Skoči na vsebino
Mazda 3 (2014)
Napisano

 Vsekakor pa se opozorilo ne oglasi, ?e se vozni pas menja brez uporabe smernikov.

 

Se pa v primeru, da ne uporabljas smernikov pri menjavi pasov, oglasi zvocno opozorilo za prevozeno crto (LDWS - lane departure warning system) ... ce je sistem aktiven seveda :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Vpra?anje: pri v?igu vozila, se mi na vzvratnih ogledalih poka?e znak za opozorilo za "mrtvi kot". Ali je to v serijski opremi takumi ali bolj za okras? :)

 

Namre? nikjer nisem opazil vklopa/izklopa te funkcije + ravno ne dela, ko te kdo prehiteva ali prehiteva? ti..no, saj zasledil nisem. Imam pa slu?benega nissana, kjer dela ta re? presenetljivo dobro!

 

Pri sestici je na levi strani volana gumb za vklop/izklop te funkcije ... in deluje vsaj pri meni odlicno ... 

 

Mazda 3 Takumi ima menda tudi RVM >> http://www.mazda.si/salon/mazda3-hatchback/specifikacije-in-cene/

 

mazda3_takumi-20161221-093109.png

 

 

V prirocniku (KLIK) je to omenjeno na strani 4.157 

 

mazda3_takumi_rvm-20161221-093417.png

 

Ko je sistem aktiven je na intrumentni plosci prizgana lucka RVM (sveti zeleno) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvale servisov - serviserjev
Napisano

Jest odvisno kaj...recimo pri zavorah si videl razliko

Meni so dal olje se po nizji ceni :-P

 

Ampak so druge zadeve, ki odtehtajo to ... Ampak ni vse za na forum ... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvale servisov - serviserjev
Napisano

Zveste stranke dobijo tudi kaksen popust ... tako pri Majesu kot tudi pri Pelkotu ... :) Na racunu zadnjega servisa za sestico na pooblascencu vidim, da je olje zaracunano po 9? na liter (5,10 litrov olja je bilo 45,90?... in na to pride gor DDV in se odsteje 6% popusta) ... 

 

Finder-20161217-101422.jpg

 

Tudi sam ne bom nikogar prepriceval... samo napisem svoje mnenje in izkusnje ... Vsak se bo ze sam odlocil, kaj mu bolj pa?e :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pohvale servisov - serviserjev
Napisano

Nevem, ne vidim racunice da bi uradni servis naredil servis ceneje od pelkota kaj sele kaksen vecji poseg...

Ni vedno vse v ceni... neuradni servisi pac ne more narediti in nuditi vsega... ena stvar je recimo MES... pa zapis v DSK.... tega recimo Pelko ne more narediti... Prav tako bos tezje uveljavljal kaksno garancijsko napako ali vpoklic, ce avto pooblascenega servisa ne bo videl...

 

Nimam nic proti Pelku... je strucko... ampak za novejse Mazde (do 10 let recimo) se mi zdi boljsa izbira pooblasceni servis... sploh ce je se v garanciji.... Tudi sam recimo drugi avto (Citroen C3, 2002, prej Mercedes A160 1997, se prej Seat Cordoba 1996) vozim k Pelku na redni servis...

 

Tako da tudi z moje strani pohvala tako Pelkotu kot tudi Majesu ter Juretu v Acosmosu...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano

Pri elektricnih jaz vidim problem v tem, da je fajn, ce filas vedno, ko imas moznost za to in ne sele, ko ti "zagori lucka za rezervo"... ker polnjenje ne traja tako kot pri vozilih, ki smo jih danes navajeni, nekaj minut... ampak precej ur :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano

Narejena je studija in ve se, da bo potrebno narediti jedrske elektrarne v vsaki drzavi.....(to je bila simulacija da preide vsa trenutna kolicina osebnih vozil na strom)

 

Pricakuje se tudi nemalo po?arjev, ko bo kdo tako stvar priklopil na kako napeljavo iz leta 2000....

 

Ogromno sekundarnega elektricnega omrezja je pomoje se iz obdobja precej pred letom 2000 :) ... bi rekel da se od leta 1950 ali pa se celo od prej :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano

Vseeno tehnologija hitro napreduje... ?e se zamislimo, kaj smo meli 20 let nazaj in kaj imamo danes...

 

 

Tako hitro pa spet ne napreduje... vsaj ne mnozicno :) ... In da bi leta 2030 popolnoma ukinili prodajo vozil z motorjem na izgorevanje se meni osebno zdi znanstvena fantastika :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano

Do takrat je ?e ?etrt stoletja - nih?e v tem trenutku ne more vedeti, kaj se bo do takrat zgodilo tako, da neke napovedi, da bodo leta 2030 motorji z notranjim izgorevanjem prepovedani je v tem trenutku pa? fantaziranje.

 

Tudi v ?esdesetih letih prej?njega stoletja so vsi mislili, da bomo po letu 2000 veselo potovali po vesolju ali pa vsaj med planeti v na?em oson?ju, V 17 letih tega tiso?letja, kaj dosti ve? kot majhnih plovil/sond brez posadke sploh nimamo.

 

 

Do takrat je samo se dobrih 10 let... tocneje 13 let :) ... Ostalo se pa strinjam ... in je taka izjava precej utopicna :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

Ok, sem izvedel, da je res uvo?ena iz Amerike  in da je bila zaletena na desni strani.

 

Imam lahko probleme z registracijo pri nas glede na to, da je za ameri?ki trg? So kak?ne razlike pri modelih?

Vseeno sumljivo nizka cena, ?e ne bi bilo ni? z ostalim narobe, kaj ne?

 

 

Meni osebno se zdi sumljivo ze to, da v oglasu nikjer ni omenjeno, da gre za razbit avto...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano

Sem del teme premaknil v ustreznejso temo :) ... Tako da lahko tukaj nadaljujemo s to temo...

 

Jaz recimo resno razmisljam, da bi kot naslednji avto v moji garazi pristal nek hibrid ali celo 100% elektricni avto... Nova generacija, ki se bo zacela prodajati drugo leto spomladi ... ima ze dovolj dosega z enim polnjenjem... da bi to zadoscalo za moje potrebe... da ni treba po vsaki voznji iskati vticnice ... 

 

Recimo Amera-E naj bi imela realni doseg okoli 500 km z enim polnjenjem... Prenovljeni Zoe naj bi ze sedaj z novo baterijo imel 300 km in vec ... 

 

Zanimiva pa je tudi Toyota Prius ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano

Takole pise na racunu:


 


OBRA?UNSKA MO?: 10 KW 


VAROVALKA: 3X025 


 


 


Je pa ena trofazna vticnica v kleti za cirkular ja :) ... 


lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano

Three phase je industrijski prikljucek

 

 

Hmmm... potem imamo doma ze sedaj industrijski prikljucek (glavne varovalke so 3x25A) :) ... Torej ni ovir za Teslo :) ... Manjka samo malo manj cebule v toslu :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano

A pa je kdo pomislil na to da mora doma zaprositi za industrijski tok in prikljucek?

 

Ce teslo polnis doma preko normalne vticnice rabi 30 ur za polnemje ce pa ces ti to vsaj v dveh urah napolniti pa potrebujes vsaj 22kw polnilno postajo.....

 

 

Malo pretiravas :) ... 

 

Ce imas trofazni elektricni prikljucek je cas polnjenja menda 4 do 6 ur ... odvisno kaksno prikljucno moc imas... Ce pa prikljucis na vticnico z 10A varovalko pa je res cas polnjenja okoli 30 ur :) ... na enofazni vticnici s 16A je cas polnjenja okoli 20 ur ... na treh fazah (3x16A) pa je samo se slabih 7 ur ... Pri 3x25A pa je cas polnjenja menda samo se dobre 4 ure ...

 

Na superchargerjih (ki jih je pri nas sicer res bolj malo :) ) pa je cas polnejnja samo 1 uro ... 

 

Tako da ravno industrijski prikljucek ne rabis ... :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6.. Jo pozna kdo tole?
Napisano

 

Takumi je bila 129 KS (95 kW)... Tale, ce je pravilno vpisano ima eno stopnicko mocnejsi motor ... In paketi pri nas so bili taki kot v Avstriji... Nemci pa so imeli drugacna imena paketov in tudi drugacen nabor opreme ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6.. Jo pozna kdo tole?
Napisano

Tole je Takumi, verjemi, samo te so imele tako navigacijo in feltne. Sicer pa ?e po slika? vidi? da nima Bose, LED....vse na?teto pa je pri?lo v ve?ini s tvojo 6ko. torej zadnjo generacijo

 

 

Veliko tega je bilo ze na voljo tudi pri GH... 

 

za 19' feltne ne bi dal roko v ogenj prej so 18 - serijsko so bile ves cas 18"

Prednje LED lu?i...ha ha ha ha so navadne halgenke z le?o - serijsko so na koncu tudi dopbile neke ledice kot dnevne luci... nikakor pa se ne LED luci

samodejno upravljanje dolgih lu?i NIMA - tega ni bilo kolikor vem in je prislo sele s SkyActive modeli

Adaptive light NIMA - AFL je imela ze moja prejsnja serisjko ... 

sistem za ohranjanje voznega pasu NIMA - tole je tudi prislo pomoje sele s SykaActive modeli ...  

sistem za samodejno zaviranje NIMA - tole je prislo tudi sele s SkyActive modeli ... 

sistem za opozarjanje na mrtvi kot NIMA - tole so zadnje ze dobile pri GH... Recimo Lumpijeva GH sestica ima ze tole ...

paket memory NIMA - paket Memory je tudi bil ze pri moji prejsnji ... ampak na slikah je razvidno, da niti nima elektricnih nastavitev sedezev, kaj sele paket memory :) ... 

hlajen predal NIMA - tega se danes nima nobena Mazda... :)

start stop NIMA - tole so sicer takrat ze imele trojke... sestica pa ne... vsaj dizelska ne, kolikor vem  ...

 

 

 

Prodaja meglo ali pa ne ve kaj prodaja. Tole je Takumi akcijski model, ve? po radiju in temnih feltnah, ki nima BOSE, tudi na zvo?nikih ni bose logotipa. Sem vozil tak avto, od GTA ima samo gretje zicev, konzolo in barvo ?tevcev. Radio navigaciaj je aftermarket ki jo je mazda sama dajala v te avte.

 

 

 

 

Glede navigacije pa... Tale model (NVA-SD8110) je Mazda vgrajevala v razlicne modele (Mazda2, Mazda3, Mazda5, Mazda6 and MX-5) v letih 2011, 2012

 

http://automotive.tomtom.com/en/success-stories/mazda/mazda-nva

 

1389822295-nva1-content-1.jpg

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6.. Jo pozna kdo tole?
Napisano

Letnik tudi ne more biti 2013, saj so zadnje naredili avgusta 2012. Tale je pa kao prvi? registrirana skoraj leto dni kasneje - hmm zakaj?

 

2013 je sicer lahko tudi druga generacija (GH)... ker zadnje so menda naredili v decembru 2012 ... Ker pa se je takrat zacela prodajati tudi tretja generacija (GJ) je mozno, da se je dolgo valjala v salonu, preden je bila prodana :) ... 

 

https://de.wikipedia.org/wiki/Mazda6

 

Mazda6_Wikipedia-20161212-082401.jpg

 

 

Prodaja meglo ali pa ne ve kaj prodaja. Tole je Takumi akcijski model, ve? po radiju in temnih feltnah, ki nima BOSE, tudi na zvo?nikih ni bose logotipa. Sem vozil tak avto, od GTA ima samo gretje zicev, konzolo in barvo ?tevcev. Radio navigaciaj je aftermarket ki jo je mazda sama dajala v te avte.

 

za 19' feltne ne bi dal roko v ogenj prej so 18

Prednje LED lu?i...ha ha ha ha so navadne halgenke z le?o

samodejno upravljanje dolgih lu?i NIMA

Adaptive light NIMA

sistem za ohranjanje voznega pasu NIMA

sistem za samodejno zaviranje NIMA

sistem za opozarjanje na mrtvi kot NIMA

paket memory NIMA

hlajen predal NIMA

start stop NIMA

 

Ce je recimo iz Nemcije, so lahko bili paketi opreme drugacni kot pri nas ... Tam so bili paketi sestavljeni drugace in tudi imena so bila druga (Top Line, Sports Line, Business Line, Dynamic...)... Definitvno pa vecine od tele opreme sploh ni bilo nikjer na voljo :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

Ej....samo letos si pa res malo zamujal z zimskimi gumami.glavno ,di si zrihtal..lp

 

Ravno cas sem imel in ravno ni bilo guzve pri vulkanizerju :) ... drugace jih mogoce se niti ne bi zamenjal... Saj se nic ne disi po snegu... temperature pa tudi niso nevemkako nizke :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6.. Jo pozna kdo tole?
Napisano

Katjaa, hvala za delitev izku?nje, sem ?el malo brat tvojo zgodovino prispevkov in vidim, da si imela kar nekaj sicer manj?ih nev?e?nosti, ki pa so pri kilometrini tvoje mazdurine skoraj ?e pri?akovane.

 

SoulMan ...super ravno tak vpogled sem ?elel in zaradi vse na?tete dodatne opreme se mi je zdela cena ok, ki pa o?itno ni saj so seveda v izjavi o omejeni odgovornosti omenjene napake pri vnosu. Me pa zanima ali na?i poobla??enci vidijo stravi preko VINa avtomobila iz tujine?

Boss res zgleda,  da gre klasi?no slovensko preprodajalsko varianto* ... vse rde?e lu?i gorijo ... <_<

*ne trdim, le domnevam.

 

Ce je bila servisirana pri pooblascencu, potem ima zapis v digitalni servisni knjizici... zal pa so notri samo redni servisi... amapk je ze to nekaj... vsaj pokazatelj, ce se o kilometri realni... ;) ... sicer pa prvi lastnik verjetno pise zato, ker je uvozena .... in se potem steje, da je prvi lastnik v SLO...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

pa kako ma? ti vedno tako ?ist avto?

 

Vceraj sem ga zapeljal skozi pralnico... Petrol casti... sem moral izkoristiti tisto, kar so mi nafilali na Petrol Klub kartico, ker drugace propade... se mi zdi, da velja do konca januarja 2017   :) ... Imam se cel kup enih kofetov, pa vode, pa neke smutije... Bo treba it enkrat in naj mi dajo tisto, kar mi pripada ...  :harhar:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Je kdo ?e zasledil cenik za slovenski trg za 2017 modele?

 

?al rabim malo  ve? stvari na dosegu roke v predelu vrat, da bi zmogel le s porstorom za plo?evinko v 2016 modelu. :/

Kolikor se spomnim, so ze pisali, da so cene enake... le opreme je v posameznem modelu nekaj vec... za informacijo iz prve roke pa bo pomoje treba do salona... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pomoje je treba brati clen v celoti... in ne samo delno... ker ima se nadaljevanje ... torej vstric lahko vozijo, ce imajo spredaj ali zadaj vozilo, oznaceno s posebno opozorilno svetilko, ki oddaja rumeno svetlobo ... Sicer lahko da se motim... ampak to je itak znano, da so zakoni napisani tako, da si jih vsak lahko razlaga po svoje :) ... 

 

skitched-20161202-153719.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.