Skoči na vsebino
pred 4 minutami je godlike napisal:

Zakaj?

Meni so potrdili, koga pa žuli naj vpraša.

 

Zato ker ti kontrolni organ potrdi, zakonodajalec ti pa poda čisto tretjo izjavo. Pol se pa samo še Policija vmeša, pa še kakšna Tina Gaber:D

Enkrat sem jih vprašal, če je dovolj EC izjava, glede na to da smo v EU, pa so rekli, da velja samo TUV.

 

Ta tema bi se lahko razdelila in dodala te komentarje pod Homologacije ali kaj takega...

Popravljeno od g.Wankel

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

@NevLado se načeloma strinjam s tem, da jih je treba homologirat.

Ampak se mi zdi, da je to še najbolj ''siva'' cona pri homologaciji. Jaz Rayse ne morem homologirat (so sicer na pravih dimenzijah gum), ker ni papirjev za njih, niti se ni nihče vtaknil v to. Edino letos mi je prvič na tehničnem rekel da bodo policaji težili.

 

Mi je pa zanimivo, da nimam 17' dimenzije vpisane, ampak je napisana samo pod ''možna kombinacija drugih platišč in pnevmatik: 205/45/17''. Sam tam pa ne piše noben ET zraven

 

20240822_161028.jpg

Popravljeno od g.Wankel

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

M6, krom delete
Napisano
pred 2 urama je Tilen5 napisal:

Lepo izpade krom na tako temnem avtu.

 

Vem, da je no-chrome zdaj v modi, ampak mene tudi na taki kot je tvoja recimo ne moti krom :)

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Homologacija alu platišč
Napisano

V glavnem, danes sem bil na oddelku za homologacijo. Kako tipi komplicirajo in so pravi pacienti, ne more? verjet. :angry:

S sabo sem imel feltne in Tuv za Enzo feltne- za te sem pa? na?el tuv na internetu-pravi ET, ?irina skratka vse. Noter pi?e, da je za vse modele Mazd, to?no kateri tipi,tudi za karavansko kot je moja.

Prinesem tudi homologacijski karton?ek(star od moje Mazde ) in tip se ?udi, kako to, da niso noter vpisane tudi 17 colske feltne!?

Halooo!! Kaj sem jaz vpisoval noter dovoljene mere ali kak?en drugi pacient?Aha, je ugotovil, verjetno je bila ta za italijanski trg narejena in zato ni 17-tk vpisanih.

Kao, pa sej so imele tudi 6-ke pri nas  original gor 17. Ja, to sem mu tudi jaz govoril.Ok. gremo pogledat feltne...pogleda in re?e, pa to so original feltne za mazdo 6, ta Tuv ni v redu za te feltne... ok, kje naj dobim Tuv za original feltne?, ga vpra?am?

Te?ka bo, re?e tip.Halo!!- Original feltne za mazdo 6 ne morem montirat na Mazdo 6 ali kaj? ?zmeden?

Tipi montirajo pa sva?ta na avte in ni problema.Potem je ?el po fotoaparat in celo feltno poslikal podolgem in po?ez.

Da bo te slike nekam poslal v Lj.in bomo videli kaj bo. Za se zjokat s to na?o dr?avo, kjer so bolj pape?ki kot sam pape?.

Kjer bi morali kaj ukrepati ne mrdnejo s spolnim organom tukaj pa se preseravajo z nekimi ?rkami, ki jim ne pa?ejo na original feltni, katera je bila montirana na mazdi in naj bi bila zopet montirana na isti model mazde  in pametujejo.

 

Dej pokli?i pa vpra?i na MMS, ?e lahko vpi?ejo ve?jo dimenzijo...

Zase vem da ko sem dal k njim delati nov karton?ek, so notri vpisali ?e 16 dimenzijo, ki je prej ni bilo vpisane, je pa na FL verziji.

 

Tehni?ni oz. homologacije pa tako...vsak nekaj po svoje :)

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Homologacija alu platišč
Napisano

Svetina ni ve? na DRSC, ker je na AVPju (oziroma vsaj bil je, ko je AVP nastal), se pravi je bolj star odgovor.

Pa ko sem ?el sam na tehni?nega, sem imel feltne 15' za katere sem mislil da jih pa? lahko ne homologiram ker imam vpisano 195/50/15, pa je dejal da jih je treba vseeno homologirati.

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

KLZE
Napisano

Same kvalitetne zadeve in dosti ugodno..

Tale mi ?e posebi padla v u?, naredimo en group buy? :zvizga:

 

 

Jaz pa ves ta ?as nalivam olje not :angry2:

 

1.Wankel

2.

3.

...

 

Jaz obvezno hocem tole, se bom ustavil 10m prej

http://kalecoauto.com/index.php?main_page=...957474d79d4u3d3

 

Katere bi mi priporo?ili za mojo mazdo, rumene al rde?e? Ne morem se odlo?it kjera barva bi bolj pasala na avto :unsure:

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.