Skoči na vsebino

Najugodnejšo ponudbo sem našel na LiderPnevmatik.si, GumeNaDom.si in NoveGume.si po 525 € za komplet.

WWW.LIDERPNEVMATIK.SI

Pnevmatike Hankook Winter I*cept EVO3 W330 215/55 R18 99V XL FSL 3PMSF na zalogi in ceneje na spletišču LiderPnevmatik · Brezplačna...

 

1568864.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 1 uro je 50keda napisal:

@Jest a se ti da premaknit naše blabolije o  homologaciji v extra nit? Mam občutek, da bi to lahko bila nova "elektromobilnost" nit :P :D

 

pred 42 minutami je Jest napisal:

 

Sem malo pogledal... pa je tako mesano vse skupaj v posameznih prispevkih, da ne vem, kaj naj premaknem v novo temo :D ... Lahko pa odpres novo temo ... 

 

Sem med oznake oziroma tage te teme dodal še "homologacija platišč", če bo kdo iskal po forumu, da prej najde ... @Jest mogoče lahko spremeniš naslov te teme, ker jaz ne morem, npr. v "Platišča in zimske gume za CX-30 ter homologacija platišč"?

 

 

pred 13 urami je Alex napisal:

Z Gelipterjem imava oba montirane na cx30 zimske Hankook. Odlične gume. Sem šel pozimi v snegu čez Passo Pordoi (2250m) brez problema. Tudi tihe so in v mokrem držijo veliko bolje kot te naše letne Bridgestone. Tudi cena je solidna. Zelo priporočam. 

 

pred 6 urami je Gelipter napisal:

Res ...je odlične TOP zimske gume👍👍👌😉

 

Pred eno uro je Bini napisal:

Ja no, potem ti pa tak Kleberce ostanejo od ugodnih gum, ker na Pohorju so pa drugačne razmere... 😊😉

 

Hvala za priporočila. Malo sem pregledal teste in cene pa sem se naposled odločil za Hankookove zimske gume ...  😊

1568864.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 5 urami je Bini napisal:

Jaz imam na enakih svetlih feltnah te Kleber gume. Ko sem kupil CX-30 sem omenil, da imam od M3 viška en komplet in če pašejo na ta avto? Odgovor je bil DA le, da moram še montirat senzorske ventilčke, če hočem da mi nebo piskalo v avtu! Te so mi potem dali celo gratis..... 😉

Je pa res, da so različne v ET 45/50, kot je bilo že omenjeno vse drugo je 100%bp.

 

@Bini a imaš navadne Kleberjeve ali tiste z oznako SUV? Se sprašujem, če slednje že pridejo v poštev pri cx-30 ... 🤔

1568864.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Fantje, sem kar rešil zadevo, tako da sem nabavil rabljena 18-colska mazdina platišča, ki jih imam na homologacijskem kartončku 🙃 Sem našel en komplet, vključno s senzorji za tlak, na netu in jih kar šel iskat. Zdaj pa še samo gume rabim 😁

20240822_182633.jpg

Hvala vsem za pomoč!

 

To debato o homologaciji platišč bi bilo pa res dobro prestavit v svojo temo, kot je že @g.Wankelpredlagal.

1568864.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 5 minutami je NevLado napisal:

 

Lej jst ti iz prve roke povem, ker mi je folk solil pamet vsepovsod kako nič ne rabiš bla bla bla. Ni res. Zakoni so žal jasni.

 

1. Naročiš felge, ki imajo zdravn certifikat, da pašejo na tvoj avto

2. Greš do vulkanizerja, kjer ti namontira gume na felge in felge z gumami na avto, vulkanizer izpolni TEHNIČNO POTRDILO O VGRADNJI

3. Greš na AMZS/Avto krka/karkoli in neseš ta papir, oni poslikajo felge, preveri se serijska, preveri se tehnično potrdilo

4. Čez 1 teden dobiš nazaj popravljeno homologacijo

 

V eupravi pa izgleda to tako:

 

null

image.png

Hvala, tega nisem vedel ... Potem bom pa verjetno kakšne rabljene mazdine nabavil ...

1568864.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 43 minutami je NevLado napisal:

No to pa ni čisto res, dimenzija vpisana v homologacijskem kartončku velja ob meritvi na original platiščih, čim vzameš druga platišča in identično dimenzijo gum, moraš jit na homolomo, zaradi platišč

To pa prvič slišim 😶 Jaz razumem, da če imaš v kartončku vpisane določene mere, lahko nabaviš katera koli platišča in gume, ki ustrezajo tem meram, pa zato ni treba iti na homologacijo ...

1568864.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 42 minutami je NevLado napisal:

Jaz ne bi vzel nič od tega, ker so preveč odprte, in se bo lepo v vsakem kotku te felgice zabetoniral košček peska :) Potem pa sabo voziš 2 kili na vsaki.

 

Meni tega ni do sedaj povedal nihče, dokler nisem pogruntal sam, tako da bodo od sedaj naprej moje felge za pozimi striktno z zaobljenimi linijami. Je pa res, da je odvisno koliko km narediš brez da pereš avto, če delaš malo km te lahko za to glatko briga :D 

Se ne vozim toliko pa gozdnih cestah, zime so bolj mile zadnja leta, avto pa tudi kar redno perem, tako da me to ne moti toliko ... 😊

1568864.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 58 minutami je Bini napisal:

Po homologaciji grejo gor? 

Pri lider pnevmatic dobiš marsikaj od 18 za tak denar.😉

17-colske lahko daš gor, ampak jih je treba homologirati, sem se že pozanimal. Na homologacijskem kartončku imam vpisane samo 18-colske z dimenzijami 215/55 R18 95H. Sem pri nakupu avta vprašal, zakaj so na kartončku samo 18-colske, če pa kot dodatno opremo prodajajo tudi 17-colske, pa mi je uvoznik pojasnil, da Mazda zaradi izpustov CO2 in nižjih stroškov (višji kot so izmerjeni izpusti, več mora proizvajalec plačati nekih okoljskih dajatev) pač tovarniško homologira le 18-colska platišča in gume na tem modelu.

 

Sem še malo pobrskal za gumami na LiderPnevmatik in našel nekaj primernih (večina je 99V, nekaj je 95H), tako da bi se morda res lahko odločil kar za 18-colska platišča, kot praviš, pa še homologirati mi jih ni treba 😁

1568864.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Hvala za nasvete! 17-colske bi vzel bolj zaradi zimskih gum, ker je pri 17-colskih večji izbor gum pa precej cenejše so od 18-colskih ... ogledane imam te Bridgestonove gume.

 

Glede na to, da osnovne modele cx-30 prodajajo s 16-colskimi gumami, se mi 17-colske ne zdijo preveč majhne ... 🤷‍♂️

 

 

1568864.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Rad bi si nabavil dodaten komplet 17-colskih platišč z zimskimi gumami za svojo mazdo cx-30. Naredil sem ožji izbor pa me zanima vaše mnenje, katera se k avtu najbolj podajo. Prosim, glasujte v anketi 😉

 

Hvala @Jest za delitev spletnega mesta iz Nemčije, na katerem lahko nabaviš feltne in si jih predogledaš na avtu.

 

Tole je moja mazda cx-30 v izvedbi homura s črnimi pokrovi stranskih ogledal in črnimi 18-colskimi platišči z letnimi gumami:

mazda-cx-30-3.jpg

 

V ožji izbor sem dodal naslednjih 8 platišč (v konfiguratorju na spletnem mestu ni enake barve avte, kot je moja, izbral sem najboljši približek).

 

Platišča A 👇

a-platisca.png

 

Platišča B 👇

b-platisca.png

 

Platišča C 👇

c-platisca.png

 

Platišča Č 👇

č-platišča.png

 

Platišča D 👇

d-platišča.png

 

Platišča E 👇

e-platišča.png

 

Platišča F 👇

f-platišča.png

 

Platišča G 👇

g-platišča.png

1568864.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

dne 3. 7. 2024 ob 10:30 je denis100procent napisal:

Pozdravljeni. 

Zanima me kako imate kaj postimane/montirane registerske tablice brez okvirjev (predvsem sprednji del) 

Bral sem da za pritrditev ljudje uporabljajo obojestranski trak ali pa silikon. Kako se kaj to obnese? Kaksno mnenje? Nasvet? 

 

Sicer meni ni toliko estetika pomembna ampak to da tablica z okvirjem prekriva skoraj 1/3 odprtine kamor naj bi zrak hladil intercooler. Zato bi se rad znebil okvirja, mogoce celo tablico pobrusil do zelene obrobe, tako bi dobil nekaj cm vecjo odprtino.

 

Lp. 

 

 

 

Na svojo mazdo sem namontiral nevidne nosilce za tablici, ki jih lahko nabaviš pri Eurotonu (na voljo so prozorni in črni). Meni v redu držijo tablici.

1568864.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.