Skoči na vsebino
Mazda CX-30
Napisano
pred 37 minutami je befit napisal:

Živjo, eno vprašanje o cx30 g122, kako se pelje v klanec? treba priganjati v visoke obrate ali postane kaj glasen, ali lepo vleče kot kakšen dizel na 1800-2500?

 

Na 2500 obratov prideš povsod, če je pa polno naložena pa na 3000. Ni preglasna ker je dobro izolirana, za zunaj pa ne vem. Od oka povedano, za primerjavo gre kot kakšen 1.4-1.6 disel. :prstgor: 

Pojdi na testno vožnjo,ker vsak ima različna pričakovanja! 😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Po tistem kar vem so ok za zmerna podnebja. Pri nas mogoče za po mestu sem in tja pa še za obalno področje mogoče, če bojo poleti zdržale vročino, drugače pa na netu vse piše :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 6 minutami je Gregster napisal:

Možno ja. 1x se mi je lučka prižgala in pregledam vse gume pa ni bilo sprememb. Sem resetiral in je bilo ok.

Ja tako je.👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 48 minutami je Gregster napisal:

No, jaz sem ravno zamenjal kolesa in je vse mirno. Se mi nikoli ne prižge lučka, ko menjam. Enkrat se mi je, ko sem povozil žebelj in je pričela guma puščat. To pa je namen tega sistema ane?

Meni se je po nekaj kilometrih cc100. Je pa odvisno od obsega gum in ti imaš verjetno tako malo odstopanja med letnimi in zimskimi.😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
Pred eno uro je David Cegler napisal:

Pojma nimam... Mama sele 2 tedna avto... Na prejsnjih 3 mazdah sn meu tpms... 

Okej... Preverim ko pridem iz sluzbe... Hvala 

Sn kr zdle pogledu na sliki, ko je se avto arhiviram na avto. Net in ma to tipko set... Sicer je mal drugac pozicionirana, ampak je ta tipka... 

To je to, napumpaš na predpisan tlak in na mestu z gumbom potrdiš. Če kakorkoli ABS zazna spremembo te opozori. Obe gumi ti tako nikoli ne puščajo enako. Pri meni že piska pri menjavi letne-zimske ali obratno, ker je različen obseg! Osnova je pravilen tlak pri pumpanju, potem pa meri ABS odstopanje. 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano (urejeno)
pred 50 minutami je David Cegler napisal:

Kaj to pomeni pol da ima navadne ventilcke in da je prrk ABSa vezano al kako? 

Preko ABS ti meri obrate kolesa in če je guma prav napumpana oziroma enako vse gume je opozorilnik za tlak tiho! Kakšne pa imaš na 17kah?🤔

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 1 uro je Alex napisal:

Jaz tudi vedno perem avto s hladno vodo. In gre vsa umazanija dol samo pravi avtošampon moraš uporabiti, kot praviš. Če imaš pa še avto vedno povoskan, pa se umazanija sploh ne prime toliko gor. Tejle scratch removerji so v redu, samo jih moraš uporabljati res občasno. Ker nam lahko že samo ime pove, so za odstranjevanje drobnih prask v laku in nečistoč, zračne rje ter raznih majhnih nepravilnosti v samem laku. Deluje tako, da vsakokrat pobere ta pasta z abrazivnimi delci  par mikronov prozornega laka in tako izravna vse neravnine. 

Je načeloma varna za sam lak a ni za pretiravati z njo. 

Ni strahu,da bi preveč poliral saj poliram nekje na leto in pol do dve leti in še to je odvisno v kakšnem stanju je lak! Saj če avto redno pereš z kvalitetnim šamponom z dodanim voskom in ga zglacaš do suhega umazanija kar beži od Mazde....:zoom-zoom:😂

Ps; sedaj pa bežim,se kavica kuha....😆😂🤣

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

S polir pasto ne voskom.

Screenshot_20210417_235706_com.android.chrome~2.jpg

pred 1 uro je sportman333 napisal:

U nulo👍, imaš wap doma? (predvidevam z vroco vodo, ker sicer je doma tako dobro oprati kar težko...)

Imam vap a ne na vročo vodo,rezultat daje roka z dobrim šamponom.:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 1 uro je Nejc1986 napisal:

Saj vecina jih kar celo leto vozi zimske. Tu na forumu verjetno res ne, ampak če malo pogledamo po parkingih...

Ja to je res in tudi nevarno....😭

pred 3 urami je Freak napisal:

Sicer je bilo to včeraj, ampak sem na svoji mazdi 6 naredil servis pri dobrih 200 000km, ter opravil vpoklic za sovoznikov airbag. To rundo, sem avto zapeljal na interclass, kjer sem dobil tudi nadomesten avto.  Vse skupaj me je pa prišlo 205€ (osnovni servis + ugotavljanje težav z zavorami). Men se zdi kul cena za pooblaščeni servis 😎 

Kaj vse so naredili za to ceno?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 58 minutami je DavidMazda napisal:


 

Hahha, vsaka ti cast! Jaz ze komaj cakam... cimprej vse urejam :D

 

BTW, a zavarovanje lahko uredis preden avto registriras.. ali to hkrati moras? Sem ze pozabil.. ampak ko sem hotel skleniti Zavarovanje za Avto 'Online' (preko Generali), zahtevajo registrsko stevilko avtomobila, tega pa seveda se nimam. 

Še jaz sem vesel za oba,da sta dobila kar sta hotela....:jupiii:

Lahko zavaruješ avto prej pa ti reg.številko dodatno vpišejo,ni problem na Triglavu.👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda bo izdala nove barve
Napisano
pred 15 urami je gregc88 napisal:

bolj kot odtenki  bi jih morala zanimat kvaliteta barve, ne da vse stran leti po parih letih :D 

 

IMG_20210325_170900~2.jpg

pred 6 urami je sportman333 napisal:

manjka ti še rdeči "i" na koncu, da bi bil GTi :) to bi bila pa prava oznaka :)

Saj ni vw....🤣😂

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 1 uro je DavidMazda napisal:

Morda malce smesno vprasanje, ampak me je zmedlo. V navodilih za Mazdo CX-30 pise da je potrebno tociti gorivo tipa E10 (koliko razumem stevilka pove % etanola v gorivu). Pri nas sem opazil da imamo pretezno na crpalkah se vedno E5 gorivo. A bi to lahko bil problem? Trenutno ne morem ugotoviti, ali je vec etanola bolje ali slabse. Nekako se mi zdi, da je v resnici za motorje slabse, ker s tem zelijo biti 'eco-friendly', ampak po drugi strani so morda ti novejsi motorji prav narejeni da pricakujejo visjo vsebnost etanola.  Sem cist zbluzil ... 😖

Brez skrbi,tisto je maximum,da avtu ne škodi,če je manj je še boljše!😉 Lahko pa vprašaš na servis,če ne verjameš...😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Platišča
Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Sicer nimam 18" a vseeno. 

Pri. meni je bilo podobno, ko sem kupil 8, 5" široka platišča in sem montiral original  gume 225. Sicer gre gor a jo ful raztegne. Feltnin rob je tako izpostavljen, da jo sigurno kaj kmalu podrsaš po robu. 

Na 8" gredo  gume 225 ali 235. Računaj, da imamo mi na 6-kah original širino felten  7,5" pa so gume 225.

Mislim enako, že moje 215 so na 7j malo raztegnjene a še ravno na meji! Jaz jih nebi dal gor na 8j. Edino, da daš gumo 245/40 18 8j. So pa lepe👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 2 urama je Nejc1986 napisal:

Jp... Jaz sem sicer do danes mislil da je to isto,ampak ok.. Se učim  celo življenje. 

Kakšno vlogo ima pa tu Mazda cx 30 ?😆

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 38 minutami je Alex napisal:

He, He, mi je všeč, ker smo postali prava psihoterapevtka skupina. 😊

...pa da vidimo kaj bo še @Boss dodal pri tej temi:whatever::prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Bossek napisal:

To je pa res ... sirina je vazna, kar je pa pri CX30 pri obeh 215. Ne vem meni ne zgleda faleno no, bom pa tudi sam razmislil kaj bom.

 

Vem pa, da na mazdi 6 je sama voznja bila mnogo bolsa na 18, medtem ko je bila na 16 bolj udobna. Kar je nekako logicno, samo ce bi izbiral po tem bi mel 18 ker se je avto res peljal kot po tracncah :)

CX 30  bo še bolj zibajoča in premehka kot 6tka, ker imajo večji presek. Nekak še izgledajo, ko so črne v živo je to drugače. Dobro premislite! :whatever:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Fantje ne se hecat,dajte na tako lepe avte 18",da vam ne bo čez leto dni žal! Če je problem denar,kupite najprej zimske gume jeseni,naslednje leto pa 18tke in bo avto kot iz škatlice.:bravo:

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.