Skoči na vsebino
Mobilna telefonija
Napisano
pred 1 uro je MazdaBoy napisal:

Kaj to imaš brezstično polnjenje v svoji cx-30? ?zmeden?

Ne,imam samo držalo za telefon in hkrati brezstični polnilec pa še to v slu.avtu.....😉

Na vprašanje veš odgovor?🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mobilna telefonija
Napisano

Imam eno vprašanje glede brezstičnega polnjenja mojega POCO f5 pro v avtomobilu. 

Odkar sem novega napolnil do 100% mi kapaciteta ni padla pod 90%ker mi ga v avtu stalno dopolni nazaj na 100%. 

Zanima pa me ali škodi to akomulatorju na telefonu, ker se nikoli ne izprazni? 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kuharija
Napisano

Tudi Mercedesa delajo na kitajskem in Mazdo v Mehiki itd.... Naj bi bilo isto a verjamem, da ni tako..... 👍😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kuharija
Napisano
Pred eno uro je Tilen5 napisal:

Men je pa prav fajn kej finga skuhat in spečt.

Meni pa spečt, ampak ne na ponvi.... 😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano
pred 2 urama je NevLado napisal:

A če delam v LJ, je potem vsaka šihtna kava tudi hkrati močvirska? :lol:

 

null

image.png

Možno..... 😂😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kuharija
Napisano
pred 3 urami je Matick napisal:

 

Najboljši kuharji na svetu so moški ... 🤣

Mi ni želja postati najboljši kuhar... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kuharija
Napisano
pred 40 minutami je FuManchu napisal:

Železno profi ponev od DeBuyer-ja že imamo. Sedaj sem naročil še eno profi non-stick ponev. Tokrat sem izbral nemško kvaliteto WMF. 

Lahko jo daš tudi v pečico:bravo:

 

 

IMG_20230823_101905.jpg

IMG_20230823_101916.jpg

Bejž proč, to je za ženske... 😇😂

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Bela tehnika
Napisano
pred 32 minutami je toto89 napisal:

Ne verjamem.

 

Je pa dejstvo, da so bile stvari 10 let nazaj narejene bolje. Vsi, ki ste omenili, da zadeve še vedno delujejo..

Z razvojem materialov in tehnike pa gre vse (namenoma) dol.

Kar je pa zelo slabo.... 🤑

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Bela tehnika
Napisano
Pred eno uro je Janez007 napisal:

 

Energijska nalepka je dokazilo o energijski (ne)potratnosti strojev. Začelo se je s hladilniki/zamrzovalniki, pralnimi stroji, pomivalnimi stroji, danes pa so obvezne že na gumah. V praksi pa je tako, da moraš na pralnem stroju, ki je po energijski nalepki super varčen, na roko naštimat dvojno izpiranje, ker pri avtomatiki na perilu pusti preveč praška ... Energijsko varčne gume so preveč plastične, itd, itd,... 

 

EUROPA.EU

Informacije o novih energijskih nalepkah, katere izdelke je treba označiti z nalepkami, kakšne so obveznosti proizvajalcev in prodajalcev

 

 

 

 

To nalepko poznamo že cca30 let ampak na njej naj bi se dodala neka označba,ki bi prikazala kvaliteto- dolgotrajnost stroja.....  Kako bi to ocenili in kdo ne vem.😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Bela tehnika
Napisano
pred 51 minutami je Janez007 napisal:

To je verjetno žal res. So nas pa polna usta, kako bomo rešili ta svet na način, da bomo začeli živeti trajnostno.

 

Začaran krog. Če se v bližnji prihodnosti ne bodo stroji še bolj kvarili, ne bo širitve proizvodnje, ne bo večjih dobičkov za lastnike, novih delovnih mest, ... na drugi strani pa že komaj obvladujemo velike kupe odpadkov, tudi tako, da se jih "na črno" izvaža tja, kjer jih neposredno ne vidimo in čutimo, recimo v Afriko. Da ne govorim, koliko se zavrže surovin in uniči energije, vložene v te proizvode. 

 

Sem pred kakšnimi 5-timi leti kupoval pralni stroj. So imeli tudi Miele za cca 700€ z napisom, da je narejen za 20 let delovanja. Kupil sem "plastičnega" Boschovega za dobrih 400 (popravilo Gorenjevega - elektronika inverterja bi stalo 350€ + delo) in doplačal še za podaljšano garancijo, v kateri se ni pokvaril. 😀 Mama je zaradi stare šole kupila tistega Miele za 20 let delovanja. Letos se ji je po 10-tih letih pokvaril ... metalo je ven varovalko ... šel je električni grelec ... 80€+ DDV za popravilo.

 

Je pa moj Boschev v primerjavi s prejšnjim Gorenjevim na videz in otip prav bogi. Gorenjev je imel spodaj dno z nalimanim filcem, ohišje bobna iz nerjavečega jekla, .... skupaj 90 kg. Boschev sploh nima dna (sem se urezal v roke, že ko sem ga nakladal v avto), ima plastično ohišje bobna, ... tehta cca. 70 kg. 

@Janez007 popolnoma prav imaš glede okolja itd... a kaj ko je realnost taka kot je.... :nevem: Nekje sem zasledil, da se naj bi na energijski nalepki ocenjevalo kateri stroj je kvalitetnejši, ne vem lahko da se že, ker že nekaj let nisem kupil nič novega....

Zadnja mašona je tole, prej Hover 15 let.... 😉

16927701843614343180817619598037.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Bela tehnika
Napisano

Kupiš najcenejši,dokaj kvaliteten PS za 300-400€ z 5 let garancije in basta. Ko se ti pokvari in je strošek cca 200-300€ ga kamot menjaš za novega.

Imaš pa  na izbiro kupit vrhunski PS za 800-1000€  ,ki opere posodo enako kot cenejši,imaš nešteto programov a uporabljaš tista dva kot na cenejšem in crkne ti ista stvar kot na cenejšem za 300€ in sedaj si v dilemi? Seveda ga popraviš,ker se ga splača a stroj je star cca10 let!

V prvem primeru pa dodaš 50€ in imaš novega.....:nevem:

Tako mi je svetoval" kolega "serviser,drugi serviserji ti bodo svetovali kupit dragega in ga dolgo,dolgo popravljati....😲

Jaz imam Hoverja že 9 let in dela bp čeprav je Turški....😂🤣 Prej sem pa imel 2x Candy po 12 let.

Skrinjo im hladilnik sem imel Gorenjski čez 20 let in je še kar delalo vse, le plastika in predali so se polomili,ki se jih ni dalo več kupiti.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Chat is back ...
Napisano
pred 1 uro je Z M A J napisal:

Slivka, če bi šli npr. Domžale, mestni bazen, bi bila pa celodnevna karta 5€, če bi šli pa ne vem v Belo Idrijsko, bi bilo pa gratis. Stvar odločitve in finančnih zmožnosti.

 

Poanta; kamorkoli greš, je nek strošek, jebiga. :)

Še doma..... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano
dne 19. 8. 2023 ob 7:27 je Bini napisal:

Pijem coffe, gledam in čakam na rezultate volitev....🤔 Glede na udeležbo bodo tako neveljavne. 😉Kot vidimo je udeležba bolj boga, ker očitno ostalih forumašev ne zanimajo neke stare zamere in prčkarije med vami-nami.... :nevem:

Vikend je tu in uživajte pa pustite skrbi za sabo.... :prstgor:

16924228341241125439646467588378.jpg

Napisano pred dvemi dnevi in stvari se že umirjajo,hvala bogu... 

16926846505388572885985133363891.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kdo je bolj tečen na tem forumu?
Napisano
Pred eno uro je Jest napisal:

 

Enostavno ne komentirat… pa bo tema sama zamrla … Ravno tvoj komentar je prvi pod anketo 😇

Ja res je a takrat smo se še vsi smejali in hecali, kmalu za tem je bilo pa vse bolj oštro in hkrati žalostno....😒

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kdo je bolj tečen na tem forumu?
Napisano
pred 14 minutami je Boss napisal:

 

A ti si pa dons z levo vstal? Dej probaj jutri z desno pa še 1x preberi. Sej ni čudn da smo tako zategnjeni, da se še mal pohecat ne moremo več. :whatever:

Ni glih problem v tem tvojem zadnjem postu, ki si ga napisal, na živce mi gre počasi ta brezvezna in neplodna debata o vaši (tečnobi).... :whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kdo je bolj tečen na tem forumu?
Napisano
pred 2 urama je Boss napisal:

uf fant, težka bo... tole bo potrebno ogromno odrekanja in zen meditacije :nevem: ok bom probal tako, da bom rekel Biniju naj mu pove. sramezljiv

Ej, jaz sem si zaenkrat dober z vsemi tukaj in ne bi verjetno radi, da se to spremeni! Tudi jaz imam lahko grd jezik! 

Ni potrebe, da je kdo užaljen ali gorenjsko favš, če se razumem z Alexom, res ni potrebe.... :nevem:

Preidimo rajši na druge teme... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kdo je bolj tečen na tem forumu?
Napisano
pred 2 urama je Jest napisal:

 

To pomeni tocno to… da si mnenja, da sem jaz bolj tecen… 🤔 Drugace sploh ne bi glasoval… 

 

Ampak OK… spostujem tvoje mnenje… Ceprav se mi to zdi bolj “lezenje v rit” … ali po domace, da se “finega delas” ;) 

Kakor hočeš, dal si izbiro tako, da ne morem glasovati drugače, mene ni tečen drugi pa že veste kako in kaj..... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mobilna telefonija
Napisano (urejeno)

Evo,danes sem dobil svoj POCO F5 pro iz HK kot je bilo dogovorjeno v 10/15 dneh in brez stroškov in carine. Zgleda res dobro in upam,da bo deloval vsaj tako dolgo kot prejšnji.....:bravo:

IMG_20230819_104542.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pivo mi paše
Napisano
pred 4 urami je Jest napisal:

Tale tudi… ze prej sta bila dva taka, fajn ohlajena ;)

 

IMG_2057.jpeg

Oh se mi ga lušta a sem trenutno na spricerjih.....😲

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.