Skoči na vsebino
Chat is back ...
Napisano
Pred eno uro je Janez007 napisal:

Bom naštel nekaj modrosti, ki niso zrasle v moji glavi:

- edina stalnica na tem svetu je ta, da se stvari spreminjajo

- nas ljudi je sprememb strah - imamo fizično v možganih celo neko žlezo, ki to povzroča

- vsaka nova za človeštvo dobra stvar je tudi za nekaj slaba, ... spomnimo se atomske energije

 

Mene sta včeraj nekoliko vznemirili novici o novostih s področja energetike : 

- uvedba zapletenega novega tarifnega sistema pri gospodinjskih odjemalcih elektrike

- spreminjanje zakonodaje glede prednostnih goriv za ogrevanje, kjer se opušča zemeljski plin in kurilno olje

 

Kot sam poznam zadeve in seveda zraven tudi ugibam, sprememb ne "skuhajo" ONI (Bill Gates in podobni), ampak so rezultat različnih političnih in gospodarskih interesov, ekonomskih in vojaških moči, zadovoljstva oziroma nezadovoljstva množic, raznih naključij in tudi nepredvidenih naravnih dogodkov (polave, potresi, suše, ...).  

 

Lokalno ugotavljam, da sedanji glavni minister v marsičem deluje zelo podobno prejšnjemu - je samosvoj, nepredvidljiv in nedemokratičen. Zato imam občutek, da je to njegov prvi in tudi zadnji mandat. :) 

 

image.png

 

Sedaj pa vem v čem je problem...😲 Drugič bom malo potipal kakšno je razpoloženje in se šele potem pohecal.... :nevem:😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Chat is back ...
Napisano
pred 9 urami je Boss napisal:

 

Zakaj se pa pol sploh oglašaš, če te ne zanima? Zakaj se delaš norca iz ljudi, če ti je vseeno? Ne štekam res :nevem:. Mogoče drugič napiši normalen komentar pa bomo nadaljevali debato na nivoju. Ni fora, da zdaj si ti tisti, ki se bo posluževal pritlehnih for omalovaževanja ljudi na forumu in jih smešit z nazadnjaštvom. Nikoli ne veš na kateri strani se sam nahajaš, še najmanj pa tega ali imaš prav ali se motiš.

 

Tudi jaz tega ne vem, vem pa to, da ko mi zmanjka argumentov, da se ne spravim na nizkoten nivo napada "ad hominem" in zato si želim, da se pogovarjamo "ad rem". Bo bolj zanimivo in bistveno manj stresno za vse.

Res ne vem kaj te je tako zmotilo, da sem te tako razjezil, umiri živce saj dobro veš,veste, da se v večini izjav malo hecam.... 👍

Lahko pa na koncu kake zajedljive izjave nalimam tegale tiča 👹 kot ti in mi bo vse oproščeno kar bom napisal... 😉

Če sem res koga užalil, ki leži na denarju se mu iskreno opravičim... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Chat is back ...
Napisano
pred 6 urami je Boss napisal:

A smem vprašat kaj vidva klobasata @Janez007 in @Bini ? Kaj je tu novega, če nekaj ukineš - primer: ja Mazda je naredila res novost, ko je ukinila model Mazda 6? Pa sej ni nihče postavil pod vprašaj elektronskega poslovanja. Sej to mi znamo in pridno uporabljamo in nikakor nismo za leseno žlico. Se nam pa seveda vklopi alarm, ko nekaj elite sprejemajo in če ne verjameta, da se nič ne zgodi, če nima finančni ali politični interes bosta morala najprej se vidva vprašat a sploh razumeta delovanje današnje družbe in neoliberalno kapitalističnih ureditev.

 

Tko, da res ne rabta bit zajedliva in se delat norca, ker tole kar zdajle počneta je ista zgodba kot med korono in cepljenjem, da se zabavlja čez ljudi, ki mislijo drugače in se vprašajo še kaj drugega kot to kaj moram jest pa kdaj grem srat.

Mi je kar hudo,da se obremenjujete na rezervo....😒. Škoda je tega časa,ki ga porabite za razne zarote ,ker tako nič ne moreš spremenit. Rajše imam življenje brez skrbi in stresa, vi pa kar izvolite.....:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
Pred eno uro je Z M A J napisal:

Kamniški vlak je itak smeh, vozi nekih 45 minut za teh dobrih 20km, s premalo vagoni in nabasan k marijamadona, v nadaljevanju imam potem 15 minut hoje, v štartu da sploh pridem do njega pa nekih 4km z avtom (lahko tudi s Poganjalcem, ki pa mi ga tekom delovnika garant odtujijo dobri ljudje), kjer bi verjetno tudi plačal celodnevno parkirnino. Skratka zmagovito popotovanje v vseh smislih. :)

Dobra služba tudi to odtehta.....🤗😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Chat is back ...
Napisano
pred 33 minutami je Janez007 napisal:

Ko tole berem in nas predalčkam na "cepilce" in "anticepilce" bi si upal trditi, da eno skupino še posebej zaznamuje strah in iz tega izvirajoče nezaupanje do vsega novega. 😥

Ne se čudit,še nož in vilico so komaj sprejeli.....🥴 Z leseno žlico se ne moreš urezat......:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano
pred 3 urami je Boss napisal:

Kofe s pesom:nevem:

 

Jaz mam sicer raje kofe s kavo in mlekom ampak smo si pač različni.:hudicek:

Na štajerskem je pes....😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Chat is back ...
Napisano
pred 51 minutami je godlike napisal:

To pa ne drži. Penzijo še vedno lahko poštar nosi na roko.

Celo poznam tak primer.

Ja so izjeme a tistih je 1% in to iz zdravstvenih razlogov.

Kar se pa referendumov tiče bi jih pa zaračunal pobudnikom le teh,če referendum ne uspe,gotova priča.....👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Marsovci - Darsovci
Napisano
pred 51 minutami je Boss napisal:

Spet veleumi iz Darsa na delu. Včeraj so po letu in pol končno popolnoma odprli severno obvoznico do Štajerske AC. Veselje je trajalo natančno en dan, ko so danes v jutranji konici pred deveto uro lepo zaprli uvozni pas na novi cesti in montirali tablo za konec Lj. Resno, leto in pol niste imeli časa to naredit v sklopu same prenove?

 

Druga je pa bla še bolj v norost vpijujoča. Darsovci v jutranji konici zapreje prehitevalni pas, ker štimajo elektriko na eni od svetilk. Mislim resno, a to je tolk pomembna zadeva, da narediš neskončno gnečo v konici, ker drkaš po kablih. Fuk, lani so pol leta imel izklopljeno vso razsvetljavo na celi AC pa se niso nič kej sekirali zaradi varnosti. Danes je pa treba takoj promet zaštopat, ker o groza ena od svetilk ne deluje.

 

 

@Boss tole vse skupaj deluje tako živčno 🤔 šparaj živce, mlad si še.... 🫣😉

Je pa res, da včasih počnejo neumnosti a se ne splača sekirat :nevem: 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Chat is back ...
Napisano
pred 2 urama je Boss napisal:

Glih kar razmišljam, al smo mi sploh na istem planetu? Mislim pa to je spet enako kot tista fora z antivakserji al kaj? :nevem:

 

OK, čeprav se mi ne da tega razlagat,  gre za to, da naj OBA načina plačevanja ostaneta enakovredana in ne da bodo poskušali ukiniti gotovino. Za vpis gotovine v ustavo gre le zato, da komu ne bi padlo na pamet, da bo rekel, da zdaj je pa konec in edino digitalno je možno plačevat. Ta zapis v ustavo pa nikakor ne pomeni, da ukinemo digitalna plačilna sredstva, ne ebank, ne POSov, ne instantnih plačil, ne kriptotov itd itd.

 

Ne razumem pa zakaj je nekatere strah, da bi bilo to zapisano v ustavi? Vprašal bi česa se vi bojite, če je to zapisano recimo tam? Sej to ni nič kej takega, gotovina je na svetu že tisočletja in je do danes kar lepo šlo z njo. Zakaj bi jo torej demonizirali naenkrat in vse spravili zgolj v digitalno obliko. Kot se @SeekK sprašuješ zakaj toliko truda za obdržanje gotovine bi te jaz vprašal isto, zakaj toliko truda za odstranitev gotovine? Za odstranitev je potrebno bistveno več truda in prilagajanja, kot pa če ostane zgodba še naprej taka z obema plačilnima načinoma. Torej zakaj toliko truda, da se gotovino odstrani? V kapitalizmu se ne zgodi nič, če ni zadaj finančni ali politični interes.

 

To, da pa se nižji zneski ne bi beležili nikjer je pa itak buča vseh buč, ker ko so 1x zadeve zabeležene so zabeležene in jih moraš namensko brisat iz baz kar seveda ne bo počel nihče. Se pravi pesek v oči pa čeprav nimam česa skrivat mi ni všeč, da nekdo dela bazo kjer proučuje moje navade pa tudi če gre recimo za popit sok ali pa kavico na dan.

 

 

Kar se pa socialnega vidika tiče je pa to še en od načinov, kako preprečit, da bi otroke in mlade naučili s prakso kaj denar sploh je, zakaj je pomembno varčevanje, kako planiraš porabo in se finančno obnašaš odgovorno. Otrokom v bolj zgodnjih letih lahko to prikažeš več ali manj zgolj v fizični obliki, ko recimo shrani kovance v šparovčku, ko gre na morje, da vidi fizično koliko ima denarja, ne pa da je to skrito na neki kartici, kjer imaš možnost riniti celo v minus. Z gotovino ne moreš iti na sladoled in tam it v minus s kartico pa ni težav. Tudi kontrola sredstev brez aplikacije je še za marsikaterega starejšega velik problem, kaj šele za otroka.

 

V glavnem ni vse zlato kar se sveti in tudi digitalni denar to ni. Je pa za kapitalizem odlična zadeva spravit čim več ljudi v kredite, v dolžniško upniško razmerje in ukinitev gotovine je en od prvih načinov kako to pospešijo in lažje spravijo ljudi iz finančne neodvisnosti v dolžniško stanje.

 

 

 

Te podpiram, ker je tako res prav, a mene osebno nič nebi motilo... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.