Skoči na vsebino
Razni zanimivi posnetki in članki
Napisano

Problem ni meja alkohola, ker tisti ki napiha 1.0 napiha toliko sedaj ko je omejitev 0.5, ali pa bo napihal isto 1.0 ce bi bila omejitev 0.0

Problematicni vozniki, tisti ki veliko napihajo bojo to delali tako ali drugace. Potreben je samo vecji nadzor, in kriminalizacija voznje pod vplivom po vzoru USA.

Pri zadnjem stavku si povedal bistvo, zato tudi prvega nebi bilo! Malo nazaj sem napisal kaj je potrebno;vzeti izpit do konca ?ivljenja, ?e ga nima? pa 5 let zapora brez pardona za vse! Ampak ne za 0.2 promila, ko ?e ma solatni kis toliko. Lp
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Razni zanimivi posnetki in članki
Napisano

Brezveze je vse, ker na?i bi dali 0.0 pa se bojijo, ker vedo kako je bilo na Hrva?kem, ko so to naredili! ?ez nekaj ?asa so nazaj pove?ali na sedanjo vrednost, ker je bil velik upad prodaje pri turistih od katerih pa Hrva?ka ?ivi! Kaj bi pa potem bil razlog za dvig, ?e si pa pri nas kar naenkrat najslab?i ?e za ?ejo popije? eno pivo ali ?pricer. Dajte no od tega nebo nesre?e! Od nerodnih, samov?e?nih, trmastih tistih povni ega ter tistih res pijanih. Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Ve? v ?em je problem? ve? kot 30% nesre? s smrtnim izzidom so povzro?ili pijani za volanom nad 0,5. Ampak tisti, ki so imeli pa dovoljeno koli?ino alkohola (se pravi do 0,5%) pa ?e vedno ogromnih 22%.

 

Se pravi, popolnoma trezni naredijo cca polovico nesre? s smrtnim izzidom, tisti, ki imajo pa vsaj nekaj ali veliko alkota pa drugo polovico. Zdaj se bo seveda javil pijan?ek tipa Lojze, ki bo rekel, da so trezni ravno toliko nevarni kot alkoholno podprti ampak tukaj je en hakeljc, ki pove vse. V akcijah, ko policija preverja alkohol za volanom jih napiha nekje okoli 7% pa ?e toliko tistih, ki so v dovoljenem. Torej 14% cca skupaj.

 

Se pravi 14% naredi cca 50% najhuj?ih nesre?. Zato se gre zdaj v ni?anje na 0,2, kar absolutno podpiram. ?al mi je edino to, da kljub vsem pobudam in lobiranjem niso sprejeli, da bi se nad 0,8 zadevo obravnavalo kot kaznivo dejanje. To pa je velik minus in kazi vse napore, da bi se alkohol spravil s cest.

 

Je moj predlog prehud?
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano

Najve?ji problem pri nas so novodobni lastniki, ?e posebej tisti ki so na lahek na?in pri?li do kapitala in sploh ne vedo kako je delavcu ki dela za minimalca pa ?e na praznik itd, ne glede katere politi?ne opcije so! Poznam zelo veliko takih ki za delavca nimajo sami pa oh in sploh na vseh krajih in podro?jih z velikimi stro?ki vzdr?evanja, ko pa pridejo v malo te?avo so pa vedno krivi delavci,oni pa hop v ste?aj in z ni?emer ne odgovarjajo, s pridobljenim pa ?ivijo naprej kot da se ni zgodilo ni?! Ne vem kje imajo obraz. To je novi vzhodnja?ki kapitalizem ki je najslab?e vrste! ?e dobro da so izjeme. Ni potem ?udno da bi skoraj vsi hoteli dr?avno slu?bo, da so kolikor toliko varni in vedo da bo redna pla?a. Politika pa nemo gleda in ni? ne naredi, no nekaj malega ?e, ampak zelo premalo saj bi druga?e bilo bolj?e, za ve?ino ne manj?ino!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano

Tudi pri nas je kapitalizem pa ne dobimo ni? pa ?e vsak na svojo stran ve?e da je ?e slab?e vse skupaj,namesto da bi kaj naredili za narodov blagor. Lep praznik!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano

Dobra poteza,lahko se priklu?ijo Sloveniji pa bo kar vredu(ne mi njim!)Politiko pa prosim dajte v ko?,ker ste se ?e parkrat kregali zaradi nje pa tudi re?ili ne bomo NI?!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano

Zdaj pa 2dni frei.... In hvala mojim nadrejenim,da so mi ?li na roko in so mi zamenjali Sobotno no?no z dnevno , da se bom v nedeljo lahko udele?il breveta po ljubljanski okolici; ?e bo le vreme zdr?alo...

?e bi se le ?e s sodelavci pol toliko razumel ,kot se z nadrejenimi....

Malo razmisli ?ez praznike..... Lp
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Ja,ampak vpra?anje koliko ima zaslug za manj ?rno statistiko tudi uvedba vinjet (in s tem preusmeritev prometa na bolj varne AC- ve?ina nas ima vinjeto,prej je pa folk dostikrat sparal in se je vozil po regionalnih cestah), izgradnja AC kriza (spomnimo se krvave Dolenjske regionalke , pa recimo proti MS) in konec koncev so tudi avtomobili bistveno bolj varni kot 10-15let nazaj....

Z vinjetami vozimo,mislim da 4 leta,tisto je bilo bistveno prej. ?tajerske AC ?e sploh bilo ni! Avti so bolj.varni ampak ne toliko,da bi bil takrat tak preskok na manj. Avti so naredili tudi nekaj ve? invalidov,ker je manj mrtvih. Statisti?no so je takrat zmanj?alo ?tevilo prom.nesre?.Jaz naredim nekje okoli 100 000 kil.na leto in sem ve?ji red na cesti opazil ?e na oko brez statistike,danes je pa ve?ji promet za30% in bo potrebno nekaj storiti,predvsem za hude prekr?ke ?e dvigniti kazni itd. Ne pa ni?ati naprimer alko,kot da smo vsi pijanci in problem se bo re?il,nebo se,ker problem so tisti z ve?jim odmerkom akohola! Dovolj bo,dr?ava je na potezi.... Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Problem je v tem, da se jih ne... In kot vidis v primeru otroka... je bil brez celade... ceprav je zakonsko predpisana ... in takih primerov je ogromno... vecino jih itak nihce ne kontrolira... in bolj je v tem problem... 

 

Glede polnjenja proracuna pa kot je ze nekdo prej napisal... severni sosedje, s katerimi se tako radi primerjamo, imajo marsikje visje omejitve hitrosti... Ce je recimo gradbisce na AC, he redkokdaj omejitev 60 km/h... kot je pri nas stalnica ... Marsikje na preglednih cestah skozi naselja, kjer ob cesti ni ravno hise ob hisi, je ponavadi omejitev 70 ali celo 80 ... In tudi ce kdaj spregledas kaksno omejitev, globa ne bo 250? ampak precej manj... Pac moje mnenje in po mojih izkusnjah so redarji in policijske prometne kontrole zgolj inkasanstvo ... Redkokdaj stojijo tam, kjer so nevarni odseki in vecina ne prekoraci hitrosti. Stojijo pa tam, kjer vedo, da bodo hitro lahko pokasirali cimvec denarja v kratkem casu...

 

Se popolnoma strinjam s tem tvojim zapisom in jaz bi dodal ?e samo tole;pri nas stojijo povsod in da spomnom na kakih 10 let nazaj ali nekaj ve? ,ko so se uvedle to?ke in kazni drasti?no pove?ale so se smrtne ?rtve v dveh letih prepolovile! In potem ?e vsako leto rahlo padale,izjeemoma letos ampak ?e ni konec leta. In tudi nekaj nepobolj?livim alkoholikom so pobrali vozniski izpit. Na to temo se da razpravljati do onemoglosti..... Pa pametno in previdno naprej. Zoom zoom
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Spet so se narobe lotili,veliko kazni za mali alkohol in ni? stro?ji za velik alkohol pri katerem so hude nesre?e in smrtne ?rtve! To pa zato ker je veliko malo pijanih in bodo lahko pridno kasirali! Pijanih z 0.5 promila je vedno manj in morajo alko mejo spustiti na manj.Tistih hudo pijanih pa tako ne dobijo. Dobijo jih ko je ?e prepozno! Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kolesarjenje in tek
Napisano

To ima? v mislih oddajo "dobro jutro"?

?e je to to... Jaz sem iz njegovega govorjenja razumel ?e marsikaj drugega kot preprost Povzetek "?port=obraba".

Zgleda je res najbolje,da se ulezemo pred TV in ne migamo do konca ?ivljenja...

Ne da bi pametoval,vem pa nekaj o tem,ker delam v zdravstvu in vam povem zmernost v?portnih dejavnostih je pravilen nasvet,pa ?e to v razli?nih dejavnostih kar je dobro za celo telo ,da je razbremenjen dolo?en del telesa in pove?ana gibljivost na?ega telesa. Vo?nja s kolesom je pa vredu,saj jo priporo?amo pri rehabilitaciji kolenskega sklepa ampak ne pretiravat! Kolo je slabo samo glede na prisilno dr?o za vrat in hrbtenico zato je potrebna ?e kaka druga dejavnost,da razbremenimo vezi in mi?ice na tem delu telesa. Lp
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano

Hvala vsem, samo smo nekako bli pripravljeni-smo pri?akovali kar se je zgodilo, tako da bo ?lo la?je vse skupaj skozi. :ne vem:

 

Je pa res da sva mi2 kr skozi nekaj v gu?vi in nama manjka ?asa da pripraviva vse kar ?love?ki mladi?ek potrebuje, pol pa nama ?e take stvari padajo vmes, poleg tega sem ?e 2+ leti na bolni?ki pa ?e v sredo imam opercijo za katero upam da bo zadnja in bom lahko kon?no ?el v slu?bo kot neko?. :jupiii:

Sre?no......Lp
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kolesarjenje in tek
Napisano

Tale focus je vredi, samo trekinga poglej za tak denar pa nima? kaj zgre?i, mislim da je bolj?a izbira za tisto kar ti rabi?. Jaz imam focusa treking z vso opremo deore LX in je bomba. Dal sem 520e s popusti pred 4rimi leti.Focus ti bo prav M ker so kar veliki okvirji. Jaz imam L pa sem 182 in mi je ravno prav. Gorici so malo manj?i,najbolj?e probat v trgovini z poznavalcem in nastavitvijo, ker je tudi ful pomembna dol?ina nog napram trupu itd. Veliko uspeha! Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.