Skoči na vsebino
Pohvalite se,...
Napisano
Pred eno uro je Tilen5 napisal:

Kako boš pa tako velik nashi dal v flaško pa ga zalil s šnopcom ?

Bom kompot nardil....😁😉

Sem pred leti z viljamovko nekaj čaral,samo okusa pa potem ni bilo tapravega je treba viljamovo žganje gor nalit....🤩

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano (urejeno)

Spet bo en vroč dan.... 🥵😉

17236151635926625025668542691672.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Klima v stanovanju ...
Napisano
pred 37 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Ko je bilo danes 32, so bili tu sami posti o klimah. Večerno znižanje temperatur je prineslo tudi druge poste.

 

Btw, pred 14imi leti sem montiral 4 micke za namen ogrevanja. To počno z odliko. 

Zanimivo mi je, da so pred 14 leti v načinu hlajenja poleti delovale kar nekajkrat manj ur, kot to delujejo sedaj. Zemlja se segreva s svetlobno hitrostjo. 

Mogo ti manjka malo plina.... 😁🫣😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Klima v stanovanju ...
Napisano
pred 38 minutami je skritikrt napisal:

Še en nasvet @Bini in ostale k imajo klimo.

Ko je zunaj kot danes...32° in več...nič na "quiet" in "night modus" čez dan...ventilator na "auto" in pusti....razen seveda če si direktno v toku pihanja...

Se bo klima manj matrala,in bo lažje zmogla breme....in seveda ne pozabiti redno čistiti grobe filtre za prah...klima takoj lažje "zadiha"....na dva,tri tedne in bo čist ok.

Imam skozi na "avto" in vse kot mi je svetoval serviser,le navpične lopute imam aktivirane, da mi meša zračni tok levo desno po prostoru. Mi pa super ohlaja brez preveč pihanja, bomba... 🥶🤗😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Klima v stanovanju ...
Napisano

Bi tvoji razlagi dodal, da je pa bistvena razlika v kompresorjih, elektroniki in vsemu kar spada zraven, da so klime in toplotne črpalke bolj učinkovite in ekonomične. 

Čeprav sem nov lastnik AC spremljam razvoj te tehnologije že vrsto let in vem dokaj veliko kar se tega tiče. Poglej porabo in učinkovitost TČ izpred 10 let ali tvoje kakšna je razlika! Sedaj učinkovitost tvoje TČ voda-voda dosega že zrak-voda, ki je po iskoristkih še vedno na podnu a naložbeno najugodnejša ravno zaradi napredka na tem področju.

Klime so imele SEER-hlajenje še pred parimi leti do 5.0,sedaj pa imajo preko 10.0. SCOP-ogrevanje pa nekje do 3.0 sedaj pa nekatera celo nad 6.0 kar je dokaz kako gre razvoj tehnike naprej.... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pivo mi paše
Napisano
pred 11 minutami je godlike napisal:

Tudi jaz sem isto grešil z Osječkim črnim radlerjem, samo nimam slike.

 

Na slovenskih hribih pa hrvaški pir.

 

Se mi malo oprosti,ker je na Slovensko Avstrijski meji pa še proti  tirolcem je slikan.....😊

So bili še drugi piri a je ravno ta prišel na vrsto.....:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Klima v stanovanju ...
Napisano
pred 3 urami je skritikrt napisal:

Dobro si naštimal...fajn,da imaš notranji enoti tako,da večinoma ne piha v smeri npr. sedežne garniture...torej,da ne piha tja,kjer se večinoma zadržuješ.

Še en nasvet-to so zelo dobre klime,in če želiš čim nižjo porabo in čim večji konfort,ne izklapljaj tudi med zračenjem (1x zjutraj in 1x zvečer-na stežaj odpri okna..fino je če zunaj piha veter,k se hitreje menja zrak)...toliko da se prezrači,pol pa vsa okna zapri.

Ko boš z časom stemperiral hišo,bo klima le minimalno delala in tudi najmanj porabila,in bo lahko tudi tiha.

Če pa ti bo prehladno,pa nič izklapljati in vklapljati!!!,le povišaj ciljno temperaturo in to je to.

 

Predvsem boš presenečen nad svojo storilnostjo čez dan,k te sopara ne bo matrala...bo ti žal,da nisi tega nakupa opravil že prej.

Še enkrat čestitke k nakupu😃👍

Se zgoraj navedeno vsega držim le, da jo po 23 uri ugasnem in zračim ponoči vse prostore, ker temperature pri nas padejo pod 20 in se notri ohladi na 23.😊

Zjutraj pa jo prižgem in vse zaprem. Malo me moti le to, da zračna vlaga čez noč naraste na 70, čez dan pa potem tako pade na 55-60 odvisno koliko hladi. 

Zanimivo pa mi je to, da nam je 24 do 25 stopinj najboljša temperatura, ker je nizka vlaga. Prej pa smo imeli enako temperaturo in sparino! 

Danes je bilo 33 in je delala tako tiho, da sploh ne veš, da dela in tudi vse prostore enakomerno ohladi kar me zelo preseneča... :bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nov TV
Napisano
pred 48 minutami je Jaka32 napisal:

Placal sem, ja. Upam da bo odposlana, da ne bodo rekli "ni na zalogi, vrnemo denar".

Ker zdaj trenutno je res ni na zalogi...

Seveda,ker si zadnjo kupil....😊😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nov TV
Napisano
pred 1 uro je Jaka32 napisal:

Sem čisto slučajno še malce brskal, ker BigBang ni odposlal 3-4 dni paketa dalje... In naletel na Mimovrste na akcijo, tako da sem (bom) dobil še novejši TV - 55U8QK (torej zadnji model), za 10 eur ceneje kot na BigBangu prejšnjo verzijo. Tam sem preklical naročilo, ter naročil na Mimovrste novejšega.

Pa še kao če pošlješ račun na Hisense, lahko dobiš, če še ni razprodano, ledomat oz. točilnik piva.

 

Upam da odpošljejo TV čimprej, ker sedaj je že cena nazaj na 800 eur. Mi je malo sumljivo, da je bila tako nizko, ker drugje so okoli 900-1100 eur.

Če si jo plačal ali naročilo dokončal pred dvigom cene bo po stari ceni.... 👍😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sex chat
Napisano
pred 29 minutami je Slivka napisal:

Ponovno sem seksualno aktiven.

 

Pravkar sem sosedu jebal vse po spisku...

Vauuu, celo spisek imaš.... :aaaaa:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano
pred 2 urama je MazdaBoy napisal:

Dobro jutro! Ena slaužbena 😉 

 

IMG_3838.jpeg

Paziiii na tipkovnico.... 🫣😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Klima v stanovanju ...
Napisano
pred 2 urama je dvorjan napisal:

Jaz pa iščem storitev montaže klime, ima kdo kakega za priporočiti?

Meni so danes motiral odlični mojstri iz Lukovice, če rabiš ti dam tel. številko? 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Klima v stanovanju ...
Napisano

Evo že visijo na steni, hladijo in lepo predejo🤗. Si nisem mislil, da je 18db hrupa tako malo.... 🤔

Zaenkrat sem zadovoljen, če bo pa kaj za hvalit se pa vidimo druhlgje.... 😊😉

IMG_20240807_133314.jpg

IMG_20240807_133406.jpg

IMG_20240807_134430.jpg

Screenshot_2024-08-07-15-39-08-475_com.miui.gallery.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.