Skoči na vsebino
Vozne lastnosti (Mazda CX-5 vs. Mazda 6,...)
Napisano (urejeno)
pred 49 minutami je Janez007 napisal:

 

Dirkalniki so imeli menda celo ventilator, ki jih je dodatno pritiskal na tla (isto lastnost bi dobil z njihovo večjo težo, a potem bi bilo počasnejše pospeševanje).

 

 

Govorimo o Brabhamu BT46. Ventilator je vlekel zrak ven s spodnje strani dirkalnika, da je bil ground effect čimvečji. Žal je ta mojstrovina trajala zgolj 1 dirko (če mi spomin služi). 

In ne, ne bi bila ista lastnost z večjo težo :) 

 

image.png

 

pred 30 minutami je godlike napisal:

In še to, ja dirkalnikom so celo drsno podlago dali, da je bila večja sila lepenja.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Skid_block

 

Drsna podlaga je bila za to, ker so dirkalniki v časih ground effecta postali prenizki in prenevarni. Prenizek dirkalnik = obrabljena plošča = diskvalifikacija. Sej piše:

image.png

Popravljeno od g.Wankel

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 2 vs. Toyota Yaris
Napisano
Pred eno uro je DonFelipe napisal:

Ja, no vidiš. 

S starimi škatlami si lahko prišel povsod, z temi novodobnimi pa si bolj utesnjen in so namenjene samo šminkiranju tako kot večina današnjih vozov. 

 

Sem že mislil, da boš imel v tej temi celo normalno debato.

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 2 vs. Toyota Yaris
Napisano

Kakor razumem:

 

 

tole je ''Navadna'', z 1.3 (bencin) in 1.5 motorjem(bencin, dizel) šasija vzeta od CX-5(?)

Hatchback (second facelift)

 

Tole pa hibridna na osnovi Yaris.

undefined

 

Zanimiva tema, ker smo se ravno zadnjič s kolegi pogovarjal o tem :D

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 24 minutami je godlike napisal:

Imaš isto dimenzijo kot letne?

 

Ne, zimske so 205/50/16, letne pa 205/45/17 :)

Se pozna :D

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 2 urama je SeekK napisal:

jst imam hankook winter i*cept rs3 w462

 

Tudi jaz. Odlične gume, edino preveč plava avto. Ampak to, ker sem navajen na drugačne letne :)

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 22 urami je godlike napisal:

Jaz sem v M2 dajal Osram Cool Blue Intense.

Da ne bo pritožb, so legalne. Svetile so super. M2 je super izgledala, ko sem zamenjal še pozicijske....

 

Ja sej svetijo dobro. Sam mene je pri nightbreaker zmotilo samo to, da so točno po enem letu šle. Obe naenkrat 😀 Sem mislu, da je z avtom kej narobe 😀

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 17 urami je robertk6 napisal:

Kaj si pa dal noter za ene žarnice??

 

Iz Leclerca Sumex Plasma Ultrawhite. Pomoje nič poznanega, ampak sem že v prejšne avte dajal in bil vedno zadovoljen. Lepa bela barva in dolgo zdržijo. Definitivno dlje kot Osram Nightbreakerce.

 

WWW.MIMOVRSTE.COM

Kakovostna avtomobilska žarnica z močjo 55 W, ki vam bo omogočila vrhunsko osvetlitev in to s popolnoma UltraWhite svetlobo.

 

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

''Jebe*ti in te Japonce'', je stavek, ki ga največ slišiš od mene, ko menjam žarnice.

Na sovoznikovi strani še gre, voznikova je pa zaradi škatle varovalk pasja, ko ne vem kaj. Jaz sem lih nekje na meji med tankimi in debelimi rokamicami tako da je skoraj ratalo, a sem vseeno mogel sneti pol koloteka :)

 

Na voznikovi strani je ubistvu še delala (na sovoznikovi je crknila)...ampak mi niso ble všeč te rumenkaste barve, zato sem zamenjal obe. Vem, rad se mučim ja.

382290796_862264872275753_4274663009721464898_n.jpg

 

385475118_845249747311156_7028360569887525215_n.jpg

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano
pred 15 urami je Alex napisal:

Včeraj semm natankal obe mazdi do vrha. Če bo šlo tako naprej z golobnjakovimi podražitvami, bo res potrebno nabavit električarja. Aja, pa dobro muziko bo dobro imeti v avtu. 

Da bomo lepo plesali na črpalki. 😊

 

A cigančki kej plešejo k majo 2€ na liter? :D 

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano
pred 2 urama je skritikrt napisal:

Imaš prav🙄...najbolje,da kar pustimo tako kot je...nič regulativ-kdo pa to nuca...k za polnilce jih tudi ni 🤥...sam da je poceni in bomo vsi veseli😃👍

 

Kdor najde kaj sarkazma,ga lahko obdrži😉

 

Uglavnem...nataknjen si zarad električnih avtov. Smo dojel.

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Boss napisal:

8. lastniki zemljišč ob cesti morajo imeti ograjo, ki nikakor ne sega v pločnik oziroma še najbolj je to pomembno pri živih mejah, ki spreminjajo obliko z rastjo. Če ograja ni urejena kazen za lastnika in po drugi krđitvi odredba za odstranitev in montažo navadne ograje.

 

To se, kar se tiče državnih cest kar redno ureja. Res pa, da je veliko birokracije vmes, preden pride do dejanske realizacije.

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 40 minutami je Slivka napisal:

Saj bi čakaj na teste AMZSja, ampak kaj, ko tam ne testirajo kakšnih ta zaresnih pnevmatik. Morali bi narediti test v dimenziji npr. 245/70R16 111S, testirati pa pnevmatike B.F. Goodrich All Terrain, Malatesta Koala, Vredestein Quatrac, Nokian Rockproof, Falken Wildpeak, Federal Couragia in podobne. Potem bi si s temi testi lahko kaj pomagal...

 

Ti ja, večina pa ne ;)

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.