Skoči na vsebino
Jamralnik v2
Napisano

 

To pa ne bo dr?alo, pred 30 leti v socializmu se jaz ne spomnim, da bi kdo grozil na tak na?in, to je pogruntav??ina poosamosvojitvene dobe, ko smo spremenili ekonomsko ureditev. In te gro?nje smo morali poslu?ati ?e pred parimi leti, zdaj ko pa delavcev ni, so se te gro?nje "?ude?no" nehale.

 

 

Aja, da ne bo kdo zdaj pege dobil, ker sem omenil socializem (ker mi nismo imeli komunizma), saj tudi ta sistem dale?, da bi bil idealen, kot tudi kapitalizem ni.[/quote

Se strinjam z izjavo, najhuj?i so bili na?i novodobni kap.ki so na lahek na?in pri?li do premo?enja kar ga je ?e ostalo, pa ?e to bodo zapravili ?e ne bodo bolj cenili dobrih delavcev. Seveda so tudi izjeme a redke!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano

Problem je ko je skoraj pri vsakem delodajalcu isto slabo in kam potem? Nadrejene je potrebno spremenit to je pa utopija po toliko letih prevlade nad delavci!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano

Po mojih izku?njah pa tudi nadpovpre?nq pla?a ne pomaga ... Ljudem se preprosto ne da delati in niso ?isto ni? pripravljeni potrpeti, i??ejo prijatelje in zabavo v slu?bi , ne vedo pa da je edini razlog za hoditi v slu?bo denar.

In mislijo,da se drugje cedita med in mleko...

Jaz sem pri zdaj?njem delodajalcu 14to leto in so ljudje totalno za?udeni,da ?e kar "vztrajam"... Meni pa ni? ne manjka..

Ja,(nekateri) sodelavci so kakr?ni so,ampak nebi moglo biti toliko bolje,kot bi lahko bilo slab?e...

Res je,je pa tudi odvisno kaj in kje dela? pa predvsem za koga.....itd.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik
Napisano

Res si zmi?ljujejo sve i sva?ta,kot bi bili v Benetkah. Ko se bo pa trend obrnil pro? od njih bodo imeli pa 100 in en izgovor zakaj ni strank in bi naredili vse samo da pride? nazaj.(to leti na lastnike lokalov ne na ve?inoma prijazno osebje!)

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik
Napisano

Kje smo to omenili?? Ja,imamo pravico do pitne vode,nikjer pa ne pi?e,da nam jo je natakar dol?an prinesti k mizi...

Normalno je da dobi? 2 deci kar je pa ve? pa si naro?i v fla?i. Pri nas na ?tajerskem jo po ve?ini dobi? zraven kavice pa ?e naro?i? jo ne in ni noben problem. Jaz mislim da je folk domi?ljav zato pa strez?no osebje popizdeva. Meni ?e nikoli ni nikjer nih?e kompliciral pa ne vem zakaj?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik
Napisano

Ma s to vodo so sami problemi, delam v gostinstvu in najrsje bi jim nastimal kr pipo na terasi pa naj si jo sami tocijo. Najbolj mi gre na zivce ko narocijo samo vodo ali pa espresso pa 0.5l vode potem naredi pozirek in pusti skoraj poln kozarc, ali pa eno kavo z mlekom pa 4 kozarce vode. Dons sem pa dobu narocilo en sok in 1l vode pa 4 kozarce.. Mislim najraje bi ji reku da naj gre drugam...

Ena voda za ostalo pa postre?nina, bo takoj ?lo manj vode!
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik
Napisano

Jest bom samo to rekel. Pojdite za en mesec delati v take restavracije oz. picerije in boste videli kako vas bojo vsake 5 minut setali da jim ponovno prinesete vodo, ker pac 1l za 3,4 osebe ni nic.. spoloh v poletnem casu. Potem hocejo se limono, da si jo stisnejo notri in pa led. Skratka restavracija oz. picerija poka po sivih od guzve ti pa ko ena budala nosis vodo in to pazi zastonj. Tisto pranje kozarca, cistilo in elektrika je pac en bullshit. Poanta je postreznina, ker folk pac nima mej in pri polni restavraciji lahko samo vrce vode nosis, kot ena budala. Pri nas recimo vode iz pipe sploh ne postrezemo in strezemo samo ustekleniceno vodo in zanimivo, da nikoliii nimamo problemov. No ja pozabil sem povedati, da je hotel pac malo na nivoju in imamo samo tujce. Nevem ce je vsega skupaj 5% slovencev na leto- kar je pri tem poklicu zadetek v polno.

Zato je pa tudi polna gostilna. Pri vas pa tako lahko tako delate saj tujci so navajeni na fla?irano vodo. Meni bi zelo rad prinesel vodo v kozarcu,verjetno ve? zakaj! Seveda ?e bi prej kaj pojedel. Ve?ino pa pijem tako ali tako pivo. Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kolesarjenje in tek
Napisano

Iz Vranskega gre? na prelaz Lipa in se pripelje? direkt v ?martno ob dreti,nadaljuje? kar preko ceste naravnost in pride? v Okonino,kjer je dobra picerija,je v smeri Logarska dolina tako da lahko gre? tudi na Pavli?evo sedlo,?e lahko odvisno kje bo? ?tartal in kje zaklu?il.Nekaj opisanih tras sem prevozil in so res dobre. Veliko u?itkov v vo?nji. Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kolesarjenje in tek
Napisano

Kak?en teden nazaj prevozil leto?nji 10tisoci kilometer....

Saj vem;haters gonna hate... Da baje to ni ok. Jebat ga,jaz u?ivam . In zelo dobro vem,koliko enega truda sem vlo?il v to,da sem pri?el od tocke,ko sem imel 30kg ve? kot zdaj in bil brez kondicije, preko tega, da sem komaj prevozil 50km... Pa prva stotka...

Pa prvi Vr?i?. In prvi? jurja v enem mesecu... Pa potem plan iti na U?ko... Stelvio....

In izpolnitev planov... In spoznavanje noro Kul ljudi in krajev,ki jih druga?e nebi videl...

Pa lani novembra prvi? 10jurjev v enem letu... No,letos sem malo pohitel; mila zima, na ko?o pisan kolo in dejstvo da sem na1x zmo?en odpeljati 150km brez te?av....

Preprosto... Pa?e :)

Gdo to ne naredi ne ve kaj si dosegel,jaz sem jih delal nekaj let 5000 pa vem pribli?no kaj je to......?ez kakih 10 let se malo umiri ?eprav bo te?ko ampak bo? ?e na?el kaj poleg kolesa pa bo ?as druga?e tekel! Samo ?estitam ti lahko.... Lp
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano

Jaz te?ko.

Na?a dva nadebudna mulca 6 in 8 let sta me mesec nazaj prisilila da smo ?li na hamburgerje - od vrstnikov sta izvedela kako zelo dobre so te stvari. Ampak sta pojedla samo krompir?ek, burgerje pa pustila ker so se jima zdeli nagrav?ni.

Mogo?e poskusi s ?evapi...
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sm kmet an s hribu dama pa se ne spoznam prou preu? na CPP. Alora, ?e sem jaz dobro razumel tole, gre po ?rki zakona takole: ?e nekdo po?asi vozi po prehitevalnem, ti pa ga med vo?njo po voznem dohiti?, mora? po?akati, da prideta ?e dva zadaj in potem ste trije, torej kolona. Potem lahko pelje? mimo, kajti hitrej?a vo?nja kolone vozil po enem voznem pasu od vo?nje vozil po drugem voznem pasu se ne ?teje za prehitevanje.

 

Koliko sem zgre?il?

Popolnoma ni?, bi pa provida morala tiste ki vozijo ne prehitevajo po prehitevalnem orng kaznovati.... Vem to ne bo ker ?akajo tiste z 150 na ?tevcu!
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Teoreticno in striktno po crki zakona je to res... Ampak dejansko pa ne gre za prehitevanje, ce jaz vozim ze recimo pol ure po voznem pasu 120 km/h... na prehitevalnem pa kampira nek recimo ?avstrijec? (teh recimo dosti vidim, da so kar stalno na levem pasu pa ne z najvisjo dovoljeno hitrostjo, ponavadi se celo umaknejo, ce slucajno zagledajo, da jih kdo dohiti... ampak se takoj soet postavijo nazaj na prehitevalnega, ko je ?opasnost prosla? ;) )... no.. v takem primeru jaz ne smatram, da ga prehitevam... ce samo nadaljujem voznjo s svojim tempom dalje po desnem voznem pasu... Edino kot sem ze omenil, je treba paziti, ker taki ?padalci? znajo potem hitro zaviti na desno vozni pas, ko slicajno v desnem ogledalu zagledajo, da se nekdo bliza ;)

Takih Autrijcev je kar dosti na AC in mi ?e gredo malo na ?ivce. To?no tako kot si napisal ?e vozijo!
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

A ti ma? otroke?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Seveda jih imam zato pa pravim to kar sem napisal. Vse kaj druga je bolje kot pa po takem prometu kot je danes se izpostavljati nevarnosti ?e ni potrebe. Se pa res lahko zgodi nesre?a vsakemu in povsod.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poglej starost povzro?itelja, zelo verjetno se zato preva?a v "varnem" SUV-u, kjer sedi visoko in je zato te?je zagledat "ovire", ki so ni?je ob cesti, kot recimo z ni?jim osebnim avtom. Lahko, da jih je zadel v nepreglednem desnem ovinku, kjer je zelo pomembno, da ?imprej zagleda? morebitne ni?je zadeve. Lahko, da je recimo voznik ni?je rasti, nepravilno nastavljen sede? in enostavno ti havba skrije vse desno od avta, ki je ni?je kot en meter. O tem je bilo v raznih revijah in ?lankih ?e toliko napisanega, zato pa se danes tolk promovira aktivna varnost in samodejna zaviranja ter podobno. Enostavno zato, ker so avti ratali previsoki in s tem pa? ?al bolj nevarni za vse ostale udele?ence v prometu.

Vse je tako kot pi?e?,jaz bi dodal da najbolj so za suve reklamirali ppreglednost sedaj pa so kar naenkrat nepregledni,joj svet narobe,kot da ne znajo eni vozit. Kaj pa tisto bodi zbran in odgovoren v avtu!?

Ne vem kaj ima sploh mali otrok od tega da ga vozi? v tej prikolici? Bolje da gre? v park na igrala in nekaj naredi? za otrokovo zdravje in zdrave navade itd.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.