Skoči na vsebino
Kava
Napisano
pred 14 minutami je MazdaBoy napisal:

Kaj a šihta? Ker kavo maš še polno 😁

Jp....😊🤗

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
pred 17 minutami je Jest napisal:

Jest pa zaenkrat samo razmisljam, da bimmenjal avto ;) … Sluzba je zaenkrat cisto OK… 

 

Poznam pa prijatelja, ki je pred leti najprej zamenjal sluzbo, potem zeno, posledicno se je preselil… pa potem zamenjal se avto… ;) … in to vse v roku parih mesecev… Lahko da sem uamesal vrstni red… ampak poanta je, da je zamenjal skoraj vse… ;) 

Razmišljam,da bi še jaz kaj od tega zamenjal a ne vem še kaj....🤔 Avto imam nov in še to premium,z ženo sem ful zadovoljen,takih ne delajoveč,edino v službo bi nehal godit,ker me že penzija za ekom čaka......:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Piščalka proti naletu divjadi
Napisano (urejeno)
pred 5 minutami je Slivka napisal:

Mejduš, kej si bodo tamestni še omisnli? Ceu žiulejne se po hribh wozm, pa še nism diujačne nabasu. Sm pa en bot na lopato nabasu diujega soseda, sam ne vem, če to tud šteje... A za po mestu se vozit je treba pa pišuke montirat, de bo srne preganalo. Je Greta govorila, de bo narava čist zmešana, pa nism vrjeu. Ma očitno se že kažejo spremembe...

Nismo vsi z mesta, pri nas je tolk srnjadi, da se ti zmeša.... :blink:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Agregat za rezervno napajanje stanovanja
Napisano
pred 1 uro je NevLado napisal:

Auč

 

Jaz sem vrtal za napo lukne, gledam dol vidim vtičnico.... valda sem zapel direktno not

 

Na svedru se je formulirala čudovita skulptura, jaz sem pa že videl marijo :D

 

Varovalko sem vklopil nazaj in prestavil lukne za napo...še dan danes kuhamo nikome ništa dalje, sem dal samo nalepko čez in napisal da pazi tok

Joj, joj.... 🙃😳😟

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mobilna telefonija
Napisano
pred 2 minutama je Boss napisal:

 

Ma jest sem ubrisan resno... evo mam Samsunga S23. Kaj naj rečem cool je, sem pa rabil 3 ure, da sem spravil vse app-e v delovanje.

Prava makina.... 👌

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
pred 52 minutami je Slivka napisal:

Še tako močan nosilec se da zlomit, če imaš dovolj veliko silo.

 

Po več kot petnajstih letih dela v bolnici sem dal odpoved...

Povej rajši kje si našel boljšo službo....🤔👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Agregat za rezervno napajanje stanovanja
Napisano
Pred eno uro je Janez007 napisal:

Ja, da povzamem. En kontakt v vtičnici na generatorju proti drugem ima na napetost 230V (efektivno, amplituda je še za koren iz 2 višja oziroma 325V). Ker je ta napetost "v zraku", se en kontakt ozemlji, da dobi potencial zemlje - pocinkano metrsko sondo že imam. 

 

image.png

Agregat ima šuko in tudi eno industrijsko vtičnico. V slednjo gre vtič samo pod enim kotom, to pomeni, da se v naprej točno ve, kateri kontakt gre naprej in po kateri žili. Torej rabim podaljšek do 1-0-2 stikala z industrijskimi vtiči in pri stikalu industrijsko vtičnico. V tem primeru rabim ugotavljat fazo le prvič, predno zvežem na stikalo.

 

image.png

 

Mi smo se učili; da je jalova energija energija, ki potuje med generatorjem in porabnikom, ne da pa porabniku nobene delovne moči. To ni statična elektrika. Jalova samo segreva žice med generatorjem in porabnikom, ne daje pa koristi porabniku. Energija je vsota produktov trenutnih moči in časa (integral). Ker dušilke ali kondenzatorji zamikajo časovni potek napetosti in toka (na dušilki tok zaostaja za 90 stopinj, na kondenzatorju pa tok prehiteva napetost za 90 stopinj), časovno nista poravnana. In ko narediš integral produkta časovnih funkcij napetosti in toka, je ta manjši, kot če sta poravnana (cos fi=1). 

 

Ni zamika ... samo delovna energija

prenos.png

 

Zamik... nastaja še jalova energija (negativen produkt):

prenos (1).png

Za nekatere zelo poučno in zanimivo.... 👌😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pivo mi paše
Napisano
pred 2 urama je MazdaBoy napisal:

Alex je taprav, dober okus za pivo, za avte, za musko….😁

....ženske,restavracije,službo itd...:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kava
Napisano
pred 43 minutami je TBA napisal:

Tole bo 3tja danes. Tokrat šihtna

20230209_084349.jpg

Pazi na srce.... 😁😉

Prva v močvirju..... 😊

16759313275265827756112367526614.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Dobro jutro - tema ob kavi
Napisano
pred 4 urami je Jest napisal:

Tole je od 2. februarja 2010 :D ko je pozimi še bilo mraz :D ... 

 

image.png

 

Pa še eno slabo sem naše od 24. januarja 2004 (takrat se s telefoni ni dalo narediti dobre slike, če ni bilo dovolj svetlobe :) ) ...

image.jpeg

 

Ja to so bile zime..... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.