minutami je Alex napisal:

Po dveh dnevih uporabe nove ure pri plavanju sem res navdušen. Beleži prav vse parametre.Kako sem lahko živel do sedaj brez nje? 😁

Super, da si zadovoljen z uro! Kako si do sedaj živel brez nje? Lažje kot bi sedaj brez nje :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano
pred 4 urami je mazdaman napisal:

Imam nekaj vprašanje

To je original od Webra rostfrei nastavek?

Kaj je pod Pico samo kamen?

A kuriš samo postarni ali po celotni spodnji strani?

Pa lepo po vrsti, ni original, ker za malega se ne da kupit za ona dva večja pa ja. Mreža spodaj, na njo en alu pleh, na pleh 4 matice fi10 in potem kamen. Oglje pa od zadaj in nekaj od strani-pol krog. Pa zadaj malo bolj peče tako, da jo po 2 min obrnem za polovico. To je bilo prvič. Podstavek za kamen bom do delal, da se bo dal lepo vrtet itd. :bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tole je pa kr smeh
Napisano
pred 2 urama je Slivka napisal:

Pokliče poveljnik vojaka v svojo pisarno in mu naroči:

- "Pojdi na stranišče in si ga zdrkaj."

Vojak presenečen nad ukazom, ampak komanda je komanda, zato odide in opravi. Nato se vrne nazaj k poveljniku in poroča, da je nalogo opravil. Poveljnik mu ukaže:

- "Pojdi in ponovi, še enkrat,"

Vojak presenečen, ampak v vojski je komanda in vojak mora ubogat. Obrne se in gre izpolnit ukaz. Potem se vrne k poveljniku in poroča, da je nalogo opravil. In poveljnik mu spet ukaže:

- "Pojdi na stranišče in si ga zdrkaj še tretjič."

Vojak se poslušno obrne in odide izpolnit ukaz. Ko se vrne k poveljniku, mu poroča:

- "Opravljeno, čeprav že ni bilo več s čim, saj sem prej že dvakrat..."

Poveljnik mu reče:

- "Dobro. Tu imaš ključe od avta. Odpelji se na Ljubljansko obvoznico. Moji hčerki je tam crknil avto. Poišči jo in jo odpelji k meni domov."

Dober čeprav star več kot midva.... :bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano
pred 3 urami je Jest napisal:

Nekaj utrinkov z dopustovanja...

 

 

Si me spolnil na 90seta leta ko smo hodili na tisti konec,Biograd,Filip Jakov,Crvena Luka,Pakoštane pa še Pašman itd,bilo je super!(seveda za tiste čase!):bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano
pred 47 minutami je Z M A J napisal:

Biw je aktiven wikend :)

 

p.s., ko je govora o picah, je tale kebab pica iz Italie (Italia, Brežice) :) waw

Lenovo_A1000_IMG_20200620_110922.jpg

Ni da ni,a to sam poješ al ti kelnarca pomaga?:vesel:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano
pred 52 minutami je Nejc1986 napisal:

Tenkju. Raje ne povem, da smo štartali minuto cez polnoč v Trdkovi in nas je konkretno pralo do Trojan, pa potem dež do lj in potem spet ploha na Črni Kal.

 

Zdaj pa čudovite slovenske železnice in naklonjenost kolesom.

Ja moram reči,da si res kolesar z velikim SRCEM kapo dol ali pa morda tisto kar ti je rekel @Boss,ha ha ha....:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano (urejeno)

Čestitam Nejc, naredil si 4 krat več kot jaz zadnjič. Jaz sem pa danes prvič pekel pice v Vebru na prostem in bile so supeeeer:bravo:

Ps;slika naknadno, prej je bila prevelika! :vskalo:

IMG_20200620_134602~3.jpg

IMG_20200620_135233~2.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kolesarjenje in tek
Napisano
dne 13. 6. 2020 ob 21:22 je Nejc1986 napisal:

Zakon. Vreme danes je bilo res top.

@Nejc,predlog za eno fino turo, če že nisi bil morda, ko si bolj svetski bajker. :whatever:

IMG_20190618_134458.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kupiti pametno ali neumno uro?
Napisano (urejeno)
pred 7 urami je Alex napisal:

Te nove fenix 6,še posebej

 

Ta nova serija fenix 6 je kar se tiče same baterije zelo napredovala. Pri modelu, ki ga gledam, so prednaloženi tudi zemljevidi 2000 smučarskih prog iz celega sveta. Pa tudi ostale funkcije na tej uri  niso švoh. 😁

https://www.bokal-sport.si/sportne-ure-gps-naprave/garmin/multisport/garmin-fenix-6s-pro-010-02159-14

 

Če si pripravljen dati toliko za uro ni boljše za ta denar,zagotovo. Vprašanje je samo če vse to rabiš in poglej mogoče malo nižje po cenovni lestvici. Uživaj ob nakupu in rekreaciji z njo :party0035:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.