Skoči na vsebino
Pivo mi paše
Napisano
pred 2 urama je MazdaBoy napisal:

Morda pa enkrat, ko/če bom spet mazdo kupil, jo pridem pokazati 😛 😉

Saj lahko prideš s @TBA,če te je sram pridet s kakim drugim avtom....😁😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vlaga v stanovanju
Napisano

Vse kar je bilo zapisano poznam in tudi vse imam po večini urejeno,bolj me je zanimalo,če se kdo ogreva na klimo kot se ponekod  po svetu in kake slabosti opažate pri tem ogrevanju glede na to da piha, dviguje se tudi prah itd.itd.....

Jaz ogrevam 160 kvadratov v dveh etažah z k.olje na 22 st. Imam 12cm grafit izolacije na vseh stenah na stropu pa 25cm. Imam povsod term.ventile na radiatorjih in temperatura ogrevanja je cca 40 stopinj. Pri takem ogrevanju imam porabo cca 1000 lit.KO ,100 litrov varira gor ali dol odvisno od zime Imam trojno zasteklitev na vseh oknih in vratih ter Inotherm vhodna vrata z prav tako trojno zasteklitvijo. Imam tudi žaluzije-krpanke,ki si namenjene senčenju poleti. Radiatorje bi pa hkrati menjal ker so že stari 35 let in,če slučajno kje spust mi naredi škodo na bolj kot ne novih ali obnovljenih parketih.....🥴

V letu,dveh planiram v prvem planu zamenjavo s TČ 👍 a hkrati iščem možne alternative,ki je verjetno edina možna varčna alternativa klima naprava.🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vlaga v stanovanju
Napisano

Sem popolnoma enakega mnenja! Jaz bi vzel klimo in se hkrati po potrebi tudo hladil ali pa ogreval....👍😉

Imam pa eno vprašanje oziroma 2,na kaj se ti ogrevaš?

Poznam večino slabosti in prednosti ogrevanja pa razmišljam o dveh možnostih ogrevanja; TČ in split klimatskem sistemu. Prva bi me stala 10- 12kw cca 10000€ in menjava radiatorjev po celi hiši 10 kom za 160 kvadratov,cca 2000€. 

Druga pa montaža 6tih split klim.sistemov cca 7500€ (odvisno od znamke) in za kopalnici 2 IR panela cca500€. Stroški za radiatorje odpadejo.

@skritikrt,kaj misliš o tej možnosti 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pivo mi paše
Napisano
pred 29 minutami je MazdaBoy napisal:

Nisi še pravih spoznal 😆😛

Jbg,pridi drugič zrvn,da boš dvigno povprečje.....😂😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Parket - zaključne letvice
Napisano

Mi imamo v hiši tudi po večini naravni bukov parket,v večina lamelni. Pri naju pa v otroški sobi 1x bukev lamelni parket star 40 let kot je drugje po hiši in v spalnici nekaj let star masivni bukov,rahlo beljen parket in v dnevni sobi več kot 30 let star masivni jesenov na novo brušen parket.Meni je še vedno ta parket čeprav je star čudovit.😊💪

V kuhinji in hodniku pa imam vinil,vzorec apnenčastega kamna.

V kopalnici pa tako kraljujejo ploščice.....😊

IMG_20230805_170919.jpg

IMG_20230805_171118.jpg

IMG_20230805_170803.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Parket - zaključne letvice
Napisano (urejeno)
pred 6 urami je samSimon napisal:

Jst mam pa 40 let starga bukovga, v ribjo kost položenga in ker sem celo življenje povsod gledu to oranžno-rjavo jugo-pohištvo, sem se ga tok nažru, da sm reku nej grejo čez s sivo barvo, ki ne bo povsem prekrila, ampak nardila tak starinski, šekast vzorec.
Mojstri so pa slučajno delali lih še na ljubljanskem gradu takrat in so imeli še neki te barve... Verjetno večini ni všeč, ampak meni je pa top. Stvar (specifičnega okusa) očitno 😊

 

IMG_2016.JPG

Meni je všeč,je kot da je beljena bukel itd....👌

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pivo mi paše
Napisano
pred 5 urami je Jest napisal:

 

 

Sej zaradi enega takega malega sodcka, se ne splaca prevec ljudi vabit :) ... To je glih za dva ali pa tri :) ... 

 

Bi moral se kaksno taksno gajbo zraven imet (ali pa dve, tri,... :) )

 

image.png

Kolikor sem vas jaz spoznal niste ne vem kaki pivci piva....😉👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kolesarjenje in tek
Napisano
pred 1 uro je Z M A J napisal:

Jaz sem šel dopoldne kolesarit, ko je bila lokalna cesta do Kamnika poplavljena in zaprta, zato raje s kolesom po rahlem obvozu. Do Špara v Centru Kamnika, nekih 4km v eno smer. Hči je rekla; Ati junak, kljub zaprti cesti in nevihtam dostavil nujne zadeve, hehe

Sveže žemljice pa to.....😊💪

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
pred 1 uro je Shrek napisal:

Me res zanima, kaj bi Alex in Bini kupila, če bi imela take zahteve kot Slavko...

Jaz sigurno ne.... 💪

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano

Ko tole čitam se šele zavedam kako sem vesel......  :ouje:

Kupil sem kar sem si želel;

Pravo barvo,

Pravo opremo,

Pravi motor,

Pravi model,

Pravo znamko , MAZDA  :bravo: 

Dobavni rok cca 3 mes.in to pred dvema letoma,ko je bila v času kovida največja dobavna kriza. Na koncu so me pa presenetili že čez en mesec,da me avto že čaka 🥰 uf kako je bil kratek tisti mesec.....

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kolesarjenje in tek
Napisano

Kolikor sem bil jaz pred leti strokovno podučen je alu.okvir na specialkah bolj udoben a težji od karbona,lahko pa da je sedaj karbonska zlitina kaj bolj mehka kot nekoč saj so včasih karbonski okvirji pod večjo obremenitvijo radi pokali.....

Pri vzmetenih kolesih je seveda vse skupaj drugače.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pivo mi paše
Napisano
pred 4 minutami je FuManchu napisal:

Kar je pod 4% je babji pir bolj k ne:bravo:

Ta je 4,1% k ni babji pa nič ne pomaga.... 🤪😂😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.