Skoči na vsebino
Klima v stanovanju ...
Napisano (urejeno)
Pred eno uro je skritikrt napisal:

Za 125m2 montažno...fajn izolirano sta dve klimi itak overkill,in se slabosti takega 2/1 sistema ne izražajo tako izrazito...starejša večja hiša je pa druga pesem...še posebaj če imaš tudi starejše prebivalce,k imajo slabsi krvni obtok,in jim je hitro hladno.. taki imajo klimo nastavljeno na 25°c...isto kot pri nas pri tašči...tukaj ne gre drugače,kot pa še ena posebaj klima.

 

Mimogrede-tašča je bila na operaciji (kolk-čašica se je premaknila)...in v klničnem na intenzivni delajo klime,v sobah na navadnih oddelkih pa klime ne delajo....baje že celo večnost popravljajo...tašča pa "crkuje"...seveda,ker če res delajo servise,kot mi je rekel tip pr Empor-u,pol ni čudno.

 

Sem danes vklopil taščino klimo kar od daleč z grčije...k je imela ves čas kar je ni ugasnjeno...in se je dvignila temp. v dnevni in kuhinji na 27°...okoli poldneva sem jo vklopil,in sedaj je 25,5°...čez noč bom najbrž dal na 24° in jutri,ko pride bo vesela osvežitve😃😅.

 

Aja aplikacijo MelCloud moram pohvaliti...res je "špartanska",a za to tudi pregledna,nenačičkana in preprosta...ala "Nokia style"😃...glej slije zgoraj.

Pohvaliti pa moram dejatvo,da jo pridno-pogosto posodabljajo👍

Screenshot_2024-07-21-18-50-48-929_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg

Jaz imam 15 cm stene, ravni strop v najvišjem štuku 25cm in okna s trojnimi izolativnimi stekli in zunaj senčila, krpanke. Zato mislim, da bo za 70 kvadratov dosti 3.5kw in spodaj 2.5 kw pri tašči. 😉

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Klima v stanovanju ...
Napisano
Pred eno uro je skritikrt napisal:

Za denar MSZ-AP👍+za tistih cca.50-60€ dokupi wifi modul. Pazi,da ti ga montažer ne bo montiral zunaj (k je priložen nosilec-klipsna)...ima klima predvideno mesto zanj v notranji enoti,tako da ne boš nobenih kablov videl.

Jo imam montirano pri podnajemniku.

Če pa hočeš naj stroj kar jih obstaja na trgu-MSZ-LN...je pa seveda dražja,a pazi ker obstajajo 25ke (švohnejše) in 35ke (močnejše...isto pri AP). Razlika je v tem,da ima švohnejša malenkost boljši izkoristek,a manjso kapaciteto...jaz sem 25 ko vzel za taščo k hladi le dnevno in kuhinjo,35ko pa zase za mansardo (100m2).

In pazi!!! Obstajajo 4 barvne variante. Biserno bela,rdeča in črna (3x lahko ugibaš katero imam...mislim,da celo eno prvih v SLO😁,k sem jo čakal,da je sploh prišla k nam)....cena 35ke je dobra dva jurja z montažo.

Četrta barvna varianta pa je navadna bela-tehnično identična,a brez tistih dvoplastnih plastičnih barvnih panelov...in je cca 1800€ z montažo.

Brez montaže nima smisla gledati,ker boš plačal višji davek in te na koncu pride dražje.

Drži se Vitanest-a (generalni za SLO),in jih prosi za pooblaščenega montažerja na tvojem rejonu...cene so tam tam...ne boš nič prišparal,če boš gledal sumljive prodajalce...kvečemu težave boš imel,kar pa ni vredno tistega drobiža.

Aja,še to MSZ-LN ima wifi modul že integriran in ga ne rabiš dokupovati.

 

Glavni nasvet-kupi najboljšo-ne bo ti žal...in če bo to edina klima v hiši,jo montiraj tako,kjer bo do nje najlažje pritekal vroči zrak z cele bajte pri odprtih vratih...

 

Moje mnenje.

 

CATENA.SI

Hladilna moč: 3,5 (0.8-4.0) kW Grelna moč: 4,0 (0.8-6.3) kW SEER: 9,5 A+++ SCOP: 5,1 A+++ Hladilno sredstvo: R32...

 

P.S.

Mitsubishi ni precenjen,Daikin je pa druga pesem.

Screenshot_2024-07-21-10-15-14-325_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg

Screenshot_2024-07-21-10-15-34-663_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg

Screenshot_2024-07-21-10-16-13-350_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg

Ja tole sem gledal in me res mika a Gree je z enakimi funkcijami 1300€! Mislim pa, da se zna zgoditi, da se odločim za tvoj predlog, če ne najdem boljše varjante👌😊

A si za taščo čist ločeno kupil ali imaš en kompresor in dve enoti, ker jaz bi verjetno vzel split sistem. Koliko kaj pride taka, zunanji kompresor 1x 2.5 in 1x 3.5 enota? 

Hvala za odgovor..... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Klima v stanovanju ...
Napisano
pred 11 urami je godlike napisal:

Gree je čisti kitajc.

Potem že raje Samsung. So kar močen svetovni gigant.

Na te stvari ne gledam tako, če je možno naše kupit kupim, če ne pa mi je vse tuje... 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Klima v stanovanju ...
Napisano
pred 44 minutami je sportman333 napisal:

Spletne strani ne poznam, predlagam pa da gledaš bodisi mitsubishi ali pa daikin....s tem ne moreš zgrešiti v kvaliteti👍

Vem,da je to špica a mislim,da so malo precenjene.

Neke leve firme so 3x cenejše ali še več a je vprašanje če so toliko slabše?

Kaj mislite pa o Samsung TČ in največjemu proizvajalcu TČ  GREE....:whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Klima v stanovanju ...
Napisano
dne 29. 6. 2024 ob 11:08 je Janez007 napisal:

Preveč pogosto razstavljanje sigurno ni dobro, včasih slabše, kot če se pusti na miru. Recimo včeraj sem želel odviti še nosilec motorja ventilatorja, prvi vijak gre, drugi ni šel, razen da sem skoraj uničil utor za križni izvijač ... Potem je nekaj plastičnih delov - vemo kako 20 let stara plastika rada poči, ... Ampak Toshiba je kar kakovostna. Tole je bila 2 generalka v 20-tih letih, potrebna predvsem iz estetskega vidika - dovolj bi bilo, da bi jo obrisal od zunaj.

Bom kar tule nadaljeval s tole debato o klimah😊 Upam, da ima še kdo kaj časa glede na to, da so dopusti🤔

V pomoč bi mi prišla kaka ugodna spletna stran trgovine, ki prodaja klimatske naprave. Ne kupujem najdražje ampak najboljšo za svoj denar! Vesel bom vsakega dobrega nasveta. :whatever:Teorijo o klimatskih napravah pa dobro poznam.... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Dopust tako ali drugače
Napisano
Pred eno uro je skritikrt napisal:

Jaz tega problema nimam😉 

 

Če koga zanima za Fili Apartments...zajtrk,k je postrežen...2x grški zajtrk,1x sadni zajtrk z grškim jogurtom,3x kava,4x toast,marmelada,maslo,med,oljcno olje,kis,jajca...pripada še 3x pomarančni sok,a ga ne naročamo.

Več kot za "nažrt se"...bomba za prebavo😃👍.

 

Res ni samopostrežno,a imaš dovolj menijev na izbiro...po eni strani ni fajn,po drugi pa je to najboljše...ni nažiranja,ne zmanjka zmeraj ista stvar,ni gužvanja,ni prerivanja, in ker je zajtrk od 07:00 do 12:00 nikoli ni gužve...mi smo zmeraj bolj pozni,k zjutraj še skočimo na en "zdrav skok v morje"...in šele po tem na zajtrk.

IMG_20240719_112853.jpg

Za apartma čist ok😊

Pomembno da ste zadovoljni v kompletu.... 👌😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Dopust tako ali drugače
Napisano
pred 52 minutami je sportman333 napisal:

sem bil že na veliko GR otokih (tudi KOS-u, ki je za moje pojme me slabšimi, sorry @skritikrt, ampak še vedno TOP 👍), parking je povsod free 👍, tudi na najbolj "obljudenih" in turistično izpostavljenih plažah, to se znajo iti.....nimaš kej, Grki so tukaj svetlobna leta pred yugosi iz hrvaške :), cccc,  kot npr. lani na tejle res top plaži -> parking free, placa zadosti, tako da top of the top....take plaže na HR ni....

WWW.TRIPADVISOR.COM

 

 

kolega je rekel, da samo v Dubroniku na "sunčani rivieri" karkoli to že je , računajo 7€ na uro samo za parking... :)

 

To je too.... 👍😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Dopust tako ali drugače
Napisano (urejeno)
pred 10 urami je skritikrt napisal:

Ravnokar-Therme Beach Kos

Nooora gužva🤣

IMG_20240717_143124.jpg

IMG_20240717_143355.jpg

Evo to so lepe plaže pa še mogoče kaj druga na njih.... 😁😊😉

Ps, Aha, vidim da ste že vse pred mano  prečekirali. 👍Dobro, da je še kaj ostalo na njih.... 😵‍💫😉

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Chat is back ...
Napisano

Pomembno je predvsem v kaki stopnji okvare je ležaj! 

Če ti tuli samo v ovinku si še na začetku. V tvojem primeru je v okvari desni ležaj in si nekje še na varni strani, ko ti pa tuli, se sliši, ko voziš naravnost je pa že bolj tako, tako.... 🥴Predvsem moraš biti pozoren kako hitro se jača hrup v določenem časovnem obdobju in prevoženih kilometrih! 

Na AC jaz nebi šel.... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Dopust tako ali drugače
Napisano (urejeno)
dne 15. 7. 2024 ob 18:54 je Tilen5 napisal:

20240710_192050.jpg

🤔Kaj je tukaj lepega.... 

No slika je pa res lepa.... 😉

Tudi meni ni mivka ravno všeč, so mi pa prodnate plaže idealne in vse res vse, ki jih poznam so jim všeč... 👌

Je pa vse skupaj tole nepomembno, ker si vsak izbere kar mu paše ali pa tudi ne.... 🤔

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Dopust tako ali drugače
Napisano
pred 2 urama je sportman333 napisal:

Diskutabilno, vse kar je v istri in kvarnerju ne more biti lepo🤣, zagotovo pa to ni lopar na rab-u😂...

Pijem pivo in se mi j.... za tvojo plažo.... 🍺🥵

17211541082082697306151155547090.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Dopust tako ali drugače
Napisano
pred 2 minutama je Tilen5 napisal:

Kjr piše, da rabim najlepšo plažo? A je toplo v sloveniji pa tolče pir u glavo? 😂😅🙃 

 

Al je to fora k z cx-30...da so binijeve plaže najboljš? 

Hvala bogu, da ti paše.... 😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Dopust tako ali drugače
Napisano
Pred eno uro je Tilen5 napisal:

Razumem, da za penzioniste niso glih najboljš ja

Aha, otroci pa ful uživajo na taki plaži.... 🤔

Vsak sam ve kaj mu paše ampak, če malo pobrskaš po netu boš videl kakšne so najlepše plaže.... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.