Skoči na vsebino
Pomo? - nesre?a s pobegom
Napisano

Glede na vrednost Demia vpra?anje ?e bo tale osebek peljal kam popravljati.. Vseen dr?im pesti, da ga najdejo ker tale nesre?a izgleda res bedna, je mogel biti pod vplivom ne?esa. :vskalo:

 

 

Ali pa s telefonom v roki in pisal sporocila ali pa visel na FB-ju, SnapChat-u, Twitterju,... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

Tole ni nek za?etnik, ampak kako bo? ne-verjel nategu predvsem s kilometri, ?e pa po slikah vidi? da:

- ni avtomatik

- nima pripomo?ka za parkiranje, ?e ?e park senzorjev nima

- ro?ke za tempomat nima

- stikal za el nastavitev sede?a nima........

 

?

 

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11702917&display=Volkswagen%20Passat%20Variant%202.0%20TDI%20BMT%20Na...

 

 

Saj pise spodaj :) 

 

skitched-20170703-075711.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Se pravi kupljeno SD najprej v avto, nato posodobitev preko ra?unalnika in ponovno v avto, nato pa BackUp na 8GB Class10?

Tako je pri TomTom-ovem sistemu... kako je pri teh novejsih pa ne vem... verjetno podobno...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Namen imam kupiti SD preko eBaya za mojo M3 2017. Kot razumem je priporo?ljivo vsebino skopirati na hitrj?o Class10 kartico. Ker bi oboje naro?il so?asno me zanima, koliko podatkov je na kartici oz. koliko GB mora imeti nova.

Hvala.

Nevem, ce bo slo tako enostavno, da to delas socasno... Ce bi slo na enostaven nacin, bi eden kupil tako kartico, jo razmnozil in senkaval naprej prijateljem... ;) ... Pomoje moras najprej kartico vstaviti in aktivirati v avtu... sele potem lahko naredis backup, ki dela samo v tvojem avtu... Sicer nevem, kako gre pri teh zadnje generacije... Sam imam v sestici se TomTom-ovo navigacijo... kjer vse naredis s programom TomTom Home... (nadgradnjo kartografije, backup na novo kartico,...). Pri svoji sem dobil zadevo na 4GB kartici... ker pri eni nadgradnji ni bilo vec prostora za namestitev celotne Evrope, sem kupil 8GB kartico... in vse deluje BP... Originalna se mi zdi, da je bila Class4, jaz sem potem nabavil Class10... Da bi opazil hitrejse delovanje pa tezko recem... ;) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

hahahah verjetno se ti sploh ne sanja o kateri lu?ki se to gre....verjetno misli? uno oran?no ki ka?e airbag on ali off, potem se moti?...gre se za belo lu?ko kjer samo pi?e passenger airbag...in ne, nikjer ne pi?e v navodilih prav za to lu?ko, zato sem pa vpra?al tu na forumu ane...glede na to, da ima? tudi ti mazdo 3, bi lahko bil malce koristen, ali pa?...

Tisto je samo napis, zraven pa se odvisno od polozaja stikala za izklop prikaze indikator ...

 

post-10-0-65761700-1498766686_thumb.png

 

P.S.: Upam, da ni kaj narobe, ce sem odgovoril :):D ... Sicer nimam trojke... ima oa tudi sestica enak sistem... pa verjetno ostali modeli tudi ... :D

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Forum je med drugim tudi za pomoc ... samo za pomoc je fajn, ce vsaj napises osnovne informacije ... ki jih je bilo treba vleci ven ... :) ... Je pa vseeno fajn, ce vsaj preletis prirocnik... ker funkcionalnosti je res ogromno... sploh pri Revolution in Revolution Top opremi ...  in nekatere od teh so mogoce malo "skrite" ... 

 

In za dobronameren nasvet res nisem pricakoval taksno kritiko ...  sramezljiv

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

2017.

Sicer pa glede na to, da je nov avto, si dobil zraven eno debelo buklco... ki je celo prevedena v slovenscino... ;)

 

Ce je nisi dobil, je na voljo tudi tukaj online vodici >> http://www.mazda.si/kupujem-imam/lastnosti-izdelka-and-prirocniki/

 

http://www.mazda.si/handlers/TwedlePdfDownload.ashx?u=%2Fmedia%2Fmazda%2F47f11_Mazda3_Navodila_za_uporabo__8FQ6-EE-16I-SI_Edition1_web_OM.pdf&f=Mazda3_Navodila_za_uporabo__8FQ6-EE-16I-SI_Edition1_web_OM.pdf

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

To pomeni, da faceliftane mazde 3 tudi spadajo med *motilce* radarjev, ker imajo SCBS? Pa ne da bom testiral, samo zanima me :)

 

 

Trojke so tudi med njimi... tudi nefaceliftane ... Sylver je imel tako ... >> http://www.mazda-si.net/topic/11577-nova-sestica-ima-vgrajen-radar-jammer/?p=339251

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tudi sam lahko potrdim zgoraj navedeno.  Sem imel sre?anje z radarjem. sicer sem vozil po omejitvi 50km/h (z tempomatom).Policist pa je meril iz nasprotne smeri( se pravi na nasprotnem voznem pasu). Pa me je preusmeril k sebi, ter kar arogantno zahteval dokumente. Nato pa 'Kje imate motilec ' ????. Ker sem ga globoko  pogledal, je nadaljeval-'kaj pa imate tisto spredaj''. Sem rekel radarski tempomat.

MI izro?i dokumente, ter vpra?a ?e je to serijsko . Pa jaz' ja'

 

Nato sem ga vpra?al ?e me ni mogel izmerit in potrdi, ter da mu javi napako-motilec.

 

Sedaj pa malo neumno vpra?anje.

A ta motilec deluje samo ?e je tempomat pri?gan ali tudi takrat ko ni.

 

V bistvu je tako, da te laserske merilnike moti menda SCBS ... torej sistem za zasilno zaviranje... in ne MRCC (radarski tempomat) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Brez skrbi da najde, napi?i samo komotar mazda, pa bo? na?el to kar si rekel 2 x M6, 1 xMX5, drugega ni imel. Od kar je na siolu je s.p. oziroma od oktobra 2013, in nikoli ni bil vezan na delodajalca. Pa? ratalo mu je sedaj da je produkt, ki se prodaja vsem medijem, siol mu je bil odsko?na deska.

 

 

Sicer nevem ali je imel s.p. ali ne... ampak prej je delal izkljucno za SiOL avtomoto ... in to ze precej pred letom 2013 :) ... Ce na SiOLu kliknes njegov profil >> http://siol.net/avtorji/ciril-komotar-129/ , najdes recimo Volvo S40, Seat Ibiza, Maserati,... in se mnogo vec...  iz daljnega leta 2007 :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Za nekater smeti. Za nekatere osnove interneta....

Aja pa ni je v vlogu. Samo na siol testu (kjer dela)

Izvoli

 

http://siol.net/avtomoto/testi/mazda-3-sedan-g120-229410

 

 

Zal ti Google nic kaj dosti ne pomaga, ce v opisu Youtube videa ni omenjeno ... In Ciril ze menda od novega leta ne dela vec pri SiOL-u... ampak je menda freelancer ... 

 

Kolikor se spomnim, tele tazadnje trojke ni imel v vlogih ... imel je sestico ene dvakrat se mi zdi... pa MX-5 ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Danes je spet en vozil po napacni strani AC... in sicer na obrocu od Rudnika proti Vicu ...

 

Tole je pobrano iz drugega foruma ... 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vinjeta
Napisano

ali pa manj dodatnega denarja, kakor vzame?....

 

Sem preprican, da ce bi bilo bolj donosno, da bi to ze uvedli :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vinjeta
Napisano

Spet sem v dilemi a kupiti ?e eno letno ali ne...vsaka dalj?a vo?nja z Barchetto rata suffer ?e mora? zadaj, Dejansko izgubi? par urc. Govorim o celodnevnih ali vikend izletih, najhuje je proti Gorenjski (Avstrija, Dolomiti itd) 

 

Kaj hudi?a je narobe s polletno vinjeto?

 

Trenutni model je narejen na osnovi tedenskih, mesecnih in letnih vinjet... Ce bi bila tudi polletna, bi pobrali manj denarja ... in bi posledicno morali verjetno podraziti vse vinjete ... Pac DARS rabi v zaklju letno toliko in toliko denarja ... :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vgrajena navigacija TomTom
Napisano

Kje je opisana nadgradnja SW in kart, ter kako se doda SLO jezik

 

 

SLO jezik je samo za glasovno vodenje ... Snames ga s pomocjo TomTom Home ... tako kot tudi nadgradis kartografijo ... 

 

http://www.mazda.si/kupujem-imam/storitve-mazda/satnav/

 

https://www.tomtom.com/en_gb/in-dash-navigation/

 

https://uk.support.tomtom.com/app/answers/detail/a_id/7448

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

 

Glede na to da je ponavadi pas za levo solo, naravnost pa skupaj z desnim je pravzaprav cudno, da sem tole videl prvic. Cool avto sicer. :)

 

 

Si se kar malo ustavil, da si lahko do konca posnel kader? :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

Spra?ujem zato, ker me ?e kar lep ?as matra da bi svoje "garje" prodal pa nabavil mazdo 6 GTA bencinar seveda :).

Hvala za iz?rpne odgovore :prstgor:

P.S. A ta dodatni predal?ek k si ga imel v sredinskem naslonjalu je pri?el ?e serijsko v tem nivoju opreme ?

Predalcek sem jaz pri prejsnji dobil ze zraven... za sedanjo sem ga moral pa kupiti... Eni so pisali, da ga niso dobili zraven...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

Aha. Ta AUX imamo tudi mi, vendar nevem ali se da glasbo preko njega predvajat. BT je vrjetno samo telefoniranju namenjen :)

Saj AUX je namenjen tocno temu... da priklopis izvor glasbe... recimo mobilnik, mp-3 player,... BT je bil pa takrat samo za telefoniranje... se mi pa zdi, da so kasnejse facelift tudi dobile moznost predvajanja glasbe preko BT...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

Mislim na to fora, da ce ima BT, usb vhod in ostali bomboncki :)

 

 

BT je imel... USB vhod se mi zdi, da ni imel ... samo AUX v sredinskem predalu  ... pa ce se prav spomnim, je bil CD changer ... pa branje MP3 iz CDjev ...  

 

2756631735_d33f19d5fe_z.jpg?zz=1

 

2756630689_b7c55a2de0_z.jpg?zz=1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

Pa je ta LCD se za kaj drugega uporaben ali je vse zaklenjeno? A GTA navy izvedba obstaja (bencinar seveda).

Kako to mislis? Uporaben je za upravljanje z infotainment sistemom... ;) ...

 

Izgleda je bila tudi bencinska verzija...Tukaj je omenjena >> http://www.mazda-si.net/topic/6141-nakup-nove-mazde-6/?p=153395

 

Sem nasel en cenik iz leta 2009 ... in je bila verzija "Navi" na voljo tudi pri bencniski verziji ... pri TE ali GT opremi 

 

Microsoft_Outlook-20170604-135841.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

Ja kako ? Je fora v tem ce imas GT oz. Navi opremo to dobis ??

Tako je... ce si vzel model z vgrjaneo navigacijo, je bi takle infotainment s touch screenom... Moj model je bil "GT Navy"... ja res je "Navy" je bilo napisano z Y ... ;) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

Kako je s temi radiji na dotik ? Je to vse aftermarker ali so facelift 6ke to imele ze serijsko ? So imele vse ali samo GTA oz. GT izvedbe ?

 

http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=12132892&show=2

Moja prejsnja "prefacelift" sestica (2008) je imela serijsko...

 

3252802766_59d5c73b00.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jaz sem bil kriv....
Napisano

- Mazda 6 prva gen. To je bil prvi primer, da sem za?el razmi?ljato o dashboard kameri. Dvopasovna Celov?ka, vozim po levem voznem pasu z ustrezno varnostno kot je bilo potrebno. Iz desnega voznega pasu se v to razdaljo precej nenadoma vrine voznica, ki pa v naslednjem trenutku zavira na polno saj so spredaj ravno tako nenadoma ustavljali. Ker mi je vzela vso varnostno razdaljo ?al kljub takoj?njemu refleksu je bilo premalo in sem rahlo po?il zadaj. ?kode ne precej, lu?, prevleka odbija?a, pri njej pa zadnja vezna stena.

Pri takem primeru je mene resil sistem za zaviranje v sili... ravno tako na Celovski... mimo kina Siska, kjer so takrat ravno uvedli pas za avtobuse... en pametnjakovic z Mercedesom je seveda vozil po desnem pasu... ceprav ni bil videti kot taxi ali avtobus ;) ... in naenkrat pred mene in direkt po bremzi, ker se je kolona ustvaljala... Takrat me je SBS/SCBS full presenetil ker res zabremza na polno... no do trka ni prislo... sem pa samo cakal, kdaj mi bo zadaj kdo pocil v avto... no na sreco mi ni ... ;)

 

Je pa fora SBS/SCBS, da ukrepa le, ce sam ne zaviras... enkrat sem namrec v Sencurju naletel na ustavljajoco kolono... pa ceprav sem bremzal, se ni izslo... in sem porinil tistega pred sabo v se eno voznico pred njim ;)... Seveda sem bil kriv sam... zato smo pac izpolnili porocila in je slo popravilo preko zavarovalnice... Policije nisem klical, ker je nipootrebno, ce ni poskodovanih oseb... ker policisti samo enemu se nabijejo kazen... ;) ... ponavadi za neprilagojeno hitrost...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Kaj pomeni pri Mazdi 3 kratica IPM? :)

 

Kje pa se ta kratica pojavlja?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Ni klju?a, rabi? samo 2 namenska plasti?na vzvoda cca 6cm+ dol?ine, in ?e se ti ne da pumpat, CO2 bombica...

 

Meni tako redko uspe iti kolesarit, da mi ?e na misel nebi pri?lo odpovedat se tem u?itkom in se domov peljat v kamijonu, je preve? enostavno zra?nico zamenjat.

 

BTW, a v avtu pa vozite rezervne gume? Saj je ni potrebno ?e ima? asistenco.

 

 

Ne... tudi v avtu nimam rezervne gume :) Samo kompresor in oni sprej... pa asistenco :) ... 

 

Bom pa verjetno imel v bodoce vsaj na biciklu eno rezervno zracnico in ostalo ?aro, ki jo rabim za menjavo ...  s seboj ... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.