Skoči na vsebino
Chat is back ...
Napisano
pred 7 minutami je pob napisal:

 

Fak, v Sloveniji res lahko že vsak dela jeben biznis... To ne morš verjet, kako se mene drži ta karma, da me pri vsakem sklepanju biznisa želijo peljati žejnega čez vodo. Js bom nehal bit ekstra prijazen vedno in bom začel folk pošiljat dobesedno v kurac.

Najprej me zjutraj nateguje model za brezžični internet e-ptica, ki se ne drži dogovorjenih ur za obisk brez opravičil in s komentarjem, da itak js njih rabim (?!), potem za piko na i pa še Telekom, ki mi obljubi hibridni modem in mi nato pošlje pogodbo, kjer ni postavke o hibridu in potem mi referentka reče, da če sedaj podpišem takšno pogodbo kot je, se lahko za hibridni modem dogovorim naknadno. Na lepe oči torej, hahahaha.

 

Skratka, skenslal sem sedaj to e-ptico in Telekom, zdej pa grem klečeplazit na A1, da mi podaljšajo pogodbo za trojček za 2 leti.🤣

 

Ja internet v Sloveniji je cel nateg.

 

Pri nas nam je T2 kao povečal hitrost optike na 300 downloada. Tega seveda nikjer ni bilo, mi kot laiki smo manjši hitrosti pripisali odaljenosti od centrale, wirelessu itd. Fotr kliče po par mescih na T2 kako je to še vedno tako počasno...reče ''aja Telekom (lastnik optike) ni odprl pipce, potem se pa nismo več s tem ubadal''. :D

 

Razumem seveda, da je krivda na nas, a ne spoznam se toliko na internet, da bi vedel zakaj ni tako hiter kot bi moral biti.

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Chat is back ...
Napisano
pred 23 minutami je pob napisal:

Ima kdo izkušnje z optičnim omrežjem RUNE?

Ko se je začelo razkopavat po kraju, kolk je še potem trajalo do samega priklopa?

 

Namreč pri nas že en mesec kopajo, sicer na drugem koncu kraja, ampak ni 2x za rečt, da ne bo v roku pol leta tudi pri nas kej. In potem verjetno traja še celo večnost, da ti prekopljejo posebej do hiše in uredijo priklop.

 

Hvala.

 

Sodelavke pravijo, da v Ambrusu 1 leto :D 

V pogodbi piše, da imajo 3 mesece časa?

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mobilna telefonija
Napisano
pred 10 minutami je Boss napisal:

Jaz nikoli do zdaj nisem imel ovinkov al pa raznih folij za steklo, ker so več ali manj vse nagravžno grde. Zdajle za tega S23 sem pa skoraj bil prisiljen to dat gor. Telefon namreč tako drsi, da če je podlaga komaj kaj nagnjena je telefon v trenutku na tleh. Poleg tega so leče za kamero tako izstopajoče, da mi ni preostalo drugega kot kupit prozoren ovitek. Telefon pač ni več lep ampak vsaj po tleh ne bo tako hitro zgrmel. :(

 

Zato je pa tok boljši filing ko ga daš ven (telefon iz ovitka 😀). K da bi bil nov telefon.

Seveda to lahko narediš samo nad posteljo, mogoče nad kavčem.

Kjerkoli drugje je že šansa da se razbije 😀

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano
pred 30 minutami je Alex napisal:

Lepe fotografije. Kateri filter, če, uporabljaš? 

 

Tnx, obdelujem v Adobe Lightroomu, najprej osnove, potem masking, potem pa ponavadi "modern 8" ali "artistic 3" filter 🙂

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvalite se,...
Napisano

Ta teden sem prvič na Dunaju. Ne maram ogromnih mest, ampak arhitekturo imajo pa fino. Pa pozitivno sem presenečen nad mestnim prevozom. Iz Celovca sem prišel z vlakom, s taxijem do hotela, z avtobusom do centra, s podzemno nazaj in danes za foro še tramvaj 😀 vlak je 50€ v obe smeri, za 8€ pa je še mestni prevoz (tramvaj, avtobus, podzemna). Totalno brez stresa, edino taksist je šel po daljši poti do hotela. Čisto kontra kot LJ "metropola", kjer živčnega fašeš, ko čakaš pol ure na trolo, potem pa še stoji v prometu 😀

 

20230306_104253.jpg

20230306_121131.jpg

20230306_115658.jpg

20230306_130642.jpg

20230306_155119.jpg

20230306_160015.jpg

20230306_160559.jpg

20230306_160614.jpg

20230306_164642.jpg

20230307_085421.jpg

20230307_091742.jpg

20230307_092946.jpg

20230307_093014.jpg

20230307_093632.jpg

20230307_093653.jpg

20230307_100837.jpg

20230307_103015.jpg

20230307_104648.jpg

20230307_110811.jpg

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Umetna inteligenca (ChatGPT, Bard,...)
Napisano
pred 2 urama je pob napisal:

 

Jaz se bolj kot dolgčasa bojim, da nas ne bojo več rabili... dejstvo je, da bo določen del delovnih mest prevzela UI. Delovna mesta pa pomenijo denar za nas in vsaj nek pozitiven doprinos človeštvu, recimo. Dvomim, da nas dobo strici zalagali z denarjem (UTD) samo zato, da se bomo praskali po j*jčkih cele dneve, glede na to, da se tolk grebejo za milijarde vsakodnevno. Poleg tega pa trobijo, kako je preveč ljudi na svetu... če bo vse delala UI, potem ne rabiš 8 milijard sužnjev. :D Pismo, spet vse v negativo razmišljam, lol.🙈

 

Kabel iz štroma lahko iztaknemo doma, drugje pa bo težka. :D 

 

Mogoče res v negativo, ampak tako dejansko je.

Saj, večino delovnih mest že nadomeščamo...recimo banke že nekako zmanjšujejo šalterje, oblikovalce ob dobrem AI sploh ne rabimo več, muzičarje itd.

 

Sej tako kot smo car guyi ogrožena sorta v avtomobilskem svetu, tako bomo tudi ljudje ogrožena sorta...na svetu.

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Umetna inteligenca (ChatGPT, Bard,...)
Napisano
pred 17 urami je Janez007 napisal:

Mene počasi postaja groza. 😳 V službi je bilo potrebno nekomu pripravit odgovor in sem celotno vprašanje (enih 25 vrstic) za hec skopiral v ChatGPT. in je v nekaj sekundah napisal tako slogovno dober, prijazen in vsebinsko zadovoljiv odgovor, da sem obnemel. In potem sem se sam mučil kakšno uro, da sem spackal nekaj podobno dolgega, z nekaj več konkretizacije. Noro. ?zmeden?

 

 

 

 

 

 

Moja je za šiht (banka) rabila odgovor na vprašanje "kaj je pozitivna stvar inflacije?". Moj odgovor je bil, da pozitivne stvari ni, ta AI ji je pa sestavil cel roman 😀 Zdej jo lohk pa še na večerjo pelje če zna 😅

 

@pob fajn je ja, sam po večini nam bo verjetno ratalo dolgčas.

 

Jaz nekako upam, da če bo šlo predaleč, da jim lahko še vedno staknemo kabel iz štroma 😀

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Formula 1
Napisano (urejeno)
Pred eno uro je TiEn napisal:

 

image.png

 

image.png

 

Not so fast...

https://the-race.com/formula-1/mark-hughes-bahrains-new-volatility-means-race-isnt-won-yet/?fbclid=IwAR23Cp8p_wVoUF4nnFhUHUc-kCzxQD3VqZP94CMOHUg_qvvP8feFlDLJG10

 

Čeprav tudi štart na soft gumi ne bo nek presežek. Dvomim, da bodo zdržale kaj veliko krogov.

 

Popravljeno od g.Wankel

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Formula 1
Napisano

Merc pa Ferrari mi kar nista zihr 😵💫

AMR, upam da ni hype train...samo FP2 naj bi bil trening za kvalifikacije, tako da nekaj ful bolj prazni od ostalih tudi niso bili pomoje...

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.