Skoči na vsebino
Prigode v prometu
Napisano
pred 33 minutami je Boss napisal:

 

Zakaj pa so zagradili? To je priobalni pas in kar tako ne smejo zagrajevat.

Kolikor vem urejajo nabrežino. 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 1 uro je Alex napisal:

To je v Kp blizu mene. 😊

Sem že mislil napisat, da ni daleč od tebe. Samo lani še ni bilo te mreže tam kolikor se spomnim, ko sem se vozil s kolesom? 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Bi rekel,da še v sanjah ne.....😊 Je pa zanimivo vprašanje....:prstgor:

pred 2 urama je DavidMazda napisal:

 

Hvala da si delil @Civic. Jaz imam (zaenkrat) vredu izkusnjo, ki pa morda te dni malce pesa bolj proti slabi. Namrec cakam tudi sam na klic, da potrdijo zadnjo ceno mojega BMW. Naj bi se z direktorjem moral to dogovoriti in sedaj cakam. Bojda je direktor na dopustu ze od prejsnega tedna. Mi je pa zagotovil, da me oni poklicejo in da ne rabim jaz klicat. Malce grenak priokus je tudi dejstvo da avto naj ne bi prisel 14.04. kot je bilo zapisano ob potrditvi are (tudi sam sem videl na zaslonu od koder narocajo avte, da pise 14.04. kot predviden rok dostave)... ampak to je cisto zares mozno da je zaradi covid razmer ta delay. 

 

Jaz sem drugace svoj BMW peljal v MB k Selmarju, ceprav zivim v LJ. Izkljucno samo zato ker so v A-Cosmos (BMW) zmeraj imeli vzvisen odnos do mene kadar sem avto pripeljal na servis. Tudi v MB je bilo na zacetku tako, dokler nisem napisal sporocilo direktorju. Potem se je magicno izboljsalo in so me cakali tudi taksiji ze ob prihodu na servis, da sem lahko sel v Europark med servisom. Odnos zame veliko pomeni in mislim da to dejstvo tudi dokazuje, da sem se iz LJ v MB vozil na servis.

Zakaj pa nisi vozil v Celje na servis?🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 52 minutami je Civic napisal:

Mi2 tudi. Korektni, prijazni, ustrežljivi in potrpežljivi (so čakali skoraj dva meseca, da sva cx3 prodala). Tudi na 1. servisu in enen posodabljanju sem bil pri njih ... do sedaj zadovoljen z vsemi storitvami pri njih.

 

Moram pa pristaviti, da sem cx3 vozil v BTC na servis in je bilo vedno vse ok ... tudi vse kar je bilo v garanciji so porihtali brez problemov. 

 

Ja pa srečno vožnjo z novo pridobitvijo.

Zakaj si pa presedlal drugam?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Jaz sem dal kar stari avto za aro.... 

Ja, dali so ti po E.taxu. Jaz bi za starega vprašal še drugje, da ne boš kar tako nakladal koliko ti dajo drugje pa še kaj dodaj zraven... Srečno:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 3 urami je DavidMazda napisal:

 

Glede na to da mi je (ponovem) A-Cosmos enako oddaljen kot Interclass, taksne info pridejo prav. Bo moja prva Mazda, tako da nimam izkusenj z nobenim servisom. Najprej sem nameraval pri A-Cosmos, ampak nedavno so zaprli poslovno enoto tukaj na Siski in imajo sedaj le v BTC. Trenutno tudi tam kupujem avto. Zaenkrat sem zadovoljen s prodajalcem, kar se tice prijaznosti. Morda si upam, da lahko se kaj iztrzim zraven pri nakupu avtomobila, ker trenutno sem dobil 1% popusta in je to vse. Kaksne zimske gume bi prisle prav pa vinjeta. Se bom poskusal dogovoriti.. odvisno koliko mi bodo ocenili start avto. 

Slabo je to, da se boš šele sedaj dogovarjal za ceno starega avta! To bi moral narediti že ob nakupu novega in se tudi izpogajat za dodatke kot so gume itd. Je pa res, da je odvisno kakšen si karakter in seveda pogajalec. :prstgor:

Nikakor ne pristati na ceno po E. Taxu ampak po A.netu nekaj srednjega in upam, na najboljše... :bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 8 urami je Bossek napisal:

Interclass dolgimost. Meni se gre bolj to da tudi prodat ne morem stara mazda ker se ne da urediti prepisa. Tole res upam da drugi teden zopet omogocijo.

Oni so super, baje.... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
pred 18 minutami je Bossek napisal:

No ..... pri meni pa ravno obratno. Danes zjutraj klic, dober dan ... vas avto je ze tu parkiran pri nas :danzoman::jupiii:

 

Sedaj pa prodat staro (ce koga zanima naj se javi) in prevzet tega. Upam pa da odprejo enote za registracijo.

 

Pa se ... slikca

IMG_1136.jpeg

Majko mila kok je lepa, joj pa barva je superca za ta avto, ker ta plastika okol koles ne bode tok v oči... :bravo:

Aja, pa srečno vožnjo. 👍

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Platišča
Napisano
pred 50 minutami je Alex napisal:

Jaz se bil tudi z OZ izredno zadovoljen. Tudi te Momo, ki jih imam sedaj so super. Ko ne rabiš veliko uteži, je dober znak, da so dobro ulite, postružene in zbalansirane. Dobre feltne so trdne, lahke in narejene iz dobre zlitine. Ker sem imel priliko videti od blizu (in tudi sem sodeloval z njimi) moderne livarne(aluminij, magnezij) vem, kako pomembni so alu ingoti za kvalitetne izdelke. Potem so tu še kvalitetne preše, kontrola prožnosti, obdelovanje na cnc strojih, 

rentgenska kontrola itd. 

Pomembna je tudi linija za prašno barvanje, lakirnice. Recimo v moji bivši firmi smo ulivali med drugim tudi alu platišča za bmw motorje. 

Tolerance opletanja nične, poroznost 0. Drugo pa je, ko se jih  izdeluje kje na Kitajskem z bolj ohlapnimi tolerancami in z kakšnim recikliranimi surovinami in slabim lakiranje. Dokaz takšne slabe proizvodnje so temno grafite feltne "naših" mazd. Ne samo, da se barva lupi, so tudi drugače zelo opletajoča, znajo biti tudi jajčasta. Prva serija mazd (mk1) 17" col, pa je imela original italijanske feltne Eta beta, ki je sicer zelo dobra firma. 

Vau,pravi maher si zato imam eno vprašanje glede te Eta beta firme,ki so kao Italjanske Jaz imam na feltnah njihov znak na notranji strani pa je made in China.:whatever: Kaj misliš?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pnevmatike za mazdo3
Napisano
pred 15 minutami je kukky napisal:

Kaj pa Toyo proxes sport? Sem jo našel za nekaj malega manj kot 100e po gumi.

Povem kot vedno,jaz grem na teste gum in izberem med najboljšimi najcenejše kar dobim na netu. :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 39 minutami je FrX186 napisal:

Zdravo,

 

Ja, sem sel na Roglo malo sprobat kako se obnasa po snegu in je bilo cisto ok kljub temu da ni bila 4x4.

 

Ce si probaval dokaj novo cx-30 je tezko primerjat z avtom ki je ze utecen, je pa vsekakor 3-ka z enakim motorjem nekoliko bolj poskocna. Teza je pa priblizno enaka, najtezja cx-30 je cca 1550kg (0d 1380-1530kg), 3-ka pa recimo moja X 1424kg)

 

Poraba je pa tudi CX-30 bila nizka z motorjem G, pri 3-ki pa je lahko se kak dcl manj. 😉

Žal me nisi razumel,mislil sem v primerjavi z mojo 3jko 18 letnik,tu je razlika....:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pnevmatike za mazdo3
Napisano
pred 33 minutami je Shrek napisal:

Na dveh imam TOYO, na eni pa FALKEN. Vse made in JAPAN.

Tudi jaz imam Falken-zimske in so mi vredo ,letne pa Mišelinke dokler jih ne zrediram. Za letos še bojo 100%. Po tem pa kot po navadi...:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
Pred eno uro je Berbasecks napisal:

 

a CX 30 je brez touchscreena, ker v moji šestici je. Vseeno raje kontroliram preko tega "iDrive" :)

Ampak ko se pelješ ti ne dela več,poskusi!👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 8 urami je FrX186 napisal:

Lepo si izbral, 

Machine siva ji zelooo dobro paše 👌

 

Ta na testu je bila modra, skyactiv G (122km), prednji pogon. Me je prav tako navdusila 👍🏻

..ampak ker doma ze imamo enega suv, sem se odlocil za Mazda 3, v kateri se najvec sam prevazam.

 

20210113_123408.jpg

To si se peljal na Roglo? In kako gre po snegu,se dobro drži ceste?

Sem testiral lani  cx30 G122 in sem imel občutek,da ni tako poskočna kot moja 3ka. Saj podatki na papirju tudi tako pravijo. Posledica tega je verjetno večja teža avta. Drugače je pa za neko normalno vožnjo čisto ok avtek. Meni je takrat na testu pila 5.4 kar je odlično.👍

Pa srečno vožnjo ti želim.:prstgor:

IMG_20200709_121010.jpg

IMG_20200709_104039.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 32 minutami je DavidMazda napisal:

Hej Bini,

 

Kupujem ga pri A-Cosmos v Ljubljani, pri BTC. Dal sem trenutno aro da se sprozi proces prevoza v Slovenijo. Zaenkrat dobra izkusnja s prodajnimi svetovalci. Upam edino da se se zmenim za kaksen set zimskih gum :P

Si dobil kaj popusta? 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

(korejski)Chevrolet
Napisano
pred 2 minutama je DonFelipe napisal:

Ja, samo zanimivo da se na trgu ni izkazal tako dobro kot njegov model nižje oziroma Lacetti.

 

Kot sem tudi slišal naj bi Chevrolet, tako USA kot korejski, umaknili iz Balkanskega trga ne zaradi zanimanja kot pravijo temveč zaradi okoljskih prilagoditev.

Spomnimo se afere kako so nekateri težko dobili vplačani denar za Daewoo nazaj, ker je prihajalo do dolgih zamud pri dobavi.

 

 

Odšel je zaradi protesta Opla pri krovni družbi GM, ker mu je bil konkurenca in imel njihovo tehniko z drugo obliko pa za 20% manj DENARJA. 😬

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

(korejski)Chevrolet
Napisano
Pred eno uro je DonFelipe napisal:

Zanimivi test na srbskem portalu : 

Cruze

Je pa zanimivo da so omenjeni modeli zelo priljubljeni med tuning predelovalci, saj so zelo poceni, hkrati pa je bil omenjeni model tudi na nekaj relijih in v WTCC kjer pa ni dosegal slabih rezultatov.

 

 

Cruze je bil 2010 prvak, če se prav spomnem, zato je bila tudi verzija modela kot sem ga imel 2011 champion cruze. :)

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 2 urama je sportman333 napisal:

res je, oz. ga sploh nisem :), ker se mi je zdelo brez veze (pa še prejšnji Accord ni imel te opcije, da 3x utripne in si moral dejansko dati ročko dol/nazaj gor)....potem sem se nekako sprijaznil s tem in sedaj mi je prišlo v navado....enako sem se nekako navadil, da če sem kje na kakem parkingu pred trgovino oz. kakim shoping centrom in grem "rikverc" da vklopim vse 4 žmigavce, kaj pa vem imam nekako boljši občutek, sem sedaj ko imam karavana to začel delati in se nekako navadil....ker ljudje sploh pred velikimi shoping centri gledajo vse na okrog :)

Z dajanjem žmigavca kjer je potrebno se odraža kultura vsakega voznika pa še za varnost je poskrbljeno. Jaz pravim,uporaba vseh ogledal in žmigavcev je že pol varnosti......:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.