Skoči na vsebino
Aktualni dogodki!
Napisano
pred 4 minutami je Boss napisal:

A si hotel povedati, da sem neodgovoren, ker se samo sprašujem zakaj moram podpisati za stvar za katero nedvoumno ne vem ali je res oziroma podpisujem nekaj kar ne morem vedeti kot nestrokovnjak.

 

Zakaj potem moj podpis - a se šole izogibajo odgovornosti, a se zdravstveni sistem in NIJZ ravno tako in bo potem to odgovornost starša, če recimo pride do eventuelnega izbruha v šoli? A bomo potem se šli lov na čarovnice in odgovornost prevalili na starše, katerih je obveza, da pošljejo otroke v šolo, kar je edino pravilno.

 

Res bi rad vedel zakaj rabijo podpis in če vse skupaj ni nič in le formalnost, potem je pač brez veze da se podpis sploh zahteva. Aja pa podpisat moraš točno določen obrazec in ne tako, da pripraviš svojo izjavo, kjer lahko opredeliš, glede na nivo znanja, ki ga imam ali je otrok bil bolan za korono oziroma je bil v stiku z nekom, ki bi lahko imel korono.

Ne ti ampak tisti ki pošiljajo bolane otroke v vrtec in šolo in grejo sami v službo kot, da ni nič. V tem primeru pa ne more napisat izjavo da je zdrav! Pa brez zamere. 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tole je pa kr smeh
Napisano
pred 6 minutami je Boss napisal:

Slabo bereš - moj komentar je bil na objavo prej. Jaz pri moji hčeri nimam težav z učenjem ampak to je vseeno naloga učiteljev in pedagoškega sistema. Zato pa imamo šole in učitelje (z vsem dolžnim spoštovanjem do poklica), katere financiramo iz proračuna. Glede učiteljev pa toliko... ja nekateri res veliko delajo in so enako obremenjeni kot prej, nekateri se pa globoko švercajo. Pripravijo eno predavanje za en razred in ga posnamejo, nato pa isto zadevo posluša še ostali štirje razredi. In ja tudi se "pohvalijo" da ima delo za prva dva dni v tednu pol so pa "frej". Tko, da bo dovolj s takim "dopustovanjem" in je treba čim prej stvari spravit v normalo. Pa to upam, da je tudi učiteljem jasno, ker zelo hitro se bo našla kaka "pametna" buča in bo rekla, saj tak sistem učenja od doma dobro laufa in bo kar naenkrat pol učiteljev in tričetrt šol preveč.

Še popolnoma strinjam. :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kolesarjenje in tek
Napisano
pred 7 minutami je Alex napisal:

Samo ne vem, da bi zato manj pila? Zna pa it malo bolje v klance? 😁

Bomo videli. Drgač pa leta nazaj so mi pri Alfi po vsakem servisu vlili STP v avto-brezplačno. :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
pred 2 minutama je Alex napisal:

A je baba glavna pri hiši? 😛

Ni samo to, sem razmišljal da pri nižjih obratih do 4k tako ni neke razlike, večinoma se pa vozim do tu nekje tak, da ne vidim nekega smisla pa še avto je v garanciji (rada bi bila....) :jezicek:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
pred 5 minutami je Alex napisal:

A se je že komu zgodilo, da mu je v razmaku dveh dni šel k vragu pralni stroj in sušilni? Pa je šlo čipiranje na počitek  za nedoločen čas. ☹️

To ne, mi je pa baba zatežila da avto dost leti in da jo ne rabi bit stah ko bo avto zdivjal po čipingu, tako da nebo nič. :ouje:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kolesarjenje in tek
Napisano
pred 19 urami je NevLado napisal:

 

Sori ker smetim temo, ampak kako zavraga se voziš, da imaš porabo 5,4? :aaaaa: Kater aditiv si vliv v avto?

Nič zato, to je poraba na komaj na 120km skupne vožnje, drugače delam bolj kratke od 5 do 15 km. Na celotni tank imam pa 6-7max,odvisno koliko je zraven dolgih relacij. Po drugem celotnem tanku bom napisal če je kaka razlika zaradi aditiva. Ponavadi ga dam na 10k v rezervoar preventivno. Na nekaterih znamkah se mi je zdelo, da so motorji bolj mirno tekli, Mazda pa ima tako ali tako tih motor tako, da ne vem..... (STP) 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tole je pa kr smeh
Napisano
Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

Oba starša delata v šoli... Nebi zamenjal z njima. Ne zdaj in ne v normalnih razmerah.

Hčera dela z učenci 1do5 in ji prav fino gre, nobenih problemov z otroki, malo več s starši jim pa privošči malo, da spoznajo bolj svoje pridne otroke! (nekateri). Drugače pa po osmih letih dela še vedno uživa v delu z otroci.... :ouje:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tole je pa kr smeh
Napisano
pred 12 urami je Boss napisal:

Zanimivo, ta sfalena država je zgradila bolnišnico v kateri lahko ti danes delaš. Pa še mnoge druge v državi. Tako da le ni bila tako sfalena, seveda pa je bila tudi daleč od idealne.

 

Se pa nekaj strinjam, da res ni dobro, da otroke doma učijo starši. Zato morajo biti ustrezne pedagoško usposobljene osebe, ki jih tudi temu primerno plačujemo. In počas je konc dopusta, učitlje bo treba poslat delat in otroke v šole. Šola je še vedno obvezna.

Je videt,da ne zdržite več z učenjem doma,učitelji pa niso na dopustu in zraven poučujejo še 25 taki kot jih imaš doma in še svoje zraven......:whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kolesarjenje in tek
Napisano

Malo trekinga po Bohorju-Bohorski 4 slapovih cc5ur. Vreme ravno prav. Spet ena razgibana in dinamična vožnja po kozjanskih gričih in na koncu ugodna poraba 5,4, mogoče se kaj pozna aditiv za čiščenje bencinskega sistema s šobami in( ventili). 

IMG_20200510_082047.jpg

IMG_20200510_091109.jpg

IMG_20200510_115859.jpg

IMG_20200510_110556.jpg

IMG_20200510_132553.jpg

IMG_20200510_132755.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kolesarjenje in tek
Napisano
pred 6 urami je Nejc1986 napisal:

Uf,ne žičnica.... Ne,ne... Ali z bajkom,ali pa nikakor :)

 

Mah,saj če pride dacia duster/lada niva od oskrbnika , bo tudi mtb. 

 

Smotano je zgolj to, da je včasih kakšen makadam tak,da bi se ga dalo tudi s specialko prepeljati. Ker z mtb je vsak km po asfaltu (v tem primeru do Trojan) neke vrste mučenje... In potem po 50ih km asfalta pridem z mtb na makadam,ki bi bil ok tudi za specialko... Ampak,ja ,kakor sem uspel izvedeti,tu specialka res nebi šla... 

 

Recimo Kum gre zlahka s specialko po makadamu

Ta žičnica tako verjetno ne dela! Srečno. 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
pred 12 urami je Nejc1986 napisal:

Če se ne motim je znano , da je ena boljših Toyorinih tovarn v Turčiji. Vem da so prejšnjo Corollo tam delali.  

 

Mene država porekla nebi motila. Je pa res; takih avtov kot so jih delali 20let nazaj ni več. Ne pri Toyoti,mazdi , Citroenu ali bmwju... Nikjer.

 

Meni se recimo mazda2 in yaris zdita čisto ok mestna avta in ena redkih , ki nista zrasla konkretno čez 4m.

Eni so zdaj mogoče boljši? 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kolesarjenje in tek
Napisano
pred 2 minutama je Nejc1986 napisal:

Ja, to vem. Itak mam namen iti z mtb,ampak ravno po gozdnih vlakah se mi pa tudi z mtb ne da voziti (včeraj zalutal na sv.planini in tovoril Gorca in ruzak s spd čevlji in ni bilo zabavno). :)

Mislim, da bi šlo ker je gori koča je pa tudi tovorna žičnica.... 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kolesarjenje in tek
Napisano
Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

Fantje, pozna kdo vzpon na Menino planino ali na Čemšeniško planino? 

 

Predvsem me zanima Čemšeniška iz smeri Trojan... Bo držalo , da traja pot iz Trojan (zgolj) slabo uro? Je tehnično zahtevna? Podlaga ok?

Mislim, da za specialko nebo. Hodil sem peš in videl same Gorče! :party0035:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano
pred 5 minutami je Z M A J napisal:

Moja hiša je velikosti 9x11 in v treh etažah, tako da nisem prepričan kaj bi lahko z dvema klimama postoril pozimi :) V 2021 sledi nakup toplotne črpalke in to bo TO :)

Točno tako, ni druge..... 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tole je pa kr smeh
Napisano
pred 9 urami je Slivka napisal:

Bemtiš pa ukrepi zaradi korona virusa! Sva bila s sodelavko sama, prilika prava, pa ne smem bližje kot na meter in pol...

Jaz.bi rekel,vovk lačen koza cela,hehehe....:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano
Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

Xsara se od danes vozi na letnih pirelli radirkah... 

 

Z zimskimi naredil celih 4t km od novembra; obraba ničelna.

 

Medtem ko je pirelli letne požrlo 2mm v 7000 km. 

So pa Pireli res radirke! :wub:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
pred 1 minuto je Nejc1986 napisal:

Ah,tm bi bla višja tarifa :). Jbg... V 14letih poklicne vožnje in 80t km kombinirane vožnje /leto v službi, je tole drugi radar. In obakrat ista prekoračitev ; 56 namesto 50... 

To pa ni hudo:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano
pred 1 uro je gregc88 napisal:

js sm se tud  testiru in imam izvid..zdrav ko riba 

 

Screenshot_20200505_201850_com.android.gallery3d.thumb.jpg.9bf5c8c5283e273bed2fa97b576e6120.jpg

Ne se preveč veselit,boš jeseni,ker nisi prekužen. Samo ne vem od koga boš dobil virus,ker ga nikjer ne bo!:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano
pred 9 urami je Symon napisal:

In če bi čebela če ne imela, bi čebela bela bila. 😆 

 

Dodano: Če ne bi bilo ukrepov in bi na koncu umirali kot v Italiji bi bila kriva vlada ker ni storila nič, če pa umre premalo ljudi je pa vlada kriva ker je delala hojladri za brezveze. Odvisno od tega kaj se zgodi in katero politično opcijo kdo podpira. Tko je s temi če-ji, kaj bo, če bo in kaj bi bilo, če ne bi bilo. 

To je beseda......:jupiii:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik
Napisano
pred 5 minutami je Boss napisal:

 

V 5-vratni je vse to šlo brez težav notri in ni bilo nikoli potrebe po kombiju. Pa tale karavan je bolj podoben kombiju, kot 5-vratna limuzina.

A zakaj nisem preveril. Zato ker sem preveril na 4-vratni in je šel kolo brez prve feltne lepo notri, zato sem tukaj pričakoval še tolk lažji postopek. Žal ne... škoda.

Pa ja veš da je karavanka manjša od limuzine,kako bi potem lahko šel notri. Saj ne kolesariš vsaki dan,takrat ko pa si vzameš. 5sek za prednje kolo....:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
pred 3 minutami je Slivka napisal:

Mah, ne vem, kaj zdaj to pomeni?

 

Naš pomivalni stroj je 23 let delal kot Švicarska ura, enkrat pred leti je krepnilo eno stikalo in to je to. Zdaj se je pa v dvanajstih dneh trikrat ustavil...

Zakaj bi delal če cela slovenija stoji.....:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.