Skoči na vsebino
HUD in navigacija
Napisano

Ja, verzija je 59.00.443 EU N  in dela vse super. HUD je barvni. Tudi vodenje navigacije na njem je zelo uporabno, le da se velikokrat ne za?ne prikazovati samo od sebe.

 

 

HUD je se vedno tak, da se odpre tisti konec pleksi stekla pod sipo? Nevem zakaj ne naredijo tako, da se projicira na steklo... To mi je bilo recimo pri Priusu zelo vsec ... pa sem preprican, da Prius ni edini tak... :)

 

IMG_4132-20170201-072139.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvale servisov - serviserjev
Napisano

A ni roumor da bo v prodaji ze konec februarja

Po zadnjih informacijah... seveda neuradnih... naj bi bil predstavljen sele 29.3. In potem v prodaji od konca aprila dalje ... kar bo dokaj veliko razocaranje za tiste, ki ga pricakujejo na dogodku v okviru MWC v Barceloni... najprej nedobavljivost Note 7 v nasih koncih... potem fiasko z baterijami.... sedaj ko bi pricakoval nek mega dogodek v Barceloni, pa nic... ;) pomoje imajo kar velike probleme zaradi Note 7...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvale servisov - serviserjev
Napisano

Galaxy S8 ne bo predstavljen... kolikor vem, Samsung letos sploh nima nobenega dogodka... imajo ocitno orevec dela z "bombasticno" afero...:)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvale servisov - serviserjev
Napisano

Ta je z ebaya, a ves da tiste ki si mi jih prinesel nazadnje je tudi sparanje unicilo...cist zbledela

 

Konec februarja grem spet... ce jih se rabis :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvale servisov - serviserjev
Napisano

 

 

stro?ek 0?, oziroma stro?ek nove nalepke (marjetice) za prvo haubo

 

 

A si ?u v Barcelono po marjetico? :) Na eBayu sem enkrat gledal, pa nisem nasel takih :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

graje serviserjev
Napisano

a ?aki malo, to je delo, IMV je pa velika razlika. Ima? sre?o, vendar malo dvomim da si re?il problem samo s ?i??enjem?

A nisi peljal v Gorico?

 

V Gorici izgleda ni vec pooblascenega servisa... Ce na strani www.mazda.si isces za Gorico, ti ponudi Koper (AvtoPlus) in Ljubljano (Interclass, ACosmos)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

graje serviserjev
Napisano

Vse je pla?ano, tako ali druga?e.

 

Kak?ne izku?nje z Triglav (ali kako drugo zavarovalni?ko) asistenco?

 

PS: Alhamra te je lani 2x na cesti pustila?

 

 

Ce se prav spomnim so mu enkrat v ITA prerezali gume na Alhambri pa je ostal na cesti ... enrkat pa je "Barketa" spustila duso (na prvi voznji do Rovinja :) ) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

graje serviserjev
Napisano

In kaj je bilo narobe? Je bila kriva nafta ali kaj drugega?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Jaz to vedno razumem kot spodnjo mejo :P

 

Saj omejitve veljjoa na osebo ali ne?  :rolleyes:  :harhar:  :jezicek:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

A bo? potem tvojo 6-ko prodajal?

 

Ne se... drugo leto verjetno ... 

 

Je pa treba malo probat se druge variante... tako da vidis, kaj nudi konkurenca :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

izdajalc .... :jezicek:

Je treba se kaj drugega probat... zal Mazda nima nobenega hibrida... EV pa se manj... vsaj ne za nas trg... zato je treba probat kaj iz konkurencnega tabora... ;)

Eni hodjo po toyota zascito za mazdo drugi pa po toyoto :)

Feeling?

Pelje se fajn... igrack ima pa vec kot Mazda... vsaj kar se tice infotainmenta... zasloncka... HUD... za kaj vec pa bi ga moral imeti se kaksen dan... zal ga moram jutri vrniti... ;)

 

Upam pa, da kasneje enkrat dobim se tanovo Toyoto C-HR za kaksen dan...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanima me ali se spla?a ob nakupu nove Mazde dodatno naro?iti navigacijo, kako je potem s posodabljanjem (je pla?ljivo ?), je v SLO jeziku ?, podpira podro?je

SLO ali je zadosti navigacija na pametnih telefonih (npr. aplikacija Sygic)oziroma Garminu (3790), ?e ga ?e ima?.

 

 

To se bos moral odlociti sam ... :) ... Imam obe varianti (tako vgrajeno kot tudi preko mobilnika ... pred casom sem imel se celo enega Garmina... pa sem ga potem prodal, ker se ni kaj dosti uporabljal... ) Imam sicer se TomTom navigacijo v sestici... ampak vedno ko potrebujem pot do cilja in grem z avtom, uproabim raje to, ki je vgrajena, kot pa preko telefona... Zaslon je vecji, deluje tudi tam, kjer ni sprejema satelitskega signala (recimo v predorih,...) ... 

 

Je pa tako, da je posodobitve tudi treba placati, ce zelis posodobiti... Jaz sem dosadaj v skoraj 4 letih, kar imam to sestico, dvakrat palcal posodobitev... se mi zdi, da je bilo okoli 70?... in lahko potem eno leto posodabljas... Tako je pri TomTom-u... ne vem pa kako je sedaj s tanovim Mazdinim sistemom... Mislim, da je prva tri leta ali celo pet let ze vkljuceno... ce se prav spomnim... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Parkiranje na park. za invalide
Napisano

Kolikor vem, rabis uraden moder znak in veljavno izkaznico. Zacasne ne mores dobiti. Sicer so se od takrat, ko je bil oce (ki je bil invalid) se ziv, ti zakoni ze verjetno veckrat spremenili ... takrat je bil dovolj kartoncek... pa so to izgleda prevec zlorabljali, zato so te zadeve zaostrili.

 

Sem pa tudi pred casom nekje bral, da nekdo, ki je bil vec kot eno leto na vozicku zaradi prometne nesrece, ni mogel dobiti potrdila, da bi lahko koristil invalidska parkirisca ... Se mi zdi, da je v tejle temi >> https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/859936/page/0/fpart/1/vc/1 bilo to opisano ... je pa ze tudi ta tema stara (iz leta 2010)... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

What? Bolj oskubljene, po?asne navigacije pa res ?e nisem imel :)

Sicer ?e vedno zmaga navigon na ios, ampak tole pri Mazdi pa bi mi bilo kar fejst ?al, da bi dal 500?. Sicer usmerjanje je ?e fajn, ?e ne bi zamujal.

Imas originalno ali skrekano verzijo? Ker ce je slednja, je lahko slaba izkisnja (zamujanje) tudi zaradi tega... Sam imam sicer se starejso s TomTom... in deluje cisto OK... za vnos je res malo pocasna... ampak tega itak ne smes delat med voznjo... ko pa je enkrat nastavljeno, da deluje BP...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Emmmm.... a ni "SD" mi?ljena navigacijska SD kartica? O.o

 

?e posebi ker je glih +500EUR... stre?na okna prakti?no kjerkoli stanejo ve? kot 1000EUR in kolikor vem jih Mazda v EU ne ponuja?

Ne... SD je stresno okno...

 

Doplacilo za navigacijo je mozno pri vseh modelih, ki imajo touchscreen zaslon... pri paketih opreme od Attraction dalje...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Kje na netu bi dobil ceni dodatne opreme? Konkretneje me zanima me koliko pride stre?no okno.

 

Za dodatno vgradnjo ga kolikor vem... Je le, ce ga narocis pri novem... v ceniku glej tiste, ki imajo v oznaki se SD (Schiebe Dach) :) Je pa kot kaze na voljo samo pri sestici in CX5 ... pa se to samo pri najvisjih paketih opreme (Revolution Top) ...

 

http://www.mazda.si/assets/slovenia/Pricelist%202015/Cenik%20za%20stranke.pdf?epslanguage=en

 

Mazda_-_Cenik_za_stranke.pdf-20170106-17

 

Bo treba poiskati pri drugih ponudnikih ... recimo Webasto >> https://www.webasto.com/si/programi-in-proizvodi/osebna-vozila/pomicne-strehe-za-naknadno-vgradnjo/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Dobro vpra?anje...jaz sem gledal M3 Revolution in ta ima vse ?tiri ?ipe z avtomatskim odpiranjem. Ker sem tudi sam naro?il opremo Revolution nisem spra?eval za ni?je stopnje opreme. :vskalo:

 

 

Kaj to pomeni "avtomatsko"? To, da je treba samo pritisnit in gre sipa do konca dol ali gor tako kot recimo pri sestici? Ali to, da to sipe odpres ali zapres z daljsim pritiskom gumba na daljincu kot se je dalo pri prejsnjih generacijah sestice :) ?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vgrajena navigacija TomTom
Napisano

Online na linku http://tinyurl.com/hmc9uuf res nekaj kaze...

 

The_smartest_route_planner_-_TomTom_MyDr

 

 

Sem probal in na navigaciji v avtu nic... Potem sem posodobil  verzijo na zadnjo (10.855) in tudi nic ne kaze ...

 

IMG_3881-20161230-124452.jpg

 

IMG_3883-20161230-124530.jpg

 

 

Sedaj se nadgrajujem kartografijo na zadnjo... pa bomo potem videli... samo dvomim, da bo kaj :) ...

 

TomTom_HOME-20161230-124619.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Samovoze?i avtomobili
Napisano

Seveda ni napovedal nesre?e, ker to je nemogo?e - je pa res, da senzorji, radarji, lidarji itd, zaznajo ustavljeno vozilo in na to je reagiral istem. Verjetno bi ?e marsikateri sistem to znal - mogo?e tudi ta v novi FL ?estici ;)

Tudi ze pred FL sestica (in CX5,...) ima tak sistem za zaviranje v sili... pri FL so ga le se izboljsali... Nisem se bil v taki situaciji, tako da tezko ocenjujem, ce bi bil izid podoben...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Hja, LDWS ni ravno nekaj s ?imer bi se Mazda 6 lahko pohvalila.

 

Zakaj ne? Meni deluje cisto spodobno... sem pa ene parkrat moral porpavljati nastavitve, da sem nasel pravo za moj nacin voznje ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.