Skoči na vsebino
Chat is back ...
Napisano
pred 17 urami je Boss napisal:

 

Hmmm, pa ravno USA je najbolj konzervativna glede plačilnih metod. Ravno zaradi njih so se magnetni trakovi na kartich tolk dolgo morali obdržat, čeki jim še vedno laufajo, čeprav jih pri nas že dolgo ni več. Elektronske bake so še nedolgo nazaj delovale na enkratna gesla natisnjena na papir, ko smo mi imeli že desetletje recimo certifikate, katere smo pa tudi že zamenjali za MFA/eOTP. Tako, da tam če ne sprejemajo gotovine je čist odločitev ponudnika storitve pa še to so bolj zaradi strahu pred ropi in cestnim kriminalom, ko je treba najemati varnostna podjetja za prevoz gotovine na banko, kar spet stane.

 

Se pravi je odločitev za ne sprejemanje gotovine nastala iz praktičnih vzgibov in ne iz represije oblasti. In zato tukaj sploh gre, da si oblast ne vzame v roke pravice ukinitve gotovine, ker to je nepotreben ukrep za izboljšanje bivanja in je zgolj in samo v službi poskusa povečevanja nadzora nad ljudmi. To kar je oblasti silna želja.

 

Kot drugi vidik pa je ena naravna ujma, ki bo izklopila elektriko pa boš brez gotovine ostal brez sredstev za nakup osnovnih potrebščin oziroma za plačat storitev. Recimo v zadnjih cca 5 letih se mi je že vsaj 10x zgodilo, da brez gotovine ne bi mogel niti pijače v lokalu poravnat. Ja 2,5€ bi bil problem, ko jim je crknil POS.

Vse je res kar praviš za ZDA a vseeno v zelo velikih primerih ti gotovina ne pride prav, kartica pa vedno. Tehnični problemi so pa izuzeti iz tega..... 😊

pred 17 urami je Shrek napisal:

Pojdi v Bosno al pa Srbijo....ponekod še gotovine v eurih nočejo. Za kartice pa ne vejo...ker jim banke preveč vzamejo.

Vem ja.... 👍To ni EU.... 😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kolesarjenje in tek
Napisano
pred 1 uro je SpEkTr napisal:

Zdej si še mene zdražil za ta pas, mogoče ga grem popoldan v a2u iskat :) Predvsem zarad basketa , ker takrat nimam ure na roki, pas pa vseeno beleži aktivnost oz te glavne podatke.

 

Pa da naredim test za izračun laktatnega pragu recimo, to bi bilo tut koristno :)

Jaz jo pri basketu nosim, samo frotirni zapestni trak dam čez za brisanje potu in ni skrbi.... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Chat is back ...
Napisano (urejeno)

Nič, štunfe bo treba izpraznit... 😁😉

Pa kartico dat pod povšter.... 💪

A mogoče kdo ve koliko je ob poplavah šlo gotovine in vrednih stvari u maloro🤔

Pri digi € si rešen teh skrbi.... :prstgor:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Chat is back ...
Napisano
pred 9 urami je Boss napisal:

 

Škoda, ker ti ni jasno kaj to dejansko pomeni - če boš mel samo digitalni denar bodo lahko kontrolirali za kaj ga porabiš, lahko te blokirajo (smo videli kako je to šlo v Kanadi par let nazaj), lahko ti bodo določili koliko bencina boš sploh smel kupiti za svojo CX-30. S tem nadzorujejo prebivalstvo, lahko uvedejo socialne točke (glej kako to izgleda na Kitajskem) za pridnost ipd. Take stvari nikoli nimajo namena, da bodo tebi šli naroko in ti bo bilo v tvojo dobrobit. Še nikoli take zadeve niso bile in tudi tale poskus ne bo nič drugačen.

Vse mi je jasno, samo obremenjujem se ne za tiste stvari na katere ne morem vplivat iz naslonjača.... 😉

V ZDA že pred desetletjem, mogoče še več nisi marsikje mogel plačevati z gotovino in kaj se tam dogaja.... 🤔

Je pa res, da to ni ok... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Chat is back ...
Napisano
pred 25 minutami je Boss napisal:

Sej ni poanta kdo jo še ima. Poanta je da jo lahko še vedno uporabiš, ko daš otroku denar za sladoled, ko daš klošarju par kovancev, ko si bogu izza nogu pa ti nekdo pripelje kantico goriva, da mu jo plačaš... itd itd.

Vse to bo še vedno šlo, v trgovini in drugih uradnih mestih ne boš mogel plačevat.... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Chat is back ...
Napisano
pred 2 urama je pob napisal:

Do 30.10. lahko na vsaki Upravni enoti oddate podpis za podporo pri vpisu gotovine kot plačilnega sredstva v Ustavo RS. Kot veste gotovina počasi izginja kot možnost plačila, v bodoče pa prihaja digitalni euro in s tem ukinitev gotovine. S tem pa vemo, da sledi totalna kontrola nad naših denarjem in posledično izguba svobode pri plačevanju.

Vpis v lastne Ustave je storila že Slovaška pred kratkim, isto želijo storiti tudi Avstrijci.

 

image.jpeg

Kdo jo pa še sploh ima.... 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kolesarjenje in tek
Napisano
pred 4 urami je godlike napisal:

Od veselja si ziher šel v gostilno in zapil 20€?

 

@Bini Zakaj presenečeno?

 Razumem, da se ceni slovenski izdelek in plača več. Ne pa da se plača več, ker si nek slovenec žepe polni.

Za 1€  se pa ne grem.... 🤔

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano
pred 43 minutami je MazdaBoy napisal:

Kaj že nazaj z Raba? Torej vsak dan zjutri čakamo kavico 😉

Jp, 6.aktivnih dni in prehojenih cca 100km je dovolj....:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?
Napisano
Pred eno uro je Slivka napisal:

 

Aha, ja, seveda...

Če pustiš en meter več prostora, se ti bodo vsaj trije vrinili noter...

Vem iz lastnih izkušenj. Na BTjki ena tona, zadaj pripeta prikolica s 600 kg lastne teže in 2400 kg tovora. In vse skupaj pride blizu 6 ton skupne teže. Normalno, da se s tako težo vozi malo bolj previdno in z malo večjo varnostno razdaljo. In največkrat ravno zaradi tega nastanejo še nevarnejše situacije. Ker, če ne voziš tistemu spredaj dlako od odbijača, vsi to razumejo kot povabilo za izsiljevanje prednosti, vrivanje, ... ... ...

Veš, nismo Slovenci tako zgledni vozniki, kot si misliš...

Pri stoječi koloni sem jaz mislil,🤔 takrat ponavadi pred tabo vsi stojijo zadaj se pa ustavljajo in ne vem, če takrat še kdo prehiteva, še ustavi se komaj, če sploh se.... 🫣😉

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
pred 2 minutama je Jest napisal:

Pomoje je se nekaj ovir, kot do, da bi ga moral uvoziti… Poleg goriva je se to, da je avtomatik, pa verjetno se kaj…. Najvecja ovira pa je verjetno cena… Slabih 80K € ;)

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?dam=0&fr=2023%3A&isSearchRequest=true&ms=11000%3B16%3B%3B&ref=quickSearch&sb=rel&vc=Car

Saj vem zato sem dal pod smešnice.... 😉Me zanima odziv @Slivka.... 🤔😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Chat is back ...
Napisano
pred 5 minutami je dvorjan napisal:

Drugače v razvitem svetu velja, da se za avtomobil odšteje 6 mesečnih plač. Zdaj pa računajte ...

V tem primeru nisi suženj niti talec avtomobila.

Ampak to ni za novi avto.... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Chat is back ...
Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Boss napisal:

 

Ja, ampak to je večna napaka. V ameriki se vedno pogovarjajo samo o bruto plači mi pa vedno o neto. Če vračunaš našo bruto, ki je nekje 2.200, 2.300 si tud lahko nekje na slabih 30 jurjev letno, če zraven vračunaš še malico in prevoz na delo, ki ga ameri nimajo.

Res je to kar praviš.... 👍

Počasi jih prehitevamo... 😊💪

Sploh v zdravstvu, sociali in oskrbi starejše populacije.....👍Bogati so pa tako poglavje zase, tam in tu... :nevem:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.