Skoči na vsebino
Mazda - elektrika
Napisano

Hojla,

 

na mazdi 6 2003 mi je crknila napajalna vti?nica (v?igalnik/polnilnik), pa me zanima, h kateremu avto-elektri?arju v Ljubljani ali okolici je priporo?ljivo iti? (Lahko tudi na privat, ?e je prepovedano ogla?evanje). 

 

LP & tnx! 

 

Zgajnar >> http://www.mazdaklub.si/2012/08/sound-by-bigbang-zgajnar/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Tommaazz slikeeeee :) Glede na to da si avatar spremenil me res zanima kak?na barva je tale modra. Deluje po avatarju odli?na. :)

 

 

Verjetno taka :) 

 

large-image.jpg

 

2016-mazda-mazda3-i-grand-touring-1.jpg

 

:P

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Nisi odgovoril na vpra?anje... v Sloveniji je zakon, da morajo vozila v prometu imeti pri?gane dnevne lu?i. ?e recimo zategne? ro?no pred semaforjem na klancu (?e vedno si v prometu tudi ?e avto stoji na cesti) ti lu?i ugasnejo in prakti?no ti lahko policaj potala kazen za nepri?gane lu?i.

 

?e pri enem avtu nisem videl, da bi imeli tako situacijo - torej why? Zaradi porabe? Ne me smejat, ker poraba dnevnih ledic je tako minimalna, da sploh ni vredno debate pa tudi, ?e bi bile klasi?ne je vse skupaj close to nothing. Torej ker intelekt se je odlo?il za tako re?itev?

Nisem odgovoril na vorasanje, ker ga ne vem... pac nisem nek filozof, da bi se poglabljal v tezke probleme clovestva in sel delat raziskavo o tem, zakaj se pri Mazdi ugasnjeo dnevne luci, ko zategnes rocno... pac se ugasnejo... ane... Mene ne moti... rocne itak ne zategujem v takem primeru, ki si ga omenil (pred semaforjem)... in policajo ne talajo kazni niti za veliko hujse prekrske... bodo pa sedaj lovili take, ki jim pri semaforju na klancu ob zategnjneni rocnimne gorijo dnevne luci... yeah right... komaj cakajo na take... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

V ?em je pa to fora da dnevne ugasnejo, ko zategne? ro?no ?!?!

A jih rabis, ko imas zategnjeno rocno? ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

i-Stop, Start&Stop,...
Napisano

Ups... spet nima vpzveze s trojko... bom kasneje probal del debate, ki se ne tice, premaknit v novo temo... ce se bo dalo... in ce ni prevec povezanih sporocil...

 

Evo... sem sporocila, ki niso bila direktno povezana z Mazdo 3 prestavil v drugo temo :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

i-Stop, Start&Stop,...
Napisano

Jaz mam se 4 objave do 1000?. Fak kako so eni obcutljivi ce kaj reces proti plehu ki ga vozijo.

Dejansko pa vsi ugotavljamo da je to ena velika traparija ne glede na znamko.

Zakaj SS? Zakaj auto to in ono? Enostavno je to trend ki ga sami kot kupci podpirmo, ker se nam zdi fjn da mamo avto poln opreme, a na koncu polovico opreme sploh ne rabimo. Pa seveda cenik avta lahko raste....

Drugo je pa tehnoloska tekma....da imamo potem reklame 'sedaj tudi z inovativno tehnologijo....'

Ajde se en placan prispevek. SS je izumil VW v polotu leta 1983. Za to jim nisem hvalezen.

Drugace pa pleh je pleh. Vedno bolj precenjen.

Ne rabis pritiskati tipke vsakic. Kot receno samo bremzo drzis 1s. To pomeni da se ustavis in spustis bremzo, potem pa samogas.

Sistem pa dodatno upravlja se rocno. Ce das v P in ugasnes sam zategne rocno in obratno jo sprosti ko vzges in das v D ter gas. Nobenih tipk.

Obenem je tudi hill holder normalno s tem da lahko ko cakas imas ze nogo nad gasom ni treba tisat do speljevnja bremzo.

Tipka je samo za on/off sistema ostalo dela avtomatika.

Ta sistem je res prirocen.je pa vezan na varnostni pas. Ce nisi pripet ne bo delalo :)

Sicer res nima veze z Mazdo 3... ampak ko je ze ravno debata...;)

 

Ravno na drugem forumu berem, da speljevanje zaradi te "auto hold" funkcije ni tako gladko... in da avto z DSG pocuka, ce je vkljucena ta funkcija...

 

In jaz nisem nikjer napisal, da je SS ali i-Stop bedarija.... meni je vsec... pa takrat, ko avto miruje, tudi ne onesnazuje okolja... OK... enimoravijo, da pri zagonu to potem vse nadoknadi...

 

Je pa tako, da vecina teh funkcij je bolj zaradi ekologije, kot zaradi nizje porabe... Poraba je precej nizja kot pred leti... ampak je zaradi teh sistemov potem nekako izenacena.. imam sedaj tretjo dizelsko sestico... in vedno sem imel porabo okoli 7 litrov... prva je bila 120 KS 2.0 brez DPF... druga je bila 140 KS 2.0 z DPF... sedanja pa je 175 KS 2.2 z DPF in avtomatskim menjalnikom...

 

Ups... spet nima vpzveze s trojko... bom kasneje probal del debate, ki se ne tice, premaknit v novo temo... ce se bo dalo... in ce ni prevec povezanih sporocil...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

i-Stop, Start&Stop,...
Napisano

auto hold imajo vse trojke od 2013..

Ti verjetno mislis hill holder oz. samodejno rocno zavoro... tukaj pa je govora o ato hold funkciji pri avtomatskih menjalnikih, da ni treba pred semaforjem drzati pritisnjeno zavoro ali dajati v N...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

i-Stop, Start&Stop,...
Napisano

Se enkrat ce drzis zavoro dalj casa. Vcasih moras ce motas iz ene v drugo stran itd

 

Odvisno je, kako mocno pritisnes zavoro... Sem pa bral, da je ravno pri VAG-u to problem, ker imajo nekateri to nastavljeno prevec obcutljivo... Kot sem ze napisal... mi se nikoli ni ugasnil v taksnih primerih, ko tega ne bi pricakoval ... Tudi ce vidim, da se bo semafor vsak cas odprl... pac ne pritisnem zavore do konca ... in se iStop ne aktivira ... 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

i-Stop, Start&Stop,...
Napisano

Pri bencinarju se je lazje igrati valjda, saj rabis samo benz in iskro. Ni mazda edina, dizli so pa druga pesem in vsi proizvajalci zato dajejo notri AGM gel akuje.

Ze menjal. Nato pa izklopil

Drugi razlog je da je SS veliko bolj aktiven ce imas avtomatika saj se aktivira 1s po tem ko se ustavis. Torej vedno in ne samo v leru.

Ko parkiras in motas volan iz ene v drugo se je dogajalo da je stalno v momemtu ugasnil in se nazaj prizigal....

To je pa ocitno ena stvar, ki je pri VAGu ne znajo narediti... pri Mazdi se mi to nikoli ne zgodi, da bi ugasnil med parkirnim manevriranjem... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

 

Ja sj nanga ra?unam :D

Sem zdruzil z ze obstojeco temo, kjer smo pred katkim ze o tem debatirali...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Kakor vem, je ?elada ?e obvezna...mogo?e se motim...

 

 

Za kategorijo koles s pomoznim motorjem (do 25 km/h) kolikor vem, zaenkrat ni obvezna ... izjema so trenutno vozniki do 18. leta starosti... ti morajo na kolesih in na kolesih s pomoznim motorjem ze sedaj imeti celado (od decembra lani dalje, prej je bila starostna omejitev se mi zdi, da 14 ali 15 let) .... po 1. maju letos pa bo obvezna za vse voznike koles s pomoznim motorjem ...

 

http://www.mzi.gov.si/si/medijsko_sredisce/novica/archive/2016/12/select/sporocilo_za_javnost/article/799/8562/

csm_celada_moped_4711c46b14.png

 

 

https://www.amzs.si/motorevija/v-zarometu/predpisi/2017-01-24-novosti-za-kolesarje-mopediste-voznike-zacetnike

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Brez lu?i, brez ?elade...

 

 

Ta, ki pljuva po Peugeotu ima prizgano in tudi celado ...

 

pljunek_-_YouTube-20170407-124932.jpg

 

... oni drugi zadaj pa je zaenkrat se ne potrebuje ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kazen za nepla?ano parkirnino iz hrva?ke
Napisano

http://www.zurnal24.si/informacijska-pooblascenka-odvetniki-podatke-pridobivali-nezakonito-clanek-288110

 

Osebne podatke so slovenski odvetniki pridobivali nezakonito... a tisti, ki so dobili kazen, morajo vseeno zadeve urejati preko sodisca ...  ?zmeden?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

2015 mazda 3 - menjava zvo?nikov
Napisano

Tudi jaz sem razmi?ljam o podobnem projektu, saj je bil Bose prakti?no edina stvar, ki me je nagibala proti revolution opremi napram takumi. Torej imam default zvo?nike. 

Sicer mene bolj zanima koga (v okolici ljubljane/kranja) priporo?ate za izvedbo, ker se sam resni?no nimam ?asa in volje ukvarjati s tem, oz. bi predvsem rad, da je narejeno profesionalno

 

Sem pa o tem povpra?eval serviserja ?e ob nakupu avta, pa je rekel da in?talacija nebi smela bit noben problem. 

 

 

Vprasaj pri Zgajnarju, ki ima delavnico poleg Mazda servisa v BTCju ... >> http://www.mazdaklub.si/2012/08/sound-by-bigbang-zgajnar/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

logi?no bi bilo 500? za dokup navigacije ampak da so mape ?e poleg, ali pa da enostavno ima? opcijo da dobi? samo radio...

 

 

Saj v bistvu je s tem placan tudi hardver, ki pa je verjetno zaradi znizevanja strsokov ze vgrajen... saj racunajo s tem, da bo toliko in toliko ljudi kupilo navigacijo ... Ce bo teh ljudi premalo... se bodo verjetno vrnili na prejsnji nacin, da pac navigacijski modul ne bo vec vgrajen... in bos moral avto pustiti tam za par ur, da ti vgradijo modul, ce bos to hotel dokupiti naknadno ... Sicer pa... je ze nekdo napisal, da je pri Mazdi ta opcija celo med cenejsimi... da je pri konkurenci navigacija precej drazja ... Jaz sem dosedaj zadnji dve sestici kupil z ze vgrajeno navigacijo ... In tudi dosedaj sem ze dvakrat podaljsal nadgrajevanje kartografije, kar se dodatno stane okoli 60 ali 70? za eno leto ... Pri prejsnji pa ni bilo na voljo nadgradenj... na zacetku sploh nisem imel Slovenije... ampak sem potem nekje nasel skrekano varianto, ker je uradno sploh nisem mogel kupiti ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Ko gremo z druzino na izlet v neznano, ima sovoznik karto na kolenih...se smejimo, se zgubimo, pa vedno na cilj pridemo...

Ce so pa sluzbene poti, se pa doma pregleda karta...pa tudi vedno na cilj pride...

Sploh ?e zna kdo priti iz Lendave v Portoroz po stari cesti?

 

 

A je kaksna nova cesta?  :jezicek:  :ouje: ... Pac sledis tablam ... Navigacija je najbolj uprrabna pri iskanju mikrolokacije... se pravi ulice in hisne stevilke 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pa se sploh ?e zna kdo kam brez navigacije peljat?

 

 

Ne... A ti zna??  :harhar:

 

Ali je to sploh pomembno? Veliko lazje je... in ni treba sprasevat folka na cesti... Je pa veliko varneje kot ce imas papirno avtokarto na volanu :)

 

distracted_driving_paper_map_wide-1024x6

... Mazda si je sama kriva, da ljudje ne kupujejo navigacije. Kdo bo pa dal 500?...

 

 

 

To je zgolj izgovor... Tudi ce bi bila cena 200? ali celo samo 100? bi nekateri iskali se vedno brezplacno nelegalno varianto  :ph34r:

 

Za nove lite feltne pa ni skoda denarja?  :harhar:

 

skitched-20170328-095649.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

N'Fera SU1 je pri Lustreku 110? ... tako da bom verjetno vzel kar te in bom kar pri njem narocil... ker imam itak tastare s feltnami pri njih shranjene ... 

 

 

N'Fera SU1 so namontirane ... Zaenkrat OK... res pa je, da je za kaksno resno mnenje se veliko prezgodaj... :) ... Za 4 gume skupaj s premontazo, balansiranjem in hrambo zimskih sem dal 465? ... DOT 4216 se pravi so bile narejene v sredini oktobra 2016 ...

 

skitched-20170327-075420.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

sej mas velik teh rocnih ki ti pripeljejo avto v sluzbo pa take...eden zelo dober je celo zelo blizu tebe

 

jaz ga mam tud, da se vozim ampak za vec let...pa s tem mazdinim lakom... sej ves kako je

 

Ce po pravici povem, se nikoli nisem iskal rocne avtopralnice... Ce ze, ga operem doma na dvoriscu ... Glede tega, da pridejo iskat in pripeljejo nazaj ...Ne vem, ce bi kar tako zaupal avta komu, ki ga niti ne poznam, da ga odpelje in nazaj pripelje... Bi moral potem vedno prej vse spraznit ... Sicer ni nic kaj vrednega notri... ampak tudi kaksna drobnjarija lahko dobi "noge" :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

a ni skoda lepega avta peljat v avtopralnico...

rocno pranje stane mal vec pa ne naredis skode

 

 

Skode? Jest mam avto, zato da se vozim... ne da bom njegov suzenj in ga glancal stalno :) ... Skoda se dela drugace tudi, ko stoji nekje na dezju, snegu, ko kamencki letijo s ceste... :)

 

Pa nimam cajta za rocno avtopralnico...Vcasih ga doma sam operem... ampak to traja potem kaksno urco :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

Baje - kolega motorist je izpitnik in vem da smo mel debato

 

 

Potem je to verjetno samo "gostilniska debata" ... ker ne najdem nikjer nic na to temo :) ... Res pa je, da se nisem kaj prevec trudil z iskanjem ... sem pa preprican, da ce bi bilo na tem kaj resnice, da bi se ze kje pisalo :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

misli? avtomat vaju je :)

 

a odprem ?e eno burleskno debato? Baje je po CPP prepovedano sedeti v avto med pranjem v AP.... :ne vem:

 

 

Link? Ali je samo "baje"? Ker nekako na teh stezah ni ravno narejeno, da bi skakal ven in not v in iz avta :) ... Na tistih "takratkih", kjer samo zaparkiras in se potem krtace vozijo naprej in nazaj je drugace... taka je recimo na OMV v Vizmarjah ... Pri teh, kjer trak vlece avto naprej pa ni ravno temu namenjeno ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.